Slovenj Gradec

doro · 21792

doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 18 Oktober 2007, 20:17:16
ja(40 korakov naprej, obrat levo okrog, 10 normalnih korakov - 10 teka - 10 počasne hoje - 10 normalne hoje, obrat desno, po 15 korakih spet desno, po 15 korakih levo okrog, po 5 korakih stop. 10 korakov naprej, obrat levo, stop. Nato skozi skupino, nazaj na izhodišče. Potem sledi 10 korakov - povelje Sedi in greš naprej 30 korakov, se vrneš, spet 10 korakov naprej - povelje Prostor/Dol in greš 20-30 korakov naprej ter potem kličeš psa. Nato pa v osnovni položaj) 

na izpitu pes ne rabi delat preizkusa v urbanem okolju (kolesarji, tekači, avtomobili, itd..) pa vodnik ne rabi opravit preizkusa znanja  ;)   30 vprašanj iz različnih področij kinologije.




A to prvo si kopirala od kje al veš na pamet  :o. Jaz pomešam vse po treh obratih...Al pa tolko gledam psa da se rasujem al pa celo kam zaletim  :-\ :-[ ::)

Ta drugo...Teh 30 vprašanj ...delaš al ne pri A ju? Če ja,kako se razlikujejo od tistih pri od BBHju?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #61 : 18 Oktober 2007, 20:25:21
A to prvo si kopirala od kje al veš na pamet  :o. Jaz pomešam vse po treh obratih...Al pa tolko gledam psa da se rasujem al pa celo kam zaletim  :-\ :-[ ::)

Ta drugo...Teh 30 vprašanj ...delaš al ne pri A ju? Če ja,kako se razlikujejo od tistih pri od BBHju?


ne delaš testa pri A-ju


vem na pamet  ;)   saj na tekmi ti nihče ne govori kak moreš hodit  ;D    za b-bh si pač dvakrat isto štejem korake, enkrat s štrikom enkrat pa brez  ;D     ok priznam, pomešala stvari še nisem, sem pa enkrat tako gledala psa, da sem šla namesto naravnost krivo, tk da ko sem naredla obrat levookrog in sem pogledla kje sem, sem se kar smejat začela tolk stran od ravne linije  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 18 Oktober 2007, 20:33:15

ne delaš testa pri A-ju


vem na pamet  ;)   saj na tekmi ti nihče ne govori kak moreš hodit  ;D    za b-bh si pač dvakrat isto štejem korake, enkrat s štrikom enkrat pa brez  ;D     ok priznam, pomešala stvari še nisem, sem pa enkrat tako gledala psa, da sem šla namesto naravnost krivo, tk da ko sem naredla obrat levookrog in sem pogledla kje sem, sem se kar smejat začela tolk stran od ravne linije  ;D

Hmmm,jaz se pa spounem da so rekli da tudi neko preverjanje pišemo...(Vem,ker je reku,da ki "ma sej to itaq še noben ni padu" ..pol te je še bolj stah da slučajne ne boš padu,ker pol boš edina mona  ;D :-[)

Ja,no,trenutno je pri nas itak kar malo "zmede" - 12 psov,štartamo vsi naenkrat in potem ko je treba it levo gredo eni prej kot drugi,pa se potem lovimo okoli da se ne zaletimo en v drugega in podobne  ::) ;D
Ko bo ona bolj pozorna (da je ne bom rabla vsake tolko vmes spominjat da me mora gledat  ::)) bom lahko tudi jaz bolj "gor" gledala in bila pozorna na korake in obrate. Imam še dober mesec časa... :-\ ::)

Kako to da si šla najprej delat BBH in potem A? Je ta tečaj bolj za zabavo?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #63 : 18 Oktober 2007, 20:38:34
saj nisem delala A izpita  ;)   samo vidim ga na tekmah, pa tut preden sem sama delala izpit B-BH sem se pozanimala o izpitih.. no, pisalo je da A naj ne bi imel testa, sicer so pa res taka vprašanja da ne padeš  ;)  mogoče je kaka kratica ali letnica zelo kar nekaj, ampak ni teh vprašanj v večini  ;D

u bistvu itak ne moreš delat višjega izpita pa potem it na nižjega  ;D  tudi tekmuješ lahko samo po najvišjem izpitu, ki si ga opravil..  če imaš najprej opravljen A, potem pa še B-BH lahko tekmuješ samo po B-BH

no midva sma šla direktno delat B-BH  :)  je pa ta izpit obvezen za vse pse, ki želijo potem delat naprej IPO program (delovni psi - z obrambo in sledenjem)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #64 : 18 Oktober 2007, 20:52:42
a vidve še nimata izpita?

 :D :D :D Iz kje ti pa to, da bi ga že mele?  :-[ :D Ne nimava, midve sva se šolale, zaradi najinega veselja, sem mela namen it na B-BH že lani, ampak ni šans...se morvam al še uskladit..ne obrača še dobro, pa če je kakšen moteč lement (npr, kakšna krava al pa konja al pa letečipes in zraven še po možnosti ovrre...nope  :D ) Me je 1x tko podrla, v šoli, ko je gledala une norce na agilityu...pomoje se ji je zaman zdel, kaj one ne sme tega delat  :D Ampak okej..sej bi jest takrat tut šla še na agi zravn, pa nisva smele it..zarad noge :(


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 18 Oktober 2007, 20:53:46


tam kjer si vidla pa naju je pa nadaljevalni tečaj pasje šole. Ta 'razred' sledi mali šoli  :) 

Aja,zaradi zgornjega posta sem sklepala da je nadaljevalni tečaj, tečaj  "A"...





Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #66 : 18 Oktober 2007, 21:38:48
aja kajchyka - ko si rekla da veš kako zgleda b-bh izpit  :P  sem mislila da ga že mata  :)   če pa nisi prepričana kako bo, pa vseeno raje bolj zvadita  ;)    vem, kako izgleda, ko vodnik gre z nenatreniranim psom delat b-bh, pol pa ko je vaja brez povodca ga pa lovijo okrog ko enga norca..  to ni to.   Pa tudi tako kot opraviš izpit, tako imaš napisano v delovni knjižici. A se ni bolš mal bol potrudit pa met lep rezultat  :)  sicer pike niso vse, ampak pes pa definitivno bolj zna  ;)   (res sem bila jezna ko sem na izpitu videla kakšni psi vse so OPRAVILI izpit  >:(    lovili smo psa 20min po poligonu ker je ušel, da ne omenjam da je začel naskakovat ljudi v skupini itd.. - pa da ne boste mislili da samo enega - 2/3 psov je bilo takšnih..  (ampak ne iz našega kinološkega društva  :P )       groza.  Še večja groza - tudi ti psi so opravili izpit.  Še še še večja groza - da njihovi vodniki mislijo da imajo vodljivega psa  >:(     pol pa rata splošno mnenje da je pasja šola oz. izpit brezveze ker pes isto ne uboga)



doro - nene, pač ko se razdelimo v pasji šoli na novince in tiste ki so že prejšnjo sezono hodili  :)   potem novinci imajo pasjo malo šolo,   mi ki že kaj znamo pa nadaljevalni tečaj pasje šole  :)    kjer se pripravljamo za izpit (oziroma jaz edina zainteresirana - za tekme)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #67 : 19 Oktober 2007, 14:08:16
Jana* sej sem tut rekla da smo v šoli vadli, če nas je bilo mal  :P Ma ja, pa sej lih zato, sem se odločla da bom delala kasnej...če pa ne, pa ko bom stara  :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #68 : 19 Oktober 2007, 15:17:44
Eh, ne se sekirati preveč glede števila korakov  ;) Približno si zapomneš dolžino koliko stran od psa greš ponavadi in to je to. Sej sodnik tudi ne šteje korakov  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #69 : 19 Oktober 2007, 17:52:39
Eh, ne se sekirati preveč glede števila korakov  ;) Približno si zapomneš dolžino koliko stran od psa greš ponavadi in to je to. Sej sodnik tudi ne šteje korakov  ;)
To je pa res, ker na izpitu sama nisem štela korakov, pač šla približno tisto razdaljo, mogoče še celo kakšen korak preveč ;) Sodniku je bolj važno, da pes vse ostalo naredi čim bolje :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #70 : 19 Oktober 2007, 22:35:43
To je pa res, ker na izpitu sama nisem štela korakov, pač šla približno tisto razdaljo, mogoče še celo kakšen korak preveč ;) Sodniku je bolj važno, da pes vse ostalo naredi čim bolje :)

Ja saj je res glede korakov, ampak približno je pa vseen fajn vedet  :)   jaz jih štejem že čisto iz navade   ::)   emm hihi saj ne gleda samo psa  ;)  še na vsaki tekmi sem jaz zbila psu najmajn 3 pike  ::)  jaz in moje pohvale  >:D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #71 : 20 Oktober 2007, 11:48:20
Drugo so tekme, drugo pa izpiti. Na tekmah so natančni kar se tega tiče, ni krize če narediš kakšen korak preveč, manj pa vsekakor ne delat! Na izpitih A te lahko celo inštruktor vodi, da se ti ne obremenjuješ s tem, za BBH je pa že fajn da si zapomniš zaporedje in približno št. korakov ;)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #72 : 20 Oktober 2007, 13:02:02
Jana, od kdaj pa je ukinjeno prinašanje na izpitu? Na tekmah ga tud ni več?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #73 : 20 Oktober 2007, 13:05:02
Jaz sem delala izpit leta 2004 pa ga že ni bilo več.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #74 : 20 Oktober 2007, 13:46:25
Ja saj škoda da je ukinjeno prinašanje in vaja naprej  >:(   tudi 'navadni' psi so prav lepo sposobni tega..  tako pa je to le še pri višjih izpitih z obrambo vred  ::)   tudi na tekmah ni tega


razen v Avstriji  :D   sem bila letos aprila na tekmi v Grazu, in pač ker nisem vedela kaj pomenijo njihove kratice, sem po logiki obkrožla zlato sredino (bgh1, bgh2, bgh3)  bgh2  ::)  in sma bla kar hitro ena 4. na vrsti  :o  pa gre gor na poligon prvi pes, poslušnost bolj tk tk sem že bla vesela - tega boma nesla  ;D  opravi odpoklic, pa se sodnik zadere Zum apportieren!!   Pa js sam kaj?!?!   In je šel tist pes še na aportiranje, za tem pa je sledila še vaja naprej  ;D     js sm ž klela kam pr vragu sem se prijavla  ::)    in tak nama ni preostalo drugega, kot da sma šla na poligon in upala na najboljše  ;D
aportiral mi je super, čeprav sem mislila da tistega že 100x prelizanega aporta ne bo hotel prinesti oziroma da ga bo začel vohat namesto da bi ga prinesel.  Iz preventive sem mu ponovila ukaz še preden je začel vohat, zgubla 2 piki, ampak prinesel je pa le  :D    potem pa še vaja naprej - tisto sem ga pa enkrat v preteklosti učila ampak potem pa dolgo nisma vadla - in tukaj sma malo pogorela.  ::)  Zagnal se je ko šus naprej sam se je po 10 korakih začel ustavljat, pa sem kar rekla Dol in končala  :)
no, prišla sma na 5. mesto  :)  ni tak slabo hehe, glede na to da sma čist na blef delala še dve vaji  ::)


no po tistem sem se pa odločla da grem naslednje leto spet v 'napačno disciplino'  >:D   in nabavla sem mini aport  ;D
    :D   pa tudi vajo naprej sma začela malo trenirat  >:D


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #75 : 24 Marec 2010, 14:32:59
Zdravo!
Začela sem se zanimati za pasje šole v okolici Slovenj Gradca, Raven na Koroškem, Dravograd in Muta. Ko sem malce pobrskala po temah sem zasledila edino to temo, ki se navezuje na pasjo šolo v SG (se opravičujem, če je ta tema odprta tudi kje drugje). V knjigi Življenje s psom so na zadnjih straneh našteta kinološka društva med katerimi sem zasledila tudi KD Slovenj Gradec. Sama ne najdem njihove spletne strani pa tudi na seznamu kinoloških društev na njihovi spletni strani nenajdem naslova. Našla pa sem naslov od KD Ravne na Koroškem (brez naslova spletne strani). če kdo pozna kakšno pasjo šolo v okolici zgoraj naštetih krajev bi bila vesela, da bi mi sporočil.
Hvala za vse odgovore že v naprej,
Urška

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #76 : 24 Marec 2010, 22:17:29
sam ne tja....res ne...sem ti že v drugi temi odpisala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!