Uvoz mladička iz Srbije

3Dive · 52800

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 15 April 2010, 22:59:45
Ne najdem, očitno so spremembe  :) Samo za divje živali piše.

Pozabila napisat, da smo ga pripeljali iz Ukrajine, torej C lista.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 16 April 2010, 07:24:47
A ni tako, da lahko gre čez mejo, če potuje z mamo in če ma veterinrsko potrdilo, da se nikol ni družil z divjimi živalmi?

tole , se je tud vredno malo bolj pozanimat :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 16 April 2010, 07:42:21
Tudi jaz sem mojo uvozil iz Srbije.. leglo El Piero Bianco.  Čipirano in cepljeno, staro 4 mesece in nisem imel problemov,
res pa da je to bilo lani tik pred sprejetjem zakona o uvozu psov na kar me je opozorila tudi veterinarka, ko je pisala nov slovenski pasport.

da se pač mal zmutit tko kot ste že pisali in je dejansko še najbolša varjanta da je na"obisku" potem se ga pa pri nas čipira in cepi.

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #33 : 16 April 2010, 10:43:58
Za premike v Slovenijo velja naslednje:

EU + ANDORA, HRVAŠKA, ISLANDIJA, LIHTENŠTAJN, MONAKO, NORVEŠKA, SAN MARINO, ŠVICA, VATIKAN
dovoljeni premiki necepljenih, mlajših od 3 mesecev. Žival mora biti čipirana, imeti potni list in izpolnjeno rubriko, da je veterinarsko pregledana in zdrava in da ni bila nikoli v stiku z divjimi živalmi
 
C lista:
žival čipirana, izpolnjeno veterinarsko spričevalo (oz potni list če gre za vrnitev), veljavno cepljenje proti steklini (datum cepljenja + 21 dni), premiki necepljenih mlajših od 3 mesecev niso dovoljeni (tudi v spremstvu matere ne)

tretje države:
žival čipirana, izpolnjeno veterinarsko spričevalo (oz potni list če gre za vrnitev), veljavno cepljenje proti steklini, titer, premiki necepljenih mlajših od 3 mesecev niso dovoljeni (tudi v spremstvu matere ne)


Na spodnji povezavi so pogoji za nekomercialne premike živali mlajših od 3 mesecev po posameznih državah EU
[url][/http://www.dgv.min-agricultura.pt/controlos_veterinarios/docs/PETS-3%20meses%20%20%20%20%20%20%20%20EN%20%20%20%20%20%2018%208%202008.pdfurl]



nata

  • Gost
Odgovori #34 : 16 April 2010, 18:04:58
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #35 : 16 April 2010, 18:30:59
nata - napeljevanje k kaznivemu dejanju je seveda tudi kaznivo dejanje...

alenkab - a ni potreben tudi titer za države iz C liste?

Za vpis v slovenski veterinarski register je pa res potrebno imeti urejene vse papirje. Še za prenos lastništva med slovenskimi lastniki se je potrebno izkazati s papirjem...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 16 April 2010, 18:40:39
Jaz sem Berry dobila lani spomladi iz Hrvaške, pripeljala jo je vzrediteljica. V SLO je pripeljala tudi njeno sestrico. Meni so delali probleme, ker ima hrvaški čip in je "hrvaška" državljanka in mi še do danes niso hoteli dati SLO potnega lista ali česarkoli drugega..  S sestrico pa ni bilo nobenih problemov.. včasih še veti sami ne vedo kaj in kako... :-\  Lahko sem jo pa cepila proti steklini, v register so jo pač vpisali pod njenim čipom in njen hrvaški potni list.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #37 : 16 April 2010, 18:56:13
Titre zahtevajo samo v primeru, ko žival prihaja iz tretje države, ki ni na listi C priloge II uredbe Komisije št. 998/2003, kar je potrjeno na veterinarskem spričevalu za nekomercialni premik.



nata

  • Gost
Odgovori #38 : 16 April 2010, 20:05:04
Izbrisano na zahtevo uporabnika



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 17 April 2010, 13:16:48
Nata, ravno na to sem ciljala prej. Saj za mešance in pse pobrane z ulice verjetno ne rabiš nič dokazovat, saj niti ne moreš v končni fazi, če pa želiš uredit lastništvo rodovniškega psa, pa ne vem kako je s tem.  Ali se uskaljuje register KZS z registrom psov ali ne.  ???

Kar se tiče sodelovanja pri kaznivem dejanju pa.. če bi lahko dokazala, da nisi vedela, da kupuješ ilegalno uvoženega psa, potem ni problema, ampak glede na okoliščine (rodovnik, starost psa,..) boš to bolj težko dokazala. Nekako podobno je pri npr. kraji avtomobila. Če ti dokažejo, da si vedel, da kupuješ ukraden avto, si lahko obtožen še napeljevanja v kaznivo dejanje.  ;)




t0mekk

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 17 April 2010, 13:34:51
No moj je bil star 3 mesece, ko je prišel čez mejo. Pri 4ih mesecih je dobil zadnjo injekcijo in vse je šlo brez komplikacij. Imam vse papirje, pes ima srbski čip drugo pa vse slovensko. Tko, da kar se mene tiče ja problemov nisem imel nobenih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 19 April 2010, 16:08:12
kar se natinega primera tiče, bi bila kriva napeljevanja samo, če bi prepričala vzreditelja, da zanjo ilegalno uvozi psa. Če pa ona slučajno sreča na razstavi vzreditelja in od njega kupi psa gre pa za izogibno pravno zmoto (ki se kaznuje kot da bi se zavedala storitve kaznivega dejanja). Seveda je storila kaznivo dejanje samo, če le to obstaja - torej se je potrebno pozanimat, ali je nakup psa iz države na C listi na SLO ozemlju kazniv ali ne. Ne najdem zakona, ampak nakup ilegalno pripeljane "stvari" je kazniv in se kaznuje, torej je nata tudi z nakupom naredila kaznivo dejanje

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 21 April 2010, 12:36:03
No moj je bil star 3 mesece, ko je prišel čez mejo. Pri 4ih mesecih je dobil zadnjo injekcijo in vse je šlo brez komplikacij. Imam vse papirje, pes ima srbski čip drugo pa vse slovensko. Tko, da kar se mene tiče ja problemov nisem imel nobenih.

Kako je to možno? Kaj pa titer? Čudno bi blo, da se za mladiče pa tega ne bi zahtevalo, če se za odrasle pse. Kdaj pa si ga trnsportiral? Ker je opcija, da se je od takrat spremenilo. Pa je zavedeno, da je pes iz Srbije in ne HR?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #44 : 21 April 2010, 12:40:38
C lista rabi titer

zakaj sem jaz v kaznivem dejanju?? saj nisem psa nikamor peljala jaz sem ga kupila v sloveniji. kako je pa tja prišel pa verjetno ni moja stvar ali je???

samo v info. kolegica je kupila psa brez papirjev in čipa iz hrvaške pa je ni noben prašal za nobene papirje. in je brez problemov vpisala psa v slo register.

Je tvoja stvar kako je pe prišel tja. Tako kot sedaj kaznujejo lastnike prešvercanih avtonov, za katere davek ni bil plačan, pol pa jokajo in se izgovarjajo, da so kupili od ene firme, ki seveda več ne obstaja. Se splača preverit stvari.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 21 April 2010, 15:08:08
Kako je to možno? Kaj pa titer? Čudno bi blo, da se za mladiče pa tega ne bi zahtevalo, če se za odrasle pse. Kdaj pa si ga trnsportiral? Ker je opcija, da se je od takrat spremenilo. Pa je zavedeno, da je pes iz Srbije in ne HR?

Možno je zato, ker najverjetneje na meji mladiča še porajtal ni noben. Bi pa rekla, da bi se znalo zaplest, ko bo vet vpisoval podatke v CRP (veliko veterinarjev vpisuje podatke v CRP šele naknadno, recimo prvega v mesecu, in ne takoj ob prvem cepljenju proti steklini, razen če tega izrecno ne zahtevaš) in ga sistem zaradi tujega čipa ne bo spustil naprej, na Vurs pa bo avtomatsko poslano sporočilo. Potem pa vemo, kaj sledi. Kazen, karantena, vet. stroški - same luštne stvari.  :P


Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 03 Junij 2010, 08:32:59
Pozdravček

Bojda veliko vzrediteljev v Srbiji svojim mladičkov vstavlja čipe EU in ravnotako se dobi zraven PL temu primeren.  :) Tako, da, če ima pes opravljena vsa cepljenja ni problemov z uvozom. Tudi moja kolegica ga je tako pripeljala.



3Dive

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 03 Junij 2010, 08:54:43
Zanimivo koliko različnih variant je v zgornjem pisanju ... legalna pa je samo ena. Vzrediteljica iz ZDA me je prosila, da ji posredujem uradna navodila, ki veljajo za uvoz mladička v Slovenijo. Niti na pamet ji ne pade, da bi ga oddala po kakršnikoli drugi poti. Nobena od naju se ne sprašuje ali so navodila življenska, praktična, ali so morda želje, da bi mladička dobila v Slovenijo čim prej ... Takšna so v tem trenutku pravila.
Zanimivo se mi zdi to, da od vseh primerov uvoza mladička iz Srbije, za katere vem, še nobeden ni bil izpeljan po legalni poti. In vsak ima neko opravičilo za to.



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 03 Junij 2010, 10:53:21
Se strinjam s tabo. Ampak v primeru Srbije, sploh, če je psiček kupljen pri uradnem vzreditelju, se tudi meni doba, ko psa lahko dobiš tj. uradno pri 7 mesecih zdi smešna. Načeloma ne podpiram "kršenja" zakonov , v tem primeru pa se mi zdi ta zakon absurden, žal. Tudi za pse, ki odhajajo v Srbijo in so že leta in leta cepljeni proti steklini mi je zahteva po titru ob prihodu nazaj v Slo smešna. Ampak to je samo moje mnenje.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #49 : 03 Junij 2010, 12:42:45
Zanimivo koliko različnih variant je v zgornjem pisanju ... legalna pa je samo ena. Vzrediteljica iz ZDA me je prosila, da ji posredujem uradna navodila, ki veljajo za uvoz mladička v Slovenijo. Niti na pamet ji ne pade, da bi ga oddala po kakršnikoli drugi poti. Nobena od naju se ne sprašuje ali so navodila življenska, praktična, ali so morda želje, da bi mladička dobila v Slovenijo čim prej ... Takšna so v tem trenutku pravila.
Zanimivo se mi zdi to, da od vseh primerov uvoza mladička iz Srbije, za katere vem, še nobeden ni bil izpeljan po legalni poti. In vsak ima neko opravičilo za to.
ja kaj češ- če so zakoni in pravila bedasti pol so take posledice, da jih noben ne jemlje več resno,celo tam ko bi jih bilo treba..
Steklina pa se zagotovo po Evropi ne bo razšilila preko  domačih psov, še nejmanj preko 2 meseca starih pasemskih mladičkov.
Steklina še širi preko divjih živali, ki se jim J*** titer in potni list in vsa naša zakonodaja.
Ampak glavno,da so vse politične stranke srečne in da imajo kaj za glasovat, ko se zakoni sprejemajo, pa ni važno a u EU parlamentu ali v Slo parlamentu ali kje drugje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 03 Junij 2010, 13:02:24
Ja SpelaZ,če hočeš na vsak način mladiča iz te vzreje in iz te države gre na žalost po uradni poti takole.Pri nas je ravno nasprotno.Dve psički imata nove lastnike v Angliji.Tja sedaj še ne moreta iti ker nista še dovolj stari za cepljenje proti steklini,potem nas čaka en mesec za vzpostavitev imunosti pa odvzem krvi in titraža.Ta ista stvar se zna zgoditi še enemu samcu.Torej,ker sva se odločila za nove lastnike na oni strani Rokavskega preliva,sva sprejela tudi vse posledice.
LP Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #51 : 03 Junij 2010, 13:43:38
Ja SpelaZ,če hočeš na vsak način mladiča iz te vzreje in iz te države gre na žalost po uradni poti takole.Pri nas je ravno nasprotno.Dve psički imata nove lastnike v Angliji.Tja sedaj še ne moreta iti ker nista še dovolj stari za cepljenje proti steklini,potem nas čaka en mesec za vzpostavitev imunosti pa odvzem krvi in titraža.Ta ista stvar se zna zgoditi še enemu samcu.Torej,ker sva se odločila za nove lastnike na oni strani Rokavskega preliva,sva sprejela tudi vse posledice.
LP Tjaša
nerodno je, če uvažaš pod temi pogoji delovnega psa, ker zamudiš najpomembnejše obdobje.
Za razstave in vzrejo je vseeno tudi če je pes eno leto pri vzreditelju.
Drugače pa : ja takole se zapletajo stvari če izvažaš ali uvažaš  - moj znanec je imel še večjo dramo za izvoz na Japonsko. Mislim,da so psi že vsaj 9 mesecev stari preden izvede celotno proceduro za uvoz v to državo- in ni nobene druge možnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 03 Junij 2010, 13:46:32
Jaz čisto razumem kakšna so pravila pa vendar se mi zdijo preveč rigorozna, vsaj kar se tiče stekline. Tudi jaz sem našla odličnega vzreditelja v Srbiji in sedaj se soočam s kupom problemov, ki pritičejo k uvozu psa iz omenjene države. In, da čakam na psa do 7ga meseca starosti se mi zdi pač neumno. Bomo videli kaj bo in kako bo! Upam pa, da se bo v bodočnosti kaj spremenilo na tem področju!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 03 Junij 2010, 13:57:18
se strinjam z deteljico.

edino dodala bi, da v tem primeru, uvozu starejšega psa, moraš pa popolnoma zaupati vzreditelju in moraš vedeti da bo psa vredu socializiral. sicer pa se mi ne zdi nobena katastrofa kupiti psa pri 7-8 mesecih. bolj imajo vzrediljtei težave s tem, ker jim je bolj važno se psa čim prej znebiti, ne pa da vlaga extra energijo v njega oz tudi če je pri njem, da se ne zgodi to da je pes na koncu nesocializiran ker se nihče ni ukvarjal z njim.

sicer pa moje mnenje je še vedno, da raje grem na švedsko po psa kot v srbijo :):):) ampak to je samo moje mnenje, ne dvomim da mogoče pa imajo pri kateri pasmi vrhunsko vzrejo in se ti splača iti skoz vso to proceduro.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 04 Junij 2010, 19:41:43
Kakšen je pa komercialni premik psa?
Tale dokument je sicer star, ampak izgleda da je tudi takšen način premika možen.
http://www.vurs.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article/12046/5322/

Kakšni pogoji pa pri takšnih premikih veljajo, če se psa pripelje iz Srbije npr.?

ps.
Nisem vedel da je Bosna in Hercegovina na listi C.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #55 : 05 Junij 2010, 06:28:29
Kakšen je pa komercialni premik psa?
Tale dokument je sicer star, ampak izgleda da je tudi takšen način premika možen.
http://www.vurs.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article/12046/5322/

Kakšni pogoji pa pri takšnih premikih veljajo, če se psa pripelje iz Srbije npr.?


Načeloma enaki kot pri nekomercialnih, kar se starosti psa in titrov tiče.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 05 Junij 2010, 07:03:00
Načeloma enaki kot pri nekomercialnih, kar se starosti psa in titrov tiče.

OK. To me je zanimalo.



Ćira

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 27 Junij 2010, 15:21:15
Živjo!
Ali je boljše psa iz Srbije torej enostavno "pripeljat", ko je še majhen, in mu naknadno v Srbiji uredit dokumente, ali mu uredit dokumente v Slo? Namreč vem, da je oboje možno in ni problemov, ampak ne razumem kako je s tem registrom, saj gre za rodovniškega psa, katerega bi bilo torej smiselno vpisat v register. Ali ta register ni pomemben? Ne razumem točno, ker tu v bistvu, če dobro razumem gre za dve zadevi, ena je v pristojnosti Vursa, kjer gre za to kako se pač posameznik "znajde", druga pa je register, ki je v pristojnosti KZ? Mi imamo doma psa, ki ima slovenski potni list in čip ter srbski rodovnik, vendar ima že 5 let in nikoli nismo imeli problemov, niti na razstavah..Za kaj torej točno gre? Sem sicer prebrala vse o tem, pa mi še vedno ni vse jasno. Tisto črno/belo zakonsko že, pa vendar, kaj je dejansko najbolje storiti? Ali ni čist enostavno psa ob cepljenju, ko je star cca. 3 mesece čipirat v Slo in stvar končana?
Lep pozdrav,
Ćira



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 28 Junij 2010, 06:45:41
Pre 5 leti tega ni bilo.Sedaj pa je.Vsak pes,ki prečka državno mejo mora biti označen,se pravi čipiran.Če je pes rojen v Srbiji ne more imeti nikakršen drugačen čip kot njihov z začetno številko 688 in ne 705 kot jo imajo psi rojeni v Sloveniji.Poleg tega nima EU potnega lista(Srbija ni v EU),zatorej po prostoru EU ne more potovati.Potrebuje namreč povsem druge papirje.Šele ko se psa pri nas prijavi na veterinarski postaji in vpiše v CRPsi,pod pogojem,da je cepljen proti steklini in ima opravljeno titražo pridobi na osnovi tega EU potni list,s katerim se lahko premika po območju EU-teoretično je s tem mišljen tudi premik od doma pa do veterinarja.V nasprotnem primeru je pri prijavi( vpisu v CRPsi ali cepljenju proti steklini) avtomatsko označen,da ima nepopolno dokumentacijo iz česar sledi karantena,lastnik pa je v prekršku.
LP Tjaša



Ćira

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 28 Junij 2010, 13:30:08
In kako veterinar ve, da je nečipiran pes, brez papirjev in vsega, ki se je že znašel v Slo ravno iz Srbije? Ko se bo pes cepil proti steklini, bo pač dobil Slo čip in potni list, jaz tukaj ne vidim nekih težav. Edino, če sem kakšno malenkost spustila in pač ne razumem vsega, zato pa prosim nekoga, da mi lepo napiše, če je kakšen zaplet tukaj in kaj na kar moram biti pozorna?