Psiček vleče za hlačnice in skače po vodniku

maja.chucky · 4127

maja.chucky

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Lep pozdrav!

Imam 3 mesece starega zlatega prinašalca, ki me na sprehodih večkrat grize in vleče za hlačnice, ter skače po meni. Če mu ukažem naj neha je še bolj jezen na mene in še bolj vleče. Sem poskusila z odvračanjem pozornosti z igračko iz vrvi, nekaj časa pomaga potem pa zopet isto. Kaj naj naredim, da se bo to nehalo, ker mi je potrgal že kar nekaj hlač?



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1 : 21 Junij 2009, 20:37:36
Meni je moj pes to tudi delal in ga še vedno prime čeprav ima že 2 leti. Meni pomaga, če ga ignoriram.

My best friend is a westie


maja.chucky

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Junij 2009, 09:00:15
Ne moreš ga ignorirat na sprehodu, če skače po tebi in te grize.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 22 Junij 2009, 10:14:36
Zamoti ga, klikaj želeno vedenje, nagrajuj, meči žoge, vlečita se s cufo, vsk dan mu daj kako kvalitetno žvako je že OGROMNO NAPISANO.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Junij 2009, 10:56:57
Lep pozdrav!

Imam 3 mesece starega zlatega prinašalca, ki me na sprehodih večkrat grize in vleče za hlačnice, ter skače po meni. Če mu ukažem naj neha je še bolj jezen na mene in še bolj vleče. Sem poskusila z odvračanjem pozornosti z igračko iz vrvi, nekaj časa pomaga potem pa zopet isto. Kaj naj naredim, da se bo to nehalo, ker mi je potrgal že kar nekaj hlač?

Moj nasvet: odločno NE ali FUJ, se ustaviš rečeš, ko se pes umiri ja bravo priden in naprej  ;)
Moji se tudi dandanes utrga in začne s takimi forami, jaz ji rečem ne, če ne upali pa o lej kdo gre. Preusmerim ji pozornost na neki druzga in potem pozabi.
Aja pa meni to vedno prične delati takrat, ko se vračamo domov. Npr. iz sprehoda, iz poligona KD-je,.. ::)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 22 Junij 2009, 23:19:35
Pes skozi tako početje že malo testira vodnikovo avtoriteto ;)
Pri enem psu (grizel roke-rokave) je krasno pomagalo, da smo riskirali eno staro jakno in jo pred vsakim sprehodom fajn namočili z limoninim sokom. Brez konflikta je nezaželeno vedenje prenehalo. Je bilo prekislo  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 23 Junij 2009, 11:38:48
No, to pa je način! Ali pa poper, čili, kis, mentol.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Junij 2009, 12:30:22
Čeprav se pri nas to nikoli ni pojavljalo zelo pogosto, je takrat, ko ga je že pač prijelo, da bi na tak način izsiljeval mojo pozornost, najbolj pomagalo, da sem obstala kot kip - nekaj časa se je še ukvarjal s hlačnico, potem je pa itak postala nezanimiva, ker se ni več premikala.

Za skakanje pa isto... enostavno sem stala kot kip, brez besed, edino obračala sem se stran od psa - največ skakanja pri nas je bilo itak takrat, ko sem prišla domov, tako da sem pri vhodnih vratih, kjer imamo tudi eno tako veliko ogledalo, potem v ogledalu spremljala, kaj se dogaja za mojim hrbtom. Ko se je pa umiril, smo se pa mirno pozdravili.

aja, pa seveda se obojega nisem šla v ta najlepših cunjah, tako da mi sploh ni bilo problema, če bi me umazal/strgal.


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #8 : 27 April 2010, 16:49:18
Tole prakticiram tudi jaz, ker se mi mala dobesedno obesi na noge, ko hodim po stanovanju. Obstanem, rečem NE in počakam, da jo mine. Potem ji preusmerim pozornost na neko drugo igračo. Pri rokah je situacija malo drugačna, ker jih grize, tudi če so pri miru. Takrat pa, če ne pali NE in AU, enostavno mirno vstanem in grem stran. Potem se že mora oprijet nečesa drugega.  :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 April 2010, 16:53:08
No, včasih je težko obstati popolnoma pri miru, ko te mrcina grize in ščipa. Pri moji je zaleglo (in še danes, ko ima parkrat letno take izpade) da sem jo prijela za ovratnico, si jo potegnila k nogam in jo mirno božala po trebuhu. Jo pa moraš močno prijet, tako da se ne more preveč premikat, grizt,.. Saj ta občutek dobiš s časom.  ;) .. ko se pa umiri, pa jasno spustiš,..



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 April 2010, 13:22:34
Dino je nekaj časa tudi zelo grizel hlačnic in sem se razjezila, sem mu preusmerila pozornost.Takrat sem bila bolj malo z njim.Zdaj ko ga vozim na sprehod in sem veliko z njim.
Procedure za sprehod se je popolnoma navadil.Najprej pritečem do njega, me povoha, in tečem pozvonit in vprašat če ga lahko peljem na sprehod.Pritečem nazaj do pesjaka,vzamem ključ dol in ga odprem, rečem sedi in nato pozdravim.Vzamem priboljške in gremo na sprehod.Med sprehodom se ustavljamo ter vadimo vaje.Po sprehodu sem še z njim za blokom ali v pesjaku.
Pozornost sem dosegla tako da sem mu rekla Dino, ko me je pogledal pa je dobil briketo.Tako je dobil cel obrok, in se je navadil.Danes sem bila prav navdušena ker je bil skoraj cel spreho spuščen in tako priden.In teh težav nimamo več, glede hlačnic.On pa ni moj, da ne bo pomote, vozim ga na sprehod, ker ima pesjak za blokom. :)Bodi vztrajna in bo že šlo.