Agility

T.M.T · 678427

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 13 September 2005, 17:14:44
Evo za vse agility nadušence, en smešen Video. kliknete na view promo in počakate da prenese.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 13 September 2005, 22:11:27
Petra, si prepričana da imajo tekmovalci 20 minut časa za ogled parkurja? Kolikor se jaz spomnim imajo ene 5 minut. Verejetno bi znal dr.Chrty bolj točno povedat.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #32 : 14 September 2005, 12:33:12
Zoe, res nisem dr. Chrty

Bo mogoče on potem še povedal bolj natančno....

Ampak vem pa da ko sva šla z nino gledat zadnjič agility tekmo, da so si vodniki ogledovali poligon sigurno več kot 5 min, če jih je bilo pa res 20 pa težko rečem, se pa spomnim kako so hodili okoli in vodili svoje namišljene pse :)

In to kar ene 3 kroge so naredili....tako da časa je sigurno dovolj za podroben ogled.... :)

LP, Črt



dr.Chrty

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Črt & Dina
Odgovori #33 : 14 September 2005, 16:01:56
Zoe, res nisem dr. Chrty

Bo mogoče on potem še povedal bolj natančno....

Ampak vem pa da ko sva šla z nino gledat zadnjič agility tekmo, da so si vodniki ogledovali poligon sigurno več kot 5 min, če jih je bilo pa res 20 pa težko rečem, se pa spomnim kako so hodili okoli in vodili svoje namišljene pse :)

In to kar ene 3 kroge so naredili....tako da časa je sigurno dovolj za podroben ogled.... :)

LP, Črt

Samo za vas - dr.Chrty ;D!

Pravzaprav je trigi kar pravilno povedal. Ogled je vsekakor daljši od 5 min, 20 pa tudi mislim, da jih ni. Čeprav moram priznati, da nisem še nikoli štopal. Časa je vsekakor čez glavo dovolj, parkur si lahko ogledaš tudi 5-krat. Se pa tudi zgodi, da - v kolikor v posameznem nivoju nastopa preveč tekmovalcev - ogled organizirajo v dveh skupinah. Tako je bilo tudi zadnjič v Ljubljani - prvi del za tekmovalce z lihimi številkami, drugi pa za tekmovalce s sodimi.


Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 14 September 2005, 18:53:24
hmm .. torej lahko agility trenirajo tudi nerodovniški psi, pa tekmujejo lahko tudi nerodovniški??? ali morjo bit rodovniški??? ???



dr.Chrty

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Črt & Dina
Odgovori #35 : 14 September 2005, 19:14:56
.
hmm .. torej lahko agility trenirajo tudi nerodovniški psi, pa tekmujejo lahko tudi nerodovniški??? ali morjo bit rodovniški??? ???
Trenirajo lahko tako rodovniški kot nerodovniški psi. Treniraš lahko pravzaprav tudi z mačko ali kozo ;D ;D, s čimerkoli. V eni angleški knjigi sem zasledil, da je neki Američan naučil kozo agility. Hecno, ni kaj! :)

Kar se tiče tekmovanj, pa na splošno v večini primerov lahko tekmujejo tudi nerodovniški psi. Izjema je na primer svetovno prvenstvo, katerega se lahko udeležijo samo rodovniški psi. Čeprav ne vem, zakaj, ker se mi zdi, da je poslanstvo agility-ja preizkus povezanosti med človekom in psom in ne preizkus povezanosti med človekom in RODOVNIŠKIM psom ;). Ampak to je že druga zgodba. Da nadaljujem, v Sloveniji so na vseh tekmovanjih odprta vrata tudi za tiste pse brez rodovnika. Tudi na večini tekmovanj na evropskem nivoju je tako. Skratka, možnosti za preizkus znanja, hitrosti, poslušnosti in vsega, kar še paše zraven, je veliko.

BTW: Jaz treniram in tekmujem z nerodovniško psičko (oz. mešanko) ;)

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 14 September 2005, 19:51:04
Indi je čistokrven novofunalndec .. čeprav si res fuuul želim kaj trenirat vendar ne bi obremenjevala njegovih kolkov ...



dr.Chrty

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Črt & Dina
Odgovori #37 : 14 September 2005, 20:57:04
Kar se tiče tega problema, poskušaj vprašati še koga drugega, mogoče na forumu http://www.agility-slo.net. Tukaj ti ne moram pravilno svetovati, mislim. Koliko pa je star sicer? Lahko pa treniraš tudi samo z zabavo, torej treniraš le elemente, pri katerih njegovih kolkov ne boš obremenjevala. To so na primer tunel, most, gugalnica, palisada, slalom. Saj bistvo je prav v tem, da nekaj s psom počneš, da izpopolniš odnose z njim, da počneš nekaj, kar mu prinaša zadovoljstvo. Vsekakor v meri zdrave normale. Torej, če pes ni primeren za preskakovanje skokov, tega ne počni. Poskušaj najti sebi najbližje kinološko društvo, ki se z agility-jem ukvarja, in skupaj boste našli pravo rešitev.

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #38 : 15 September 2005, 05:36:29
čisto blizu imajo poligon, Indi kr hodi čez tunel,  ;D :D


kk pa potem izvajaš to če si recimo na tekmovanju ...  ??? a ti govoriš psu/psici kaj more delat al kako ???



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #39 : 20 September 2005, 17:34:25
Ojla ,
mi smo se tudi začeli zanimati za agiliti , in sicer bi hodili v KD Šmarna Gora , ali mislitte , da je Kana primeren pes za to ? Stara bo pa 4 leta in je še kar pridna ... bomo videli , kakšne nasvete imate pa pesjanarčki ?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 20 September 2005, 18:52:18
Če mene osebno vprašaš je vsak pes primeren za agility...če ima le veselje do tega da se giba ... zabava z svojim vodnikom in druži z ostalimi psi.

Tako ali tako se pri agilityu psi razvrstijo v skupine po velikosti .... logično da ne bo cairn skakal čez pol metra visoko oviro in podobno :)

Tako da če se vama lubi.... definitivno priporočam :)

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #41 : 20 September 2005, 19:00:55
Če mene osebno vprašaš je vsak pes primeren za agility...če ima le veselje do tega da se giba ... zabava z svojim vodnikom in druži z ostalimi psi.

Tako ali tako se pri agilityu psi razvrstijo v skupine po velikosti .... logično da ne bo cairn skakal čez pol metra visoko oviro in podobno :)

Tako da če se vama lubi.... definitivno priporočam :)

LP, Črt
okej ... meni se da , Kani se bo moralo dati , sicer obožuje laufanje , in gibanje nasploh , je pa kar gibčna in hitra ... Mene bolj skrbi ker Kana ni naučena ne vem koliko ukazov in bolj slabo obvlada Sem ... No naju bodo že naučili . Danes sva se skopali in je potem še pol ure norela po stanovanju ... :D Jah glede druženja zaenkrat še nismo imeli težav . He , veš Kana ima toliko energije da bi tudi čez pol metra visoko oviro skočila . Ravno zaradi tega razmišljam o agilitiju . Ker ima Kana toliko energije , na sprehodu pa ne porabi vse in tudi po hišnem norenju ji jo še ogromno ostane , tako bi tudi Knaa imela nekakšen hobi  ;D Kakšne pa so ovire pri small velikosti ( saj spada Kana vanjo ?) ... jaz sem  ji enkrat eno oviro naštimala pa je bila cca 30 cm in jo je z lahkoto preskočila  ;D Ljubi se na ljubi ... no bomo pisali ge. Sabini in se domenili za sestanek



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 20 September 2005, 19:19:46
Ojla

Pravila FCI za agility si lahko prebereš na naslovu:
http://www.agility-slo.com/obrazci/fci_rules.htm

Če sem prav prebral je skupina Small za pse z plečno višino do 35cm
Preskakujejo pa oviro višine 30cm.

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #43 : 20 September 2005, 19:25:36
aha , potem smo small ... gremo že danes teden na trening  :D

hvala , kana



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 22 September 2005, 12:45:35
jaz se pa moram pohvalit, da sma koncno osvojila slalom ;D ;D .. sicer ce ga povezem z oviro, da gre po skoku v slalom , se razmaknem prvi dve palici, da ima lazji vstop  ::) pa dobro tudi to bo.. samo se mu vidi, da dela vse ovire z veseljem, slalom pa bolj z muko :D  bom mu kupla novo igracko, ki jo bo dobil samo po koncu slaloma, mogoce bo te bolj veselo tekel skozi, ker bo vedel , da samo tako dobi novo igracko ;D ;D ;D


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #45 : 26 September 2005, 14:05:25
Hmmm .. težka odločitev , odločam se med
Kd Novo mesto
http://www.kin-drustvo-nm.si/
Je bližje , trenirajo agilliti , zdijo se mi zelo prijazni ...
Kd Šmarna Gora -Tacen
http://kinolosko-drustvo-smarna-gora.si/
Je bolj daleč , trenirajo agiliti , se mi zdijo prijazni in malo bolj "kvalitetni" ...
Kaj mi svetujete ?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #46 : 26 September 2005, 20:59:28
Uffff


Kolikor poznam KD Šmarna Gora imajo res zelo dobro poskrbljeno kar se tiče opreme prostora in vsega... po pravici povedano pa ne vem kakšen imajo pristop k učenju... kar pa je meni zelo pomembno.

Vem da so dosti aktivni na področju reševanja in obrambe ...

Najbolje da še malo pokličeš ... ali pa celo bolje ... greš na obisk in se sama prepričaš kje ti bolj ugaja.

LP, Črt



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 27 September 2005, 09:23:21
kancha jaz ti tudi predlagam idi k vskai KD na eno uro, pa kje ti bo bolj vsec tja hodi ;) ;D


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #48 : 27 September 2005, 15:56:04
kancha jaz ti tudi predlagam idi k vskai KD na eno uro, pa kje ti bo bolj vsec tja hodi ;) ;D
he , he ... prevod :
kancha , jaz ti tudi predlagam , pojdi k vsakemu KD na trening , pa hodi tja kjer ti je najbolj všeč



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #49 : 27 September 2005, 21:09:56
Hhehehe... kancha hvala za odličen prevod ;)

LP, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #50 : 28 September 2005, 16:45:38
Bom odgovorila Nastyi. Indek je še premlad za agility. Kolikšnja je drugače starostna omejitev ne vem, je pa treba pri velikih pasmah izredno pazit na kolke in ostale sklepe. Zato počakaj da mali odraste in ko (če) mu boš slikala kolke boš videla ali ja ali ne, do takrat pa tako kot ti je že nekdo predlagal treniraj tunel, slalom, gugalnico,...

Pa njufek je primeren za agility. Samo mora bit eden izmed ta živahnih, če ne se ti bo po progi vlekel.

Jaz z Neonom včasih treniram domači agility, ki vključuje preskok gajbice, dledenje, slalom med palicami, let za žogo in prinesi žogo, pa še kakšen element.  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 28 September 2005, 16:52:39
tudi jaz obiskujem z mojo mešanko agility.tam se zabavava jaz in moja psička, saj zelo rada preskakuje ovire..
tukaj pa je chaya drugi dan na agilitiju  http://moon.moj-album.com/album/518817/?os=519081
Lp,Ana
Midve sva hodile skupaj ;) Ceprav ze nekaj cajta nisva sle, ane  :P :-[

TMT  skoraj vsi psi so dobri v agilityju če so le zmotivirani le malo večje pasme(argentinska doga,bernardinec,novofundlanec,nemška doga,...itd.) malo tažje premagujejo ovire kot so guma,tunel
Se spomnim ko sem ful dolg cajta nazaj probala s Chuckom, pa ni mogel skozi tunel ..  ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #52 : 28 September 2005, 18:50:41
tako , po vsej verjetnosti gremo v NM . Se mi zdi tudi v redu .
Prilimam slikice ?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 28 September 2005, 19:41:32
Kancha od kod pa si?

Slikc smo pa vedno veseli :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #54 : 29 September 2005, 18:36:40
Sem iz okolice Trebnjega , tako da je to najboljša varianta  ;D



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 04 Oktober 2005, 19:43:30
Ojla!
Jst tudi začenjam z agilityem in sicer v kd Ajdovščina.
Pa še en link do slikce,ko je Lisa ravno na mostu.Aja,imam pa borderja.

http://lisa.moj-album.com/album/1054999/?os=1055079

papa


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 04 Oktober 2005, 21:56:10
A je ona od Lok-a sestrica :D ?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #57 : 04 Oktober 2005, 22:02:32
A je ona od Lok-a sestrica :D ?
Lisa,je v temi border colle napisala
Citiraj
Ja Lisa pa je sestrica od Loka.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 04 Oktober 2005, 22:13:57
Aja, tnx Nina!  ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #59 : 02 Januar 2006, 19:00:44
Jaz treniram agility z obemi psi.

Z Vono na medium ovirah bolj za zabavo. Tako kot je rekla Neyka, se vcasih vlece cez ovire - se malo sprehajava, samo da vmes ona preskoci kaksen skok ;) me je pa presenetila zadnjic, ko vec kot en mesec nisva bili na poligonu, najprej zaradi njene bolezni, potem se zaradi moje - in je letela cez ovire kot kaksen border ;D zgleda, da ji je res vsec ;D

S tamalim delava osnove, bova pa enkrat resno trenirala, upam.
In v zvezi s tem imam eno vprasanje ??? namrec, Lisa sem videla, da je tvoja mala slikana na mostu, po sliki sodec je morala imet okoli 4-5 mesecev. Zadnjic sem Grina (6 mesecev in pol) spustila cez most in cez palisado, pa sem jih takoj slisala od drugih clanov KD, da sem zmesana, da mu bom unicila kolke itd.
Ma dobro, za palisado se verjamem. Ampak most ??? In nima ravno 50 kg, ampak 20...

Kaj vi mislite?


battito animale