1. državna tekma v Rally Obediencu - državni pokal Purina Proplan 2010

Danijela · 12641

baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Ta je pa ena boljših  :D ;D :D
Mene pa zanima kam in zakaj izginjajo tekmovalci prejšnjih sezon  :-\.
Pogrešam:
-Jelko s pudlico,
Mitjo s špičevo,
Jožeta s prinašalcem..
Neco, Majo, Nino, Kajo, Tanjo ..
in še ne 10 drugih  :( .

a mene pa nič ne pogrešaš:-)?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
a mene pa nič ne pogrešaš:-)?
ma jasno da, vse vas pogrešam  :'( - naštela sem pa prvenstveno tiste, ki jih res že dolgo nisem videla in me že skrbi, da so pokojni  :P
Drugač, če bi vse poimensko naštela  bi bil post predolg in bi spominjal na kakšno vojaško pokopališče  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Jz tudi mislim, da bi lahko sodnik malo bolj povedal kaj je bilo narobe. Zadnjič na Blokah so nam vse povedali, ubistvu prav za vsako točko, ki smo jo izgubili. To včeraj je bilo res brez veze - "ena vaja negativna in več manjših napak".

Drugače pa je bila kul tekma - vse je potekalo lepo hitro in brez opaznih zapletov. Edin sama s sabo in z mojim psom nisem zadovoljna - s sabo zato, ker bi lahko psa boljš pripravila tik pred nastopom, sam sm blesava in se začnem tik pred štartom drugač obnašat, s psom pa, ker se je kreten na koncu stepu z enim hovavartom. Zdej pa ne vem kdaj se bom spet upala na tekmo.

Los je car!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
 hej

Tudi jaz se strinjam z vsem, kar je deteljica napisala.. Tudi jaz sem bolj "slampasta" in ne vadim, ce mi ni treba.. :-[  Saj povadiva kdaj zunaj kaksno malenkost, ampak da bi bolj pogosto (recimo veckrat na teden) pa ne.. Ce se pa tekme blizajo si pa primoran vsaj malo ponovit stvari.. :P  In tudi jaz nisem taka, da bi ga naucila maljon neuporabnih trikcev, saj se uciva, ne recem da se ne, ampak najveckrat so to trikci/vaje, ki jih lahko uporabiva v ROju (ali take, ki pridejo prav v vsakdanjem zivljenju..) ;)

rina jaz pa skoraj do konca tekme nisem vedela, da si to ti  :-[  Mimogrede, kaj sta pa imela z unim hovijem? Kar naenkrat se je zaslisal ravs, nisem pa videla kaj je bilo..  :-[  Upam, da sta bila oba ok, da ni bilo pri nobenemu kaksne poskodbe?  Pa naj te to zdaj ne odvrne od prihodnjih tekem.. Vcasih pac pride do kaksnega fajta, saj tole vceraj ni bilo prvic.. Pac drugic malo bolj pazi, da ti ne gre blizu kaksnega psa.. Vsaj jaz za mojega vem, da ga ne spuscam blizu nobenega, ki ga ne poznam, ker nikoli ne ves... :-\


Drugace pa, ko je ravno tale tema popularna, naj mimogrede postavim eno vprasanje.. A se vam zdi smiselno vaje na desni strani (za desni poleg) drugace poimenovat kot tiste na levi pri levem polegu? Pa kako doseci, da pes zgrunta, da so to iste vaje, kot na levi, samo da je stran zamenjana? Namrec me je kar groza, ce samo pomislim, da bo treba vse vaje iz nule ponovno ucit za na desno stran..  :-[ ::)

p.s.
Se vedno iscem "dobro ime" za desni poleg..  :-[ :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1

Drugace pa, ko je ravno tale tema popularna, naj mimogrede postavim eno vprasanje.. A se vam zdi smiselno vaje na desni strani (za desni poleg) drugace poimenovat kot tiste na levi pri levem polegu? Pa kako doseci, da pes zgrunta, da so to iste vaje, kot na levi, samo da je stran zamenjana? Namrec me je kar groza, ce samo pomislim, da bo treba vse vaje iz nule ponovno ucit za na desno stran..  :-[ ::)

p.s.
Se vedno iscem "dobro ime" za desni poleg..  :-[ :-[

Jaz bom imela druga povelja, ker dejansko so to za psa druge vaje. Pa ne vaje sedi, stoj, prostor, ampak predvsem obrate in zaključke. V to smer jih še ne zna in bom itak vse začela učiti od začetka. Tako kot imam dve različni povelji za vrtenje v levo ali desno.
Moje povelje za poleg na desni sicer ni dobro, ampak si ga jaz takoj zapomnim-"tak", ker je poleg po levi tudi "tik" iz dotik :) . Povelja sicer še ne uporabljam, mi je pa že večkrat uspelo izustit "poleg" in je seveda Roxy suvereno odmaširala na mojo levo stran  ;D .
Če bi bilo enostavno, ne bi bilo več zabavno, ane  ;) .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Jaz imam za poleg na desni "heel" [hil]. Sedi, prostor in stoj imam enako, obrate pa na levi delam brez povelij in tako bom delala tudi na desni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Jaz imam za levi in desni poleg različni imeni (poleg in zraven) poleg tega imam za sprehode povelje tukaj ,ki pomeni kjerkoli na razdalji do enega metra okoli mene -tudi neke vrste poleg
Pa za prehode med nogami tudi (cik in cak- ampak to sta besedi,ki pomenita tudi levo oz desno ozko okrog tudi za stvari - npr skoke, reviranje itd)
za oba flipa prav tako različni imeni (flip in rita)
Za obrate v levo in desno različni povelji- a isti kot pri agilityu za smeri in isti za vsa polna vrtenja ne glede na zaključek (uuu in dee, sledi ime pozicije)
za menjavo pred mano - isto povelje ( ajd)
za menjavo za mano - nobenega povelja samo pokažem in dodam poleg ali zraven.
okrog vodnika- isto povelje za obe smeri, itak pokažem in je logično ( pri učenju sem pa pomagala  z imeni podobnih vaj ob razčlenjevanju)
Pri kvadratu  so povelja enaka za posamezne stranice je itak isto gibanje samo v drugem vrstnem redu
ostala povelja so enaka za vse smeri.

Glede na to, da se sme psa vodit z vizualnimi povelji delo na obeh straneh ni problem  8). Če bi bila dovoljena samo verbalna povelja pa bi bilo res precej težko vodit  ::).

U bistvu edino kar je treba res naučit je poleg po desni. Ni problem naučit, problem je psihičen, če je vodnik ali /in pes preveč ušablonjen v levo in psa strikno vodi po levi vse življenje tudi na sprehodih že od malega.
Agility psi in vodniki, ki vodijo pse v parkurju na obeh s straneh s tem nimajo nobenih težav.
Vsem začetnikom svetujem,da začnejo že od začetka (ali vsaj čim prej- npr zdaj , ne glede na to v katerem razredu so ;))vse vaje učit na obeh straneh. Čas učenja ni zato nič daljši kot samo na eni strani.
Za stare ukalupljene vodnike pa tudi ,da začnejo psa vsakodnevno vodit veliko na desni,da si malo pridobijo občutek in uničijo šablono.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Maj je/bil ena taka šablona, imava "fuss" za desni poleg in je kar hitro razumel. sedi-prostor-stoj-flip ob desni je vse kul, zdaj delava na obratih. Ker je drugače, mu je spet totalno zanimivo  ;D Sam en velik problem pa ima, ker ne ve več kam s svojo the tačka :D me prav zanima če bo zdej začel levo dvigovati  :D


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
jaz imam poleg za levo in zraven za desno.
Pri moji prvi psički sem za agility učila slalom najprej levo, ko je znala to, šele desno. tega nisem potem nikoli več delala pri naslednjih psih - bolje je oboje naenkrat - za vodnika in psa. Če delaš neankrat, ni nikoli problema levo ali desno.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
No, pa še nazaj k tekmi:
Ali ma še kdo kakšne slikice, filmčke?
Na dan z njimi!

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
hej

Najprej hvala vsem za odgovore  ;)

Ja, takole je.. Meni je ze od nekdaj najbolj vsec "heel" za poleg (desni), ker se mi zdi, da bi si ga najlazje zapomnila.. Samo pac, malo kratka beseda mi je, ker poleg lahko razvleces (pooo leeeeeek), pri hil pa nimas kaj dosti vlect - hiiiiiiil ?  :D Ampak vse ostalo mi je tako nelogicno, da bom verjetno kar tole uporabila.. Zraven mi je tudi vsec, ampak to ze imava za po mestu, ali pac tako da hodi zraven, ni vazno levo ali desno, pa brez da me gleda ane..

Ja, za vaje sem pa mislila te, obrate, itd.. Itak da za sedi/prostor ne bom uporabila drugih komand.. skogkatt kako ti pa flip na desno naredi, z isto komando? Ali pac ve, da naredi na tisto stran ko pokazes?

Menjave ze skoraj obvladava, med nogami je "skozi", in tocno ve, ce je na levi gre na desno skoz, ce je na desni obratno.. Za menjavo pred mano se nimam ukaza, niti se nisva tok vadila tega, razen vcasih mu pustim, da me pac prehiti, in se mu prikljucim na drugo stran.. Ampak to bo treba dodelat..  :-[ Za menjavo za mano imava pa iz desne na levo okrog, iz leve na desno pa druga (druga stran) - ceprav uboga ze samo na druga, in pac zamenja stran, na kerikoli ze je (sem se parkrat zmotila pri ukazu, pa je vseeno naredil :P).

Recimo se tole, ukaz za najin flip je "noga", oz. tudi za prikljucitev po odmiku (recimo dva koraka v desno) je isto noga.. A lahko uporabim to tudi na desni, ali ga bo zmedlo? Za flip se mi to ne zdi logicno, ker bo itak naredil v levo, tako da za tistega bom verjetno uporabila novo komando.. Recimo, da je na desni, se odmaknem en korak v levo, ce recem noga, se mi bo prikljucil? Ali uporabim novo komando se za to prikljucitev?

Drugace pa glede te sablone.. Sicer se nisva intenzivno vadila, ampak ce imam kaj dobrega v roki, in je na desni, bo imel isto pozornost in hodi lepo, kot na levi.. Samo za pozicijo nisem cisto ziher, da je uredu.. Ampak kot pravim, niti nisva se tok vadila tega.. Pomoje nama ne bo delal problemov ta desni poleg, ko enkrat zacneva res na temu delat, vkljucno z vajami, obrati, itd.. Mi je pa zal, da nisem to od majhnega ucila, vkljucno skupaj z levimi vajami.. Ampak takrat niti vedela nisem, da bova sla na RO, niti se mi sanjalo ni, da bom kdaj prisla do stirke  :-[ :P Bom vedla za drugic, pri naslednjem psu  8)

skogkatt haha, pa res, tista njegova the tachka :))) A mislis, da je to povezano s stranjo? No, bos videla..  :P ;)

deteljica ce se ne motim, vaju je sibila snemala, ko si delala z Raa..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Za flip in osnovni položaj na desni bom imela tudi jaz različno povelje, samo se tega še nisem lotila :)

Drugače imam pa fotografirane sheme prog, jih bom potem prilepila. Kaj drugega pa žal nimam, ker sem fotoaparat pozabila doma.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Aja, ima mogoce kdo sheme prog iz mednarodne tekme zadnjic? Baje je bila trojka kar taka, hinavska, pa me zanima, bi jo enkrat postavila pa poiskusila narest  ;) 8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Slik prog prve MN tekme in nekaj malo slik 1.tekme na http://www.facebook.com/pages/SKD-Celeia-Rally-rOcks/114260761948543 Ostale še pridejo ;)

Ovcka, za flip imam kar isto besedo, le stran mu nakažem. Parkrat sem mu z luringom pokazala, da lahko flipa tudi na desno torej kontra in je kar hitro razumel, pa ga niti ne zmede.Trenutno delava na levi in desni, torej da povezuje smer z besedo ::) :)
Menjava strani spredaj je switch v vsakem primeru, zadaj je poleg in fuss, slalom med nogami je ena dva še od prej, cikcak iz agija tudi pozna, nisem pa še poskusila uporabiti, bom poskusila ;)

Lahko imaš tudi skupaj za desni poleg, to imam jaz za po mestu, ko ni treba da je poleg.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Mi je pa zal, da nisem to od majhnega ucila, vkljucno skupaj z levimi vajami.. Ampak takrat niti vedela nisem, da bova sla na RO, niti se mi sanjalo ni, da bom kdaj prisla do stirke  :-[ :P Bom vedla za drugic, pri naslednjem psu  8)
Enako  ;D ::)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Ja, točno, deteljica jaz imam posnetek vaju z Raa. Danes mi Nina prinese na klub vse posnetke in lahko kar naložim, če dovoliš. :)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Ovcka, pomoje je najbolje, da sprobaš, če mu je jasno, da je isto na levi kot na desni. Jaz za Roxy vem, da ji ni, hkrati je pa nočem zmest in pokvarit že utrjenih vaj. Za flip po desni sem pa uporabila isti ukaz kot ga imam za trikec, ko se zavrti okoli svoje osi  :) . Samo lepo jo moram ujet "na roko" ob nogi. Ima pa Roxy toliko utrjeno pozicijo na levi, da moram pazit kako opletam z roko, da mi ne gre okoli na levo v poleg (ukaza itak ne posluša  ::) ). Vse vaje bom imela narejene na roko in roka bo verjetno ostala ob poveljih, vključno s poleg, ki ga imam namen vsaj na desni bolje naučit. Če so povelja vizuelna, sama beseda niti ni tako pomembna.


Mi je pa zal, da nisem to od majhnega ucila, vkljucno skupaj z levimi vajami.. Ampak takrat niti vedela nisem, da bova sla na RO, niti se mi sanjalo ni, da bom kdaj prisla do stirke  :-[ :P Bom vedla za drugic, pri naslednjem psu  8)
jap, je tako tudi pri meni...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Ja, točno, deteljica jaz imam posnetek vaju z Raa. Danes mi Nina prinese na klub vse posnetke in lahko kar naložim, če dovoliš. :)
jasno da dovolim, celo zelo vesela sem  :).
Z največjim veseljem pa gledam tudi vse druge posnetke,ki so bili narejeni. Dvomim,da je Raa bila edina "TV" zvezda  ;)
Sej snemalcem ni treba bit tako skromni :D Kar z dosežki na plan  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Živjo punce!

Upam, da bo tole funkcioniralo. V priponke sem pripela proge od tekme ... sicer skice niso tako dodelane, kot ste jih videle na tekmi, je bilo bolj za "domačo uporabo"  Grin Pa vseeno mislim, da je dovolj pregledno, da se boste znašle.  Smiley

LP



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Evo, nekaj snemalnih dosežkov:
Rally O I
Mimi, 4. mesto: začne se pri 00:50
http://www.youtube.com/watch?v=_5KVJejp-EE
Lona, 11. mesto:
http://www.youtube.com/watch?v=lTxRA_XJQ0Q

Rally O II
Raa, 1. mesto:
http://www.youtube.com/watch?v=3pCGdh4S1QQ
Cosmo, 4. mesto:
http://www.youtube.com/watch?v=yE84cmBvQBs

Prosim edino, če preslišite komentatorja :o :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Hvala za posnetek  :)
Res škoda,da je Mimi zamenjala prvo vajo  :-\. Drugih večjih napak ni bilo  8). Lona bi pa morala dobit nagrado za prvoborce  :-*
Cosmo je pa navit, kar odskaklja na mizo. Odličen komentar zraven: kolk mu je fino  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Lona je carica, pri odpoklicu je bila tak kjut  :-* Sem je vedno vesela videti ;)

Mimi super, Raa itak -glej pa se uči  :D

Cosmo je pa približno tak veseljak, kot moj  ;D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Hvala za posnetek  :)
Res škoda,da je Mimi zamenjala prvo vajo  :-\. Drugih večjih napak ni bilo  8). Lona bi pa morala dobit nagrado za prvoborce  :-*
Cosmo je pa navit, kar odskaklja na mizo. Odličen komentar zraven: kolk mu je fino  :D

Emmm, Mimi zamenjala?  :P Ja, ja, ona je bila. ;D
Jaz sem zadovoljna z Mimi, zelo, sploh za prvo tekmo in starost, ampak moram malo več še delat na pozornosti na poleg, ker potem bodo tudi te male napakice
zmanjšane oz. manj verjetne. Morava malo še na kilometrini delat. :)
Lona pa je itak ena taprava, tukaj tako ubogo gleda kako mora skočit, seveda pa pol na divjanju ni bila niti malo zmatrana, skoči tudi meter v luft za žogo, pa podi se
tudi kot norec. Ampak glede na to, da komaj kaj še vidi in njene delovne lastnosti pa starost, gre ona malo tako bolj za hec, pa da se nekaj dela. Pa
malo se gre učit na tekme obnašanja. :)
Ja, moji komentarji pa so res tapravi, vidim, da moram bit drugič tiho, ko snemam. :D

Cosmo pa je res faca, stalno gre na mizo tako veseleo, ful je dober. ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Ma Cosmo je cist prevec naspidiran za lepo mirno poslusnost  ::) Najprej je bila gugalnica tko, malo kriza, ker jih ne mara prevec, ok, naslednji slalom, zakon! Ker ga zna in je ves vesel, da pokaze, samo pri vhodu se ni 100%, pol pa se tunel, spet sibeeeejmoooo.. In pol tista dva hopa, je bilo pa konec, je ze mislil, da je na agiju.. Sej se ga vidi, kar zasiba po svoje..  ::) :-\

Je pa res, da sem fuuul prepocasi hodila, to sedaj vidim.. Zato sva bila tudi tako zelo na koncu s casom..  :-[ Bomo drugic probal bit manj zivcni, pa normalno delat  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
V priponki obljubljene fotografije prog.

Ovčka, meni se zdi, da sta šla v primerjavi z lanskimi posnetki ful boljš. Cosmo je imel lepšo pozornost pa ti si manj motovilila :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"