Problemi z vožnjo v avtomobilu

sonja · 36192

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #60 : 25 December 2012, 13:52:11
Se pa pri ljudeh uporablja tudi baldrijan v vseh mogočih oblikah

Ah  :-[ Ingver, ne baldrijan




Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 25 December 2012, 14:22:19
na kak način ??



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 27 December 2012, 17:19:00
danes smo bile pri veterinarju in odstranile šive.
odločila sem se, da jo bom vsak dan peljala 500 m od odma za reko in da se bomo tam igrale. sama je šla v avto in iz njega, to bomo spet ponovile jutri.
mislim, da je vse to pri naši na psihični bazi, tak da postopoma upam, da nam uspe.
dramine ji še nisem dala, ta teden bomo na kratkih vožnjah, potem pa bomo to podaljšale, držite pesti, da nam rata  :( :(



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 27 December 2012, 18:07:52
Moj ima rad zelo vožnjo ampak mi kar velikokrat bruha, čeprav zdaj ko je že star nekaj let je stanje občutno boljše, bruha manj pogosto kot pa ko je bil še mladič. Zdaj vsaj zdrži med potjo in bruha ko pridemo nazaj domov. Je pa situacija boljša če mu pustimo odprto okno da se malo zamoti, seveda če kdo sedi zraven njega bo to izkoristil in se ti stlačil v naročje. Ko je bil mlajši sem jaz sedela zraven njega na zadnjem sedežu in mu vrečko držala ko je bruhal.  ::) (na poti do veta ni blo možnosti da bi se ustavili in psa dali ven) hvala bogu mi tega ni več treba delat  :o :P

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 27 December 2012, 20:21:27
hehe, vrečko držim tudi jaz, če nisem sama. drugače pa jo imam  na sedežu zraven sebe, seveda zapeto z varnostnim pasom, in ko bruha samo pregrnem čez pregrinjalo  :P, pa ustavim, kjer je šansa, da to zamenjam...smo se že ornk strenirale  :D :D



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 27 December 2012, 23:24:03
Naš je bruhati prenehal, ko je bil star eno leto. Večkrat tedensko sva se vozila nekaj sto metrov, potem pa peš naprej. Za daljše vožnje je dobil dramina tablet. Namreč, ob njegovem bruhanju so se mu složno pridružili še trije otroci. Enkrat je bila zadeva tudi zame prehuda.  Skratka, brez kemije nismo mogli, smo pa k boljšim rezultatom zagotovo pripomogli tudi z navajanjem na avto. Res sem vesela, da je sedaj v redu. Prej smo mogli vsak izlet planirati en dan prej, da ni dobil jesti. Vsi spontani izleti in potepanja so bila izvedljiva samo s pomočjo kemije.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 28 December 2012, 08:56:54
koliko pa je bil težak tvoj kuža? za daljše vožnje kot je morje, bi se tudi jaz poslužila tega .
za silvestrovo smo hoteli na morje, pa smo se premislili  :D, ker se mi zdi, da bi bilo to pravo mučenje , tak da se bomo crkljali doma na sedežni  ;D



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 28 December 2012, 09:52:53
Naš pes tehta toliko kot otrok, ki je v 4. razredu (9 let). 28kg. Dobil je polovico tablete. Na tabeli je pač napisano za človeške otroke, pa sem po svojih otrocih lahko preračunala, koliko pripada psu. Je pa res prerastel, saj v avtu še ni sproščen, bruhati je pa nehal.  Če upoštevam vso organizacijo glede otrok je pes kot spremljevalec na izletu najmanj zahteven. :-*



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 28 December 2012, 17:49:58
Mojemu so pa čudežno vsi problemi z vožnjo izginili, ko sem mu kupila varnostni pas in sedaj gleda skozi okno ali pa leži na sedežu. Še vedno ni navdušen nad vožnjo, ampak je veliko bolje kot prej z boksom in (trkam na les) bruhal ni že več kot eno leto, pa se kar pogosto kam peljeva.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 28 December 2012, 20:15:22
tudi moja je pripeta z varnostnim pasom, za boks pa se ne morem odločit, ker me je groza, da bi not bruhala in potem v tistem ležala, če ne bi imela možnosti ustavit.
naj povem, da moja ponavadi sedi na sedežu, ali se pa uleže, ne gleda ravno čez okno, bruha pa :-)
danes smo spet šle na kratko vožnjo za reko in se igrale, pa je spet sama skoćila v avto ??? , sam na taki kratki relaciji je vse ok



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 06 November 2013, 14:08:21
Pozdravljeni,
 Ali je možno, da se pes vozi brez problemov v avtu, čez nekaj mesecev pa se začnejo slabosti?

Hvala za odgovor :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 06 November 2013, 15:19:50
Uuu spet tale tema,pa da malo poročam.
Na morje in iz morja smo skoraj umrli od "kozlanja", vendar to ni tak provlem, ker smo sedaj navajeni pa pvc skledo  :P, ampak slinjenja je blo pa za 2 litra menda   :P . No in sedaj ko bomo kmalu stari eno leto in pol  :o pa izgleda da se bo počasi nehalo. Na relacijah do 10 km ne bruhamo več jupiii, pa tudi slini se sedaj že nekaj časa ne, tako da smo srečni  ;).
Kako pa je z bruhanjem kasneje, ti pa žal ne znam svetovati, ker kar se tega tiče, je naša Kimi prvi primer, ki ga imam, ker prejšnji psi niti pos razno niso tega počeli, tako, da ti morda kdo drug da kak nasvet  :). Upam, da se ne boste mučili, če pa že, potem pa PVC skledo, not papirnate  brisače pa je. Nasa je že sama šla do sklede, tok se je že navadila  :), ampak jaz sem se sprijaznila, če bo tko celo njeno življenje, pač bo, sam da ne bi preveč trpela.

Veliko sreče  :)




Neven

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 06 November 2013, 15:29:46
Mi smo našega bokserčka pripeljali iz Maribora v Piran (cca. 200km) pa je bil priden, nič bruhanja, slinjenja... Malo je kovcal ampak je bilo vse ok.  :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 06 November 2013, 19:03:05
Homeopatski preparat.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 30 Julij 2014, 20:35:14
Za pomirjanje psa v stresnih situacijah, kakor so vožnja z avtomobilom, pred razstavo, pred obiskom pasjega frizerja ali veterinarja, v času praznikov (pokanje petard) ali v času neviht lahko uporabite tablete za pomirjanje psa z baldrijanom in hmeljom, imenujejo se Relaxin, najdete pa jih v spletni trgovini Lek veterine. Uporabne so tudi pri mačkah.


www.lek-veterina.si, www.moj-dino.si - Dino premium. Kakovostna hrana za pse. Brezplačna poštnina!



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 30 Julij 2014, 21:51:43
najbrž pomirijo psa, ne pa njegov želodec. naša je sedaj stara že dve leti, v avtu je pred nami vsemi, ko prideš iz službe, mora najprej ona v avto, potem pa ti iz njega  :P. tako, da naša za pomiritev ne rabi, njej nagaja želodček. je pa že bolje, bruhamo občasno, ampak nam je zdej to že rutina, tko, da nas niti ne moti  ;D. upam pa, da bo odnehala, da ne bo potrebno vedno imet s sabo sklede pa brisač  :P



Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 24 Marec 2015, 08:54:44
Živjo,
danes je na trgu precej prehranskih dopolnil (ne zdravil!), ki lahko pomirijo kužka na naraven način. Ugotovili so, da so zelišča, ki so že od davnega uporabljana pri ljudeh učinkovita tudi pri živalih, to so npr. baldrijan, hmelj ipd. Posegajmo po naravnem, npr če iščete po internetu tako lahko najdete Relaxin tablete za naravno pomirjanje psov in mačk (Lek Veterina) , baldrijanove kapljice od Dorwesta in še kar nekaj izdelkov, ki niti niso tako draga so pa zagotovo učinkovita. Indicirane so tudi pri psih, ki imajo težave z vožnjo, jih pomiri.

Naravno je zdravo :) BiLbi  :-*



Donald :)

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 09 Maj 2015, 15:40:19
Živjo!

Midva z Donom pa imava problem priti v avto. Star je šele 5 mesecev, vendar ima že čez 20 kil. Vleči ga ne morem, ker se mi smili in ga tudi ne spravim nikamor, le zadušila bi ga. Zato ga dvignem in nesem v avto, vendar ga kmalu ne bom več mogla, saj ima že več kot 20 kil in dobiva skoraj kilo na teden ;)
Ni bilo nekega časa, da bi ga postopoma navajala, saj sva takoj začela hoditi v pasjo šolo, ki se mimogrede zelo obrestuje :) Smo ga peljali tudi že na lepše (sprehodi, narava..), vendar nič kaj ne pomaga. Skrbi me, da se bo navadil na to, da ga jaz nosim v avto in se bo še naprej upiral. Notri je sicer zelo priden, bruha le na kakšne daljše vožnje, ki so bolj ovinkaste.

Sem prebrala tale forum in veliko se omenja postopno privajanje, ali naj torej začnem znova? Kdo pozna še kakšno drugo rešitev?

Hvala vsem za odgovore! :))

Manca



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 09 Maj 2015, 21:31:22
Nekje na forumu sem prebrala, da je mogoče psa strah višine, da skoči v avto, ali pa celo prtljažnik, se pravi, da bi bilo dobro, da bi se sprehodil po kakšni zasilni "potki". Najbrž ti bo katera vedela o tem več napisat.
Ko je ravno spet tale tema, naj povem, da mi pri skoraj treh letih še vedno občasno pobruhamo avto. Veselje do vožnje po tako, da skoraj ne morem verjet, da še kaj vrže ven. Predno sploh rečem, da gremo, že ko primem ključ od avta, že ona šiba  :P :P, če pa mora slučajno ostat doma, pa kar ne tečejo solze. Trebušček pa še vedno javlja, da ni vse tako kot mora biti. Moje mnenje je, da bo najbrž skleda z brisačkam vedno prisotna, pa čeprav samo občasno  ;) ;)