ACANA

Urška · 15113

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
: 18 Maj 2010, 22:20:36
V tem tednu bodo trgovine počasi naročile tudi grain-free različico Acane za muce, se pravi brez žitaric. Trenutno je na voljo v okusu Pacifica (ribe) in Wild Prairie (piščanec).


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 19 Maj 2010, 14:07:05
A  lahko neki iskreno vprašam?

V čem se pravzaprav razlikujejo hrane, kot so Felidae, Acana, Orijen, Power of Nature pa ziher sem še kakšno pozabla? Zame so praktično identične hrane, vse z neki ultra super sestavinami.

Madona, kako izbrat najboljšo?Mene to čist frustrira. Ali pa sploh ne gre za najboljšo, ampak preprosto za okus, ki ga imajo naše mačke rade ali pa ne?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 20 Maj 2010, 18:11:37
Od nastetih ima acana najnizji delz beljakovin. Ostale tri (ce govorimo o grain free razlicici Felidae in Natural cat verziji PON) se ne razlikujejo veliko in v bistvu lahko res izberes hrano glede na okus/vsecnost prodajalca/dobavljivost/ceno (ni bistvene razlike)/... Edino morda to, da ce zelis ribjo verzijo, tako ali tako moras vzeti Orijen oz. Acano.

Jaz kombiniram Orijen in PON, bom pa vsekakor preizkusila tudi tanovo Felidae. Konkretno mene pri tej moti, da so pakiranja samo majhna.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 21 Maj 2010, 10:11:13
Zakaj je dobro, da ima čim nižji odstotek beljakovin?

Zakaj ima recimo PON Natural cat kar 50% beljakovin? Od česa je to odvisno? Od količine mesa v hrani? Torej več mesa, več beljakovin?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 21 Maj 2010, 23:05:18
Kar se mene tice, nizji odstotek beljakovin ni boljsi, ampak slabsi. Med nastetimi hranami ima Acana najnizjega, ampak je, v primerjavi z ostalimi hranami (na trgu) se vedno dobra hrana.
Po nekaterih doktrinah naj bi sicer visji odstotek beljakovin povzrocal tezave z ledvicami, lahko tudi kozne tezave, nekaterim zivalim pa pac visoko beljakovinska hrana enostavno ne pase. No, glede ledvic in koze so moje izkusnje prej nasprotne ... 

Kolicina beljakovin je odvisna tudi/predvsem od % mesa v hrani. Seveda je treba vedeti, da beljakovin en ajdemo zgolj v mesu, ampak je nekaj tudi rastlinskih in da vse beljakovine niso enao izkoristljive (glede tega si lahko pomagas s podatkom o metabolni energiji).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 21 Maj 2010, 23:47:41
Hvala za odgovor, maja01, se bom malo bolj poučila o beljakovinah (biologija je takoooo daleč nazaj, skorajda polovico življenja).

Še nekaj: od česa se mačka redi? Od beljakovin, maščob ali ogljikovih hidratov? Verjetno od zadnjih dveh - tako kot človek: maščoba in sladkor. No, sej moja je za1x še "fit", kot mi je zatrdila veterinarka (in na kar sem ponosna  :o), ker moja je včasih nenasitna, redko pa nezainteresirana in na tako lepe zelene mačje oči pač padem in pol pade še kak priboljšek.  ;D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 22 Maj 2010, 11:39:43
Od ogljikovih hidratov in od prevelike kolicine mascob. Potrebe mack po mascobah so vsekakor visje kot pasje ali cloveske, ampak ko je prevec, je seveda prevec. To je seveda misljeno za macke, ki pojedo toliko kot smejo. Ce se macek nazira do nezavesti, se bo zredil tudi na visokobeljakovinski in nizko hidratni hrani. Oz. vsaj shujsal ne bo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 25 Maj 2010, 20:41:10
Pa vedno se je potrebno vprašati tudi o kvaliteti in poreklu vhodnih surovin, ki sestavljajo neko hrano. Mene je pred 14 dnevi v Nemčiji na sejmu Interzoo malo šokiralo poreklo določenih hran za mačke, ki pri nas veljajo za blazno super.



drobiž

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Naša Tonči
Odgovori #8 : 25 Maj 2010, 20:51:54
Urška, katerih hran (če ni skrivnost seveda  :-[)? Veliko nas želi hraniti svoje živali z najboljšim.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 29 Maj 2010, 17:54:50
Pa vedno se je potrebno vprašati tudi o kvaliteti in poreklu vhodnih surovin, ki sestavljajo neko hrano. Mene je pred 14 dnevi v Nemčiji na sejmu Interzoo malo šokiralo poreklo določenih hran za mačke, ki pri nas veljajo za blazno super.

Se strinjam. recimo pri Shessir konzervah obstajata 2 varianti: meso iz Kanade ter meso iz Indije al Tajske - slednjega ne vzamem ponavadi. Pa še sam izvor sestavin ni dovolj - če se bi človek resnično hotel poglabljat, bi moral poznati tudi pogoje, v katerih te sestavine rastejo oz. so gojene. (Primer z jajci: baterijska reja, talna reja, prosta reja.)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 06 Junij 2010, 23:03:33
Fitzgerald, saj če pogledaš, potem mora na vsaki hrani pisati poreklo. Letos so bili na Interzooju vzhodnjaki osamljeni, stojnice prezne, brez obiskovalcev, ampak kaj ko ljudje sploh ne vedo, da kupujejo prav te izdelke pod "poznano" blagovno znamko. Pa Schessir sploh ni edini na našem trgu, ki ima konzerve s Tajske.

Drugi absurd so blagovne znamke, ki sploh nimajo lastne proizvodnje, ampak so samo to, blagovne znamke. Proizvede jih A za B, B si spomni zanimivo ime in embalažo in jih prodaja. Orijen in Acana sta eni redkih hran, ki ne samo, da sta prozvedeni v domači družinski proizvodnji iz lokalnih sestavin, ampak so šli pri Championu še korak dlje in navajajo tudi vse svoje dobavitelje vhodnih surovin.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 November 2010, 13:49:17
Smo naročili 2,5kg paket acana brez žitaric, pa bomo videli kaj bo.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 03 December 2010, 08:16:30
Smo naročili 2,5kg paket acana brez žitaric, pa bomo videli kaj bo.
Mucki vedno poberejo ven acano in pustijo aplaws za potem.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #13 : 26 December 2010, 11:00:56
Tudi 2 moja mucka jesta Acano in sicer Pacifica (sta alergika). Zaenkrat jima super paše...

Me pa nekaj zanima. Na strani od zooplus.com so embalaže 7kg (15.4 lbs), v slovenskih spletnih trgovinah pa piše, da je pakiranje 7,5 kg.
Gre za napako ali je res razlika v pakiranjih?

Nina


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 28 December 2010, 12:51:12
Gre za isto pakiranje, napaka je nastala zaradi vmesne menjave embalaže.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Februar 2011, 10:17:06
Mi smo potem imeli še ribjo acano 7,5kg, a sta se jo muca naveličala. Zdaj je almo nature.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 Avgust 2011, 13:40:31
Kje v Ljubljani prodajajo Acana hrano (ne spletne trgovine). Moji psički labradorki, ki je stara 2 meseca in pol bi počasi zamenjala trenutno Happy Dog hrano z Acano Junior. Bi bilo sploh dobro za psa, da ge iz hrane z veliko žitaricami takoj na visoko beljakovinsko hrano (Orijen) brez OH?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #17 : 18 September 2011, 09:49:56
V tem tednu bodo trgovine počasi naročile tudi grain-free različico Acane za muce, se pravi brez žitaric. Trenutno je na voljo v okusu Pacifica (ribe) in Wild Prairie (piščanec).

Bo prišel tudi okus grasslands?

Dogs are best friends ever!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 18 September 2011, 10:04:34
Saj je ze.
Na Supercombe ga imajo, z Nino in Crtom se pa tudi verjetno lahko zmenis, da ga narocita, ce ga ni v ponudbi. Pa z ostalimi prodajalci najbrz tudi.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 20 September 2011, 00:02:54
Bo prišel tudi okus grasslands?

Od takrat je minilo leto dni  :) in že dolgo so na voljo prav vsi okusi.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 20 Junij 2014, 01:32:14
Na police prodajaln prihaja nova ACANA Grain Free za mačke s sestavo 70-30-0 (10% mesa več) in z vključenim deležem Freeze Dried sestavin za še izboljšano okusnost. Na voljo v okusih:

Wild Prairie: svež piščanec brez kosti (18%), sušeno piščančje meso (17%), sušeno puranje meso (9%), svež puran brez kosti (6%), piščančja maščoba (5%), čičerika, rdeča leča, piščančja jetra (5%), svež rumeni ostriž brez kosti (4%), grah, zelena leča, sveža cela jajca (3%), olje pacifiškega sleda (3%), na soncu sušena mlada lucerna, sušena haloga, buča, muškatna buča, sveža špinača, sveže korenje, sveža jabolka, sveže hruške, brusnice, korenina cikorije, korenina regrata, kamilica, listi poprove mete, korenina ingverja, kumina, kurkuma, šipek, sušeno  z zamrzovanjem: piščančja jetra, puranja jetra, piščanec, puran, Entrcoccus faecium.


Pacifica: svež pacifiški sled brez kosti (30%), sušen pacifiški sled (15%), sušen polak (12%), sveža iverka brez kosti (5%), svež pacifiški oslič brez kosti (5%), čičerika, rdeča leča, olje oljne repice, grah, zelena leča,rumeni grah, olje pacifiškega sleda (3%), na soncu sušena mlada lucerna, sušena haloga, buča, muškatna buča, sveža špinača, sveže korenje, sveža jabolka, sveže hruške, brusnice, korenina cikorije, korenina regrata, kamilica, listi poprove mete, korenina ingverja, kumina, kurkuma, šipek, sušeno  z zamrzovanjem: pacifiški sled, oslič, iverka, Entrcoccus faecium.


Grasslands: sveža jagnjetina brez kosti (15 %), sušena jagnjetina (13%), sveža raca brez kosti (8%), sušen polak (7%), račja maščoba (5%), zelena leča, svež rumeni ostriž brez kosti (5%), sušen pacifiški sled (5%), rdeča leča, sušen losos (4%), čičerika, grah, olje pačifiškega sleda (3%), sveža cela jajca (3%), jagnječja maščoba (2%), na soncu sušena mlada lucerna, sušena haloga, buča, muškatna buča, sveža špinača, sveže korenje, sveža jabolka, sveže hruške, brusnice, korenina cikorije, korenina regrata, kamilica, listi poprove mete, korenina ingverja, kumina, kurkuma, šipek, sušeno  z zamrzovanjem: jagnječja jetra, račja jetra, jagnjetina, Entrcoccus faecium.