Kdo posodi rešilni jopič?

čara · 5964

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 05 Maj 2010, 11:26:32
Oj!

Zadeva je taka, da Bina ne upa plavat, jaz pa si strašno želim, da bi splavala, ker je plavanje zelo koristno. Plavalni jopič mi je zadnja ideja, kako bi jo pripravila do plavanja. Če bi bil kdo pripravljen za nekaj časa posodit jopič bi bla zelo vesela, seveda vrnem nepoškodovanega, v kolikor se pa poškoduje pa kupim novega. Ima pa psica 33kg. Sem pa med tednom v LJ in za vikende na koroškem.

LP

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 05 Maj 2010, 12:17:44
Si že poskusila iti skupaj z njo plavat?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 05 Maj 2010, 12:24:12
Majev bi ji znal biti prav, ji ga odstopi, ker že zna brez plavat ;)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Maj 2010, 13:33:07
Dix gre v vodo če sam želi, dokler se mu noge tikajo tal, to mu je zelo všeč. Plavat pa ne gre, tudi če vržemo priboljšek notri ali če gremo mi z njim. Bi pa tudi jaz rada da bi plaval. Dino pa noše v vodo, vvčeraj prvič, da se ni bal prečkati luže. Sej jazbečarji niso neka pasma za plavat ne? :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 05 Maj 2010, 13:55:08
Če do zdaj ni hotla plavat, dvomim, da bo plavala z jopičem.  ;)

Tudi moja ni in ni hotla plavat, samo čofotat.  ::) Tudi, če sem šla sama plavat, ni šla za mano, ampak lajala na bregu.  ::)  Sva s fantom problem rešila na ta način, da smo šli v čoln in na Ljubljanico. Ob prvi priliki, ko smo se zasidrali, tamala ven in juhuhu letat po travnikih. Midva pa nazaj v čoln in v reko.  >:D  En čas je cvilila, lajala, spuščala vse mogoče zvoke, ampak sčasoma je splavala.  :D   Sem mislila, da bo splavala prej, če se čim bolj oddaljiva, ampak ji se je izkazalo za boljšo taktiko, da sva bila povsem blizu - samo par metrov za premagat. In je šlo. Čeprav, ker je splavala pozno, še vedno ne plava z veseljem in sama od sebe. Najbrž nikoli ne bo.

Ena varianta je tudi, da greš do kake rečice in na eno stran ti, na drugo pomočnik. Psa na dolg povodec in klicat, spodbujat, da pride. Če noče, psu pomagaš tako, da greš v vodo oz. malo vlečeš povodec.         


Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 05 Maj 2010, 14:04:57
Majev bi ji znal biti prav, ji ga odstopi, ker že zna brez plavat ;)

Hvala skogkat. Te bom poklicala ko se bom vrgla v nadaljno plavanje. zaenkrat je voda zame še premrzla. Ja me že gledala plavat, pa ji ni prišlo na pamet da bi sama zaplavla. Pa sem posebej vodno igračko kupla, pa čofotam jaz in ona. Plavat še pa noče. Tak, da upam da bo z jopičem splavala. Trenutno je na morju in so psi, ki plavalo tam, ona se pa še ni opogumla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 05 Maj 2010, 14:08:53
Če do zdaj ni hotla plavat, dvomim, da bo plavala z jopičem.  ;)

bohnedaj govorit take stvari!

Sem se namučla z vsemi možnostmi, sam moj pes z zadnjimi tacami ne zna plavat in je rešilni jopič še zadnja opcija. Sm ful optimistična, sam na lepše vreme čakam  ;D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 05 Maj 2010, 14:11:59
čara, jaz na tvojem mestu je pa nebi silila plavat če noče. Če bo želela, bo splavala sama, če ne, bo pač samo čofotala.
Fantov labradorec ni plava do drugega leta, do takrat je šel v vodo samo do trebuha, zdaj pa veselo plava, pa še to samo v našem ribniku. Moj Tai do lani jeseni ni pomočil niti šape v vodo, zdaj je čisto nor na vodo, vendar samo do vratu. Nočem ga pa siliti, ker imam občutek, da še toliko potem nebo več hotel.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #8 : 05 Maj 2010, 14:13:26
V mojem primeru je Maj ravno zaradi jopiča splaval, prej pa no way. Zdej gre lepo sam, brez nagovarjanja, prisile in brez jopiča plavat.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 05 Maj 2010, 14:15:40
Ne mislim je silit. Ampak spodbujat in upam, da ji bo jopič dal občutek varnosti. Sem slišla za par psov, da so tako splavali. Sam ne bi pa rada kupila jopiča, ker bo doma ogenj v strehi in potem slučajno prodajat, če mi ne bo hotla plavat niti z jopičem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 05 Maj 2010, 14:16:33
Nisem mislila nič slabega, samo dvomim da bo pes sam od sebe splaval samo zato, ker bo imel gor jopič. Psu ne moreš razumsko razložit, čemu jopič služi. Upam, da se motim.  8)  

Ne vem, kaj misliš s tem, da ne zna z zadnjimi tacami plavat.  :-\ Tudi moja je najprej prvih nekaj zamahov čofotala, da sem mislila, da bo utonila, pa se je kar sama popravila in zdaj plava pravilno.  ;D

Kristinca & Florinca


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #11 : 05 Maj 2010, 14:18:39
Sej tudi fejst malemu otroku razumsko še ne moreš dopovedati, čemu služijo tista krilca, pa se vseeno počuti varno v vodi in veselo čofota, čeprav še ne zna plavati ;D ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 05 Maj 2010, 14:27:39
Podobno kot pri strahu pomaga majica ali body wrap ;) Podobno pomaga jopič, ki ima še to funkcijo, da psa privzdigne v vodi. Saj js bom tudi stisnila zobe in se podala v jezero z Bino vred....malo me bodo čudno gledali.  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 05 Maj 2010, 16:31:16
Lani takle cajt smo se u velenjskem že na polno kopali  :P

Buda bo splaval s pomočjo rešilnega jopiča! :D Ker gre cel v vodo, edino glava mu ven moli, sam zaplavat si ne upa. S prednjimi pridno dela in hkrati tone, ker se z zadnjimi ne upa odrint. Jopič ga bo pa vzdignil in na gladini obdržal.  Sam je bila to res zadnja rešitev, sem upala da mi bo brez njega ratal.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #14 : 05 Maj 2010, 17:18:28
Kakšni heci s temle plavanjem. Moj pa začne plavat že če samo v škaf za noge namakat ali v kakšno drugo posodo natočiš 3cm vode in ga v naročju dvigneš nad posodo  :o ::)

Čara upam da vama z jopičem rata  ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #15 : 05 Maj 2010, 18:27:58
Atos ni plaval do 3.leta. in smo poskusili z jopičem. Samo dvakrat je šel notri z jopičem od takrat plava brez problema :) Očitno je samo potreboval potrditev, da ne bo potonil  ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 28 Maj 2010, 20:18:02
Skogkatt je prijazno psodila jopič, sprobala sem ga na Bini je glih za glih, meni se je zdel mogoče malo pretesen-ampak spravim kamot prst vmes, tako da bo to najbrž ok...Drug vikend, če bo lepo vreme gremo pa v akcijoooo. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 28 Maj 2010, 22:59:56
Pa daj še kake slike, da bomo lahko videli Bino plavati. :) :P



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 21 Julij 2010, 16:07:01
Čara ali jopič deluje? :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 03 Avgust 2010, 10:51:25
Hmmm tako je to...Vsakič sem ji namontirala jopič gor in obe veselo čofotama, dokler ima dno je vse OK, skače za igračo, gleda laboda v daljavi in jo mika, pa si ne upa, ... ;D Potem sem včeraj na šoštajnskem jezeru morala reševat konga, ker si ni upala zaplavat-je igračo potem malo odneslo in sem bila do pasa mokra (k sreči z rezervnimi cotami v avtu)....No...pa smo se eno uro hecali v vodi pol pa zaklučli, slekli jopič, privezali itn šli nazaj preko velenskega jezera in glej ti labode, ki so bili preblizu-ŠUS za njima v vodo in zaplavala-s fleksijem vred, za minutko...Ni izgledala panična , ampak moramo ponovit vajo, da bomo vidli, če zdaj zares plava.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!