bruhanje

gala88 · 985

gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
: 13 Maj 2010, 12:42:16
živjo jst mam en problem pa ga neznam rešiti.
včeraj je bilo z mojo psičko nekaj narobe kr na enkrat je začela lizat celo stanovanje (tla mislm) lizala in lizala in potli pa začela tudi bruhat. mami je  celo eno rožo skoraj celo pojedla kot da bi se ji zmesalo.
zdej je z psičko vse v redu sam me zanima zakaj to začne delati.
hvala za odgovore

psi so zakon


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 13 Maj 2010, 13:48:20
Tudi moji se kdaj to zgodi. Očitno ji je slabo, zunaj bi jedla travo, ko je pa not in trave ni, pa išče po tleh in kao 'sesa smeti', ne znam drugače opisat...
Tudi meni je že požrla rožo, pa kose tistega krpar tepiha, to je rada naredila. Očitno je hotela nekaj pojest, da se je lažje zbruhala, potem je bruhala in nato je bilo ok.
Če sem doma jo pač peljem hitro ven na travo, da se je nažre in pol včasih bruha ali pa tudi ne. Včasih pa tudi ni dovolj časa, malo liže po tleh in nato hitro bruha.
Nekateri so pač bolj nagnjeni k temu, očitno imajo bolj občutljiv želodec oz. jim kaj pri hrani ne paše.
Moja je kar veliko bruhala dokler nismo odkrili alergij in zamenjali načina prehrane, zdaj se pa zgodi res zelo, zelo redko, mogoče na pol leta.
No, jaz se ne vznemirjam preveč, dokler bruha in je pol ok, če pa bi dlje časa bruhala pa bi se obrnila na veterinarja.