s psom čez mejo

gala88 · 19046

bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 23 Julij 2010, 11:02:55
Mi je vetka rekla da je ok, če jo cepimo ko pridem nazaj. Da vseeno ne bom imela problemov  ??? Ker bo vseeno stara manj kot 3 mesece preden nazaj pridemo.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 23 Julij 2010, 11:12:24
ja to ti je naša rekla.... boš videla kaj ti bo una na meji ;) ali pa carini

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 23 Julij 2010, 11:26:56
Mah, pobasala jo bom pod noge in upala, da je noben ne vidi  :-\



Katarina.T.

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 23 Julij 2010, 13:10:53
Ma to s cepljenjem je res kar nekaj!!! Npr. na eni veterinarski postaji so mi rekli, da ni priporočljivo zamuditi datuma pri naslednjem cepljenju, ker ti lahko na meji zatežijo zaradi "zamude" in zahtevajo teh 21 dni "inkubacije", medtem ko so mi pa na drugi v. postaji rekli, da ti datumi sploh niso pomembni in da komplicirajo le pri prvem cepljenju... Skratka, še sami ne vedo kaj je res in kaj ne.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #34 : 23 Julij 2010, 13:17:00
Tale veterinarka pa res vse na lahko jemlje  ::)
http://www.vurs.gov.si/si/mednarodne_zadeve/hisne_zivali/#c17283

v linku je celo:
Opozorilo!
Potovanje oz. vrnitev v Slovenijo ali drugo državo EU z živalmi, mlajšimi od 3. mesecev in necepljenimi proti steklini, iz teh tretjih držav, ni dovoljeno.







alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #35 : 23 Julij 2010, 13:25:18
Če potujete z živalmi, dajte sami preverit pogoje in to izključno na VURS-u oz. veterinarski upravi države v katero potujete, ne pa na veterinarskih postajh, veleposlaništvih, .....

meni se je npr. 10 ur pred odhodom letala, s katero naj bi šli po psičko, zaradi pojasnila angleškega veleposlaništva (kamor je spraševala vzrediteljica) vse skupaj tako zapletlo, da bi kmalu ostala brez nje



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 23 Julij 2010, 14:05:06
no podoben primer sem imela jaz ko smo šli po damča.

Isto spraševala na veterinarsko pa  vse možno... vsi so rekli samo export pedigre in čip....ko sem pa na mejo ( takrat še Karavanke) se je pa začela kalvarija... pa to cepljenje pa oni papirji, pa uvozna dokumentacija pa špediterske storitve , itd. Kot bi  uvažala kamion poln orožja... :-X

Od takrat naprej... če mi neka uradna oseba nekaj daje napotke-  vse na papir in podpisano..... ko drug zahteva kaj več... papir pod nos ... zdej se pa zmenite... kaj kdo rabi.

Bi pa jaz v Bolhinem primeru psičko cepila  za steklino( če ne pri tem vetu... pa  pri drugem...jih je dost , en bi se že najdu -ki bi cepil ) ... tud če še nima 3 mesece. Una inkubacija gor ali dol cepljena je... in "basta".

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 23 Julij 2010, 14:19:39
Bova verjetno vseeno jutri šle še 1x k veterinarju ja. Če je nočejo cepit naj vsaj sfejkajo in mi dajo štempelj, pa pridem potem cepit.



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 12 Avgust 2010, 18:20:44
Zdravo!

Sama imam labradorko, ki bo 15.8. stara 3 mesece.
Ker pa se odpravljava jutri na Hrvaško in še ni cepljena proti steklini, sem poklicala na VURS.
Torej, mladički do 3 meseca lahko prestopijo mejo(Hrvaško konkretno) brez da so cepljeni proti steklini in se vrniti preden dopolnejo 3 mesece, oz.moja bo ravno na dan povratka stara 3 mesece, vendar so mi na VURS-u zagotovili, da se lahko vrneva na ta dan brez problema.
Kot je večina že omenjala, mora pes imeti potni list, biti čipiran in v mladičkastem primeru v potnem listu veterinarsko potrdilo, da kuža ni imel srečanja s steklimi živalmi.

LP!

Laura & Asya



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 13 September 2010, 07:54:02
Ne vem, kam bi tole napisala, bom pa kar v to temo dala. Prejšnji teden smo prišli iz Dalmacije in pri vstopu v našo državo smo morali avto zapeljati na stran, pregledati podatke iz potnega lista in psa. Carinik mi je rekel, da se zadnje čase dogaja, da švercajo pse iz Bosne in da imajo sedaj navodila, da vse pse pregledajo. Še hladilnik smo morali odpret, da ne bi tam kakšnega skrivali. Upam, da imajo sedaj res take postopke in da me ni samo okol prinesel.  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #40 : 13 September 2010, 11:43:37
Več jih iz Srbije prešvercajo.
Ne škodi, če so bolj pozorni na pse. Vem da nam lani maja niso komplicirali, je pa pogledla na carini, če je cepljena, nazaj grede pa sploh niso šmirglali.Še kak skener čipov bi rabli, da se zares prepričajo, če je knjižica dejansko od psa. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #41 : 13 September 2010, 11:53:02
Super, da so začeli to počet. V nasprotnem primeru bi v horjulskem zavetišču začeli balkansko govorit  ::)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 13 September 2010, 12:49:10
To, da nimajo čitalca, ne razumem. Konec koncev lahko več psov pelješ skozi z enim potnim listom.

A te psi sploh pridejo do Horjula?  :'(


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 13 September 2010, 15:09:30
Novodobno reševanje - prešvercaš psa in ga spustiš na območju, ki ga pokriva Horjul.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37926.0.html , http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37685.0.html , ...



blacky aka buba

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 12 Marec 2011, 11:49:30
lp vsem skupaj...a sem prav razumel,ce psa cepis proti steklini,ti cipiranje pripada zraven brezplacno,cepljen pa mora biti vsaj 21 dni preden lahko gre cez mejo??? Bolj me pa zanima v zvezi POTNEGA LISTA,kje ga lahko priskrbim,kaksna je CENA,ter CAKALNA DOBA????



rumena.sončnica

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 12 Marec 2011, 12:28:31
cepljenje proti strklini, čipiranje in potni list stanejo okoli 34 €
vse to zrihtaš na veterinarski postaji, ni čakalne dobe za te stvari. razen če pes ni zdrav počakajo s cepljenjem proti steklini.
po 21 dneh greš pa lahko čez mejo, takrat ti ne morejo več nič na carini težit :)



nata

  • Gost
Odgovori #46 : 12 Marec 2011, 13:18:04
lp vsem skupaj...a sem prav razumel,ce psa cepis proti steklini,ti cipiranje pripada zraven brezplacno,cepljen pa mora biti vsaj 21 dni preden lahko gre cez mejo??? Bolj me pa zanima v zvezi POTNEGA LISTA,kje ga lahko priskrbim,kaksna je CENA,ter CAKALNA DOBA????

psa ti čipira že vzreditelj (če se ne odloči za tetoviranje).



rumena.sončnica

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 12 Marec 2011, 13:43:04
če je rodovniški. Drugače ponavadi počakajo na cepljenje proti steklini in se to skupaj naredi.

sicer po mojem mnenju bi bilo pametno, da bi se vse mladičke čipiralo takoj. (samo kdo bo to nadziral...)



AnnaNati

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 24 Junij 2012, 23:18:27
Ne vem če že kje piše me pa zanima če je potrebna kletka ali pa zadostuje da je pes privezan v avtu saj jutri gremo na  kopanja na hrvaško in me zanimam potni list, čip ...TO že vse ima :D




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #49 : 25 Junij 2012, 00:44:50
Dovolj je, ce je privezan. Pa ne pozabite potnega lista od psa sabo imet  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


AnnaNati

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 25 Junij 2012, 10:33:59
Potni list je že v avtu, da ga ne pozabimo   :D :D.
Drugače pa hvala za odgovor :-*.




Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 13 Julij 2013, 14:18:07
Čisto kratko vprašanje...na strani pes moj prijatelj sem zasledila da mora biti pes po zakonu ločen od drugih potnikov za prestopčez mejo- kletka,box... zadj me a zanima ali je to napaka ali kaj novega? Ker lansko leto smo prečkali mejo brez problema in je bil pes privezan s posebnim pasjim varnostnim pasom.

Tnx za odgovore