Strojček za striženje psa

DogTrade · 45330

DogTrade

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 15 Maj 2010, 00:05:17
profesionalni strojček za striženje pasjih dlak.
Moč motorja je 30W, ima 4 nastavke, 3, 6, 9 in 12mm
DogTrade 040665214
Cena je 72,49€



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 09 December 2010, 19:56:15
 Tisti, ki doma strižete pse, mi lahko svetujete kateri je najboljši strojček za strišenje psa in kakšna dodatna rezila bi mi priporočali.

Kaj more strojček počet: Brez problema se prebiti skozi gosti kožuh bradatega in dolgodlakega ovčarja ter shih-tzuja in pri tem ne izdihnit. Zraven bi še imela nastavke za striženje tac, ne mislim tisto med blazinicami, ampak da lahko skoraj na nulo postrižem cele tačke, nastavek za striženje na čist na kratko (pol centimetra, recimo), za 5 cm dolžino in za 10 cm dolžino. Če obstaja kaj za redčenje je tudi to dobrodošla informacija. :D Aja, pa enostavno grobo čiščenje rezil.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 December 2010, 20:56:21
Jaz sem kakšen mesec nazaj kupila OSTER GOLDEN A 5 po priporočilu ljudi, ki se s tem bolj profesionalno ukvarjajo, pa tudi nekajkrat sem si ga sposodila in je res super! Je močen in vem, da ga nekateri uporabljajo že dolga leta pa še vedno dela brez problemov. Tako, da jaz mislim, da bi bil ta eden izmed tistih, ki bi ti sigurno ustrezali. Jaz sem sicer zraven dokupila samo 1 rezilo (7f=3,4mm) tako, da tukaj ti pa ne znam kaj dosti svetovati...
Sem pa nekaj časa poizvedovala kje bi ga kupila (sem nekaj časa upala, da ga bom na EDS kaj ceneje dobila, pa so bili še dražji :-X), tako, da sem potem na Zooplusu našla eno super akcijo in sem za cca 130€ dobila strojček+rezilo, dostavljeno je bilo pa naslednji dan :o Tako,da to je zaenkrat najbolj ugodna cena, ki sem jo zasledila... Tako, da zaenkrat same pohvale za ta strojček...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 20 December 2010, 12:25:11
a mi lahko kdo pove, kej v Sloveniji bi se dalo dobiti ta Oster strojček....ker iščemo in iščemo in ne najdemo preko neta nobene primerne prodaje, ali ne pošljejo v Slo ali nam je spletno mesto sumljivo.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 20 December 2010, 12:43:18
a mi lahko kdo pove, kej v Sloveniji bi se dalo dobiti ta Oster strojček....ker iščemo in iščemo in ne najdemo preko neta nobene primerne prodaje, ali ne pošljejo v Slo ali nam je spletno mesto sumljivo.

Tule mogoče: http://www.provet.si/katalog.php?id=6



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 20 December 2010, 12:58:58
Hvala za ta link :) Zdaj pa bo božiček lahko prinesel  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 20 December 2010, 13:26:20
Drugače enako priporočam Wahl mašince. Razlika je da so običajno bistveno lažji od Oster mašin, recila pašejo gor tudi osterjeva.

Tukaj si lahko pogledaš našo ponudbo:

KLIK

MI smo imeli tele Wahl mašince v salonu in so se super obnesle. Recimo tudi če je padla dol je bila bistveno bolj trpežna kot osterjeva. če ti osterjeva pade se je vedno kaj zlomilo.

Edino kar je pri teh mašinah važno, da se rezila redno neguje in redno olji.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 20 December 2010, 13:27:07
Pa tule se (verjetno še) prodaja en moserjev strojček, če koga zanima http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=41&t=4860&start=75



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 20 December 2010, 13:29:17
BTW Moser je blagovna znamka od Wahl, tako da Moser in Wahl je eno in isto :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 28 December 2010, 12:34:38
ok, Oster je pri meni  :o...sedaj pa je panika naslednja   :-[  naročit je potrebno tudi rezila....pa mi sploh ni jasno kakšna rezila bi bila primerna za nas. Potrebujem predvsem za tačke in podvozje psov, to je nujnost v prvi vrsti. Kaj priporočate?

Gledam ta rezila in ni nič jasno  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #11 : 28 December 2010, 14:25:45
Jaz pa bi rabila za glavo in detajle (npr. šape), prav tako za Osterja. Enga sem že narobe kupila, tako da bi mi prav prišel nasvet...

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 04 Januar 2011, 09:03:50
Ok, kaj pa na distančnike se kdo kaj spozna? Se splača to kupit al je boljše kupit še eno rezilo?  Mah, kaj se res nihče ne spozna na osnovna rezila in bi bil to pripravljen deliti?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 06 Januar 2011, 13:50:02
Ne vem sicer kako dobro se obnese za dolgo dlako, ampak če komu pomaga, je akcija na petrolu  za njihove točke, precej ugoden remingtonov strižnik. Jaz sem ga vzela, rabim ga za tačke in manjše zadeve in mi je za enkrat ok, imaš nastavke za od 3 do 25 mm, več info tukej http://www.petrol.si/izdelek/striznik-las-remington-hc363

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 06 Januar 2011, 14:54:37
no ok glede na to da nihče drug nič ne napiše.

Če rabiš strižnik za normalnega psa, ne kupuj remingtona in podobna jajca. škoda denarja res. še za gole pse so zanič, glava se segreje v dveh minutah, oni plastični distančniki pa še za lase stričti niso ok. tako da namesto da na pol leta daš 30 € za jajca, kupi normalno mašino in imaš za 10 let če je manjša uporaba mašine.

drugače pa je tako da vsako rezilo striže na določeno dolžino. se pravi za podvozje bi jaz uporabila recimo št. 10. aja te cifre so univerzalne, tako da ne glede na to ali je oster ali wahl rezilo. pa običajno rezila od osterja pašejo na wahla in kontra.

KLIK]

Za tačke pa odvisno kako kratke hočeš, št.10 ti bo prekratko postrigla, 1,8mm je kar kratko.

Bi pa za tace znala biti ok 7 (3,8mm) ali manj, se pravi 5 (6mm striže).

Lahko vzameš kompromis in kupiš rezilo 9 (striže na 2mm) recimo ali pa 8,5 (striže na 3mm).

No v končni fazi bi lahko tudi podvozje strigla z 7-ko, ampak moraš pač bolj paziti - namreč je bolj nevarno da psa zarežeš ker se ti prej lahko tanka kožica not zapne če nimaš izkušenj. pri 9-10 je za to veliko manjša verjetnost.

aja sicer pa verjetno je bilo tudi kakšno rezilo že zraven strižnika, običajno je 9 zraven. 


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 27 Januar 2011, 13:52:16
Sorodniki imajo airedalca in tole Moserjevo mašino-ki jim pogosto crkuje. Skoraj vsako leto menjajo. Pes ima res ogromno dlake-podlako potrimajo, ampak ostalo pa brijejo.
Je Oster mašina kaj boljša?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #16 : 27 Januar 2011, 14:15:21
Hvala botticelli za uporabne nasvete :) - malo sem pozabila na tole temo, ker mi trenutno ni tako aktualna, ampak spomladi mi bo pa kar prav prišlo.

čara, jaz imam Osterja in sem zelo zadovoljna - brez težav postrižem zelo kosmato novofundlandko.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 27 Januar 2011, 19:00:28
Jaz imam od Wahl Super Trim in sem zelo zadovolna :P Me pa zanima kako se uporablja olje ,ki je zdraven priloženo ???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 27 Januar 2011, 19:50:29
nelli... po vsaki uporabi moraš rezilo spucati. pred vsako uporabo pa je fajn naoljiti rezilo - to pomeni da daš mini mini kapljice na vrh rezila, jaz dam ponavadi eno na sredino in na vsako stran eno, in potem ob strani tam kjer se plošče stikajo tudi mini mini kapljice. Se pravi ne celo kapljico ki pride iz plastenke ampak res čisto malo. In potem vklopiš in pustiš da se lepo razporedi. Olje izpodrine umazanijo, tiste male delce.

sicer pa je fejst priporočljivo glavo na vsake tolko sneti in jo pod vodo fajn sprati, potem fajn posušiti, jaz pustim kar za cel dan da se lepo posuši. Ko jo pa dam nazaj in preden mislim uporabljati pa itak spet naoljim.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 27 Januar 2011, 20:32:44
Hvala za odgovor :)



Bela Tisa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 28 Januar 2011, 09:39:16
Tudi sama že nekaj časa stikam za strižniki, pa mi manjka informacij zato hval Botticelli za razlago tudi z moje strani. Končno so mi stvari vsaj malo jasne.

Bi pa še sama ponovila vprašanje mojih predhodnikov o distančnikih. Se da z njimi striči gosto dolgo dlako na recimo 3 cm ali 5 cm in kako se potem to kombinira z rezili? In kaj je pri distančnikih pomembno, da so kakovostni?

Hvala
lp Tina



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 28 Januar 2011, 12:56:19
meni je bilo rečeno, da lahko distančnike uporabljaš na rezila št. 10 in višje. Pa kar je zelo pomembno, da je dlaka v nulo razčesana. Sama še tega nisem počela, ampak sem dobila tak nasvet od zastopnika provet, kjer sem potem tudi kupila brivnik in sicer sem se na koncu odločila za  Andis.  Mi pa je bil pripravljen odgovoriti na vsa vprašanja o rezilih, načinu britja itd. Ima pa Andis isto glavo kot Oster in tudi ista rezila lahko daješ gor. Se ne pregreje, ampak nima dveh hitrosti kot Oster, kar meni zadostuje, saj bom frizure samo vzdrževala in jih ne bom delala iz čiste nule, pri temu še vedno bolj zaupam frizerki, ker sem sama štor kar se tiče oblikovanja.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 04 Februar 2011, 13:48:34
Sorodniki imajo airedalca in tole Moserjevo mašino-ki jim pogosto crkuje. Skoraj vsako leto menjajo. Pes ima res ogromno dlake-podlako potrimajo, ampak ostalo pa brijejo.
Je Oster mašina kaj boljša?
Mi imamo tri kolegice vse Moserjeve Max45 za VŠ - jaz dve leti, pa ima Jazz malo mehkejšo dlako, in kolegici že cca. 10 let, pa sta urejali tudi druge pse in ne samo svojih, pa nobenih težav  ;)

Oster je mogoče res malo boljši (ali samo dražji?), ampak me smo tri z moserjem povsem zadovoljne.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 04 Februar 2011, 13:59:03
Tudi na Moserja (oz Wahl) pašejo oster rezila preverjeno, še bolje kot na Oster :):):):)

Distančniki - plastični ne bodo prišli skozi dlako, tako da samo kovinski lahko kaj naredijo, ampak osebno jih nimam rada, ker je zelo težko z njimi urediti gosto dlako, nikoli ni enakomerno porezano, porebiš ogromno časa. Tako da  je veliko enostavneje škarje v roke in stričti če želiš par cm dolgo dlako.
Ali pa vzameš potem recimo 5-ko rezilo, samo velja isto, dlaka mora biti sveže skopana in u nulo razčesana.

Se strinjam, mi smo imeli v salonu isti ta model Moser in super zadovoljni, tudi če je padel je blo vse ok :) Medtem ko IOster pade gre lahko samo na servis :) ki ni poceni :)

Tako da Oster ni boljši od Wahl/Moser kolikor jaz vem...


dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 Februar 2011, 08:50:41
včasih si malo preveč pametna.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 05 Februar 2011, 10:19:48
Ma nemoj :) me pa zanima zakaj je vse tiho potem ko nekdo prosi za nasvet.... pol pa nobeden ne pomaga?

kar jaz povem so moje izkušnje in če imaš drugače povej svoje...mislim pa da ne rabi nobeden takih kar nekaj komentarjev :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 09 April 2012, 17:37:44
Imam doma moser max45 s sicer uničenim nastavkom, tako da smo v fazi kupovanja novega. Se komu sanja, če bi bil strojček primeren tudi za striženje ovc in kater nastavek bi bil v tem primeru priporočljiv?  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 11 April 2012, 04:00:01
hehehheeh :):):) mi sm tudi naredili celo diplomo ko smo kupovali strojček za ovce. rabiš res poseben nastavek, ki ga za moserja ne dobiš kolikor jaz vem. pa tudi vprašanje če je mašina dovolj močna.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 11 April 2012, 12:36:37
No, potem pa čist mal offtopica s naslednjim vprašanjem - kaj ste pa za ovce nabavili? kolikor te strojčke gledam so nekje 300-400€ pa se mi zdi mal preveč za striženje dveh ovc dvakrat na leto  :)



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 25 Julij 2014, 09:06:11
Živjo,

prosila bi za nasvet glede striženja pudljev. Imamo dve pritlikavi pudljici (7 in 3 mes) in razmišljam o nakupu strojčka za striženje oz. škarij.
Nekateri strižejo pudlje samo s škarjami (gobček verjetno vseeno z mašinco?), pa me zanima, kakšne imate izkušnje - ti vzame več časa, je bolj zahtevno pri oblikovanju, kaktere so kvalitetne škarje?
Če bi se odločila za strojček, se tudi jaz nagibam k nakupu  Moser max 45, dokupila bi pa še eno Oster glavo/rezilo. Nisem pa sigurna glede velikosti rezil, želim bolj športni videz, koliko mm bi bilo primerno za telo? Za gobček in tačke je tri mm ok?


Hvala za pomoč in lp