Prehrana mladih muck

airedale10 · 11243

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
: 24 April 2010, 15:20:07
Soseda od babice ima dve mladi mucki, stari danes točno 2 tedna.Ko bosta stari 3 mesece jih bomo vzeli mi.Sta samček in samička.Samček je moj, je tigrast in sem ga poimenovala Kiki.Samička je sestrina, bela, rjava in črna, poimenovala sem jo Mea vendar jo bo sestra mogoče preimenovala.
Včeraj sem jima kupila vrečko junior za mladiče in doječe ali breje mame.Skoraj celo vrečko zmešano s pašto in briketi sem dala mami, malo omake v konzervi pa sem si dala na prst in dala Kikiju za polizat.Lizal je in videti je bilo da mu je dobra.Mu je lahko kaj škodila ???Lahko mačke jedo pašto zmešano z konzervo in briketi ???Muca jo je pojedla z veseljem. 8)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 13 Maj 2010, 11:45:55
2 tedna? Ne pretiravat. Do 3 tednov naj lepo pijejo materino mleko, potem pa jih POČASI navajajte na nemlečno hrano, pa še tega naj bo samo za 1 obrok (3 tedne star muc, kolikor se spomnim, še vedno je na 2-3 ure).

Njegova čreva še so s komaj navadila na mlečno hrano, ne morejo zdaj prebavljat mesa, omak ipd. samo nepotrebne prebavne težave mu boste nakopali s tem.

Kje pa imate mamo muco in mladičke? Ste mami muci dali preparat proti notranjim zajedalcem?

Kako napredujejo?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 Maj 2010, 19:42:17
Tiskrat sem mu dala, zdaj pa raje pustimo da sami. Smo pustili za mamo v posodi brikete in konzervo, prišla sta mucka, mama se je umaknila in sta jedla.Če sta grizla in vse pa smo ju pustili.Mea je zdaj Čupa.Dobila sta pasto proti glistam, odšla pa bosta tudi na cepljenje.Živita v garaži, zdraven je kokošnjak.Živijo v kašeti s slamo.Saj proti steklini nima smisla cepljevat če je muca notranja? :P



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 15 Maj 2010, 00:18:10
Mamo muco hranite s hrano za doječe/breje muce - je bolj bogata in tudi mama potrebuje več hrane, ker mladička še doji, zato naj ima hrano kar na voljo.

To pasto proti glistam morate redno dajat, mislim, da na 2 tedna (so 3 leta, odkar sem imela dudarčke pa sem malce pozabila).

Proti steklini le, če imate blizu gozd, kjer se pojavljajo tudi lisice in/ali je bilo v vašem okolišu javljeno, da ste imeli primere stekline (pa seveda, če mislite potovat čez mejo), drugače pa obvezno proti kugi (prvo cepljenje, ki se ponovi čez 1 mesec in nato čez 1 leto), pa proti levkozi (le v primeru, če mislite mucke kdaj tudi ven spustit, tudi na vrvici, ali pa na kako teraso/balkon ipd.,).

No, saj zdaj sta mucka stara že več kot 3 tedne - lahko jima natrosite briketke od Royxal Canin, ker imajo posebne briketke za mladiče do 2 mesecev - pa, če jih mama dobi, nič hudega. Ponavadi doječe/breje muce padejo v komplet s hrano za mladiče.

Imata mucka bistre oči ali se jim kaj gnoji? Kaj pa ušesa? Fino, da ju navajate na človeško roko.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Maj 2010, 10:50:05
Muci bomo kupili paket hilsa za mladiče, za mlade mucke smo šele opazili da jedo brikete, tiste so bile perfets fit ki so bili kupljeni za mamo.Za gliste pa bomo še dali.Mislimo ju le voziti na vrvici ven.Jih prijemamo, približno oba enako, ampak se čupa manj pusti, kikija pa komot primem in držim.Se morajo navadit da bojo pri nas scrkljani.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 15 Maj 2010, 22:38:22
No, pol pa cepit prot KUGI kin prot LEVKOZI. na začetku je mal večji strošek, morda se zmenite za kak popust ali odlog plačila.

Fajn, da se mucki razvijajo tako kot treba.  :) Če boste opazli, da ima mama muca preveč nabrekle ali rdeče seske, pa k vetu - nikol se ne ve, kdaj se kaj zamaši. Saj ponavadi ni težav.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Maj 2010, 10:16:20
Hvala za odgovor, nisem vedela za katera cepljenja. Kolikoo bi pa približno stalo za oba muca proti levkozi in kugi?
Mama pa ima OK seske. Mucke se lahko sterilizira/kastrira pri 5-ih mesecih?Mamo lahko takrat kadar peljemo muce cepit?Vem pa je veliko vprašanj ampak tukaj se spoznate, to bo pa moj prvi muc, in bi rada zanj le najboljše.  ::)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 16 Maj 2010, 23:59:34
Iz kje pa si?

Mladičke lahko komot pri 2 mesecih steriliziraš/kastriraš, prej se pozanimaj, pri kateri straosti to delajo pri tvojem najbližjem veterinarju - če si v Lj ali okolici, ti svetujem 300 kosmatih v LJ na Kajuhovi 5, res pa je, da niso najbolj poceni, ampak muce ti bodo poštimali tipi top.

Tule je preglednica cepljenja za mačke (mislim, da se kuga in calici virus = mačji nahod daje skupaj) http://www.klinika-vtz.si/sl/Zdravje_mlade_mucke/#mucke

Cenika kot zaboga nikjer ne najdem (tudi pri drugih klinikah ne). Najbolje, da prvo poveš od kod si, da te bomo znali pametno napotit, potem pa že lahko sama zavrtiš telefon pa vprašaš.  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 September 2010, 08:32:33
Kaj naj dam še jest mucki, ki ne kaže posebnega apetita? Še posebno ne za briketke(AN), niti, če jih namočim. Danes grem kupit se RC Baby cat.
In še kakšno konzervico. Kam shranite preostalo hrano(konzerva)? Jaz jo kar v tupper-ware in potem v hladilnik, ampak ne vem koliko časa je lahko tako? Pri psu ni bilo težav, največ za 2x sem jo imela, to ni panike. Tu pa ostane AN konzervice vsaj še za 3x, 4x.
Sir ji je bil tudi všeč, malce Poli prav tako. Lahko ponudim tudi jajce: koliko, pečenega, kuhanega? Počasi mi zmanjkuje idej kaj še pride v poštev ??? Imam čas tudi kaj skuhat, sploh sedaj čez vikend  :D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 September 2010, 16:33:29
Hvala :)
Danes bomo očitno meso kuhali :P
Samo še vedno ne vem koliko časa lahko shranim vsebino konzerve v plastični posodici in v hladilniku?
Za cepljenje sem že zmenjena, danes dobi še drugo dozo paste za razglistenje, sterilizacija pa čez 2 meseca ;D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 24 September 2010, 16:40:46
Če imaš v taperčku, da je dobro zaprto, potem komot 2 dni recimo  ;)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 November 2010, 13:55:07
Prve brikete so bile našima perfect fit (bili so kupljeni za mamo, ki je bila na friskasu), nato dolgo royal canin bebycat, nato royal canin kitten, nato aplaws kiitten, zdaj pa smo naročili acana adult.
Kiki se precej redi in je zelo redi, Čupa ima pa ok postavo. Kaj je boljše, da dajemo obema brikete za mladiče (po teh se bo Kiki bolj redil?) ali brikete za odrasle muce (se ne bosta prav razvijala?)?



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 25 Junij 2012, 22:15:26
Hojla. Imamo 1 mesec stare mucke. Sedaj sem jih začela oz. poskušala dohranjevati. Pa se razbojniki ravno ne zmenijo za posodice... Kaj lahko naredim?

You can have no better friend than a dog.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Junij 2012, 14:47:31
Flaško v roke pa mleko za mačje mladiče pa jih imej na dudi še. Saj pri 4 tednih so komajda mucki to, je treba še spremljat težo, gledat da vsi dovolj pojedo.

Mame nimajo?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 26 Junij 2012, 15:56:41
S čim jih pa dohranjuješ? naši so prvo napalili na mleto goveje meso



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Junij 2012, 10:55:37
Ja, mamo imajo.  Mama je na Golden Eaglovih briketih, za mačkone sem pa probavala z Hillsovo konzervico in piščančja prsa...

You can have no better friend than a dog.