1. državna tekma v Rally Obediencu - državni pokal Purina Proplan 2010

Danijela · 12572

Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Vabljeni na 1. državno tekmo v RO, katero pripravljamo v KD Grosuplje, dne 16. 5. 2010.

Prijavnice najdete na http://www.kd-grosuplje.si/ ali na straneh KZS.

Naročili smo čudovito vreme, zato pridite tekmovat ali pa samo navijat.  ;D

LP



Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 April 2010, 19:21:47

Pozabila sem omeniti, da bomo v petek, 7. 5. 2010 organizirali izpite iz Rally Obedienca.

Izpiti se bodo odvijali po 17. uri, točno uro vam bomo lahko sporočili, ko bomo vedeli končno število prijavljenih.

Za prijave in dodatne informacije se lahko obrnete na: [email protected]

Lep pozdrav



opica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Maj 2010, 12:26:54

Torej izpiti so za nami  :)
Iskrene čestitke vsem izpitnicam, prav posebne čestitke pa naši novi sodnici !!!! ;D


aneša

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Ob kateri uri pa bo tekmovanje?



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #4 : 10 Maj 2010, 21:53:44
.... prav posebne čestitke pa naši novi sodnici !!!! ;D


Čestitke!!! 8)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Ob kateri uri pa bo tekmovanje?

Ponavadi se zacne ob desetih  ;)

Iskrene čestitke vsem izpitnicam, prav posebne čestitke pa naši novi sodnici !!!! ;D

Kateri, kateri?  :o Tudi mi cestitamo!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 11 Maj 2010, 22:51:35
prav posebne čestitke pa naši novi sodnici !!!! ;D
Čestitke! :)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Danijela,

ste že pošiljali potrditve prijav? Jaz je namreč nisem dobila... :-\



Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Potrditev prijav ne bo  :P ;D Šala mala  ;D

Potrditve boste dobili v prihodnjih dneh. Predvsem zato, ker še danes prihajo prijave in smo veliko večino prijav dobili v zadnjem momentu. Tako da morda samo v opozorilo za prihodnje, da se poskušajte na tekme prijavljat malo prej.

Pridno trenirajte in se vidimo v nedeljo!

LP

Danijela



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Kdaj moramo bit tam? Sem si pozabila sprintat v službi, zdaj pa ne vem več

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
"Prihod udeležencev pričakujemo od 08:15 do 08:50 ure."



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Kaksno vreme ste pa narocili? Ker ce bo takole kot danes, bo katastrofa.. Saj proti dezju nimam nic, ampak ce je se mrzlo povrhu vsega...  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Hvala.
Mokri smo pa še od danes. Mam žabe (rega rega žabe)u škornjih

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Tekma je bila fajn, potekala je gladko in hitro, tudi vreme je zdržalo. Na koncu se je pokazalo celo malo sonca :)

Z najinim delom sem zadovoljna, Ginny je lepo delala. Ni bila tako vzhičena kot prejšnje parkrat in je lahko bolj zbrano izvajala vaje. Jaz sem se trudila hoditi hitreje in mislim, da mi je malce tudi uspelo. Dobili sva 149 točk in osvojili prvo mesto v RO1 :D Ovcka naju je tudi posnela, filmček si lahko pogledate tukaj.

Še tukaj čestitam tudi vsem ostalim.

Dobro bi pa pomoje bilo, če bi sodnik povedal kaj točno je bilo pri določeni vaji narobe. Če tekmovalec na primer izve samo to, da sta bili recimo 2 vaji nezadostni, ena pomanjkljiva, ostale pa v redu, potem v bistvu ne ve kaj točno je bilo narobe.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
hej

Res je bila lustna tekma, najbolj mi je bilo vsec, da je vreme zdrzalo, in smo bili brez dezja  :) Sodnik se mi zdi, da je bil kar strog, ceprav tudi proge niso bile med najbolj enostavnimi.. Po eni strani se mi je proga za trojko zdela precej lazja, kot ta za dvojko.. Oz. za dvojko je imela dosti takih elementov, ki porabijo veliko casa, tako da nas je bila kar velika vecina casovno tam okoli dve minuti petdeset  :P

Z najinim rezultatom sem zadovoljna, cetrto mesto (od enajstih) je kar solidno, za prvo tekmo po sestih mesecih  ;) ceprav z delom Kozmica pa nisem najbolj zadovoljna.. Prevec je gledal znakce (prav vsakega je pogledal), pa vajo levi in desni hop cez oviro ni opravil (oz. je v drugo, ampak je bila ze negativno ocenjena), ampak jo le nisva nic vadila  :-[ Ponosna sem pa, da je izdelal mizo (sicer z malo vijuge) in pa slalom mimo igrac  :o

Glavno, da je prva tekma mimo, naslednjic bo ze boljse :) Ceprav je letos konkurenca v dvojki kar pestra (en kup u nulo napiflanih borderjev  ::) :P)

Za sodnika se pa strinjam z zoe, lahko bi dosti bolj povedal (ubistvu to vsi sodniki) pri kateri vaji si narobe naredil, da ves za drugic. Ampak to od vseh razlozi le eden.. Skoda..  :-\

Cestitke vsem za dobre rezultate (tistim, ki jim pa ni zneslo pa "saj bo drugic boljse!")  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0

Vsem, ki ste se udeležili današnje tekme, še enkrat iskrene čestitke.

Sem vam rekla, da smo naročili lepo vreme  ;D :P Upam, da bo tako ostalo vsaj še nekaj dni.

LP




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Ja, prav luštno je bilo, vreme je bilo pa naravnost krasno. :)
Jaz sem zelo zadovoljna, Mimi je prejšnji teden opravila izpit in tako je tudi prvič tekmovala. :)
Pravi pa, da je še zdaj jezna name, ker sem ji zapravila drugo mesto in s tem žakeljček hrane(ki je itak ne sme, ker je bucko :-[ :D), zamešala sem namreč
eno vajo in jo izvedla v levo, namesto v desno in nama s tem zapravila deset točk. Jajks! :D
Na koncu sva bili zato četrti, kar je vseeno več kot super. Lona je imela svoj dan, se ji ni dalo, bi šla kar v penzijo. Čeprav noret kot nor po koncu pa ni bil noben problem, pa skakat po drugih tudi ne. :P Bila je odlična enajsta(od dvanajstih, hihi).

Bi pa res lahko komentirali in ti pokazali odbitke po vajah, da malo boljše veš za drugič kaj še popravit, bi bilo res fajn. :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Vsem, ki ste se udeležili današnje tekme, še enkrat iskrene čestitke.

Sem vam rekla, da smo naročili lepo vreme  ;D :P Upam, da bo tako ostalo vsaj še nekaj dni.

LP



Ne, samo, da ste ga naročili, še ukradli ste ga. V MB ni nič kaj lepo. ;D :)
Prosim, vrnite ga do jutri. :D



opica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Iskrene čestitke vsem nastopajočim tudi v mojem imenu :) !

Sonce smo pa kar po hitri pošti poslali nazaj v vse slovenske kraje :P (hvala  ;D )

Če pa ima kdo kak lep posnetek stopničkarjev bi pa lepo prosila če mi ga pošlje na mail (na tistega na katerega ste se prijavljale).

Lp





skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Fotke bodo v kratkem  ;)

Fajn je bilo, kljub tremi sva zvozila ;D čestitke vsem ostalim in se vidimu kmalu spet  :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Ne, samo, da ste ga naročili, še ukradli ste ga. V MB ni nič kaj lepo. ;D :)
Prosim, vrnite ga do jutri. :D
Ta je pa ena boljših  :D ;D :D
Mene pa zanima kam in zakaj izginjajo tekmovalci prejšnjih sezon  :-\.
Pogrešam:
-Jelko s pudlico,
Mitjo s špičevo,
Jožeta s prinašalcem..
Neco, Majo, Nino, Kajo, Tanjo ..
in še ne 10 drugih  :( .
No za nekaj poznanih vem,da so bili tokrat odsotni zaradi nekih drugih tujih tekem in prireditev- ampak tile našteti niso med njimi  ;)

Dejte vsi , ki jih poznate in lahko pridete v stik z njimi  tele naše kolege mal povprašat kaj se je zgodilo in jih spodbudit k aktivnost  :).
Pa ne se pustit zjamrat o ne vem čem. Na tekmah se imamo dobro-če za to poskrbimo tekmovalci med sabo.
Če so problem prevozi - da se lepo zorganizirat, da ne hodi vsak s svojim avtom.
Kdor ima kakšen predlog kaj narest ,da nam bo vsem lepše in zabavnejše : s predlogom na plan.

Sicer pa so tekme zdaj tekoče  - doma sem bila malo čez 13 uro, tako da sem uspešno skuhala nedeljsko kosilo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Kdor ima kakšen predlog kaj narest ,da nam bo vsem lepše in zabavnejše : s predlogom na plan.
Sodnike zamenjat s sodnicami!  >:D ;D

Moji trije razlogi zakaj hodim na tekme so:
1. pogoji za prehod v višjo kategorijo
2. dvig motivacije in
3. da se na napakah nekaj naučim.

Za prvi razlog poskrbim sama, za drugega poskrbite sotekmovalke, k tretjemu pa naj bi pripomogel tudi sodnik s komentiranjem nastopa in izvajanjem posameznih vaj ter z utemeljitvijo negativnih točk.
Komentar ala: "dve manjši napaki, ena večja in ena negativno opravljena vaja" mi ne pove praktično nič.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Komentar ala: "dve manjši napaki, ena večja in ena negativno opravljena vaja" mi ne pove praktično nič.

Se strinjam, učimo se tudi od napak drugih in je škoda, da se ni izkoristila priložnost, sploh glede na fajn zvočno opremo, katero so priskrbeli organizatorji. Mogoče bi oni lahko malo vplivali na sodnike s svojimi željami ;)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Mene pa zanima kam in zakaj izginjajo tekmovalci prejšnjih sezon  :-\.
Pogrešam:
-Jelko s pudlico,
Mitjo s špičevo,
Jožeta s prinašalcem..
Neco, Majo, Nino, Kajo, Tanjo ..
in še ne 10 drugih  :( .
No za nekaj poznanih vem,da so bili tokrat odsotni zaradi nekih drugih tujih tekem in prireditev- ampak tile našteti niso med njimi  ;)

Tjaša veš tudi tole se je odvijalo v Kranju ta vikend http://www.kvrp-kranj.si/ :P. Ker je bil naš klub organizator, smo delali s polno paro (in komaj počasi prihajam k sebi) 8). Kaja je bila med tekmovalci. Tanja tudi :). Žal ne moremo bit na 10 koncih... Je pa res, da Nuba tudi ni ravno v kondiciji, saj smo v teh dneh pričakovali mladičke (a je že UZ pokazal da jih ne bo). Se pa vseeno prideva zabavat, verjetno že v Ljubljano pa še kak od tečajnikov zraven :D. Ninina Rina je imela osteosarkom in ima po kemoterapijah predpisano bolj mirovanje, tako da ne bosta več tekmovali :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Tekma je bila luštna, veliko lepih nastopov (kljub temu, da nama ni šlo, ne vem kaj imava midve to z grosupeljskim poligonom...  ::) ). Sem bila pa zelo presenečena nad nizkim številom točk, ki so jih dosegli nekateri, kljub dobremu delu. Me zanima kje so delali napake in je res škoda, da sodnik ni povedal kaj več.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Ojoj- boga Rina.
Ja sej pokrivanje prireditev je v Sloveniji vedno problem. Smo majhni in skoraj nihče ni samo v enem športu.
Saj to da koga ni, ker je pač v času tekme drugje ni zaskrbljujoče.

Glede komentarjev sodnika- z enim ušesom sem ujela,da so take smernice dobili sodniki.
Vsekakor bodo morali o teh smernicah še mal razmislit,če je to seveda sploh res.
Če se sploh komentira je smiselno ,da se komentira kaj uporabnega. Drugače škoda časa in bi zadoščalo,da bi se kot pri agiju samo na zaslonu izpisale točke in čas.

Če pa zbiramo tudi info zakaj sploh kdo hodi na tekme:
jaz hodim zato, ker če ne grem na tekme tudi delam malo do nič s psi. Sem pač lenoba. Ampak dovomim,da so drugi kaj boljši.
Če vzamemo za primer ta vikend : sobota- ves dan je lilo. In če ne bi bila na tekmi agilitya bi komaj peljala pse z marelo za 15 minut lulat. Tako pa sem z vsemi tekla 2 parkurja, šla 3x na sprehod, ogrevala, se igrala po tekih.... v glavnem neprimerljivo.
In če ne bi imela namena it na tekmo RO to nedeljo zagotovo zadnja dva petka ne bi šla žez RO parkur ,kakor že šprej vso zimo nisem. Pa tudi v nedeljo dopoldne ne bi delala vaj ampak bi se sprehajala kje v tri krasne in gledala pse, kako se lovijo med sabo.
In če ne bi hodila na RO tekme prisežem,da sem prelena,da bi pse sploh kdaj učila trikcev ala vzvratno okoli vodnika pa kvadrat, pa 200% se z Raa ne bi niti polotila učenja aportiranja, ki je zadnje kar bi ona v življenju počela. Res poznam nekaj posameznikov, ki kot blazni učijo ne vem kaj vse sorte, samo da sami sebe snemajo v dnevni sobi- ampak taki so redki kot petperesne deteljice na travniku. Pa še ti večinoma ne preidejo dalj kot do določene stopnje ( ostanejo na šolskem principu dela).
Glavni razlog št 1 je torej aktiviranje samega sebe.
Razlog št 2 je študijske narave. Če se hočeš res kaj naučit o psih moraš it na tekme. Pa ne enkrat ampak hodit vse življenje- razen če psa uporabljaš praktično npr lovci, paša, reševanje.... Kar samo vidiš resnične rezultate dela , šolanja in pristopa. Večina stvari  oz pravih učinkov stvari se namreč na tekmah pokaže šele  dolgoročno ( skozi leta in št nastopov). Za mene - in predvidevam da za vse ki jih kinologija zanima , je bistveno kakšne rezultate da nek sistem dela na dolgi rok in v vsakih okoliščinah. Vse drugo je blef. Tudi peglat psa dve leti in ga potem nategnit za en izpit  al pa na kvatre en nastop je blef- ne da pravega podatka- ne o psu, ne o njegovih potencialih, ne o načinu dela.

razlog 3: fino je u živo videt kaj delajo drugi pa mal poklepetat, piknik - srečanje sistem. Če sama ne tekmujem se zleeepa (če sploh kdaj) ne spravim nekam samo kot gledalec.

Ob takem razmišljanu postane tudi vloga sodnikov minorna. Vsak zase v resnici ve kaj je želel doživet in kaj je doživel na določenem nastopu. In TO je odločilno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Tekma je bila luštna, veliko lepih nastopov (kljub temu, da nama ni šlo, ne vem kaj imava midve to z grosupeljskim poligonom...  ::) ). Sem bila pa zelo presenečena nad nizkim številom točk, ki so jih dosegli nekateri, kljub dobremu delu. Me zanima kje so delali napake in je res škoda, da sodnik ni povedal kaj več.

Ja, res je škoda. Sploh zato, ker se spomnim, da včasih kak pokaže in ti točno pove pri kateri vaji in zakaj. Tisto je super.

Ker pol res ne veš ali je bil samo pes postrani, ali prepočasi/prehitro/preodzadaj/prespredaj ali pa si ti naredil napako, ala se pozabi ustavit tisto sekundo preden daš psa na prostor za odpoklic...



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
deteljica, se čisto strinjam :P

Jaz tudi grem zelo rada na tekme, predvsem zato, ker se imam vedno fajn, psi pa tudi. Jaz malo poklepetam, psi se pa malo nadivjajo pa še delajo kaj.
Pa tudi zaradi socializacije je fino. Nam se tekme kar pomagale pri ignoriranju drugih psov in koncentraciji name. In če vidim, da pes rad gre, da ni v stresu, ampak vzame to kot neke vrste zabavo, pa še meni je fajn, zakaj pa ne.
Poleg tega rada gledam druge, da malo vidim tehnike vodenja itd. Meni je tole res zanimivo za pogledat, pa pol različne pse kako različno delajo.
Dobim nove ideje, treniramo pozornost, pa še tako kot je že deteljica zapisala, tudi jaz sem včasih lena in bi drugače pač hodila samo na kake sprehode z bokserko, tako pa se prisilim, da nekaj počnem tudi z njo. Torej to vključuje treninge z njo pa še kakšno tekmo. :D
Pa še malo srečam ostale pesjanarje in kako rečemo. Pa ziher se vsakič kaj novega naučim.
Pa tudi trakci in obseki za na ključe niso slabi, se že zato splača it. ;D
deteljica, tebi se pa itak splača, dobiš hrane za cel mesec :o :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Jaz sem se prijavila na tekmo, ker se mi zdi, da je tekma lahko dober trening za psa. Nov poligon, novi ljudje, malce treme, vse to je dodatna preizkušnja dela, ki ga na treningih ne moreš doseči.

Bolj podrobne sodniške ocene se mi zdi, da bi prišle prav predvsem zato, ker samo po pravilniku tekmovalci ne moremo vedeti kaj točno se od nas pričakuje. Saj je zapisano kako se vaje izvaja, a tiste detajle ponavadi vedo samo sodniki in zato se mi zdi fajn, da ob naših napakah to znanje delijo z nami. Zanimivo pa je seveda slišati tudi mnenja drugih tekmovalcev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0