Agility

T.M.T · 683509

zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #90 : 23 Januar 2006, 19:55:23
MENE PA ZANIMA KDO VAS UČI AGILITY V DRUŠTVIH IN ČE STE Z NJIMI ZADOVOLJNI. NE VEM ALI TO ŽE SPADA POD DRUGO TEMO   >:( ???

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #91 : 23 Januar 2006, 21:20:23
MENE PA ZANIMA KDO VAS UČI AGILITY V DRUŠTVIH IN ČE STE Z NJIMI ZADOVOLJNI. NE VEM ALI TO ŽE SPADA POD DRUGO TEMO   >:( ???

samo ena opomba ;) velike črke (caps) pomenijo, da se na vse bralce dereš, tako da jih v bodoče izključi ;).

Lp nina



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #92 : 28 Januar 2006, 12:16:04
Čao!

Ali kdo ve, če v Lescah nameravajo kdaj narediti ovire in učenje agilityja???


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #93 : 28 Januar 2006, 13:08:54
O tem, da bi bil v Lesca agility še nisem nič zasledila. Mogoče kdo drug kaj več ve. Mislim pa, da imajo že tako prostorske probleme in bo treba prvo to rešit... ??? Bi bilo pa fino, če bil agiliti malo bliže, kot na Hrušici ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 28 Januar 2006, 13:43:15
citat: *nastja*:
Citiraj
mi pa mamo poligon čist blizu ... sicer tak bol štorasto naret ...

Pri nas zaenkrat še ni poligona za agility-bo pa s to pomladjo zaštartal.

Rad bi se samo malo obregnil na zgornji citat,ker lahko kdo narobe razume in bo mislil,da je poligon KD Zgornjesavinjske doline v Varpolju "štorast".

Namreč naš poligon je eden najlpših in najbolje urejenih kinoloških kotičkov v Sloveniji in to potrdijo tudi vsi,ki se kdaj pri nas oglesijo. ;)


Na spodnji slikici se vidi naš poligon-toliko za predstavo. ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #95 : 28 Januar 2006, 16:02:31
 ;D :D ;D :D :D ups  ;) :) no tega pa nism vedla  :P ::) veš jz nisem mislila tega kotička notri (ta kotiček mi je super) sam un tunel pa tiste reči  ;D mogoč sm sam jz mal štorasta  :D ;)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #96 : 30 Januar 2006, 23:09:58
Ma saj ni problem,hotel sem samo napisat,da ne bi kdo dobil napačne predstave. ;)

Aja,pa tisti tuneli in razne druge ovire niso za agility,ampak za nas,reševalce.Zato so tudi malce štorast-takšne morajo biti. :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #97 : 31 Januar 2006, 14:18:46
aja .. no pol pa tk superca  :P



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #98 : 18 Marec 2006, 21:20:53
Haj! Danes sem bila na agilitiy tekmi v Postojni. Bilo je zelo veliko tekmovalcev, največ je bilo BC. Vreme je bilo sončno čeprav nas je še vedno malo zeblo.

Perkurji so bili srednje zahtevni. Jaz sem imela malo sreče, saj sem z dvema napakama pristala na 3.mestu (10t), Meg je imela pa tri napake (15t) in je na koncu bila osma. , v moji kategoriji je bilo skoraj trideset tekmovalcev iz vse Slovenije, Hrvaške in Italije in največ je bilo BC.

 Lahko bi bilo boljše, ampak tudi to ni slabo. Drugič se moram bolj skoncentrirati in psu bolje zaupati, pa bo šlo. ;D

lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #99 : 19 Marec 2006, 17:58:01
http://www4.tpgi.com.au/users/rloftus/weaving.htm

En zanimiv clanek o ucenju slaloma s klikerjem.

battito animale


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #100 : 21 Marec 2006, 17:04:44

Na spodnji slikici se vidi naš poligon-toliko za predstavo. ;)

http://www.moj-album.com/slike/52692/NG0o_T4GwVCXJy9J.jpg


Lp Zoran

Joj kolk imate lepo travico!!! :o Kako vam uspe, saj je to ja pasji poligon :D (kaj se nikoli noben kužek ne pokakne  ;) ). Mislim res imate ful lepo travo (vsaj pri nas -KD Šmarna gora se ne spmnim da bi kdaj imeli tako travco ???;D (malo je off topic :-\ )

sliko iz citata sem spremenila v povezavo; zoe



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #101 : 21 Marec 2006, 17:23:58
Imamo zelooo vestnega hišnika,ki odlično skrbi za vse na poligonu. ;)

Seveda se kdaj kakšen kuža tudi pokaka,vendar morajo tečajniki pač pospravit za njim.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #102 : 21 Marec 2006, 21:35:48
imam eno bedasto vprasanje :D
glede con.. na gugalnici mi lepo prestopi cone, ker gre lepo pocasi, na mostu bolj ali manj tudi, ker je toliko bolj ozki, problem pa je palisada.. tako se zazene gor, da kar skoci, ravno tako ko gre dol.. ok saj za gor se vseeno skoraj vedno ujame cono, za dol pa ne.. zdaj da se ustavi na coni, tega ga nisem nikoli ucila in ga tudi zdaj ne mislim, ker bi verjetno porabila prevec zivcev >:( .. na hrano ponavadi na agilityju ne pali, vedno delama na igracko.. no, ce mu igracko postavim na cono, jo vcasih kar spregleda, ker tak z veseljem skoci dol, da je sploh ne vidi ::) .. pomaga edino to, da imam igracko v roki, ter ko pride na vrh palisade, mu jo drzim do dol pred gobckom- to deluje.. zdaj pa me zanima, ce bom to redno ponavlajla, da ga z igracko spremljam dol , pa ko gre lepo po coni, ga pohvalim pa dam igracko- bo to sploh pomagalo? si bo zapomnil, cetudi enkrat ne bom imela igracke, pa tako lepo sel dol??.. ali ima mogoce kdo kaksno drugo metodo kako se naj lotim con?... samo ne mi dat prosim neke tuje literature (sem nekje zasledila nekaj o tem), ker dokler vse prevedem,bi trajalo :(


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 21 Marec 2006, 21:37:54
 zvezdica cestitke vseeno za rezultate v postojni- vedno pa tudi ne mores bit prva, pusti se drugim veselje :P ;)
sem vidla na seznamu prijavljenih, da je bil en dalmatinec, si ga mogoce opazila, ter kako se je odrezal??


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #104 : 21 Marec 2006, 21:39:27
Jaz se ga spomnem, je delal kar lepo, pa tudi hiter se mi je zdel :)

battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #105 : 21 Marec 2006, 22:40:59
Jasmina upoštevi navodila vajinega trenerja kako učiti cone!!!!



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #106 : 22 Marec 2006, 12:21:04
sirtaki ja ce bi bilo tak lahko.. nimamo trenerja :( .. pomagajo pa drugi agilitasi :) .. je pa zdaj tak, da letos (sem zaenkrat bila samo 3x), pa to grem takrat na poligon, ko sma cisto sama, zato, da izpilima slalom in tudi vse ostalo. ko bo delal super, pa bom sla spet v "guzvo", da vidim kak mi bo tam delal.. so mi pa svetovali naj delam cone na ustavljanje (pri nama skoraj nemogoce) oz. da na cono nastavim hrano oz. igracko.. to vcasih deluje, samo ne vedno..
zato sprasujem, ce ima smisel, da ko se spusca, da grem z igracko pred njim.. ali bo cim bom umaknila igracko spet dol skakal??
 :-\


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #107 : 22 Marec 2006, 12:30:34
Lilit... super navodila. Zelo blizu mojim predstavam :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #108 : 22 Marec 2006, 12:44:41
andreja: jaz sem cez vikend nabrala kanele in pridno treniramo ;)

battito animale


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #109 : 22 Marec 2006, 14:11:25
Jasmina: Tudi Lisa je imela podobno težavo na palisadi,vedno jo je preskakovala...pa smo enkrat dali palisado prav do tal(smo jo spustili do konca),pa je Lisa samo tekla čez,potem pa veliiiika nagadica...potem smo postopoma zviševali in je hirto 'skapirala'. :D
Probaj,mogoče ti bo to pomagalo... :)

papa

+1


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #110 : 25 Marec 2006, 19:38:24
Mi pa znamo slalom :o po kliker metodi... bo treba se dosti dosti pilit, predvsem spuscanje palic ::) ::) ampak Grinu je jasno, kaj je point 8)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #111 : 25 Marec 2006, 22:22:14
bravoooo! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #112 : 01 April 2006, 12:36:52
Pa sva še midve z Naro začele z agility-jem in se res hitro uči. Včeraj je imela tretjič, pa že super povezuje ovire ;D 8).

Še dve slikici :):

Skok čez zid


Polet - KLIK

Lp, Ana



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #113 : 16 April 2006, 11:36:02
Se ima kdo namen udeližiti agility seminarja naslednjo nedeljo-23.4, ki ga bo vodila Mirja Lapajne?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #114 : 17 April 2006, 16:56:31
tincy: Jaz se ga nameravam udeležiti s svojo psičko Doro.  ;D

A je možno začeti trenirati agility s 6.5 letno psičko brez osnovne šole?
 Doma že nekaj časa preskakujeva ovire in sedaj se tudi že učiva slalom (kliker metoda) in obe uživava. Rada bi začela trenirat "resneje" samo morava najbrž prvo opraviti osnovno šolo. Bi se mogoče dalo oboje skupaj delat? Osnovno šolo in agility?  ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #115 : 17 April 2006, 17:36:03
tincy: Jaz se ga nameravam udeležiti s svojo psičko Doro.  ;D

A je možno začeti trenirati agility s 6.5 letno psičko brez osnovne šole?
 Doma že nekaj časa preskakujeva ovire in sedaj se tudi že učiva slalom (kliker metoda) in obe uživava. Rada bi začela trenirat "resneje" samo morava najbrž prvo opraviti osnovno šolo. Bi se mogoče dalo oboje skupaj delat? Osnovno šolo in agility?  ???

zakaj morata opraviti osnovno šolo? To ni ravno pogoj za agility. Samo osnove poslušnosti mora psička znati.

Midve delava trenutno istočasno malo šolo pa agility pa nimava težav.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #116 : 17 April 2006, 17:57:54
Nič drugega ne rabi kot to, da pride če jo pokličeš. Dobro je, če jo naučiš še da počaka na startu, to je pa kolikor se zdajle spomnim tudi vse, kar od poslušnosti pri agilitiju potrebuješ.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #117 : 17 April 2006, 20:03:43
Hvala za odgovore.  :)
Osnove poslušnosti zna,le odpoklic je treba še malo izpiliti kje, kjer je veliko dogajanja. S čakaj pa tudi na bi smelo biti večjih problemov. ;D
Potem se bom pa jaz po seminarju čim prej probala vpisat na agility treninge. Samo še starše je treba pripravit da plačajo. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #118 : 17 April 2006, 20:04:31
Citiraj
Se ima kdo namen udeližiti agility seminarja naslednjo nedeljo-23.4, ki ga bo vodila Mirja Lapajne?

Tudi iz Kopra nas bo nekaj :)

battito animale


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 17 April 2006, 22:22:54
No, lepo, potem se pa mogoče vidimo :)
Samo še nekaj me zanima, boste imeli pse s sabo, ker moj je bil na treningu le parkrat, pa še to jeseni in ne vem če je smiselno, da ga vozim s sabo ???