kolesarjenje z BC

bony · 1596

bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
: 10 April 2010, 18:06:46
Nekje sem prebrala, da za border coolije ni priporočljivo, da tečejo ob kolesu? Pa me zanima zakaj in kaj vi mislite o tem? Ker v tem članku ne navajajo točnih razlogov ( oziroma jaz ne razumem cist vsega, ker je članek v nemščini). Pravijo, da so kao za vsako pasmo predpisane določene fizične aktivnosti ( s čemer se strinjam ) in da pač za border collije ni priporočljivo laufanje ob kolesu....
Ker jaz z svojim borderjem grem dostikrat s kolesom na sprehod in do zdej ( star je 4 leta ) nisem imela nobenih težav. To ne  pomeni, da greva vsak dan ( 2-3krat tedensko) s kolesom, ampak na primer če ta dan nimam časa, da se sprehajava 2-3 ure, ali pa če se mi ne da hodit potem greva s kolesom za kasno urco. Ker se mi zdi da se v eni uri s kolesom zlaufa bolj kot pa ce hodva 3 ure. Vedno pazim, da ne laufa dolgo po asfaltu, da ne greva prehitro, .... On je skoraj cel cas na sprehodu spuščen, tako da se jaz prilagajam njemu ( hitrost vožnje). Ni mi jasno zakaj ne bi blo priporočljivo jih vozit s kolesom. Ker konc koncev on ne gre nič hitreje tudi kadar je pripet in teče ob kolesu, kot pa kadar je spuščen in hodiva. Zanima me vase mnenje.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #1 : 10 April 2010, 20:24:18
Ne vem zakaj ne bi bilo priporočljivo (ok, asfalt itak ni priporočljiv za nobeno pasmo). Po mojem je bolj mišljeno zato, ker rabijo več psihične zaposlitve.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 April 2010, 21:09:27

  Lp :)
      Mogoče je mišljeno da nebi vlekel (bikejoring).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 11 April 2010, 15:10:57
Ne vidim prav nobenega razloga, zakaj ravno border ne bi smel teči ob kolesu - del poti tudi po asfaltu, če se počasi navadi nanj in si utrdi blazinice. Je pa res, da borderju tek ne pomeni toliko kot kakšnim lovskim in polarcem in je čisto zadovoljen s sprehodi, ki vključujejo kakšno dodatno zaposlitev.