Mops [Pug]

regalis · 561830

elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1470 : 03 Marec 2012, 12:45:07
Pozdravljeni!

Imam 2 letno mopsico in me zanima koliko je idealna teža mopske, nekje piše do 8kg, nekje do 9, nekje celo do 11.
Namreč moti me odvečna koža, ki se ji je nabrala okrog vratu, ker sem opazila, da ni pri vseh mopsih tako. Drugače pa je mopska zelo aktivna, ponavadi je samo 1x na dan, ker si pusti ali zajtrk ali večerjo za drugi dan. Njena teža je okrog 8,8kg, bojim se da nima kakšen gram preveč, a nevem kako to odpravit...
Priložila bom slikico, če mi uspe...

pr mojmu se je isto nabrala koža okrog vratu, pa ma cca 9kg :) pa isto aktivn, skoz zunaj, nikol nima miru.. :)



ursa1985

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1471 : 05 Marec 2012, 18:14:54
Tudi jaz sem ponosna lastnica male mopske Lize ;D
Trenutno okreva po operaciji kolena, upam, da bo sedaj resnično v redu...
Po dobrem letu in pol odkar sva skupaj vidim, da je to resnično najbol simpatično bitje na svetu :o

Še ena slikca naše crkljivke



ursa1985

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1472 : 05 Marec 2012, 18:18:09
mi ni ratalo slikce prlepit



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1473 : 07 Marec 2012, 16:25:10
Cukrček tale Liza  :D
Vsi mopski ti res zlezejo pod kožo, enkratni so ....


ursa1985

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1474 : 09 Marec 2012, 18:43:42
Za vse lastnike mopsov...zanima me, če imate kaj problemov z očki...pri nas zaenkrat še ni težav (decembra smo bili na pregledu pri okulistu), vendar so mi vseeno svetovali uporabo umetnih solz oz. gela za vlaženje. 



dado75

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1475 : 03 April 2012, 08:04:01
Pozdravček vsem!

Od nedavnega sem tudi sam ponosen lastnik črnega Mopsa, ki se še ne odziva na ime Spidi :)
Star je malo čez 11 tednov in prekipeva od energije, kar mi ustreza. Imam vprašanje glede rekreacije Mopsov. Trenutno sem zelo zmeden, ker od drugih lastnikov in od rejca dobivam različne informacije. Eni pravijo, da Mopsa ne sme biti preveč aktiven, drugi spet, da ja. En mi je celo dal formulo kako izračunati Mopsovo dnevno rekreacijo in sicer:  1 minuta x starost v tednih(v mojem primeru 11minut/ na en sprehod). Potem pa 11 tednov so slabi trije meseci, kar pomeni 3 x na dan po 11 minut = 33 minut dnevno!!??
To se mi zdi sila smešno. Jast trenutno aktivnost prilagajam potrebam in volji mojega mopsa. Včasih želi biti zunaj eno uro, včasih pa samo da opravi svojo potrebo...pa če tudi traja par minutk.
Ali so resnično kakšne ovire, če recimo mops pokaže željo po daljši in intenzivnejši aktivnosti ali je potrebno paziti, da ne pride do kakšnega zapleta, glede na njegove predspozicije? Zelo bi bil vesel konkretnega odgovora.

Hvala in lep pozdrav, Vladimir



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1476 : 03 April 2012, 18:54:33
To je pa res čist odvisno, predvsem od lastnika kako ga navadiš.
Naš recimo prekipeva od energije, sicer ne teče z menoj maratona, ker ta pasma tako ni za velike napore, gre pa z nami v hribe( včasih ga tudi nosimo, če je potrebno), na dopust vedno, vozimo ga s kolesom,skratka uživa na dolgih sprehodiš večkrat na dan, če je le možno. Poznam pa veliko lastnikov mopsov, ki so prepričani, da lahko gredo samo okoli ovinka in nazaj. Pa od prehrane je tudi veliko odvisno. Mopsi zelo radi jejo in se zelo hitro zredijo, tako, da če bo tehtal 10 ali več kg, sigurno ne bo prenesel večjega napora.
Seveda ne rabiš pretiravat, itak vidiš kaj je tvojemu psu všeč in se sproti prilagajete drug drugemu  :D
Pa velikooo užitkov z tvojim mopsom  ;)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1477 : 03 April 2012, 19:28:33
Naša lepotka  :P

     


Una

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1478 : 03 April 2012, 22:32:38
Pikec82, tvoj mopsek je zelo simpatičen  ;D

Glede vprašanja, ki ga je Dado75 zastavil, bi odg. isto kot pikec82, odvisno od lastnika samega in kakšne navade ima; če lastnik leži doma na kavču, bo mops ob njemu, če pa je lastnik aktiven in rad hodi, bo mops prav tako to počel z njim. Veliko ljudi je prepričanih, da so mopsi zaradi svoje postave ali karkoli že, izredno leni in nesposobni za kakršnokoli gibanje, a to sploh ni res. Vse je odvisno od ljudi s katerimi živi in njihovih navad. 
Moja mopsica je prvi dokaz za to  :D

Veliko lepih trenutkov z malim mopskom, oni so res eni...sončki!  ::)



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1479 : 04 April 2012, 19:47:45


lp

ARON SLO LAND 5 mon

kmalu bom imel 5 mesecsv



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1480 : 04 April 2012, 19:58:53
lp

ARON SLO LAND skoraj imam 5 mesecev




dado75

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1481 : 06 April 2012, 20:05:09
@Pikec82 & Una
Hvala za odgovor, sta me potolažiila :)

Problem je v tem, da je Mops moj prvi pes, kljub dooooolgooolletni želji, vendar zmeraj je vmes kaj prišlo. Nad Mopsom sem se navdušil, ker v moji okolici živita dva in sta mi zlezla pod kožo, pa tudi moji ženi in sinu. Tako, da smo se za nakup odločili nahitro in sedaj večinoma črpamo informacije od teh dveh lastnikov. Vsak pa ima svojo verzijo, še posebej en, ki mi vedno pridiga, ko se na travniku podim s psom češ da, ne ga tko matrat, oni niso za take aktivnosti...pol se pa mau ustrašiš, da res ne bo kaj narobe.

Imam še eno vprašanje...meni se zdi da je tale moj Spidi malček hiperaktiven. Non stop teka, grize vse okoli sebe. Še posebej je to nerodno in včasih tečno, ko se sreča s kakšnim drugim psom. NAmesto, da bi ovohavala, morda tekla, se non stop zaganja vanj in ga grize....ne preveč, saj ne more ampak vseeno malo zaboli. Ali je to normalno, ker izgublja mlečne zobke in ga srbi ali je potreben bolj oster in odločen NE za vsak tak izpad? Aja, star je pa 12 tednov.

Hvala in lp, Vladimir



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1482 : 06 April 2012, 20:34:16

 Ha,ha kakšna hiperaktivnost.Mopsi so živahni,veseli,nagajivi,.. in to je to.Seveda radi tekajo,se igrajo ;),in še zdaleč niso zamaščeni lenuhi,kot jih nekateri predstavljajo:( .
Mi imamo 3 letno psičko,ki je zelo igriva,polna energije,...
Ko je mops utrujen se bo že ulegel in Vam pokazal, brez skrbi ;)



Una

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1483 : 06 April 2012, 23:12:59
Moje izkušnje, ko je moja mopsica bila še mladiček, so take kot če bi en cunami priletel skozi našo hišo. Vsi smo samo čakali trenutek, ko se je končno utrudla in zaspala, da smo lahko potem v miru vse pospravli in uredil, da je pripravljeno za njeno novo divljanje  >:D To je nekaj normalnega, se bo že umiril in malce zrastel, kar se tiče tega neprestanega divljanja. Seveda pa se ne bo popolnoma umiril, naša ima redne izpade in je to samo eno laufanje brez cilja po hiši, vmes zaletavanje v vse mogoče ovire, tek v krogu itd  :D Je pa tudi ona grizla vse po vrsti, ko je so ji še rastli zobki, predvsem prste in kakšne majhne njej simpatične stvari, nikoli pa nam ni pogrizla kakšnega pohištva, ali karkoli vrednega uničila. Tako, da...vse bo minilo :)
Kar se pa tiče odnosa z drugimi psi, jaz mislim da se to ne bi smelo opravičevati le s tem, da je še mladiček oz. da so mopsi pač taki. Potrebno je, da se navadi pristopit psu in normalno spoznat. Potem vse naprej pa je, vsaj po mojih izkušnjah z mojo mopsico, nekako normalno. ;D Ko se moja mopsica sreča s svojo drugo prijateljico mopsico, je to eno samo zaletavanje, dreganje, podiranje na tla,...

In tako kot je povedal Robert, mops bo že sam pokazal kdaj je utrujen, brez skrbi...



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1484 : 07 April 2012, 11:24:06

  Ja,res največji žur nastane,ko se srečate dva ali več mopsov ;):):).




robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1485 : 08 April 2012, 23:45:13
In to je naše prvo leglo :)



ursa1985

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1486 : 11 April 2012, 20:01:07
robert, kakšni cukrčki!!  :o in pohvale mami! So se skotili po naravni poti? Baje imajo mopsi precej težav in je velikokrat potreben carski rez...tako mi je rekel veterinar, sicer pa s tem nimam izkušenj.

Tudi naša mopska je na momente hiperaktivna ;) sploh ko se sreča spasjimi prijatelji..vsak dan se druži s psičkom pasme Jack Russel terier- energijska bomba ;D včasih je tako utrujena, da se vrže z vsemi 4 na tla, da se kar malo ustrašim, da mi ni skup padla



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1487 : 11 April 2012, 20:14:04

  Ja,vse je šlo po naravni poti, prvi mladič nas je kljub "dežurstvu" dejansko "prebudil" :) ,saj se je kotitev začela ob 4 uri zjutraj,zgodilo se je zelo hitro in brez enega zapleta.Lady je prava mama in sedaj zelo lepo skrbi za svoje mladičke.  ;D



dado75

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1488 : 12 April 2012, 12:36:20
Hvala vsem za mnenja/ izkušnje glede Mopsa.
Mi je odleglo, da je tako obnašanje normalno pri tej pasmi in, da bo minilo  :D Moje roke izgledajo tako, kot če bi v akvarij pomolil roko in hotel pobožati jato piranj  ;D
Drugače pa sem opazil, da nenormalno hitro rastejo. Zdaj ga imam že 3.teden in se mi zdi, da je vsaj 2x večji in težji kot takrat, ko sem ga dobil.
Aja pa še to...baje imajo nekakšne težave s kolki, še posebej zadnje tačke in, da je priporočljivo, da se mu ne dovoli hoditi po stopnicah in mu omejevati skakanje.....zdaj ko še raste. Ali to res drži?
Hvala in lp,
Vladimir



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1489 : 12 April 2012, 19:51:19

Ja,po stopnicah res ni priporoćljivo, sploh,ko še odrašča.



Una

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1490 : 12 April 2012, 23:10:46
Ja Robert, res majhni mopski so pravi srčki  ::) in pridna mamica  :)

Dado75, to kar se tiče stopnic je res, bolje jih je prijeti in odnesti gor oz. dol. Moja se sicer boji stopnic, tako da smo navajeni na to, da jo nosimo po stopnicah. Priporočam tudi tebi, da svojga mopska čimprej navadiš na nošenje gor pa dol po stopnicah :)
Proti grizenju vaših rok in sploh temu, da se mopsek malo umiri pa lahko poskusiš s tistimi smrdečimi kostmi, bikovke ali goveje kite, ne vem točno kako se imenujejo. Izredno smrdijo  :D ampak moje izkušnje in izkušnje mojih prijateljev, ki so imeli prav tako "probleme" s svojimi kužki, so več kot pozitivne. Psa tako privlečejo, zamotijo. Jaz jih moram obvezno imeti vedno na zalogi :)



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1491 : 14 April 2012, 19:06:56
L.P.



AISHA SLO LAND JE POL SESTREA TEH MLADIČKOV OD LEADY




VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1492 : 14 April 2012, 19:18:40




ARON SLO LAND JE POLBRAT  LADYNIH MLADIČEV



saaaNck

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Rooney <3
Odgovori #1493 : 25 April 2012, 12:21:52
Z malo zamude; Nas Rooney je 10. 04. praznoval svoj 1. rojstni dan =))


Pred rojstnim dnem smo preziveli tudi kastracijo in operacijo mehkega neba


Na sprehodu



elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1494 : 30 April 2012, 15:51:02
a bo v kratkem mogoče kakšno leglo mopsev? Pri meni se je namreč zgodila tragična nesreča in sem ostal brez mojega najboljšega prijatelja. Rad bi pa ponovno imel mopsa.
Hvala za kakršen koli odgovor. Lp



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1495 : 30 April 2012, 17:52:10
lp

pri nas je en samček  031 64 9901

Vladimir


pri Robertu pa tudi mislim par samčkov

lp

Vladimir


Kittika

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1496 : 02 Maj 2012, 21:45:55
Pozdravljeni!
Imam 3 leta starega mopsa, ki tehta 11 kg. Po nasvetu veterinarja smo ga začeli hujšati. Dobi 3 manjše obroke na dan. Tako ga hranimo že pol leta vendar ni in ni učinka. Vsak dan ga zvečer in zjutraj sprehajamo min. 30 minut, na krajši sprehod pa gre približno še 2x. Zanima me kako vi hranite vaše mopse in kakšno količino briketov ter kuhane hrane jim dajete?
Prosim za odgovor, ker me že zelo skrbi saj zadnje čase zelo težko diha poletje pa se hitro bliža.
LP



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1497 : 03 Maj 2012, 19:32:56
Pozdravljeni!
Imam 3 leta starega mopsa, ki tehta 11 kg. Po nasvetu veterinarja smo ga začeli hujšati. Dobi 3 manjše obroke na dan. Tako ga hranimo že pol leta vendar ni in ni učinka. Vsak dan ga zvečer in zjutraj sprehajamo min. 30 minut, na krajši sprehod pa gre približno še 2x. Zanima me kako vi hranite vaše mopse in kakšno količino briketov ter kuhane hrane jim dajete?
Prosim za odgovor, ker me že zelo skrbi saj zadnje čase zelo težko diha poletje pa se hitro bliža.
LP

Ne vem, da bi kdo dajal 3 obroke na dan  :-\ No naš dobi že od vsega začetka enega, star pa bo kmalu 4 leta, njegova teža pa niha od 8 - 9kg.


Kittika

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1498 : 05 Maj 2012, 18:13:05
Ne vem, da bi kdo dajal 3 obroke na dan  :-\ No naš dobi že od vsega začetka enega, star pa bo kmalu 4 leta, njegova teža pa niha od 8 - 9kg.

Nam je veterinar rekel da je za manjše pasme boljše da dobi več manjših obrokov čez dan...kolikšno količino hrane pa dobi tvoj mops?



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1499 : 05 Maj 2012, 21:10:17
Pri našem je pa takole: zelo je izbirčen, tako, da je kar problem. Med brikete( jogurtov lonček) mu zmešamo malo paštete ali kakšen narezek, drugače noče jest. Smo ga preveč razvadili. Pa še to včasih ne poje takoj in pospravi ostalo zvečer. Damo mu tudi včasih za obrok pol konzerve 400g in to ima dovolj, včasih tudi kakšen kos salame, sira ali mesa. Pa obožuje zelenjavo ( solato, zelje, papriko...)
Se pa naš mopsek veliko giblje že od vsega začetka.