Tretja očesna veka?

san-san · 10970

san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
: 09 April 2010, 19:44:03
Mi lahko kdo pove,če je to tretja veka?






papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 April 2010, 20:20:48
karkoli je..priporocam da gresta cimpreje k veterinarju da se nebi cez celo oko razsirlo..


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 April 2010, 21:17:41
Veterinarja sem že klicala,ko sem vidla in v petih minutah mi ne rata prit do tam.Pravi,da je verjetno tretja veka in gremo jutri tam,če nebo nič boljše.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 09 April 2010, 22:07:30
Izgleda kot da je. Je pa full zanimivo, da se ji je to pojavilo. Jaz sem to dosedaj zasledila večinoma pri mladičih v  dobi hitre rasti.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 09 April 2010, 22:12:46
Jaz pa pri zataknjenih semenih trave, poskodbah, in podobnih ne najprijetnejsih receh ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 April 2010, 22:15:32
Jaz sem vidla samo pri mački,ampak ni blo lih isto.
Zdaj ima že dosti manj,tako da upam ,da nebomo rabili hodit nikamor.A je možno,da se je kam udarila (ker so divjali) pa je zato prišlo  ???  


kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 April 2010, 00:55:19
Ni videti kot tretja veka, le-ta poteka iz notranjega očesnega kota in je pri zdravem očesu komaj opazna. Izrazitejša je npr. pri dolgotrajnejšem vnetju in lahko prekrije skoraj celo oko.

Glede na sliko pa gre najbrž za prolabirano sluznico spodnje očesne veke (tujek, udarec, vnetne spremembe). Če oteklina ne izgine sama v enem dnevu je potreben obisk pri veterinarju.

Pa čim manj težav in čim več zdravja!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 10 April 2010, 12:02:25
Naš je dobil tako stvar od udarca - tenis smo igrali pa je dobil žogco direkt v glavo/učko. Naslednji dan je bilo boljš, še naslednji se ni pa nič več poznalo.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 April 2010, 12:41:43
Danes je že uredu,mogoče je oko še malo rdeče.Verjetno je blo res od kakega udarca.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #9 : 13 Januar 2012, 11:51:23
Kaj je to:
?

Pojavi se mu kadar ga kaksna pasja babnca ali macka vrze iz tira (ko mu vzemejo njegovo igraco, ko ni v srediscu pozornosti, ce je macka v isti sobi kot on, ko ima kost... malo "zivcen" pesjan). Izgine mu lahko ze po parih sekundah, enkrat pa sele po 30 minutah (priblizno) - ko se fant pomiri (vcash ga je potrebno cartati tudi kaksne pol ure - zobje mu "sklepetajo", znablje se mu "tresejo"). Ker mu izgine oz. se mu pojavi "nepricakovano", je to tezko pokazati pri veterinarju (opisati pa ravno ne znam) oz. vcerajsnja slika je ena izmed prvih, ko sem uspela zadevo Slikati.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 13 Januar 2012, 17:58:28
Meni tole sliči na Cherry Eye.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Januar 2012, 18:41:27
To je cherry eye. Tipicno je, da lahko skoci ven tudi ob raznih razburjenostih. V kolikor skoci tudi samo nazaj ni nobene panike. Ce ostane dlje casa pa lahko kar sama popravis nazaj..  Postopek lahko opisem, sedaj samo nimam casa...

Bulldogs... And nothing else...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #12 : 13 Januar 2012, 19:00:18
Bom vesela navodil. Sicer se ta zadeva ne dogaja, ni pa tudi redka (prvic se mu je zgodilo le za tako kratek cas, da ko sem ga nesla pokazat v drugo sobo, da se drugi vidijo to cudo in poklicemo veterinarja, cuda vec ni bilo in nisem bila sigurna ali sem nekaj videla ali ne; vendar mu nikoli vec ne izgine tako hitro; mislim, da se mu to pojavlja na obeh oceh, a nisem sigurna).

Operirajo predvidevam samo tiste, ki jim trajno tako stoji?


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 13 Januar 2012, 19:41:43
barbara10,počakaj še vsaj 14 dni.Cherry eye se rado pojavi tudi na drugem očesu.Kar se izpada tiče.Drugače pa se začetni Cherry eye umirja z Tobrex kapljicami za oči.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 Januar 2012, 17:01:45
Cherry eye naj bi bilo vnetje in proliferacija žlez pod tretjo veko oz. v notranjem česnem kotu (hiperplazija glandule nicticans), to nastaja kar nekaj časa in tudi ne izgine samo od sebe  ;), kot je opisala barbara10 pa pri dotičnem psu to stanje nastopi izredno hitro in se tudi samo po sebi zna zelo hitro popraviti! To definitivno nebi smel biti Cherry eye ampak gre najverjetneje za prolaps membrane nicticans  8)- torej izpad žmurke, zaradi napačno oblikovanega žmurkinega hrustančka! To stanje se pojavi nenadoma in se lahko samo od sebe hitro povrne v normalno stanje, se pa rado ponavlja in postaja vedno pogostejše in dolgotrajnejše... Terapija je kirurška, je pa to stanje za zdravljenje bolj hvaležno od Cherry eye  ;D

Lp



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 Januar 2012, 17:10:13
Uh, ob ponovnem pregledu slike se mi zdi, da ima pes v tem stanju tudi precej povešeno spodnjo veko  :-\ na prizadetem očesu, torej tu najverjetneje ni le stvar izpada tretje veke ampak tudi povešenosti same spodnje in morda tudi zgornej veke, to pa lahko namiguje na poškodbo živcev in/ali mišic ki so odgovorne za ta predel... (to bi delno lahko tudi pojasnilo zakaj pride do tega ravno v takih okoliščinah, kot si jih opisala barbara10)
Definitivno bi bilo dobro, da slike pokažete svojemu veterinarju!

Je pa tako, da če se stvar hitro pojavi in hitro sama izgine je to precej dober znak, da stanje ni tako urgentno, kot bi se zdelo na prvi pogled  :o



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #16 : 17 Januar 2012, 16:33:10
se pa rado ponavlja in postaja vedno pogostejše in dolgotrajnejše...

Tocno to se dogaja.

ima pes v tem stanju tudi precej povešeno spodnjo veko

Tudi to je res (ima v tem stanju veliko "koze in vsega" okoli ocesa (spodaj sigurno) - odvisno od velikosti tistega rdecega na ocesu.

Sicer se mi zdi, da ima malo bolj "izbuljene" oci tudi v normalnem stanju (koze takrat pa res ni tako veliko okoli oci).