Problemi z vožnjo v avtomobilu

sonja · 36164

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 01 December 2006, 23:58:16
Ginny je na daljših vožnjah tudi slabo in bruha, tako da se je začela upirati vožnji z avtomobilom. Ker ni tako velika, da je ne bi mogla dvigniti sem jo enostavno dvignila in dala v avto. Sčasoma se je nehala upirati, vendar vožnje še vedno ne mara pretirano in še vedno bruha.
Bruhanje naj bi sčasoma minilo  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #31 : 02 December 2006, 00:02:10
Mi se ubadamo s podobnimi težavami. Uspeh je sicer že tolikšen, da včasih celo pride sama do avta, noter jo moram pa seveda dvigovati (takrat ugotovim, da 30 kil pa le ni tako malo  :P). Slabosti so pri kakšnem letu dni večinoma minile - se pa še kdaj zgodi, da bruha ampak izredno redko. Ni pa nujno, da slabosti minejo - enim psom je slabo celo življenje. Avta pa se še vedno boji. Zdaj bom čez zimo probala postopno navajanje pa upam da bo uspešno. Je pa fora, da se boji samo mojega avta, ne pa drugih (recimo od mame) - v druge brez problema tudi skoči noter, mojega se pa na daleč izogiba. Upam da se bo vztrajnost obrestovala.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 02 December 2006, 00:07:47
Če imaš možnost navajanja postopa je ok, pri nas to ni bilo mogoče, ker smo imeli 2x na teden malo šolo.

Upam, da vam bo uspelo  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 02 December 2006, 03:01:52
pri nas je tudi problem spraviti 45 kilskega psa v avto češprav je od majhnih nog rad hodil not potem ko smo imeli 4 mesećni premor je pa bruhal v avtu tako da nikakor noče več v avto? počasi ga navajam vendar mislim da nikoli ne bo hotel notri ker po 5 minutah res znori čeprav smo ga počasi navajali? al iimate  mogoče kako idej?


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 02 December 2006, 10:22:41
Premalo počasi, razen če je res bogi in bruha kot vidra... Pol pa bo mogoče treba kake tabletke proti slabosti, samo taki psi so bolj redki.
Osebno ne poznam nobenega.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #35 : 02 December 2006, 21:22:51
Premalo počasi, razen če je res bogi in bruha kot vidra... Pol pa bo mogoče treba kake tabletke proti slabosti, samo taki psi so bolj redki.
Osebno ne poznam nobenega.
-Premalo počasi, -
Kaj  si s tem mislila?

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 03 December 2006, 10:10:40
Hvala za odgovore. :) Taro že gre v avto, ampak ko hočem zapreti vrata se hitro izmuzne ven ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #37 : 03 December 2006, 12:13:38
Mislila sem to, da recimo še ni bil sproščen in vesel v avtu z odprtimi vrati, ko so jih že zaprli.
Ali pa pes je bil navajen tega da je v prižganem avrtu in že so šli za prvič predaleč in mu je mogoče bilo spet malo slabo ali pa je bilo pač po njegovo to preveč...
Prehitro v nov korak... Pa bilo kakšen je bil in bilo kje.

Po navadi, ko nam že skoraj rata radi malo prehitevamo. Včasih vemo kje smo se zmotili, včasih moramo tuhtat, kje smo ga polomili. Ampak vedno smo sami krivi za obnašanje našega psa, če ni ravno problem z zdravjem.
Sem rabila enkrat cel mesec, da sem pogruntala kje sem enkrat eno stvar sprožla v pasjem obnašanju, da sem lahko zadevo odpravila. Ker če ne poznaš razloga, lahko zadevo ponoviš.

Če je pes požrešen se lahko to izkoristi. Psa damo v avto na tak način kot je že opisano(počasi in postopno, se igramo itd.). Po kančani "seansi" dobi večerjo. Nadaljevanje: avto prižgemo, ugasnemo in pol hrano. Zadevo podaljšujemo, se pol tudi vozimo... Pes poveže vožnjo z avtom z nekaj zelo prijetnim - hrano.
Da bi jedel v avtu pa po moje ni dobro, ker mu je lahko od tega slabo.

Jaz nisem imela direktnih izkušenj s tem, da mi psi niso hoteli noter. Mogoče zato, ker sem malo pazila, da nebi bilo kaj narobe ali pa ker sem mela srečo.

Edino mogoče odrasla mlada psica, ki nikoli prej ni bila v avtu razen enkrat kot mladič, se je prvič upirala. Drugič je šla v avto previdno, tretjič je pa hotela kar sama vozit in mi zasedla voznikovo mesto še preden mi je uspelo dvignit sedeže.
Vsakič smo šli namreč na dolg izlet in je psica povezala avto s pustolovščino. K veterinarju je nisem peljala ;)

Noben pes v mojem avtu pa ni imel slabosti, tako da mi je bilo to prihranjeno, začetni strah sem pa preusmerila na veselo pričakovanje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #38 : 03 December 2006, 12:35:35
Mislila sem to, da recimo še ni bil sproščen in vesel v avtu z odprtimi vrati, ko so jih že zaprli.
Ali pa pes je bil navajen tega da je v prižganem avrtu in že so šli za prvič predaleč in mu je mogoče bilo spet malo slabo ali pa je bilo pač po njegovo to preveč...
Prehitro v nov korak... Pa bilo kakšen je bil in bilo kje.

Po navadi, ko nam že skoraj rata radi malo prehitevamo. Včasih vemo kje smo se zmotili, včasih moramo tuhtat, kje smo ga polomili. Ampak vedno smo sami krivi za obnašanje našega psa, če ni ravno problem z zdravjem.
Sem rabila enkrat cel mesec, da sem pogruntala kje sem enkrat eno stvar sprožla v pasjem obnašanju, da sem lahko zadevo odpravila. Ker če ne poznaš razloga, lahko zadevo ponoviš.

Če je pes požrešen se lahko to izkoristi. Psa damo v avto na tak način kot je že opisano(počasi in postopno, se igramo itd.). Po kančani "seansi" dobi večerjo. Nadaljevanje: avto prižgemo, ugasnemo in pol hrano. Zadevo podaljšujemo, se pol tudi vozimo... Pes poveže vožnjo z avtom z nekaj zelo prijetnim - hrano.
Da bi jedel v avtu pa po moje ni dobro, ker mu je lahko od tega slabo.

Jaz nisem imela direktnih izkušenj s tem, da mi psi niso hoteli noter. Mogoče zato, ker sem malo pazila, da nebi bilo kaj narobe ali pa ker sem mela srečo.

Edino mogoče odrasla mlada psica, ki nikoli prej ni bila v avtu razen enkrat kot mladič, se je prvič upirala. Drugič je šla v avto previdno, tretjič je pa hotela kar sama vozit in mi zasedla voznikovo mesto še preden mi je uspelo dvignit sedeže.
Vsakič smo šli namreč na dolg izlet in je psica povezala avto s pustolovščino. K veterinarju je nisem peljala ;)

Noben pes v mojem avtu pa ni imel slabosti, tako da mi je bilo to prihranjeno, začetni strah sem pa preusmerila na veselo pričakovanje.
Hvala za izčrpno pojasnili.Zelo v redu.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


zavseoci

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 28 April 2008, 13:10:44
Pozdravljeni!

Ker ne najdem z iskalnikom nobene teme na moje vprašanje,vas lepo prosim za nasvet,odgovor,.....izkušnje...
Naša psička slabo prenaša potovanja,bruha med vožnjo,čeprav 2 uri prej nič ne je.Vožnja ni daljša od 1 ure.
Ali se lahko daje tudi psom tabletke proti bruhanju in slabosti?
Hvala

Lp


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 29 April 2008, 18:18:29
oj!

ko sm čitov vse članke nism nikjer zasledu, da mora šofer bit zelo uvideven do kužka glede načina vožnje(seveda so zelo pomembne tudi ostale že povedane reči).....

če si sm predstavljamo, da je kužek v prtljažniku avtomobila, ponavadi še negledajo v smeri vožnje- to se pravi gledajo v drugo smer, kot drugo zadnji del avtomobila najbolj odnaša v ovinkih, prezračevanje v prtljažniku je itak slabo in če je še zelo vroče na ta dan.... vse to vpliva na počutje kužka. Zato ko vozimo kužka se vožnja zelo razlikuje od vožnje ko smo sami. Vozit moramo veliko počasneje, ''tekoče''- brez naglega zaviranja(dobr edino če situacija pride taka), moramo imeti skoz v glavi, da je naš korenjak uzadej prepuščen na milost in nemilost šoferja. če je dovga pot naredimo vmesne postanke in podobno.

ko smo mi dobili našega štirinožca smo za pot domov porabili več kot uro pa pov. Vmes smo naredel še dva postanka(čeprav jih blo lahko več)..
prve izkušnje so zelo pomembna(kot je bilo že rečeno).

mi smo našega drugič peljali z avtom po dovgem času in smo bli z njimi tam skoraj 4ure, imel je še pasjo družbo; zelo prijazno in socializirano labradorko, tako da je kalis se preden smo odšli domov zaspav tam, ves utrujen od igre in spoznavanja novega okolja. ;D

zavseoči: jst ti ne morem pomagat k nism mel takih problemov, če boš pa mal debato nazaj prebrav, mislm da boš dobu kar nekej odgovorov na tvoja vprašanja ;)


Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 29 April 2008, 18:49:21
Koliko pa je stara psička?

Moja je kot mladiček rabila nekje pol leta, da je nehala bruhati v avtu. Običajno je pomagalo, da je nisem hranila nekje 6 ur pred vožnjo. Potem pa se je postopno navadila, tako da danes nimamo nobenih težav. Je pa bil avto na žalost pogosto pobruhan na začetku, pa smo se vozili tedensko po več ur.
Sicer se dobijo tudi tablete proti slabosti, ne vme pa koliko pomaga, jih nisem nikoli uporabljala.
Če je pes mladiček, se ga da postopoma navaditi. Če je pa to starejši pes ki je imel po možnosti še kakšne slabe izkušnje z vožnjo, potem pa bo verjetno bolj težko.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 29 April 2008, 19:36:22
No, bom pa opisala še mojo izkušnjo.

Domino je na začetku tudi vedno bruhala v avtu. Ko smo jo peljali v od vzreditelja domovi  je bila pa sploh katastrofa....

Pa smo jo počasi privajali, se po malo vozili, bli v avto, .... Pa ni nič pomagalo. Tudi polulala se je velikokrat.

Ko smo se odpravljali na morje me je itak skrbelo če bomo sploh prišli kdaj na cilj!

Par ur pred odhodom na pot smo ji dali tabletko proti slabosti. Ne rečem, sigurno je bila pribita ko... in je 3/4 poti prespala.
Ampak od takrat nimamo več problemov. Ko štartamo z avtom, nekaj časa še geda okrog, potem pa vedno zaspi. Tako da je pri nas 1 tabletka naredila čudeže.

Jo pa tudi velikokrat še sedaj peljemo pohajat. Al je to na sprehod v nekam drugam, al pa na norenje s kakšnim pesjanarjem - da ji ostane povezava avto - žur  ;) Mislim, da je to res pomembno (da psa ne peljemo samo k veterinarju).

Lp,



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 29 April 2008, 19:42:07
Pri meni ni bilo izbire, ker se vozimo tedensko ali na dva tedna po 400km :) tako da se je morala navaditi. Je pa tako, da ko sem začela s tem, da ni jedla 6 ur pred vožnjo, načeloma ni bruhala. ampak če sem ji pa dala samo en mini košček česarkoli pred vožnjo, pa je že bruhala, kar je pojedla + peno. Ampak čez čas se je navadila. Pri nas je bilo tako, da je ona eno uro zdržala vožnjo brez problema, potem pa kar na enkrat bruhala, ponavadi pred koncem vožnje.
Se pa strinjam, da mora biti pes pozitivno motiviran in mora vedeti da je vožnja ok in ne nekaj strašnega. Zato je fajn psa od malega navajati in voziti okoli, tudi če se pozneje nebo toliko vozil.


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #44 : 17 Julij 2010, 17:29:54
Naj povem še jaz našo izkušnjo z dopusta.
Naš kuža se vedno rad vozi z nami že od malega, vendar mu ne odgovarjajo avtoceste in tuneli, zato smo imeli letos ogromno težav na poti z našim kuškom. Ni pomagalo nič, niti nešteto postankov, sedenje zraven njega.....bil je ves prestrašen in smo komaj pripeljali do cilja. Ni spal niti sekunde, v glavnem je stal....groza. Vse smo poskušali, da bi mu bilo udobno, a je zavračal vsako pomoč.
Ne vem kako bo v prihodnje, a mogoče obstaja kakšna tabletka, da bi bil na daljših potovanjih bolj umirjen.


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 18 Julij 2010, 19:18:50
Ste poskusili z boksom?

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 19 Julij 2010, 08:58:57
Obstaja veliko homeopatskih pripravkov za pomiritev v hudem stresu. Lahko pa tudi poskušaš z masažo uhljev (T Touch metoda), ki jo lahko sopotnik izvaja kar med vožnjo in pomaga.



žak88

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 01 Avgust 2010, 15:21:21
pikec82 mi smo imeli z našim mopsom tudi težave v tunelih še posebno če smo prehitevali tovornjake. po dolgem času smo ugotovili da se ustraši nenavadnih zvokov-v tunelu je drugačen zvok, radio zgubi signal in začne hreščat nato pa še tovornjaki ali motorji... v tunelu ne prehitevamo več tovornjakov, radio pa pred tunelom utišamo in sedaj sploh ne ve da se pelje skozi tunel. mi smo tako uspeli :)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only

Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 31 Oktober 2012, 09:58:58
Še moj prispevek na tole temo.
tudi mi grozno bruhamo v avtu, že po 2 km je katastrofa. postopno smo jo uvajali, vozili na male vožnje,vendar je bilo vsakič slabše.
naj povem, da je avta ni strah, sama skoči na sedež, ponavadi je privezana na prvem sedežu.
danes sem ji prvič dala tabletko proti bruhanju, polovičko, ker ima psička 5 kg. tabletko je dobila točno pol ure pred vožnjo, vendar je po 5 km že bruhala in to dvakrat.
sem prebrala, da naj bi tabletka delovala, samo pri nas zgleda da ne bo tako.. kak nasvet, kaj naj še storim, ker tablete ji ne bi dajala, če vidim, da ne delujejo.
na veterinarski mi jih je ponujala že pred časom, vendar sem rekla ne, ker sem mislila, da bo minilo.
naj povem, da ima psička sedaj komaj 5 mesecev .

lp



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 31 Oktober 2012, 11:14:30
Naš pes bo star eno leto. Od začetka je bruhal. Da je še lepše, je to povzročilo verižno bruhanje otrok v avtu. Vsak teden smo se odpeljali cca. 500 m in parkirali. Potem smo imeli sprehod ali divjanje z drugim psom. Počasi smo razdalje večali. Ko smo šli na izlete, je dobil tableto proti bruhanju. Smo pa dva tedna nazaj se čisto na hitro odločili, da gremo po kostanj. Pes je dobil zjutraj redni obrok, ki ga običajno ni, če smo načrtovali izlet. Pot je bila polna ovinkov. Z njim sem bila v prtljažniku. Naj povem, da imamo avto za 7 ljudi. Po vseh normativih bi moral bruhati že po enem km. Pa ni. Celo pot tja in nazaj smo preživeli brez težav. Pravijo, da prerastejo. Naš očitno je. Tudi v avto gre sedaj brez težav, ko en mesec nazaj še ni.
Ne obupat. Saj s časom bo bolje.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 31 Oktober 2012, 11:30:13
a je tvojem psu tabletka prijela?? ker naši očitno ni  ???



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 31 Oktober 2012, 11:54:25
Moj je bruhal v avtu vedno tja do enega 6. meseca (peljal se je vedno na zadnjem zicu pripet z varnostnim pasom).. Pa ni vazno, ce je jedel pred voznjo, ce ni jedel pred voznjo, ce je pil vodo, ce ni pil vode, ce smo se peljali 1km ali 100km. Potem je kar naenkrat nehal. S tabletami nismo poskusili, smo pa pac omejili voznjo, in smo ga peljali samo ce res ni bilo druge moznosti.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 31 Oktober 2012, 12:27:00
tudi jaz upam, da bo to prerasla, ne bi rada da se ji to skozi dogaja, sam čudno mi je, da je bruhala tudi po tableti, dala pa sem ji Reisfit.
A obstaja še kaj drugega??



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 31 Oktober 2012, 13:09:48
a je tvojem psu tabletka prijela?? ker naši očitno ni  ???

Glede na to, da en mesec po tistem v avtu ni več bruhal, ne vem. Mu je takrat pomagala tableta ali je že prerastel? Dala sem mu tableto za ljudi- Dormina. Je za vse, otroke in živali. Samo malo moraš preračunati, koliko tablete dobi. Naš je tehtal 28 kg, toliko kot otrok v četrtem razredu- 9 let. Oba sta dobila polovico. Sem bila pa tudi jaz obupana, nekako sem si predstavljala, da bo šel pes povsod z nami, potem pa ta bruhanje.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #55 : 31 Oktober 2012, 13:41:13
Dala sem mu tableto za ljudi- Dormina

Dramina  :) Se pa pri ljudeh uporablja tudi baldrijan v vseh mogočih oblikah - čaj, kapsule..Res pomaga, ne vem pa kako je s tem pri psih.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 31 Oktober 2012, 15:11:29
a je vredu,da se zdravila, ki so namenjena ljudem, uporabljajo tudi za živali???? ??? ??? ??? ???



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 25 December 2012, 09:02:47
mi še karrr bruhamooooooo. po eni tableti Reisfita je bruhala 3 x. Ma ne vem kaj delam narobe, vendar je tole nevzdržno. sedela sem zraven nje, ni je bilo strah, vendar "mora "bruhat .
Upam, da preraste, ker sedaj že mož obupuje in je rekel, da kam jo bomo dali pa poleti, ker takole ne more z nami na morje, ker je mučenje.raje ne grem na morje, kot da jo pustim doma . :P
Mogoče bi res poskusila z dramino, vendar sem skeptična, ker tablete za ljudi niso za živali..niti ne vem kako bi to dozirala, ker naša ima smao 7 kg. ???



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #58 : 25 December 2012, 12:34:23
V tem primeru se boste morali malo pogovoriti z veterinarjem, ki se bo potem odlocil za cerenio, reglan ali dramino.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 25 December 2012, 13:07:37
sej mi je veterinar rekel, naj poskusim z dramino, sam sem skeptična