Strojček za striženje psa

DogTrade · 45332

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 31 Julij 2014, 08:14:34
Rabiš oboje, če hočeš vsaj kolikor toliko ''običajno'' športno frizuro in ne samo obritega psa.  ;)
Sama imam za mojo pudlo Moserco. 3mm glavo za gobec/tačke. 9mm glavo za telo. Škarje za oblikovanje linij na tacah, glavi in ušesih. Pa pride ven en tak običajen ''sportaški frizeur''. V tem primeru pač ne rabiš turbo profesional škarij, a vseeno nekaj dokaj normalega. Pač na dolgi rok, sploh pa pri dveh, se splača.
Če želim malo eksperimentirat sem tudi že z 9mm glavo strigla ušesa (kao Lamb trim). Med tem, ko glava (kronica/top knot) pač ni lepo postrižena, če bi šla z mašinco. No pač kratko pobrita  :D Sicer pa probaš potem in vidiš kako ti je všeč. Itak vse zraste nazaj.  :D
Sem pa v fazi nakupa 13mm glave, ker mi je vseeno bolj medvedast izgled všeč. Ker je mašinca doma ni noben problem pač bolj pogosto prikrajšat.

Razlika v času striženja absolutno je, je pa tudi razlika v izgledu. Če si vešča škarij in želiš en mici daljšo dlakico pa nekoliko bolj ''smoth'' linijo so škarje edina in prva izbira. Če pa želiš enakomerno kratko prikrajšanega psa pa mašinca. Ok edinole pri gobcu in tacah je mašinca nekoliko v prednosti, a spet, če želiš kratko. Pri raznih ''teddy bear clip'' frizurah še to ne.

Skratka, tale mašinca je zakon. Glave zraven dokupit pa probat. In potem nadalje eksperimentirat. Jaz sm na moji sprobala malo da ne vse dolžine frizur. Prednost pudla je vsekakor v tem, da nimaš nikoli psa z isto frizuro  8) Že med enim in drugim striženjem jo ''menja''  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 31 Julij 2014, 09:53:24
Lunette, hvala za odgovor  :)

Ena pudlica je že "športno" ostrižena, pa mi na začetku sploh ni bla všeč, ker ni blo več puhastega kožuščka, zdaj sem se pa navadla in mi je prov fletna.
Ok, potem bodo škraje samo za noge in glavo, ostalo mašinca  ;D

Sem pa ravnokar slišala za brivnike Andis, jih morda poznaš oz. kdorkoli na forumu? Frizer blizu Kamnika je rekel, da jih bo imel v jeseni, jih je zelo pohvalil, medtem ko z Oster ni bil zadovoljen, je pa približno isti cenovni razred.
Link:
http://www.amazon.com/gp/product/B0018KVI5M/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B0018KVI5M&linkCode=as2&tag=viglink20392-20
http://www.amazon.com/gp/product/B0018KOHEG/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B0018KOHEG&linkCode=as2&tag=myarmaansebl-20

Lp



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 17 December 2014, 09:52:41
Živjo,

ima kdo izkušnje z uporabo manjših strižnikov (trimerji), ki so mišljeni samo za gobček in tačke?Kateri strojček priporočate?

Sicer "ta pravo mašinco" že imam (od Andisa), je pa ena pudljica (imamo dve) manjša (in je tud gobček čist mini) in zelo boječa, pa sem imela v mislih kupit še nekaj manjšega, pa ne za veliko denarja seveda.

Hvala in lp



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 17 December 2014, 13:59:35
Dodajam zgornjemu postu.

En trimmer sem našla, se mi zdi še kr ok: http://www.meissner-koeln.de/shop/product_info.php?info=p699_Optimum-Akku-Trimmer.html
Brez kabla, brije na 1mm.

Kakšno mnenje dobrodošlo :)



doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 25 April 2015, 10:55:18
Živjo!
Jaz imam pa borderja, zdaj starega 11 mesecev. Ima veliko dlake (razstavna linija) in mu je zdaj v toplih dneh kar pošteno vroče. Tudi agility sva začela trenirati, tako da na treningih mu je pa sploh vroče. Ne bi ostrigla, mogoče samo "razredčila" to njegovo dlako. Poznate mogoče kakšne škarje oz. krtačo, ki bi pomagala?  ;D

Lp



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 22 Avgust 2016, 09:38:15
Ali kdo ve, s katerim Moserjevim strižnikom so kompatibilne strižne glave, ki sicer gredo na Oster Golden A5? Je to Moser max 45?