Lastniki psov

hov-hov · 15904

hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 09 April 2012, 16:25:59
Če bi rekla atiju da bom prijavila sosede zaradi psov,bi me čudno pogledal,nap!"%il in rekel naj se brigam za sebe.Mami mi pa tudi ne bi pomagala ker ima že z drugim dovolj dela.Drugemu pa ne morem reči ker bo verjetno mislil da se mi je zmešalo.Drugače pa saj psov ne mučijo ampak psi nimajo dovolj družbe,sprehodov....



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #31 : 10 April 2012, 21:10:39
Zakaj vi, ki navajate stvari, ki jih vidite - kuza brez sprehodov, brez hrane, zvozlana dlaka... zanemarjeni psi zaradi istih lastnikov - zakaj jih ne prijavite? Meni bi se srce trgalo, da bi morala to gledati pri sosedu na primer. Hvala bogu ne vem za nobenega takega, ce bi, bi ziher prijavila.

Jaz osebno ne prijavim zaradi tega ker bi še rada živela v miru na tej vasi. Kolko vem so tej psi cepleni in bi to kar sem opazila jaz moral opazit tudi veterinar jaz pa mam zadosti problemov z mojimi sosedi zaradi moje drugačnosti da ne govorim o tem da je moj prejšni pes bil zastrupljen od soseda tako da si ne mislim nakopavat še jeze zaradi prijav.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 11 April 2012, 11:21:52
No ja, to o miru in jezi sosedov...me pogreje! Ker iz istega razloga ljudje ne prijavljajo tudi spolnih zlorab, nasilja nad ženskami, otroki, pijanega voznika (soseda, kolega, sorodnika)... Take se bo k sreči zdaj začelo kaznovati!

No, pri živalih je zadeva malo drugačna. Toliko prijav kot je že bilo, pa se je inšpektorjem zdelo vse v mejah normale, pa čeprav so psi bili usrani, brez sprehodov, slabo oskrbovani. Šele ko so bili v zadnjih izdihljajih se je končno ukrepalo, pa še to kdaj prepozno!

Bilo bi več prijav, če bi inšpektorji zares vestno in srčno opravljali delo in si zakon interpretirali tudi pravilno in sodelovali z ljudmi, ki se spoznajo na potrebe posameznih pasem etc...In ko bi ta zakon o zaščiti živali končno začel funkcionirat na izvršilni ravni, bi pa še uzakonili kaznovanje vseh sosedov, ki niso prijavili na VURS.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 11 April 2012, 11:30:27
Prijavlja se takrat, ko se z normalnimi pogovori ne da nič doseči. Prijavljanje vsevprek za vsak drek je kontraproduktivno. In ja, inšpektorji morajo spoštovati z zakonom določen minimum. Po katerem pes rabi 3m ketne, vodo, hrano in zavetje.
Da psi ne bi smeli biti spuščeni niti če ubogajo? Oz bi jih morali privezati tudi sredi ničesar,  če se nekje na obzorju nekdo pojavi?  Ok, ampak a veste kam to vodi? K vse večji negotovosti in s tem agresivnosti psov. Ne verjamete? Pejte se enkrat sprehajat nekam, kjer so psi še večinoma spuščeni in potem nekam, kjer jih imajo vsi privezane, pa ocenite razliko v reakcijah psov.
Vas motijo špage, ki jih nekateri psi vlečejo za seboj? Te špage (5 - 10 ali celo več m), če so pravilno uporabljene, so praktično edin možen način kako naučiti solidnega odpoklica psa, ki tega ni osvojil kot mladič.  Ampak tega itak po vaše nihče več ne rabi. samo pazite, prevelika odvisnost od povodcev se lahko kruto maščuje, ko se cucek enkrat po nesreči znajde zunaj brez povodca, pa nimate nad njim toliko kontrole, kolikor je za nohtom črnega. Da lahko (5m) špaga pride pod kolo? Hm, ne vem, doslej sem videla že veliko v kolesa zapletenih fleksov, teh špag pa še ne. V bistvu tudi čle se zapelje čez kolo ni nobene škode.


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #34 : 11 April 2012, 11:34:40
No ja, to o miru in jezi sosedov...me pogreje! Ker iz istega razloga ljudje ne prijavljajo tudi spolnih zlorab, nasilja nad ženskami, otroki, pijanega voznika (soseda, kolega, sorodnika)... Take se bo k sreči zdaj začelo kaznovati!

No, pri živalih je zadeva malo drugačna. Toliko prijav kot je že bilo, pa se je inšpektorjem zdelo vse v mejah normale, pa čeprav so psi bili usrani, brez sprehodov, slabo oskrbovani. Šele ko so bili v zadnjih izdihljajih se je končno ukrepalo, pa še to kdaj prepozno!

Bilo bi več prijav, če bi inšpektorji zares vestno in srčno opravljali delo in si zakon interpretirali tudi pravilno in sodelovali z ljudmi, ki se spoznajo na potrebe posameznih pasem etc...In ko bi ta zakon o zaščiti živali končno začel funkcionirat na izvršilni ravni, bi pa še uzakonili kaznovanje vseh sosedov, ki niso prijavili na VURS.

Bold se verjetno misli glede na moj prispevek zato samo za razmislek kakšne sosede imam. več kot eden od mojih sosedov mi  je rekel da nimam pravice živet na svetu in da imam srečo da ne živim v času Hitlerja ker je on na srečo dal takšne ljudi pospravit tak da s takimi  primitivci jaz raje nimam več posla. Saj nisem jaz edina ki to vidi.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 11 April 2012, 13:49:27
Malo vmes: Hitler je bil celo vegetarijanec in zgleden (?) lastnik psa: http://de.wikipedia.org/wiki/Blondi ;)

Kolikor znanja premore moja zgodovina, res je, bil je naci do folka, pse je imel pa rad  ;D



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 11 April 2012, 15:48:39
Malo vmes: Hitler je bil celo vegetarijanec in zgleden (?) lastnik psa: http://de.wikipedia.org/wiki/Blondi ;)
Zanimivo prvič slišim.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 26 April 2012, 10:52:31
Hitler NI bil vegetarijanec. Požrl je na gore klobas in je tole propaganda, ki ga je dvigala v nebo. Je pa res, da je imel težave z stalnim napenjanjem in zato je občasno jedel zelenjavo.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 26 April 2012, 13:39:14
Hitler NI bil vegetarijanec. Požrl je na gore klobas in je tole propaganda, ki ga je dvigala v nebo. Je pa res, da je imel težave z stalnim napenjanjem in zato je občasno jedel zelenjavo.
Tudi tega še nisem slišala.