Agility

T.M.T · 678532

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2490 : 20 November 2014, 14:11:22
Agility koledar 2015 - če bi ga radi imeli naročite TUKAJ.


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2491 : 12 Januar 2015, 20:59:26
Če bi komu informacija prišla prav. Na Koroško Kinološko društvo je sedaj tudi agility. Tečaje imata dve fajni inštruktorici. Več informacij pa na njihovi strani in FBju.
Zaradi snega, ledu...so treningi na pavzi. :)
https://www.facebook.com/groups/155114474519974/?fref=ts
http://kinolosko-drustvo.si/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


catahoula

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #2492 : 14 Januar 2015, 13:53:32
Kdo na gorenjskem še organizira tečaje agilityja, razen KD Naklo?



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #2493 : 14 Januar 2015, 14:25:42
ŠKD Lesce-Radovljica in KD Fido Hrušica



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2494 : 16 Januar 2015, 18:25:11
KD Ovčar Škofja Loka


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2495 : 16 Januar 2015, 18:54:50
Seznam društev: http://www.agility-slo.com/seznam-drustev

ne vem pa, če ravno vsi ti nudijo tečaje. večinoma pa ja.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2496 : 29 Julij 2015, 11:12:11
Za naso crno puncko, Hope, iscemo preferencno vodnika, ki tekmuje v agilityju z lovsko pasmo. Je najhitrejsa, najbolj gibcna... v leglu.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #2497 : 11 Avgust 2015, 16:41:53
Hej! Jaz si želim z mojim Zackom počasi začet z agilityjem. Doma imava predor in dobesedno nor je nanj, tudi nekaj palic sem že postavila in ga malo vodila okrog, najprej v hoji, nato še v teku. Moram se še v mojem KD-ju pozanimat, kdaj lahko psi začnejo z agijem, nekaj so sicer omenjali tudi B-BH tečaj, ampak je Zack še premlad zanj. Ta vikend grem na tekmo v Duplico in se mi zdi, da bom kar prvič videla agility v živo  :-[ Me pa zanima, če potrebuješ za 4 fun tekmo kak izpit, je kakšna starostna omejitev?
In recimo, kako štartaš z ''resnimi'' - običajnimi tekmami? Je nujno treba iti na tečaj, ali lahko tudi sam natreniraš (ne pravim da sem tega sposobna, niti nimam prostora, pa me vseeno zanima ::) )? In kako dobiš tisto delovno knjižico, ali kaj je že?
Vem, vprašanja so precej začetniška, res ne vem preveč o tem športu, ampak mi je pa všeč  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2498 : 11 Avgust 2015, 18:17:55
Za 4 fun je odvisno od tekme do tekme. Ene imajo omejitev, ene ne. Izpita ne rabiš. Z resnimi lahko začneš pri starosti 15ih mesecev. Lahko sama natreniraš. Delovno knjižico pa naročiš preko komisije za agility pri kzs.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2499 : 11 Avgust 2015, 19:57:30
Pa še nasvet... Ti svetujem, da greš v agi tečaj in da izbereš KD, kjer vedo, kaj delajo.  ;)


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 12 Avgust 2015, 11:09:50
Hvala za odgovore  :) Sem že malo gledala kinološka društva, ki imajo tečaje agilityja. Do zdaj se mi najbolj dopadeta ŠKD Emona in KD Agility Ilirija, niti ne vem točno zakaj. Ampak ŠKD Emona je zame malo daleč, sploh v jeseni, ko bo spet šola in mi vožnja do tja vzame precej časa. Tako da sem odkrila ŠKD Krim, ta mi je precej bližje. Kakšno je pa kaj vaše mnenje? Kateri KDji so nekako top za agility?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2501 : 02 November 2015, 14:47:33
Predvsem je važno, da se z inštruktorjem dobro ujameš, razumeš ti njega in on tebe, še bolj pa psa. Sploh pri psih, ki niso deloholiki in rabijo večjo motivacijo in jim volja hitro pade dol, je res pomembno, da ima inštruktor znanje za delo s takimi psi.

Če je le opcija si oglej prej tečaje, kako se imajo.
Ker če ga vodnik takole biksa...mislim, še scat mi je šla vmes  ::) Ker sem pozabla psa prej poslat lulat. No, to ni bil moj dan, vsekakor ne. Sve pred tem veliko bolje odlavfale in zatem tudi.
https://www.youtube.com/watch?v=6K1r1n4HWEg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #2502 : 28 December 2015, 17:44:23
Hej!
Jaz z mojim avstralčkom, ki bo čez dober teden star eno leto, doma delam malo ''agilityja'' - bila sva na 3 treningih, tako da zaenkrat delava samo cik/cak, cono (ustavljanje z zadnjimi tačkami na koncu na tla položene deske) in predor, ki ga imam doma. Zack je avstralček, ki ima razstavne starše ampak je grozno navdušen nad agilityjem, frizbiji (saj ne pravim, da pač raztavni avstralčcki niso tako navdušeni nad športom kot delovni, samo sem slišala, da so kar razlike) ... Sploh nisem pričakovala, mi je pa grozno všeč.
Kar me zanima je pa to, kako je glede lajanja med tekom po progi, namreč Zack se ves čas na ves glas ''dere''  :) bila sem na eni tekmi in sem videla, da nekateri psi med tekom lajajo, spet drugi so čisto tiho in me zanima, če je to lajanje dober znak ali je nezaželeno ali pač ni nič posebnega - se pravi nekateri lajajo, drugi ne.  ???



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2503 : 29 December 2015, 12:33:16
Točno tako. Eni lajajo, drugi pa ne. :) Ni pomembno, dokler dobro delajo/laufajo. Moja delovna avstralka veliko laja pred pričetkom dela (ali gre za agility ali za frizbi), potem ko začnemo se ponavadi utihne, nima časa lajati. Hrvaški ovčarji ponavadi se ves čas derejo. Odvisno od pasme oz. od posameznega psa. Eni borderji so tiho, drugi pa glasni.



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #2504 : 28 Marec 2016, 20:33:19
Pozdravljeni!
Najprej naj povem, da nisem brala celotne teme... Zanima me, če je kdo od vas že izdelal sam ovire za agility? Doma sem s Primorske in imam kraševko s katero trenutno treniram RO. Ko sem prvič zasledila agility sem si rekla, da ga želim trenirati, vsaj poskusiti. No in ta želja ne pojenja. Sama doma postavim hopce, slalom in pa tunel, ki sicer ni za agility ampak je bolj podoben tistemu za RO. In potem nekaj poskušam... Vem, da ni enako, kot da bi hodila v tečaj, zato me tudi zanima, če poznate kakšna v redu društva na Primorskem? Za KD Obalo vem, pa me vseeno zanima, če poznate še katera, ki so OK. Sem tudi že razmišljala, da bi šla na kakšen online tečaj (ala Silvia Trkman), vendar sem vseeno v dvomih. Kakšne izkušnje imate in kaj svetujete?
Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2505 : 28 Marec 2016, 20:51:56
Imamo nekaj mojstrov. Na spletni strani od agility komisije je sicer pravilnik glede ovir. Ampak roko na srce. Imaš kraševca, ki je pes s težko konstitucije in ni ustvarjen za agility in pri taki kilaži ponavljanje 20 skokov na parkur (pristanki so kritični) ni ravno balzam, vsaj ne na 65cm. Tako, da na znižanih ovirah, za zabavo kamot malo po svoje prirediš ovire. Sploh palisado-je kar oster kot po reglcih.
Tale jih prodaja https://www.facebook.com/Agility-ovire-135930303229597/?fref=ts

Bistveno pa je, da je pes predhodno v dobri kondiciji in ima razvite mišice in niti kg viška, predno se lotiš celega parkurja.
Vem pa samo za KD Obala na primorskem koncu.

Kaj pa, če si omisliš poleg kraševca psa lažje konstrukcije in bolj športen tip psa? S kršavcem ostaneš pri ROju, s športnikom pa agility.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2506 : 28 Marec 2016, 21:07:52
Ma, pa saj smo že imeli kraševce v agiju. in imamo tudi večje pasme. včasih so bili sami taki (moj samojed je imel malce čez 60cm)... ;)

proba se vedno lahko pa se vidi, če psu in njegovi konstituciji odgovarja. predlagam pa siguno kakšno kinološko društvo. KD Obala je po mojem mnenju kar primerna.  ;)


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #2507 : 28 Marec 2016, 21:51:02
Hvala vama za odgovore!
@čara - vem, da ni moja psica najbolj primerna. Sej agilitya ne bi delala zelo profesionalno, ampak predvsem za zabavo in sprostitev. Mogoče bi včasih šla tudi na kakšno tekmo, več kot to pa najverjetneje ne. Zaenkrat je še en pes pri naši bajti "no go", ker mi pomoje, z dvemi zdaj ne bi uspelo, predvsem časovno, čeprav si še enega, predvsem delovnega psa zelo želim. V mislih imam borderčka, vedar bom zaenkrat počakala še kako leto dve, potem bom pa videla kako bo šlo. Starša me sicer podpirata, vozita v Koper (približno 45min vožnje od doma, sem s krasa) na RO, vendar vseeno ne dovolita še enega psa.
Še enkrat najlepša hvala za odgovore!  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2508 : 28 Marec 2016, 22:30:06
Mislim da tu ni tolikšen problem konstitucija, če je pes v dobro kondiciji (psice s cca 57 cm in cca 30 kilami niso neki orjaki) kot motivacija - večini se ne da. Ovir za trening se ti zaenkrat doma ne splača postavljat. Doma treniraš slalom (za začetek si narediš koridor iz količkov), lahko naučiš kroženje levo in desno okrog količka, pošiljanje okrog količka, ustavljanje na conah....kar ti bodo pokazali v tečaju. Potem boš pa videla. Če bo psica pokazala veselje si lahko omisliš par hopov za doma, če ne pa poiščeš kaj drugega za delat. Mogoče delo z nosom? To lahko delaš sama doma, ne rabiš nobenih posebnih pripomočkov.
Sicer pa: z borderjem lahko dela agility vsak. S kraševcem pa moraš imeti res velik smisel za psa, da dosežeš uspeh. Ki je zato toliko slajši.


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #2509 : 29 Marec 2016, 15:32:38
Situacija je taka: psica ni debela (čuti se ji rebra), tehta tam malo pod cca. 30kg, pa tudi ni ravno med večjimi predstavniki pasme (na vzrejenem so ji izmerili 56cm). Pa tudi kondicijsko se mi zdi kar OK. 
Motivacija naju bo zagotovo mučila, čeprav se psica rada igra in jo tudi hrana (za trening predvsem meso) zelo motivira. Rada sodeluje z mano pri učenju trikcev, raznih vajic itd. in se na koncu tudi rada poigra. Zagotovo pa ji igrače ne predstavljajo tako velike motivacije, kot ji npr. hrana.
Zavojčke okoli količka že zna, tole ustavljanje, pa ji ne gre še ravno najboljše. Vaja dela mojstra pravijo.  ;D
Tudi o delu z nosom sem že razmišljala. Pošteno, pa nisem kaj dosti raziskovala kje imajo zdaj tečaje.
Zagotovo pa delo z kraševcem ni enako kot delo z 'deloholikom'. Zaenkrat sem kar ponosna in vesela, na to kaj sva skupaj dosegli.
Najlepša Vam hvala za odgovor!  :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2510 : 29 Marec 2016, 15:56:19
Jaz tukaj ne vidim nobenega problema, da ne bi mogli trenirati agilityja tudi malo bolj "zares".  :) Itak psa vidiš na kakšen način se odziva po treningih in če se bodo pojavile kakršne koli težave enostavno nehaš trenirat. Ne bi pa jaz, samo ker spada pes med večje pasme, že v štartu imela neke zadržke glede tega.  :) Tako, da kar pogumno in poročaj kako vama gre.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2511 : 29 Marec 2016, 17:44:04
Hihi, potem je manjša od moje zmešanke (64cm plečne in 32kg). Delo z nosom imajo v Kopru (Veronika Valentin), za agility pa tako že veš KD Obala.

Jaz sem si predstavljala, da je psica bolj pri višku standarda in ima okoli 40kg.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #2512 : 29 Marec 2016, 19:16:02
Ah ne, je cel drobižek, ko gremo na razna srečanja in jo pomerimo z drugimi. :P pa še ni tako zelo kosmata kot nekateri, tako, da zgleda res veliko manjša od drugih.
Obema se zahvaljujem za odgovore!  :)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2513 : 29 Marec 2016, 22:17:58
Pri agilityju je tako, tudi ce pes nima zacetne motivacije ne pomeni, da ne bo delal rad agilityja.
Jaz imam maltežana ( vcasih se mi je zdelo, da je beagle), starsa sta oba z razstavnih svetov (no maltezan itaq ni delavna pasma), uglavnem z njim treniram agility, na zacetku sem hodila v KD Maribom, prav spomnem se najinih zacetkov, pol poti sem jokala zakaj mi pes ne dela, ni bil motiviran, skos je vohal, kot da bi bil beagle. Potem je na koroške začel cveteti agility, sem začela hoditi na Koroško kinološko društvo, ki ima krasni agility instruktorici. Cisto na začetku je bilo zelo težko, pes je več vohal, namesto, da bi delal. Potem se je začel odpirati, začel je delati, tako da sem bila kar šokirana, da je tako delal. Seveda gre zahvala instruktorici za agility na Koroškem kinološkem društvu, brez nje verjetno Maly ne bi delal.

Pes se je čisto spremenil začel je delati, samo verjeti je treba, dati čas in seveda imeti super inštruktorje.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


fluff

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2514 : 22 Avgust 2018, 20:56:36
Pozdravljeni,
koga bi mi priporočili za resno ukvarjanje z agilitijem v Ljubljani? Ttreniram že dobrega pol leta, vendar trenutno nisem zadovoljna z društvom. Bi pa rada, da ni samo tečaj ampak da gre prav za treninge, ki se ne zaključijo po nekaj urah.
Hvala :)