Kako vem, da ni prevara?

mojca_zajc · 6691

mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 08 Maj 2010, 17:35:08
Lep pozdrav!
Prosila bi za pomoč. Zanimam se za nakup psičke iz tega oglasa: http://www.bolha.com/oglas1272065293/angleski-springer-spanjel-samicke

Ker gre lastnik že ta teden delati rodovnike in bodo psičke kmalu za oddati, bi morala poslati avans (100 eur) takoj v začetku tedna, brez da bi mladičke videla. Z njim sem komunicirala preko mailov, poslal mi je veliko slik mladičkov, dal mi je kontakt do lastnice njegovega kužka iz Trzina, s katero sem govorila in mi je vzreditelja priporočila. Na svoji strani ima objavljen rodovnik matere psičkov: http://www.uzgajivackutina.com/Psi/rodovnica.htm.

Ker sama ne vem skoraj nič glede rodovnikov niti kako preveriti ali je "vse res" bi vas prosila za vašo pomoč. Škoda bi mi bilo zamuditi priložnost za nakup psička vendar pa nikakor nočem narediti napake in se pustiti prinesti okoli. Bila bi nadvse hvaležna za vašo pomoč in nasvet!
Mojca

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 08 Maj 2010, 17:55:02
Žal se ne spoznam na sceno te pasme, lahko pa pokličeš na Hrvaško kinološko zvezo in vprašaš, če je leglo prijavljeno:
Tel:
+385 (0)1 48 46 124;
+385 (0)1 48 46 125;
+385 (0)1 48 46 126;

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2 : 08 Maj 2010, 17:56:05
Meni se zdi, da ne bi smelo biti tu nič narobe..Vsaj kolikor se lahko razbere s spletne strani, pa tudi če vam je že nekdo, ki ima zdaj že odraslega psa iz tam, priporočil to psarno, bi moralo biti ok.
Sicer se ne spoznam ravno na vse obveznosti vzreje in kako poteka, je pa možno, da želi 100 eur vnaprej, ker se ne bi rad pri izdelavi rodovnikov sam zadolžil, ampak bi pač odštel od cene psa, ki jo plača kupec mladiča. (mogoče zato, da ne bi bil preveč v minusu za nekaj časa ??)


mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Maj 2010, 00:45:55
Prvo hvala za odgovore.

Ja, stroški bi bili zato, da se rodovnik napiše na moje ime in da nima nato stroškov s spreminjanjem rodovnika, če se odločim da mladička ne vzamem.
Priporočila so sigurno dobra. Skrbi me le nizka cena (cena 330 eur za rodovniškega psa res ni visoka) in to, kako kasneje dokažem, v primeru da se mi psička ne izroči, da sem 100 eur že plačala. Ali bi bilo potrebno podpisati kakšno pogodbo ali je bančni izpisek nakazila že dovolj za dokazovanje, da je bilo izplačilo opravljeno?

Ali se leglo prijavi v kinološko zvezo takoj po kotitvi ali šele, ko se da izdelati rodovnike? Ker veterinarska cepljenja in izdajo rodovnika naj bi bili opravljeni ta teden.

Lep pozdrav.

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 09 Maj 2010, 13:32:23
Na kinološkon zvezo se prijavi že šaritev, leglo pa takoj po kotitvi, tako da bi morali ti mladiči že biti prijavljeni.

Z vzrediteljem se dogovori za izvozni ali export rodovnik, drugače psa pri nas ne boš mogla vpisati v rodovno knjigo.

lp



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 Maj 2010, 13:43:11
mislim da imajo hrvati to malo drugače urejeno (kar se tiče prijave legla).

najbolje narediš, če pokličeš (pošlješ e-mail) na njihovo kinološko zvezo in povprašaš.

načeloma bi bil bančni izpisek dovolj, lahko jih pa prosiš  za neko osnovno pogodbo, kjer so napisani plačilni pogoji.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 09 Maj 2010, 14:11:04
Na kinološkon zvezo se prijavi že šaritev, leglo pa takoj po kotitvi, tako da bi morali ti mladiči že biti prijavljeni.

Z vzrediteljem se dogovori za izvozni ali export rodovnik, drugače psa pri nas ne boš mogla vpisati v rodovno knjigo.

lp

Madonca, kako sem pa jaz tole napisala ...

Še enkrat:

Na kinološko zvezo se prijavi že paritev, leglo pa takoj po kotitvi, tako da bi morali biti ti mladiči že prijavljeni.

Z vzrediteljem se dogovori za izvozni ali export rodovnik, drugače psa ne boš mogla vpisati v rodovno knjigo.

Bo pa bolje, če na hrvaško kinološko zvezo pokličeš - na elektronsko pošto ti znajo dolgo odgovarjati.



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Maj 2010, 14:32:19
V bistvu naj bi Hrvati prijavili mladiče do tretjega meseca starosti. Imajo možnost tetoviranja ali čipiranja (in oboje seveda). Lahko, da je pri čipiranju drugače. Pokliči na zvezo in preveri, če je vzreditelj registriran pri njih. Tistih 100€ nakaži na njegov TRR, tako ali tako mora odpreti še en TRR za mednarodna nakazila, ker drugače denarja ne moreš nakazati. Če ga že ima, potem je že prodajal zunaj meja. Tudi ostali znesek za psa mu nakaži na TRR in v namen plačila napiši, da je to za mladiča in zahtevaj od banke potrdilo o nakazilu.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Maj 2010, 16:20:14
Hvala za vse odgovore.
Eksportni rodovnik bo uredil, mladički bodo razglisteni, cepljeni in tetovirani. S psičko (materjo) je že nastopal na Agilitiyu (sem preverila rezultate) tako da sem pridobila kar precej zaupanja vanj, tudi priporočila slovenske lastnice njegovega psička so dobra. Ali v primeru, da preostanek denarja ob prevzemu psička dam na roke, sestavim pogodbo, bi bilo to dovolj?

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 09 Maj 2010, 16:32:00
pogodbo po navadi sestavi vzreditelj



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 Maj 2010, 18:51:15
Hvala za vse odgovore.
Eksportni rodovnik bo uredil, mladički bodo razglisteni, cepljeni in tetovirani. S psičko (materjo) je že nastopal na Agilitiyu (sem preverila rezultate) tako da sem pridobila kar precej zaupanja vanj, tudi priporočila slovenske lastnice njegovega psička so dobra. Ali v primeru, da preostanek denarja ob prevzemu psička dam na roke, sestavim pogodbo, bi bilo to dovolj?


Za prevoz čez mejo mora mladiča tudi čipirati in od veterinarja priskrbeti potrdilo, da mladič ni bil v stiku z živalmi, ki prenašajo steklino (in na tem potrdilu moraš biti kot lastnik navedena ti). Jaz osebno ne bi dajala denarja na roke, če nima vzreditelj prakse sestavljanja pogodb.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 10 Maj 2010, 11:58:57
Chiba,nobenega dodatnega računa ti ni potrebno odpirati za nakazila iz tujine.Tudi jaz ga nisem rabilla,ko smo prodali psa v Ameriko.Dala sem številko svojega TRR in samo povedala,da pričakujem nakazilo v USD in pa pričakovano vsoto.
LP Tjaša



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 10 Maj 2010, 12:30:31
Hrvati morajo odpreti dodatni TRR in tudi napisano je, da ga mora odpreti vzreditelj...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 10 Maj 2010, 13:54:17
Ups,sorry,tega pa nisem vedela :-[
LP Tjaša



mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Maj 2010, 12:17:48
Hvala vsem za pomoč. Za informacijo, psičko imam doma in je lepa, zdrava, živahna psička.
Še slikca :)

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 17 Maj 2010, 12:36:32
čestitke!  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 17 Maj 2010, 13:04:10
A sta bili slucajno na tekmi v Loznici v soboto?

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 17 Maj 2010, 13:36:08
Luštna :-*

Moram pa pohvaliti to, da ste se po pomoč in tale forum obrnili pred nakupom. Večina jih ugotovi, da rabi nasvet drugih šele, ko je že prepozno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 17 Maj 2010, 13:54:19
Lilit; ja bila sem tam, tam smo pravzaprav naredili prevzem, ker gospod je iz Kutine in je rekel, da lahko pripelje mladička tja. Je tudi sam tekmoval v agility-u s svojo psičko (ne mamico od mladičkov, neko manjšo mešanko z jazbečarjem). Sem se pa zapomnila tvojih dveh psov, res sta čudovita!

Zoe; zagotovo se nebi spuščala v tak nakup, v kolikor mi nebi svetovali tako dobro na tem forumu. Le ni "štruca kruha", da bi bilo vseeno. Sem za vzreditelja tudi dobila izredno dobra priporočila in moram tudi sama reči, da je zares soliden človek in je mladičke vzgojil z veliko ljubezni in z zdravo pametjo. Mislim, da je premalo takih. Tako da res hvala vam vsem  ;D


It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 21 September 2015, 17:01:01
Ahm jaz sem pa našla spet eno cvetko na b oglasniku. Malamut, mladiči rodovniških staršev. Potem pa piše cena 700eu, če rodovnik uredi kupec ali 1000 če rodovnik "zrhita" vzreditelj. Wtf? A sem jaz z lune ali kako? Če nimata narejenega vzrejnega, potem tamali ne morejo dobiti rodovnika. Pika. Tole zrihtal ne zrihtal. Kaj je to? Na živce mi grejo take mučke, ki ljudi samo zmedejo. A to računajo na to, da bodo ljudje raje "sami zrihtali" za 300 eu razlike  :-\ ? Res ne maram zavajanja, samo to je.