pasje lizanje

marejoka · 2365

marejoka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 09 Oktober 2013, 16:11:15
Živjo.

Imam eno vprašanje, pa nisem točno vedela, kam naj ga dam.
Imam mladička yorkija, pa me zanima, kako je s pasjim lizanjem po človekovem obrazu?
Naša psička namreč to počne ves čas, pa ne vem kaj naj s tem naredim. Po eni strani se mi zdi ljubko, po drugi pa se mi zdi, da bi verjetno bilo prav, da jo tega odvadim. Koliko nujno je to? Kakšne so vaše izkušnje? Je to lahko nevarno (npr. možnost kakšne okužbe) ?

Že v naprej hvala.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 Oktober 2013, 17:55:23
No pa da slišim še jaz, kakšne so vaše izkušnje. tudi naša to počne  :P



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Oktober 2013, 19:14:28
Zakaj bi komplicirali  :P Ce te to moti jo odvadi, ce te ne moti ji pusti. Jaz sem bila  vcasih polna tistih teorij o CM, dominanci itd. in nisem pustila, zdaj ko sem mnenje spremenila pa me to ne mti in dovolim (ce ni primerno pa pac reem da ne sme in je reseno). :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Oktober 2013, 20:24:55
Nujno je glih toliko kot se tebi zdi. Mene moja komot poliže po obrazu, nimam problemov s tem ;)



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 Oktober 2013, 21:22:47
Ehh, yorkiji so pa eni taki ljubeznivi crkljivi psi da brez ljubčkanja ja ne gre :'D
Jaz nič ne odvajam, se mi ne zdi potrebno  :P



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #5 : 09 Oktober 2013, 22:55:31
Moja je sicer Shih-tzu mix a liže po obrazu ko zmešana. Mene ne moti pa ji pustim ;D
Moji starši se sicer zgražajo a obraz je moj tak da mene lahko njih ne sme in to tudi sama prav dobro ve :)
Aja da ne pozabim da je moja jutranja budilka njen dolg in moker jezik v ušesu. Edino možno prekinit s tem da vstanem in se greva igrat. :P



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #6 : 10 Oktober 2013, 07:56:18
Ja mene tut moja Dina liže po obrazu skos 8). Pa tut moje moti- mami se še sploh zgraža :-X Sam men je pa to čist OK, pa ne mislim nič odpravljat...


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #7 : 10 Oktober 2013, 11:43:59
Pasja slina je zelo aseptična, tako da je po moje kak prehud strah odveč. Naš sicer liže edino roke (če zavoha forenzične "sledi" kake hrane na njih), drugače pa samo prevoha obraz, ušesa... ;D
če se pa kdo zgraža, naj pogleda stran  :P