prekomerno pitje

ABBY LABRADOR · 1674

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 11 Maj 2010, 23:56:13
Moj problem je sledeč: naša Abby namreč nikoli ni pila iz svoje sklede, a se je po nekem času le navadila, pa še to v nekih zmernih količinah, zadnje čase pa opažamo, da veliko več pije...ker sem v eni knjigi prebrala, da so labiji nagnjeni k sladkorni bolezni(sicer ni čisto pravi labi, ampak nekaj pa ga zagotovo ima v sebi), zdaj me res ful skrbi kaj se dogaja z njo in to se vleče že ene 4dni...Če ima kdo slučajno izkušnje ali pa ve kaj naj naredimo naj prosim pomaga...

Hvala, Lp



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Maj 2010, 00:11:23
Pes naj bi dnevno popil od 70-90ml vode na kilogram teže. Lahko ji po tem izmerite dnevno količino vode in nadzirate koliko dejansko popije. Če pa sumite sladkorno, pa je treba pogledat kri. 

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Maj 2010, 00:27:09
Hvala Chiba. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 12 Maj 2010, 10:39:24
če popije več, kot je pila prej (ni važno ali je še v okviru normale po tabelici ali ne) in to ne mine v dnevu ali dveh, potem je vsekakor treba povedati veterinarju. prekomerno pitje ni samo znak za sladkorno ampak tudi za piometro, bolezni ledvic in še celo vrsto drugih težav. opazuj tudi, kako in koliko lula.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Maj 2010, 15:38:35
Hvala tudi tebi lanabela, ja bomo poklicali veta, ker mi je pač čudno da zadnje čase toliko popije, ker prej ni nikoli...lula pa sicer tako kot vedno mogoče malo večkrat...



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #5 : 10 Junij 2010, 13:51:14
naša psička tud ful pije ampak že od zmerom. Potem pa velik lula. A je to kkšn znak bolezni? Se pa namreč dost gibljemo in se mi to pitje zdi nekam bolj nedolžno, še predvsem poleti.

ABBY LABRADOR: upam d bo use uredu

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/