Kdo bi šole porušu do temeljev ?

S1b · 27255

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 30 Januar 2006, 12:31:44
Naslov pove vse... >:( >:( >:(

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 30 Januar 2006, 12:38:22
Hehehe, kaj si dobil kaksno slabo oceno ::) :P

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 30 Januar 2006, 12:52:51
Hehehe, kaj si dobil kaksno slabo oceno ::) :P

ja  :'(  sam me ne skrbijo slabe ocene ampak bolj odnos od profesorjev, pisu sm zgodlo in mi je baba nenormalna dala šut, ker me ne mara ... polovico nalog mi ni sploh pregledala zaradi "grde" pisave... fak a naj ji napišem z tiskanimi al kaj, sej drugič bom napisu z velikimi tiskanimi IDIOT STE  >:(... ful ni fer ta šola, vse je subjektivno zdej in če se prtožm mi pol še ravnatelj prbije, PRFOKSI ŽE VEDO KAJ JE PRAV. Pa pol k se javm zgodlo in ji povem use prou, čeprou edin mene najtežje sprašuje npr. Ime enga xxx sina od xxx kmeta pa rečem ne znam pa ful vesela  se reži haha fant treba se bo še učit ... pa pol me upraša kva je biu mussolini pa 30 letu? pa nimam pojma,ker sploh tega ni povedala pa tko mal za hec rečem a je biu mogoče star 31 let ? pa se pol razjezi in me dol pošlje... lol , pol pa pride en kreten gor k misl da je bla sam ena svetovna vojna pa dobi 2  ! grrr >:( res je pokvarjen tale svet >:(, čakte da na lotu zadanem pa da pol kupim dinamit in vržem celo šolo v zrak vključno z zgodlarco  >:( , upam da nisem predolgo objasnil svoj problem ampak point je v tem, da šole ne spodbujajo kreativnega mišljenja in samih učencev ne.

lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 30 Januar 2006, 12:57:16
 :D :D :D :D

Ne se sekirat. Povsod je isto :P tako da ti ostane samo to, da se navadis. In v srednji in na faksu.

Kar se pisave tice, jaz sem v srednji zacela pisat s tiskanimi, vse razen esejev, ki so bili obvezno pisani. Ker ce ne so tezili, da imam grdo pisavo ::)

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 30 Januar 2006, 14:14:17
Skozi sistem najbolje prideš tako, da ga sprejmeš. In če se ti zdi potratno zapravljati tvojo energijo za takšne stvari, potem boš stvari sprejel takšne kot so.

Drugače pa so nam profesorji na faxu povedali, da je bolje, da se potrudimo lepo pisati, kajti grda pisava že sama po sebi odbije bralca in tako lahko kljub dobri vsebini dobiš slabšo oceno. Velikokrat ocenjevalci to počno tudi podzavestno - grda pisava pač odbija.  :-\

V temu primeru, da te nekdo od profesorjev ne mara, pa lahko zmagaš samo z znanjem. Če je neizpodbitno, da te profesor ne bo spustil skozi z nekim "tako-tako" znanjem - potem se moraš potruditi bolj. Naučiti VSE. Kljub temu, da ne boš dobil zaslužene ocene. V primerih, ko te profesor RESNIČNO ne mara, se ti običajno gre samo, da narediš.

V glavnem, še cel kup nasvetov bi lahko napisala. Ampak bistvo je vedno eno: bolj se boš upiral sistemu, bolj boš naje*al. Zato sprejmi pravila igre ali pa nič. In če ti je kaj v tolažbo - vsi smo bili v takšnih situacijah.  :-[


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 30 Januar 2006, 14:37:56
Ja  :-\ Nažalost smo mogli vsi skozi to ... no nekatere to še čaka.

Jaz sem recimo 1. letnik SŠ zaradi takih peripetij moral ponavljati ... delno me seveda razrednik/učitelj ni mogel prenašati delno pa sem bil seveda tudi sam kriv ker sem situacijo vzel preveč "na easy" ...

Hehhe... sem pa tudi jaz tistem času razmišljal o miniranju stavbe :D (nažalost se moja bivša SŠ nahaja v stavbi kjer je bila prva seizmološka opazovalnica na slovenskem  in je preživela tudi ljubljanski potres, tako da bi potreboval verjetno kar dober tovornjak plastničnega eksploziva :)) Potem sem seveda prišel na idejo o kaki ostrostrelni puški z dušilcem (profesor je v šolo vedno hodil peš ;)) vendar sem tudi to kmalu opustil.. hehe

Sem pa imel sošolca ki se je zaradi podobne zadeve, čisto zares lotil izdelave plastničnega eksploziva, kar mu je tudi uspelo, vendar se mu na srečo ni nič zgodilo med 'poizkusnim detoniranjem'  :-\ :-X

Kakorkoli... z obtoževanjem drugih za delno tudi svoje napake ne boš prišel daleč ... bolje je sebe vzeti v roke in dokazati tistemu gravžu da ti nič ne more ... kar ti seveda ne more če si pripravljen nanj.

Lp, Črt



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 30 Januar 2006, 14:47:49
Kaj ?!? ??? >:(

Ooooo kva mene vse še čaka  ;D :D ::)....


LOL !



lp Jure


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 30 Januar 2006, 15:23:29
Ja  :-\ Nažalost smo mogli vsi skozi to ... no nekatere to še čaka.

Jaz sem recimo 1. letnik SŠ zaradi takih peripetij moral ponavljati ... delno me seveda razrednik/učitelj ni mogel prenašati delno pa sem bil seveda tudi sam kriv ker sem situacijo vzel preveč "na easy" ...

Hehhe... sem pa tudi jaz tistem času razmišljal o miniranju stavbe :D (nažalost se moja bivša SŠ nahaja v stavbi kjer je bila prva seizmološka opazovalnica na slovenskem  in je preživela tudi ljubljanski potres, tako da bi potreboval verjetno kar dober tovornjak plastničnega eksploziva :)) Potem sem seveda prišel na idejo o kaki ostrostrelni puški z dušilcem (profesor je v šolo vedno hodil peš ;)) vendar sem tudi to kmalu opustil.. hehe

Sem pa imel sošolca ki se je zaradi podobne zadeve, čisto zares lotil izdelave plastničnega eksploziva, kar mu je tudi uspelo, vendar se mu na srečo ni nič zgodilo med 'poizkusnim detoniranjem'  :-\ :-X

Kakorkoli... z obtoževanjem drugih za delno tudi svoje napake ne boš prišel daleč ... bolje je sebe vzeti v roke in dokazati tistemu gravžu da ti nič ne more ... kar ti seveda ne more če si pripravljen nanj.

Lp, Črt

haha trigi, puška je dobra zamisel  :D, glede grde pisave je pa tako,pišem čitljivo, ne glih lepo ampak prfoksa je pač alergična name in stalno išče razloge da me uniči ampak jest se ne dam... aja glede sistema je pa tako, če nihče ne bi bil proti sistemu ne bi bilo pravice... jest sm proti sam je usen ni Lol  :( :-\

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #8 : 30 Januar 2006, 15:59:21
Jaz mam pa mojo šolo prav rada, pa prav vesela sem, da sem se za to odločila. Profesorji so več al manj vsi normalni, pa še preveč dijakov ni in je prav luštno. Mi je prav hudo, ko pomislim, da bom morala čez nekaj mesecev it. Bom imela res lepe spomine na mojo gimnazijo Tmin (Tolmin  ;)  ;D ).

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 30 Januar 2006, 19:28:08
Jz mam ideje .. ugrabimo vse učitle, pobit  :D

pol pa zažgat šolo  :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 30 Januar 2006, 19:43:35
Jest imam tud šolo rada...nimam pa rada domačih nalog,testov,spraševanja in učiteljev ::)...

Ampak vsake toliko časa bi jih pa res najraje...če pa takole pomisliš...hudiča saj so tudi lepe stvari.A ni res?Men je pa včasih prov fajn ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 30 Januar 2006, 20:51:29
No da še jaz povem kaj si mislim o vsem tem...

V šoli ne vidim nič slabega ampak same dobre stvari! Profesorji nam posredujejo znanje, ki je vnaprej določeno. Tako da si profesorji res ne morejo izmišljevat kaj bodo učili in česa ne, ker imajo točno določen učni program. Prav tako se v šoli učimo medsebojnih odnosov, kako se obnašati v družbi, pripravlja nas na kasnejše življenje...

Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da tako kot se boš sam obnašal do profesorja tako se bo on do tebe. Če boš ti med njihovimi urami pogovarjal, igral z mobitelom, imel neumestne pripombe,.... bo seveda tudi profesor do tebe nesramen in nespoštljiv. Tako da S1b morda pa niso vsega krivi profesorji?! Si kdaj pomislil, da se tudi ti nespoštljivo obnašaš do profesorica za zgodovine, če imaš butaste pripombe, ko si vprašan ( tisto z mussolinijem). Pa zagotovo ti profesor ne more povedati čisto vsega. Tudi profesorji so čisto navadni smrtniki in jim kdaj kaj uide iz glave, ampak za to so tudi učbeniki, da si iz njih lahko snov preberemo  ;)

Sem bila pa tudi jaz že kdaj jezna zaradi šole in sem pomislila na to, da bi jo bilo treba porušiti. Tako da tisti, ki še vedno tako mislite, verjemite da boste enkrat spoznali, da s šolo ni čisto nič narobe in da ja pravzaprav nam v prid.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 30 Januar 2006, 21:09:14
Šolo lahko zakurite! Naša je že enkrat gorela, pa smo imeli potem en teden več počitnic. ;D ;D Sicer naj bi te počitnice kasneje nadomeščali (sobote, razni športni dnevi po pouku, namesto med poukom...) pa ni bilo nič iz tega. :P :P


Los je car!


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 30 Januar 2006, 21:24:28
hmm  če jo zažgeš je večja možnost, da jo rešijo gasilci lol  :D, bah sej šola je uredu in se prou veselim šolskih malic in športnih dnevov samo nekrateri profesorji niso fer, čeprav sm priden  ;D



http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 30 Januar 2006, 22:27:15
-joj elvir ti me z vsakim postom nasmejiš do konca :D :D :D :D :D.
-podpišem se pod metin post :)
-črprav mi v šoli ne teče po maslu :-\ ampak, ko sem bolana ali pa kaj takega prov pogrešam šolo...
-ma ja dost profesorjev je nepravičnih ...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 13 Februar 2006, 20:57:17
do mene je tut zfodlarca krivična .. ku**a jedna   :P

a vete kva vam povem, vse voraša kaj je absolutizem, razsvetljensvo, kdaj so se začele ilirske provine, kaj je valvasor opisoval v svoji knjigi a mene gre sprašvat kaj je ilirizem, zakaj so ble ilirske province (sm znala), pol pa neke alianse pa še predmarčno dobo. Kozaaaa .. mene ma na piki tale  :-\



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #16 : 13 Februar 2006, 21:52:33
sej šola je kr vredi, sam včasih so učitelji mal(oz.fejst)zoprni in nepravični.Mi smo glih dans zvedl, da nam je dans zjutri ravnatelj umrl;bil je pa ful faca pa star komi 6o let :'( :'( :'( :'(pa vedn je bil na naši strani,ko so se učitelji kej pritožval glede nas(posebi našga norga razreda) :'( :'(



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #17 : 03 December 2007, 16:54:32
Hoj!
Moj sošolc si je tud zlo bogi..Najbolj pa pri matematiki (hjoj mi gre ta učitel na živce(alya sorry za žalitev :D)
Vsi smo že bili vprašani mat. samo on še ne.(ena  moja sošolka ima že 2 ustni)
Mislim groza kaki so učitli..
P.S.pri zgodovini smo se učili,da so učitli dobili službo zaradi nas.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #18 : 03 December 2007, 16:55:59
Hoj!
Moj sošolc si je tud zlo bogi..Najbolj pa pri matematiki (hjoj mi gre ta učitel na živce(alya sorry za žalitev :D)
Vsi smo že bili vprašani mat. samo on še ne.(ena  moja sošolka ima že 2 ustni)
Mislim groza kaki so učitli..
P.S.pri zgodovini smo se učili,da so učitli dobili službo zaradi nas.
Ne opravičuj se. ::) :o Kako si je šele moj sošolec ubog! :P Najhujše pa je da je učitelj matke moj razrednik. >:( :-X



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 04 December 2007, 15:37:47
Okej, podpišem se pod metin post.  Šole so koristna stvar, če ne bi pa bli tako kot v preteklosti vsi bi živeli v temi in nevednosti, kaj se je pa potem zgodilo? Ja verjeli so v vse, saj pa niso vedli nič, pa je bil eden izobražen ki je manipuliral z okolico.. (cerkev)


In hja, alya pa urša, ne vem če vidve imata pojem kaj pomeni da je kak profesor res "čez les"...  to da vpraša vse razen enega? 
Heh, kaj pa če ti v obraz navrže vse kletvice kar jih pozna? Pa da ti da jasno vedet da si popolna nula brez kančka pameti in je najbolš da greš kr zdravniku da ti  možgane pregleda? Da si kreten, itd, vseh besed sploh pisala ne bom..   Ne vem, ampak včasih je tako psihično nasilje huda reč..    Ko si pred tablo bi ga najrajš prlepil nekam, v trenutku te zmede. Sicer pa, še dobro da ne sprašuje več - njegov argument - "Ne sprašujem več ker ne morem takih kretenov poslušat ko ste vi, pojdite rajš na lesarsko..  dj dj, kdo bo pa vaše blesarije poslušal tu pred tablo.."     toliko o tem  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #20 : 04 December 2007, 15:50:51
Jana* sam že mislila da moramo to sam na naši gimnaziji poslušat  ::)  ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #21 : 04 December 2007, 16:12:18
Pri nas je isto >:( po njihovem mnenju bi mogli it vsi na lesarsko >:(



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 04 December 2007, 18:56:55
Ooo, kaj dajo potem take zanimive profesorje ravno na gimnazije??  Ja, verjetno zato da nas naučijo psihične stabilnosti  8)  Bodimo jim hvaležni.  Jaz bom po dveh letih gimnazije (uči nas samo letos in naslednje leto, prvi dve leti smo meli enga mal bol normalnega) psihično res za na lesarsko.. trdna kot les  ::)  in me bo verjetno res težko kaj spravlo iz tira.    Always look on the bright side of life..   ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #23 : 04 December 2007, 19:01:35
Kaj pa narediš če ti profesorca zgubi test in ko jo vljudno prosiš,da ga najde te nadera "Kaj pa misliš da si,ne boš ga razveljavla...si ga vidla,pomoje ga sploh nisi vrnila,nehaj mi težit" pa še sama mi ga je vzela??

In po njenem mnenju ga sploh ne rabim,ker itak nimam kaj počet z njim.

Jaz bi pa rada svoj zašutirani uradni list nazaj,ker imam namen preučit vse svoje skropucali :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #24 : 04 December 2007, 19:05:46
Ojej...    mja, ko se je pri nas to zgodilo, je tršica tistima dvema, katerih test je izgubila, dala še enkrat za pisat malo drugačen test  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #25 : 04 December 2007, 19:16:01
Boga T.M.T.
(sej je tvoj test zgubla ane?)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #26 : 04 December 2007, 21:17:19
Ma ja,najraje bi njeno zafiksano zadnjico nalimala na steno >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 05 Januar 2008, 12:50:20
To je a tudi eden od razlogov, da js ne bom imela otrok-zanič šolski sistem.  >:( Poleg vse stale zakonodaje in nekulture.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 05 Januar 2008, 13:41:05
Kaj pa narediš če ti profesorca zgubi test in ko jo vljudno prosiš,da ga najde te nadera "Kaj pa misliš da si,ne boš ga razveljavla...si ga vidla,pomoje ga sploh nisi vrnila,nehaj mi težit" pa še sama mi ga je vzela??

Mam js en fajni spomin. V drugem letniku smo pisali slovenščino, jaz pa sem manjkala iz opravičljivih razlogov (na srečo nisem bila zapisana  ;D ). Ko je naslednjič razdelila popravljene teste, sem se čisto nedolžno oglasila "Kaj pa moj test, gospa profesor?". Iskala ga je približno en teden, kristalno se je spomnila, da me je videla pisati in da sem oddala test, na koncu pa je rekla, da nama preostane le ena rešitev in to je, da mi da 5  8)
Z njo se nikoli nisva dobro razumeli, stalno sva se pričkali, sam sva se tekom let skor vzljubili  :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #29 : 05 Januar 2008, 14:05:51
Srečnica  ;D

v mojem razredu (3.letnik) je profesorca zgubila test dveh ki sta v resnici prišli pisat..   pa se je tršica odločla da jima bo kar dala ponoven test za pisat  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/