Gastritis?

Gost · 55693

search.and.rescue

  • Gost
: 30 Januar 2006, 13:13:29
Pika ima občasne probleme z bruhanjem rumene sluzi. Ko sem poklicala vet. mi je naročil naj v lekarni kupim tablete proti parazitom, vendar se je pika po njih začela močno peniti. Trenutno sicer nima težav, vendar me vseeno zanima kaj v takem primeru storiti.
Hvala !



Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 30 Januar 2006, 13:22:00
Rumena tekočina je verjetno žolč. Verjetno v tistem času zelo malo poje, ker drugače bi poleg rumene sluzi bruhala še hrano. Lahko ima gastritis, ki se pojavi kadar poje neko hrano, ki ji ne odgovarja. Lahko pa da je tudi kaj drugega.

+1 točka



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 30 Januar 2006, 13:36:50
ojla

Tudi pri našem medotu smo imeli podoben primer. Zelo velikokrat je bruhal in to skoraj vedno samo rumeno sluz.
Po pregledu veterinarja naj bi bilo ugotovljeno da ima probleme z kislino in da je potrebno paziti da ne dobiva pretežke oz. premastne hrane.

Vse navedeno seveda velja če je pes kljub temu bruhanju normalno aktiven in drugače čisto vredu.


Lp, Črt



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3 : 30 Januar 2006, 13:45:51
pika je normalno aktivna, mogoče se opazi, da ji je slabo, ko tako žalostno gleda. pa lahko pomaga kakšen čaj ali kaj podobnega?



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 30 Januar 2006, 14:08:39
s.a.r. - zgleda, da so bokserčki res eni "skozlančki". :)
 Namreč tud Gina večkrat bruha rumeno-zeleno sluz, se napapa malo ostrice in je vse kul. Takrat, ko se to dogaja, oz. preden izbruha zgleda res boga, saj se ful matra in golta, potem pa je vse ok, je normalno igriva, ni videti da bi slabo počutila. Najprej je tud mene mal zaskrbelo, zdaj pa nisem več panična glede teh stvari, če se seveda stvar ne ponavlja. Imam pa za takšne primere doma po vet-ovem nasvetu sirup "Reglan", ki se uporablja za želodčne zadeve ( slabost, bruhanje, kolcanje, refluks..).
Boš vidla no, ampak če se drugače dobro počuti mislim, da ni panike. ;)

+1 točka

Lp


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #5 : 30 Januar 2006, 15:00:34
gina hvala. Si me pa res potolažila, pa še recept si mi napisala!
Ma ti si krasna!



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 30 Januar 2006, 15:05:21
 :) :)  :)

Lp


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 31 Januar 2006, 02:26:59
To se je nasemu maltiju velikokrat dogajalo. Tudi mi smo najprej pomislili na težava z žolcem, saj je za žolc tipicno bluvanje rumene sluzi. Po obiskih pri veterinarju in preizkavah so ugotovili, da je z žolcem vse ok. Vendar težave se kar niso prenehale. Koncno so ugotovili, da gre za želodcno kislino, ki jo je bilo prevec. Dobil je ene tablete ter imeli smo ga nekaj casa na posebni hrani in sedaj se je to uredilo. Moram potrkat, da od tistih tablet ( 5 let nazaj ) nismo imeli nobenih problemov več. Kako se pa tabletom rece se pa ne spomnim vec.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #8 : 31 Januar 2006, 08:03:56
Po mojem je kriva kuhana hrana, ki mogoče ni dobro uravnovešena. Se vam zdi da je vzrok mogoče v prevelikem deležu maščobe, ki jo pes ni navajen? Mogoče ji dam kdaj pa kdaj preveč kože in ji to zmoti ravnovesje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 31 Januar 2006, 14:02:33
Pri naših je takšno bruhanje kar pogosto na sporedu, samo da zdaj že dolgo vem kaj je vzrok - požrte neužitne stvari. Po tej poti najpogosteje pridejo na dan grehi kot so lupine od salam, vrečke v katerih je bilo prej kaj dobrega, pečke od narabutanega sadja, tudi kakšna nogavica, vložek, rokavice iz lateksa, ali še kaj bolj eksotičnega.
Sicer pa je to običajno znak za gastritis oz. povečanje kisline (tudi kadar pes žre travo in potem bruha), pri čemer pomaga recimo Ranital (vendar je tako kot pri vseh zdravilih prej treba vprašati veterinarja)


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 31 Januar 2006, 17:26:37
Imam pa za takšne primere doma po vet-ovem nasvetu sirup "Reglan", ki se uporablja za želodčne zadeve ( slabost, bruhanje, kolcanje, refluks..).

gina ta sirup je prav za pse ali se ga da kupiti v lekarni?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 31 Januar 2006, 17:32:13
Dobiš v lekarni, ampak za Reglan potrebueš recept (razen če imaš kake veze), Ranital 75mg pa dobiš brez recepta, močnejše pa spet na recept.

Lp nina



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 31 Januar 2006, 19:33:22
ninci thanx..
ker moja mala tudi vcasih kaj zbruha ven, kar pa ni nic cudnega ker pozre vse kar najde :-\


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #13 : 31 Januar 2006, 20:34:08
a je za to želodčno kislino primeren tudi Ruparut?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 31 Januar 2006, 20:41:59
Tudi. Rupurut nevtralizira že izločeno kislino, Ranital pa prepreči izločanje.  Psom ponavadi oz. mislim da kar vedno dajejo Ranital v obliki tablet ali injekcij, Rupuruta ali Rutacida pa se ne poslužujejo, vsaj moje izkušnje so take.

Lp nina




search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #15 : 31 Januar 2006, 20:47:38
nekje sem brala, da je rupurut bolj naraven. Pa še doma je vedno pri roki. Ampak bom raje prakticirala ranital, če ste bolj prepričanji zanj. Hvala, hvala, hvala!
Sedaj mi je veliko lažje, ko vem kako pikici pomagati.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 31 Januar 2006, 20:58:10
Naraven ???  ;D A to zato, ker ima okus banane??

Oba sta enako "naravna". Tako, da glede tega ni neke razlike. Rupurut je tudi težje dati v obliki tablete, ker so le-te žvečljive in če je pes ne prežveči ni ravno fino, da cela obleži v želodcu ;)
Ampak z zdravili se ni za igrat, ne glede na to, kaj sem ti jaz napisala in predhodniki tako da... ti predlagam, da se vseeno posvetuješ z veterinarem, kaj je za tvojo Piko najbolje ;)

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #17 : 31 Januar 2006, 21:01:09
Ko sem napisala naraven sem mislila, da ne gre v kri.
Je pa res, da ga pes ne more prežvečiti. Na to sem pa čisto pozabila.   :-[



Lola

  • Gost
Odgovori #18 : 31 Januar 2006, 21:05:05
Kadar mene peče želodec - orehi so hudič - popijem čisto malo konico čajne žličke sode bikarbone ( tista modra šatlica ), takoj pomaga. Mogoče pomaga tudi pri psih, lahko vprašaš veta ali se lahko da soda bikarbona psu, meni pomaga :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 31 Januar 2006, 21:10:53
Ko sem napisala naraven sem mislila, da ne gre v kri.


Tudi aluminijevi ioni, niso tako zelo nedolžni ;)

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #20 : 31 Januar 2006, 21:12:26
waw ninči ti pa res obvladaš!!! A vse to je notri  ???
Kaj pa ti misliš o sodi bikarboni?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 31 Januar 2006, 21:20:05
waw ninči ti pa res obvladaš!!! A vse to je notri  ???
Kaj pa ti misliš o sodi bikarboni?

S&R, poklicna deformacija pač :o

Kar se  pa tiče sode bikarbone, je meni zadeva ogabna :-[, lahko jo uporabljaš če jo bo psica hotela, še vedno se mi zdi bolj easy način tabletek ::)

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #22 : 31 Januar 2006, 21:25:17
Ja okus ni dober, samo jaz potem vodo popijem čez. Samo ko peče da neveš kaj bi potem bi nevem kaj naredil samo da neha :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 31 Januar 2006, 21:28:07
Ja okus ni dober, samo jaz potem vodo popijem čez. Samo ko peče da neveš kaj bi potem bi nevem kaj naredil samo da neha :)

Madona si skromna :o :o žličke tiste svinjarije ne spravim po grlu pa če je ne vem kaj 8) Tisti, ki ne veste kakšen je okus, hmmm ste morda že kdaj ponesreči probali pecilni prašek?? No to je skoraj to ::)

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #24 : 31 Januar 2006, 21:30:29
a res je, da v sili še hudič muhe žre. je pa res da bi piko težko pripravila, da zaužije sodo bikarbono. Lahko bi ji sicer dala s pomočjo injekcije, toda  tabletke so vseeno bolj preproste za uporabo.



Lola

  • Gost
Odgovori #25 : 31 Januar 2006, 21:32:14
Ninci mimogrede, občasno naj bi si zobe skrtačil s sodo bikarbono za belino haha.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 31 Januar 2006, 21:33:40
Ninci mimogrede, občasno naj bi si zobe skrtačil s sodo bikarbono za belino haha.

Ja pa z ogljem tudi, pa še vseeno tega ne počneš, a ne :P ;D  ok off topic ;)

LP nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #27 : 31 Januar 2006, 21:36:00
punce, pravijo da e treba za lepoto potrpet, ampak me smo take moderne babnice in to za nas ne velja :P :P :P, ker smo pametne :D :D :D
jutri grem takoj v lekarno po material.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 01 Februar 2006, 13:35:31
Soda sicer res hitro pomaga, vendar jo  zdravniki odsvetujejo, ker naj bi na dolgi rok škodovala.
Če pes sem ter tja bruha, mu ni treba dajati ničesar. Če pa bruhanje ni tako samo vsake svete cajte kdaj, moraš pa itak k veterinarju.
Če bi kdo vseeno rad poskusil kaj naravnega, lahko poskusi z laneno sluzjo, dobiš jo lahko tako, da laneno seme popariš in počakaš da se naredi gosta sluz, ali pa ga za en dan namočiš (po prvem načinu dobiš boljšo sluz, pa še hitreje je). Ta sluz naredi zaščito po črevcih in zlasti lepo pomaga pri zaužitih tujkih.
Tudi kakšna tabletka oglja ne škodi (veže nase strupe), kar je drugih zdravil, tudi če so brez recepta, pa naj bi jih brez posveta z veterinarjem ne dajali.

+1točka


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 01 Februar 2006, 13:51:42
Citiraj
Če bi kdo vseeno rad poskusil kaj naravnega, lahko poskusi z laneno sluzjo, dobiš jo lahko tako, da laneno seme popariš in počakaš da se naredi gosta sluz, ali pa ga za en dan namočiš (po prvem načinu dobiš boljšo sluz, pa še hitreje je). Ta sluz naredi zaščito po črevcih in zlasti lepo pomaga pri zaužitih tujkih.
Ja, na laneno seme sem pa čisto pozabila. :-[ Sicer jaz to bolj uporabljam, kadar frajla driska, verjetno pa je učinkovito pri vseh prebavnih motnjah. Jaz semena skuham kot riž, da se nastane lanena sluz, potem pa al ji tisto dam po brizgi, al pa vmešam med hrano. Pa res pomaga. Preverjeno z moje strani in s strani kolegice, katere bokser je tud en "sralko" saj ima velikokrat težave z driskami, napenjanjem, prdenjem :D, s slednjim smo pa itak na udari vsi lastniki bokserjev, to smo tako al tako že vzeli v zakup, vsaj pri nas, poleg smrčanja in slinjenja. ;)

Lp