Kopanje s psom

EnNa · 9125

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
: 30 April 2010, 11:38:26
Zanima me, kam peljete svoje pse v teh vročih dneh, da lahko malo zaplavajo? Se pravi, da ni nobenega znaka prepovedano za pse in, da predvsem ni veliko ljudi ( ki bi te postrani gledali, ker si drzneš svojim psom privoščit malo ohladitve ::) )
Ponavadi smo hodili v Bohinj, ampak še vedno bi rada našla kaj manj obljudenega :-\

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 April 2010, 12:14:34
Mi smo lani hodili v Iški vintgar, letos pa še nismo bili. Med tednom, sploh dopoldne, tam ni bilo veliko ljudi.

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 30 April 2010, 12:16:21
Bila dva dni nazaj v Iškem vintgarju - nikjer nobenega ;)



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 April 2010, 12:22:46
Bila dva dni nazaj v Iškem vintgarju - nikjer nobenega ;)

Nikjer nobenega :o Jaz sem se pa ravno Iškega Vintgarja izogibala, sem bila prepričana, da  sedaj med šolskimi počitnicami poka po šivih... Gremo danes pogledat :) Hvala obema!

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 30 April 2010, 12:25:39
Ljubljanica na Barju. Nikjer nobenega, ampak res nobenega. Včasih kak medved, ampak ta se pravočasno umakne.

Kristinca & Florinca


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 30 April 2010, 12:32:19
Samo en nasvet za Iškega - pejte čimprej, ker potem okrog 15h, ko gre sonce dol, rata ful mrzlo v soteski..



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 April 2010, 12:35:00
Ljubljanica na Barju. Nikjer nobenega, ampak res nobenega. Včasih kak medved, ampak ta se pravočasno umakne.
:D :D

Pa je kaj zaščitena ali ni nobene škode, če se kakšen pesjan malo ohladi v njej? Kako se pa pride do tja?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 30 April 2010, 12:37:54
Samo en nasvet za Iškega - pejte čimprej, ker potem okrog 15h, ko gre sonce dol, rata ful mrzlo v soteski..

Ja, se še spomnim, kako se zna hitro ohladit... Se bomo potrudili, da bomo pred 15h tam ;)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8 : 30 April 2010, 12:40:53
Nobene škode ni, če se pes malo ohladi v njej. Zakaj bi bila kaka škoda? Ko jagajo race, mora pes pogosto skočit v Ljubljanico, jo preplavat tja in nazaj, da najde in aportira.  ;)  V ponedeljek sva bili s Floro 2x in sem ugotovila, da zame pa ni, ker je mivka in sem se v trenutku ful pogreznila, skoraj več ven nisem mogla.  

Kako se do tja pride, ti pa ne znam povedat. Samo kolovozi. Sama še nisem šla in tudi ne bi znala. Sorry.  :-[

Kristinca & Florinca


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 April 2010, 12:44:56
No, ko bom ugotovila, kako se pride do tja, bomo šli sprobat :D :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 April 2010, 22:05:26
Potka od Mojstrane do Peričnika. Zna bit pa na nekaterih mestih kar močan tok.
Ljudi pa tud ni pretirano veliko. No, odvisno, kdaj greš. 8)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 September 2010, 17:21:17
Meni je zelo všeč Soča (NG, Bovec in povsod vmes).  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 21 December 2010, 19:54:29
No, zadnjič sem bila edina sprehajalka daleč naokoli ob Velenjskem jezeru in je Bina bla fraj, sma vadle, se igrale...Pa se pridere en moški z varnostne razdalje 50M PSA NA POVODEC...No sem jo pripela in se tip obrne ::) Grem za njim, potrkam na okno njegovega avta in ga vprašam v čem je stvar, da se je obrnil nazaj...In očitno zdaj pač se derejo na folk s psi, ki jih nima na povodcih.

Hvala lepa.  ::) Sem mu seveda povedala, naj svoje delo opravlja bolj vestno, ker je prej 30min šla mimo ena z odpetim husky mixom. In ji NIHČE NI ZATEŽIL.  :-X >:D

Torej je sploh možno kje v bližini SG in daaaaaleč od gozda ter prometnih cest spustit psa za igro v vodi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 April 2013, 14:52:32
Ko sem že vidla, da je omenjeno Bohinjsko jezero, bom pa kar tu vprašala: kdaj pa greste prvič v Bohinjsko plavat s psi? Jst spremljam temperature pa mi zdle zgleda fejst mrzlo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 30 April 2013, 17:11:34
Štajerska - Žovneško jezero. Na eni strani ploščice, na drugi blato

Slike sem pa v Ovčkinem albumu našla, rečmo da ne zameri  :)
http://www.mojalbum.com/deklca/17-08-2008-zovnesko-jezero



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 30 April 2013, 17:40:33
Ne zamerim..  :P

Mimogrede, Nika, mogoce ves, so kje na internetu objavljene temperature jezer na Stajerskem? Zanima me predvsem za Zovnesko in Smartinsko (smo imeli poskodbo tace, in imamo prepoved plavanja v res mrzli vodi  :-[)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 30 April 2013, 18:43:21
Uf, za Šmartinskega bi mogoče še kje našla, v Žovneškem pa močno dvomim da kdo meri kaj, bom pa vprašala za vsak slučaj ljudi, ki se grejo tu ribogojstvo al pa namočla termometer v vodo za ene 10 min  :)
Smo pa imeli do pred par let (kasneje ne zarad vremena) tradicijo otvoritve kopanja v Žovneku za 1. maj, tako da če rabiš toplo jezero je definitivno dobra izbira, lani smo se recimo že junija prestavili v Savinjo zaradi obupno visokih temperatur v jezeru, niti ohladit se nisi mogel in si skoraj med kopanjem švical  ::)




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 30 April 2013, 21:19:55
Ja, za letos me skrbi, ker je bila tako dolga zima.. Pa saj se bomo verjetno en dan zapeljali do tja (ce bo sploh se kaj lepega vremena v bliznji prihodnosti), pa bomo videli :)

Za lani pa vem ja, smo sli veckrat, in bili popolnoma ocarani nad nizko gladino vode in stori, ki so strleli iz vode okoli celega jezera, samo za ohladit pa res ni bilo..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 01 Maj 2013, 10:42:06
Kakšno je pa Šoštanjsko jezero za kopat?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 20 Maj 2013, 11:35:38
hej

Midva sva bila potem na Zovneskem jezeru prejsnji teden, in je voda ze fuul topla (za tiste, ki niso prevec zmrznjeni primerna tudi ze za plavanje). Sem sla brez problemov noter do kolen, da mi ni toliko divjal not in ven iz vode..  :) Mi ja pa ful vsec, ko skodaj nobenega ni bilo, in je bil tak ljubi mir.. Sem se odlocila, da bova hodila vsak teden  ;)

Se ena slikca  ;)



Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 20 Maj 2013, 13:13:39
Še kak predlog za okolico Ljubljane? Razen Podpeškega jezera in Iške?

Once you go boxer, you never go back :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 20 Maj 2013, 15:23:36
Ovčka če bosta več hodla se splača vedet, do da druge ure popoldne ni praktično nikogar in da se nekje po peti, šesti uri promet fajn sprosti. Čeprav tud ko je sezona na višku ni trume ljudi in je placa več kot zadost, psi pa nobenega ne motijo. Men je čista idila  :)

Če greta pa kaj na uno stran se pa splača it na grad pogledat, fina turca in lep razgled.