Brit

Ribica* · 12211

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
: 18 April 2010, 19:53:39
Pozna kdo te brikete? Imajo "linijo" hipoalergenih briketov - brez soje, zit, koruze, govedine, svinjine ipd.

http://www.brit-petfood.com/

Izkusnje, mnenja?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 01 Maj 2010, 12:00:45
Jo prodajajo tudi pri nas?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 01 Maj 2010, 12:01:43
A, sem že našla ;D Piše, da je uvoznik:

Zoodingo
Pekrska cesta 6 - Limbuska 31a,
2000 Maribor
Phone: 02-4201530
Fax.: 02-4201530
E-Mail: [email protected]

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Maj 2010, 09:46:25
Ocitno jo  ;) Jaz sem jo kupila v Puli. Losos briketi smrdijo se bolj kot sensitivity control od RC ... ampak psu so ocitno dobri.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4 : 12 Maj 2010, 22:23:12
Uporabljal ko je še bila na puppy,klasične, motilo me je predvsem to da je hrana smrdela in s tem pes, RC ima tudi občutno raje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 September 2010, 13:44:48
Morda kdo ve, v katerih trgovinah jo je možno nabaviti? Poznam le eno v Mariboru..  :-\



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #6 : 04 September 2010, 15:47:09
Zoo Dingo je uvoznik, torej mislim da dobiš samo v Mariboru in Lenartu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 08 Januar 2014, 11:18:16
Sem slučajno videla Premium varianto. V SLO ni možno dobiti Care linijo za pse? Na zoohit tega nimajo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 Januar 2014, 17:00:08
Jaz imam glih Brit Care (jagnjetino) doma, kupljeno v ZOO Dingeju in sicer v Lenartu. Vem, da je še v Mariboru poslovalnica za ostale konce Slovenije pa ne vem ;) . Sicer imajo tudi spletno trgovino, ampak veliko artiklov manjka, med njimi tudi Brit  ::) . Sem pa z briketi zadovoljna, ne smrdijo, tudi fajne oblike so, sestava je čist OK za ceno pa psica jih ima rada. Kako vplivajo na njeno prebavo pa ne vem, ker še ji nisem nikoli dala kot obrok, ampak jih včasih uporabljam za priboljške  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 08 Januar 2014, 19:11:39
Ko nisem iz tistih koncev, jaz pogrešam na spletnih trgovinah to varianto. Je samo premium pa v SG na veterini imajo tudi samo premium.

A ne ti kuhano/surovo daješ?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 Januar 2014, 19:31:53
A ne ti kuhano/surovo daješ?

Glih piše gori da jih dobi včasih kot priboljšek za obrok pa še jih ni dobila  ::)



pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 December 2014, 21:38:14
Pozdravljeni,

jaz bi prosila, če ima še kdo kakšno izkušnjo z Brit Care.

Jaz sem imela mojega boksija cel teden na dieti z rižem in piščancem, ker je bilo nekaj narobe s prejšnjo hrano. Sedaj sem želela menjati z nečim, kar bo dovolj nežno za razdražen želodček, ki se še vedno zdravi, pa so mi svetovali pri veterinarju Brit ali pa Eukanubo (sicer bi lahko šla tudi na RC intestinal, ampak mi je RC že tak in tak precenjena hrana, tale pa naj bi stal 100 eur!!!) In ker bi naj bila Brit hrana nekje enakovredna Eukanubi in glede na to, da linija Brit Care nima žitaric, sem poskusila z Brit (prepričal me je tudi napis, da je brez GMO).

Sicer jih ima izredno rad, očitno so mu okusni (ali pa je še tako lačen, ker meso in riž ga nista nikoli nasitila)... ampak vseeno, dokler se ne pozdravi čisto in dokler tudi iztrebek ne bo čisto OK, bi prosila še za kakšno dodatno mnenje...
Potem se odločim, ali ostanem. Tudi cenovno se mi zdi sprejemljiva, pa še na mimovrste.com se da dobiti...

Hvala



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 04 December 2014, 07:28:19
Pri psih z razdraženim želodcem je treba razdelit v 4-5 obrokov dnevno in še to je najbolje kuhana hrana. Uravnotežena, brez sestavin, ki psu dražijo želodec.

A je na kaj alergičen? Kakšno pa ima diagnozo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 04 December 2014, 17:27:15
nič kaj posebnega - vneta trebušna sluznica. dobil je antibiotike in ranital + dieta z rižem- 10 dni je jedel 4-5 obrokov na dan riž+meso, tako da smo sedaj počasi prešli že na 3 obroke riž+ briketi. kakec se normalizira, vse je že OK.

Alergičen pa ni na nič  ;D Ima pa na sploh (vsem poznan) občutljiv bokserski želodec  :-\

Zanima me samo kvaliteta Brit hrane, ker se odločam, ali naj ostanem na njej ali ne... Zbiram podatke o hrani, pa me zanima mnenje uporabnikov...

Hvala za odziv  ;D






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 04 December 2014, 18:34:22
Ta trenutek ukini brikete in ga daj na kuhano. Brit pa niso nič posebnega. Brit Care je mogoče malenkost bolje. Pač povprečna hrana, za povprečnega psa.

Za občutljiv želodec je Helthy Paws, Acana Lamb and apple, razne ribje in jagnječje variante ter divjačina. Ampak na brikete preideš šele, ko je 100% izboljšanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 December 2014, 21:44:55
saj je bruhal na srečo samo enkrat (v torek zjutraj prejšnji teden), potem so že zdravila pomagala. hvala bogu sem hitro odreagirala že ob prvih težavah in sem začela že sama z rižem...potem pa takoj k veterinarju, ko je bruhal prvič (in zadnjič).

saj kakec se normalizira, ker je bil prej zaprt zaradi riža, sem mu zato začela dodajat brikete. sedaj je na treh obrokih. zjutraj in zvečer briketi z rižem, opoldan samo kuhano.

nekako se mi zdi, da je navdušen nad tem lososom, pa tudi losos spada k bolj dietnim variantam.

kaj pa ta hrana? tale me sedaj navdušuje...: http://www.barkingheads.co.uk/products/ Barking heads. Razmišlala sem, da bi šla na tisto varianto ali z lososom ali pa s piščancem in postrvjo...




pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 09 December 2014, 09:34:18
Evo, moj lumpi ima lepi kakec, hrano ima rad... očitno mu losos najbolj ustreza

v tem tednu dobim še za probat Barking heads in potem se odločim med tema dvema  ;D

Acana in ostale hrane pa so v tem trenutku zame predrago  :(

Hvala za vsa mnenja.