Uvoz mladička iz Srbije

3Dive · 52801

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 11 Junij 2013, 16:49:38
nezkaaa, hvala za odgovor. Sem ji titer omenila, za Srbijo vem da je potrebno, sem mislila, da potem za Bosno tudi. Pa je potrdila. Zgleda, da je bila še vedno pod vtisom dogajanj in malce zmedena.



cici

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 19 Januar 2014, 02:40:07
zdravo,

Nočem odpirati glih nove teme zato bom nadeljeval kar tukaj.
No v glavnem, iz Srbije hočem dobit mladiča in če bi šel po legali poti bi tega mladiča lahko dobil šele pri 7 mesecih. Z vzrediteljom sva se nekako dogovorila, da bi mi mladiča pripeljal do Slovenija in ga bi jaz čipiral pri nas in še eksport rodovnik bi mi poslal čez 15-20 dni. Zdej pa mene zanima če stako metodo lahko pride  do težav pri registraciji psa (da bi pes obdržal rodovnik brez kazni) ali ga moram potem registrirati kot nerodovniškega (da bi se seveda izognil kazni)?

Hvala za vsak odgovor



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 19 Januar 2014, 07:22:49
Kot nerodovniškega ga ne potrebuješ registrirati, ker to bo samodejno postal, če ne bo imel rodovnika. ;D

Če ti je vseeno za rodovnik, potem je najboljša pot ta, ki si jo omenil. Psa pripelji čez mejo BREZ čipa in ko ga boš potem peljal tukaj pri nas veterinarju, če te bo slučajno vprašal kje si dobil psa, mu reci npr. da si ga kupil na bolhi in si ga potem prevzel pred kakšno trgovino, na parkririšču, ... In bo pesek brez problema dobil evropski potni list in čip, ki bo zaveden pri nas.

Čez mejo ga pa ni takšen bav bav spraviti, kot boš verjetno bral v spodnjih sporočilih. Največkrat itak sploh ne gledajo vet knjižic. Če imaš ali si imel kakšnega psa vzemi s seboj tisti pasoš in ga potem pokaži. Vedno lahko rečeš da si po pomoti vzel napačnega s seboj na pot. :-\ Če si dober s kakšnim veterinarjem, ti lahko pasoš že malo prej napiše in ga imaš potem s seboj. Ali pa, vzemi s seboj še enega psa, kateri ima urejeno dokumentacijo in potem tamalega skrij v transporter boksu in oba, po možnosti s še eno osebo naj sedijo na zadnjih sedežih in potem boš, če bo sluuuučajno potrebno pokazal pasoš od tavelikega psa, tamajhnega v 99.999% ne bodo opazili. V najslabšem primeru boš pač obrnil in odšel na kakšen drug mejni prehod. Med vožnjo do tja pa skoval novo taktiko. >:D

Naj bo tvoj moto, vse se da, če se hoče. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #123 : 19 Januar 2014, 10:23:59
Težave vsekakor znaš imeti pri vsakem pasjem ravsu, pri vpisu v KD, če boš želel it na kako pasjo prireditev, če pes zboli/se poškoduje in ga moraš peljati veterinarju in seveda, če te kdo prijavi na VURS.

Odgovoren vzreditelj ti ne bo dal psa za šverckomerc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #124 : 19 Januar 2014, 12:20:51
Če ne rabiš rodovnika ni problema (ko psa enkrat prijaviš, cepiš in čipiraš, nimaš nobenega problema več ne na prireditvah, ne pri vpisih...), če rodovnil rabiš, pa zna kar bit. Pripeljat psa sem je še najmanjši problem. Srbski vzreditelji ponavadi nimajo nič proti švercu, ker drugače ne morejo prodati ven nič. Imajo pa različne taktike - v bistvu se je najbolje posvetovati kar z vzrediteljem (od tega, da prevzameš čipiranega in cepljenega mladiča z vsemi dolumenti, ga prešvercaš in potem ko je za to čas daš tam delat titer in potem pri sedmih mesecih psa uradno uvoziš, do tega, da psa prijaviš, plačaš kazen in opraviš ostale postopke ki ti jih naroči inšpektor).
Nikakor ne podporam goljufij, vendar je takšna ureditev povsem neživljenska in krivična - v srbiji  nimajo prav nič večjega problema s steklino kot v bosni, režim pa je veliko strožji.


cici

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 19 Januar 2014, 12:49:52
Da obdržim rodovnik moram psa vpisati še v KD? in potem najbrš vidijo po vzreditelju in srbskem rodovniku, da pes ni glih iz slovenije?.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 19 Januar 2014, 13:12:45
Če ne rabiš rodovnika ni problema (ko psa enkrat prijaviš, cepiš in čipiraš, nimaš nobenega problema več ne na prireditvah, ne pri vpisih...), če rodovnil rabiš, pa zna kar bit. Pripeljat psa sem je še najmanjši problem. Srbski vzreditelji ponavadi nimajo nič proti švercu, ker drugače ne morejo prodati ven nič. Imajo pa različne taktike - v bistvu se je najbolje posvetovati kar z vzrediteljem (od tega, da prevzameš čipiranega in cepljenega mladiča z vsemi dolumenti, ga prešvercaš in potem ko je za to čas daš tam delat titer in potem pri sedmih mesecih psa uradno uvoziš, do tega, da psa prijaviš, plačaš kazen in opraviš ostale postopke ki ti jih naroči inšpektor).
Nikakor ne podporam goljufij, vendar je takšna ureditev povsem neživljenska in krivična - v srbiji  nimajo prav nič večjega problema s steklino kot v bosni, režim pa je veliko strožji.

Uvoz mladička iz Srbije -  uradno šele v starosti po dopolnjenem 7., 8. mesecu njegove  starosti  - popolnoma se strinjam z Lanabelo, da je takšna "ureditev" povsem neživljenjska in "krivična".

Ampak mislim, da "problem" leži nekje drugje. Srbski vzreditelji imajo dobre pse, delovne in lovske pse pa naravnost odlične..

Meni se dozdeva, da se s tem "ukrepom" omejitve uvoza ščiti domačega "proizvajalca" in vse "vpletene službe".. Vedno bolj.  Definitivno ni problem v steklini..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #127 : 19 Januar 2014, 13:32:30
Ne bi rekla, ker ne gre za uredbo, ki bi zrasla na našem zelniku. Gre za uredbo EU (s področja veterine, ne kinologije), da je zadeva bolj  politična kot strokovna je pa menda vsakemu jasno. Sicer se zna prej ali slej zgoditi, da bomo uvozili iz juga tudi kakšnega steklega psa (kot se je nedavno že primerilo v neki drugi eu državi), vendar to zagotovo ne bo rodovniški mladič in solidne vzreje.