Mops [Pug]

regalis · 559091

rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1530 : 13 Avgust 2012, 17:17:18
Pozdravljeni!

Sem ponosna lastnica 3,5 letnega mopseka Leoša, brez katerega si dneva ne znam predstavljat. Pred dobrimi 3 leti se mi je uresničila želja, ko je mama končno dala zeleno luč za nakup tega lepotca. Vem, da sem takrat našla po internetu v Sloveniji vse možne oglase o prodaji mopsov, seveda 99 % brez rodovnika. Potem se spomnim, da je enega večera mami prekipelo, se je vsedla za računalnik in začela iskat psarne predvsem po Nemčiji, Češki in Slovaški. Tako smo prišli do našega Leoša, katerega smo kupli v okolici Prage (seveda smo sami šli po njega! :) ). Več krat rečem, da smo imeli pri tem več sreče kot pameti, ker je res psiček zdrav ko dren. Edini problem, ki ga verjetno imamo večina latstnikov mopsov je njihova ljubezen do hrane in posledično debelost. Leoš je na "dieti" že kar nekaj časa. Trenutno teha 8,5 kg in smo se nekako ustavili na tej teži. Veterinar pravi, da je super. Moram rečt, da ni nikoli imel več kot slabih 10 kg. Pri hrani smo kar strogi.  :D Med hujšanjem je jedel od Royal kanina veterinarsko hrano Weight control, sedaj pa dobiva prav tako veterinarsko od Royal canina Weight Managment. Pred temi je jedel od RC prav za mopse brikete in imam občutek, da se je po tistih zelo zredil.  :)
Trenutno tudi uživamo na dopustu. Opoldne se nam je zgodila nesreča. Ravno, ko je Leoš hotel iti iz hiše na teraso, se mu pri balkonskih vratih v špranjo zataknil krempelj in se mu je odtrgal  :( :'(. Naenkrat je blo vse krvavo, jaz padla v paniko kaj je zdaj to. Ko sem vidla kaj se mu je zgodilo, sva mu s fantom ustavila krvavitev, razkužila in povila. Sprva je Leoš čudno gledal naju in svoj povoj na spredni tački, zaj pa mislim, da se je že navadil, niti se več ne trudi da bi si spravil povoj dol. Kolko sem prebirala na forumu, je napisano, da k veterinarju ni potrebno it, samo je treba pazit, da se ne vname.
Ima kdo kakšne podobne izkušnje z "odtrganim" krempljom?   ???

Lp :)


lukec661

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1531 : 17 September 2012, 22:35:07
živjo ;)

sem Luka in zanimam se za nakup mopsa. na bolhi sem zasledil oglas http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/mops-mladicki-sampijonsko-rodovnisko-leglo-oglas1281844949 reditelji so iz hrvaške. že ima kdo izkušnje z njimi??? zanima me tudi kje bi lahko v sloveniji kupil zdravega mopsa z rodovnikom.

walpurgisnight.hr

lp Luka



Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1532 : 18 September 2012, 10:03:05
Pred nekaj leti se je na hrvaških forumih negativno pisalo o njih, tako da bih jaz raje kupila pri drugemu vzreditelju. Če te zanima, lahko poiščem linke.



lukec661

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1533 : 18 September 2012, 12:22:30
tiva te pa prosim če mi jih pošleš. ;D

hvala  :)



Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 18 September 2012, 12:37:14
Pozdravljeni!

Sem ponosna lastnica 3,5 letnega mopseka Leoša, brez katerega si dneva ne znam predstavljat. Pred dobrimi 3 leti se mi je uresničila želja, ko je mama končno dala zeleno luč za nakup tega lepotca. Vem, da sem takrat našla po internetu v Sloveniji vse možne oglase o prodaji mopsov, seveda 99 % brez rodovnika. Potem se spomnim, da je enega večera mami prekipelo, se je vsedla za računalnik in začela iskat psarne predvsem po Nemčiji, Češki in Slovaški. Tako smo prišli do našega Leoša, katerega smo kupli v okolici Prage (seveda smo sami šli po njega! :) ). Več krat rečem, da smo imeli pri tem več sreče kot pameti, ker je res psiček zdrav ko dren. Edini problem, ki ga verjetno imamo večina latstnikov mopsov je njihova ljubezen do hrane in posledično debelost. Leoš je na "dieti" že kar nekaj časa. Trenutno teha 8,5 kg in smo se nekako ustavili na tej teži. Veterinar pravi, da je super. Moram rečt, da ni nikoli imel več kot slabih 10 kg. Pri hrani smo kar strogi.  :D Med hujšanjem je jedel od Royal kanina veterinarsko hrano Weight control, sedaj pa dobiva prav tako veterinarsko od Royal canina Weight Managment. Pred temi je jedel od RC prav za mopse brikete in imam občutek, da se je po tistih zelo zredil.  :)
Trenutno tudi uživamo na dopustu. Opoldne se nam je zgodila nesreča. Ravno, ko je Leoš hotel iti iz hiše na teraso, se mu pri balkonskih vratih v špranjo zataknil krempelj in se mu je odtrgal  :( :'(. Naenkrat je blo vse krvavo, jaz padla v paniko kaj je zdaj to. Ko sem vidla kaj se mu je zgodilo, sva mu s fantom ustavila krvavitev, razkužila in povila. Sprva je Leoš čudno gledal naju in svoj povoj na spredni tački, zaj pa mislim, da se je že navadil, niti se več ne trudi da bi si spravil povoj dol. Kolko sem prebirala na forumu, je napisano, da k veterinarju ni potrebno it, samo je treba pazit, da se ne vname.
Ima kdo kakšne podobne izkušnje z "odtrganim" krempljom?   ???

rovena, povej ti meni kako mu daješ za jest. A ma dva obroka? Naša je stara 3 leta in en mesec in ima 10kg :( jo moram dati na dieto. Na začetku je isto jedla RC za mopse in tudi meni se zdi, da so bili zelo redilni. Ampak jih je imela zelo rada. Zdaj kupujemo od RC Mini Light je tudi kao proti izgorevanju maščob in zdi se mi, da je že zgubila nekaj gramov. Se ji pozna čez trebuh čisto pri bokih, ampak ostalo pa niti ne.. Vem pa, da bo to kar trajalo. Kako si ga med dieto s temi briketi weight control hranila ti?? koliko obrokov na dan, koliko gramov na en obrok itd...
Glede sprehodov pa nimamo problema, kondicije ima zelo veliko. Rada hodi. Zjutraj minimalno eno uro in pol, potem pridemo domov dobi "zajtrk" cca. 110g briketov potem mal poleži, da se ji vsa hrana uleže v trebušču potem pa spet vn pred hišo, kjer nori in se podi, ob 3h ima pa zadnji obrok isto kot prvega cca. 110g briketov. Zvečer naju čaka pa še en sprehod tudi okrog 2h :)
Počasi grejo kile dol, počasi.....

Je tudi pri vam šlo počasi??? ??? :o

..:: Pugs are people in clown suits ::..


riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1535 : 18 September 2012, 14:15:39
Ammm, jst sicer nimam mopsa, ampak mi je padla v uč količina hrane - razen, če si se zmotila?;) Imam malega psa (8 kil) in dobi na dan 120 g hrane - 60g zjutraj in 60g zvečer. Dvomim, da mora mops dobit toliko več futra (220g toliko kot si ti napisala)?



Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 18 September 2012, 19:24:15
Ojoj... se opravičujem ::) Ja, zmotila sem se, na dan dobi tam okrog 110-120g :) ampak ločeno v dveh obrokih..
telih 220g na obrok bi na dan res malo velik prišlo (potem ne bi bilo čudno da je pes pretežek)  :D :P

..:: Pugs are people in clown suits ::..


Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 18 September 2012, 19:26:19
Ups, še enkrat popravljam! Ne 220 na obrok ampak na dan :) Danes je čuden dan in sem vsa zmešana!  :-\

..:: Pugs are people in clown suits ::..


rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1538 : 18 September 2012, 19:36:54
rovena, povej ti meni kako mu daješ za jest. A ma dva obroka? Naša je stara 3 leta in en mesec in ima 10kg :( jo moram dati na dieto. Na začetku je isto jedla RC za mopse in tudi meni se zdi, da so bili zelo redilni. Ampak jih je imela zelo rada. Zdaj kupujemo od RC Mini Light je tudi kao proti izgorevanju maščob in zdi se mi, da je že zgubila nekaj gramov. Se ji pozna čez trebuh čisto pri bokih, ampak ostalo pa niti ne.. Vem pa, da bo to kar trajalo. Kako si ga med dieto s temi briketi weight control hranila ti?? koliko obrokov na dan, koliko gramov na en obrok itd...
Glede sprehodov pa nimamo problema, kondicije ima zelo veliko. Rada hodi. Zjutraj minimalno eno uro in pol, potem pridemo domov dobi "zajtrk" cca. 110g briketov potem mal poleži, da se ji vsa hrana uleže v trebušču potem pa spet vn pred hišo, kjer nori in se podi, ob 3h ima pa zadnji obrok isto kot prvega cca. 110g briketov. Zvečer naju čaka pa še en sprehod tudi okrog 2h :)
Počasi grejo kile dol, počasi.....

Je tudi pri vam šlo počasi??? ??? :o

Pozdravljena!
Leoš dobi dva obroka dnevno, enega zjutraj enega zvečer! Tudi med dijeto je dobival dva obroka. Količinsko pa je pomoje naneslo nekje 100g dnevno. Zdi se mi da je 220g hrane dnevno preveč, probaj ji postoma zmanjševat količino. Mogoče celo razmisli o menjavi briketov (po novem se veterinarska hrana od RC da dobit v Mr. Petu). Leoš trenutno dobiva Managment obesity od RC, tega dobiva tam nekje med 80-90g na dan (10kg pes bi naj dobil med 100 in 120g), zraven k briketom pa še dobi paradižnik (čist nor na njega) ali pa tuno v lastnem soku. Tu pa tam mu namesto od RC dam Acana brikete (so super saj temeljijo na beljakovinah).
 Ja, pri RC za mopse je problem, da briketi vsebujejo preveč žitaric. Kar pa kar nekaj psom ne odgovarja. Hujšanje pa je šlo počasi ja, gram po gram :) Ampak rezultati so vidnin  ;D  :)
Poročajta kak bota napredovali! :)

Lp :)


Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1539 : 18 September 2012, 19:52:41
Ja, smo že prejle ugotovili za mojo napako.  :-\

Dobi tam nekje 110g na dan in je Royal Canin Mini Light in je že shujšala, samo ne veliko. Verjetno počas bo. Malo mi je problem spet menjati brikete, ker se je komaj dobro navadila na te. Tiste od Royal Canin za mopse je oboževala in je bilo kar težko. sem postopoma uvajala in ji mešala zraven ta nove. Zdej pa ne vem, če ji dam spet nove a jih bo dobro sprejela ali ne :) Ampak sem že gledala na internetu za weight control. Sem videla da prodajajo 14kg vreče :) Ampak, bomo imeli pa za dolgo!

Koliko časa ste torej rabil, da je zgubil kakšno kg ?? :) oz gram hehehe :P

..:: Pugs are people in clown suits ::..


rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1540 : 18 September 2012, 20:07:15
Aaa, sem zaj komaj opazla :)
Drugače pa, ja, Leoš je tudi one brikete za mopse oboževal, mam pa občutek, da te ko ma zdaj, je s še večjim veseljem! :) Ja, jaz sem mu avgusta konsem bla na morju, v Puli v Pet centru kupla 14 kg vrečo, me prav zanima kak dolgo jo bo imel!  ;D V primerjavi z njim je vreča kot nebotičnik ;)
Za  slabe 1,5 kg je rabo tam nekje 4 mesce.  :)

Lp :)


Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1541 : 18 September 2012, 20:20:41
Uau, super Leoš 8) Upam, da tudi naša Luna kdaj to doseže! Se bo, vsaj upam, zgledovala po tvojem Leošu :P

Aha, no bomo poskusli. Zdaj ima še cca 4kg teh Royal Canin mini light in potem bomo prešli na... hm... kaj je torej boljše za začetek.. ali je vseeno :)
RC Weight Control ali RC Managment obesity??? Kaj priporočaš? ???

..:: Pugs are people in clown suits ::..


rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1542 : 20 September 2012, 21:08:27
Sej bo, počasi se daleč pride   ;D
Prvo je jedo Managment obesity, ko je dosego željeno težo pa Weight Control, saj bi naj ti bili za ohranjanje teže.  :) Obojne brikete pa obožuje!  :)

Lp :)


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1543 : 21 September 2012, 20:07:47
Lukec661, vzrejajo več pasem, ne samo mopse. Težave so bile pri angleških buldogih, z lišmaniozo (+ njena reakcija itn) in pri leglih pri eni angl. buldoginji (8 let stara psica, že četrtič leglo s carskim rezom). Tukaj so linki:
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=39567.1470
http://ljubimci-forum.com/index.php?topic=64209.480
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=29848.75

Ni mi všeč tudi to, da ima kar 4 legla mopsov naenkrat (v dveh mesecih), vse z istim samcem.






manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1544 : 21 September 2012, 21:36:02
Ma tale ima vedno kar nekaj legel na voljo in to francoskih buldogov, angleških buldogov in mopsov.
Sem parkrat že pregledala njeno spletno stran in je čisto očitno, da niti malo ne dela na kvaliteti izgleda oziroma standarda psov, pari kar pač ima doma. Tako da je zdravje očitno tudi pod vprašanjem. Nekateri mladiči angležev in francozev ne izgledajo ravno pasmi podobni, da o pretirani ceni (ki je za angleže višja, kot v psarnah pri nas) niti ne govorim... Nikoli ne bi kupovala pri nekomu, ki tako masovno in nepremišljeno vzreja... Nisem še zasledila, da bi kdaj parila s kakšnim samcem izven njene vzreje (zakaj bi plačevala za skok), četudi njen samec niti približno ni za razplod.
Da o vseh ostalih stvareh glede njene vzreje niti ne govorim...

Bulldogs... And nothing else...


robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1545 : 04 Oktober 2012, 20:04:27

   Ja, pišuka, saj je v Sloveniji kar nekaj vrhunskih vzrediteljev ;) ,malo potrpljenja pri iskanju pa dobite mopsa kot se šika :D. Samo predlagam  ;), take so naše iskušnje.



lukec661

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1546 : 13 Oktober 2012, 16:30:36
heiii ;D ;D ;D

ima kdo kakšne izkušnje z nakupom mopsa pri g. Vladimir Štandecker psarna Slo Land in z g. M. Bricelj & I. Žuželj iz podsrede??? :)



robert

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1547 : 16 Oktober 2012, 18:57:24

  Mi smo pred dobrimi tremi leti kupili našo Lady pri gospodu Vladimirju Štandekerju, smo ful zadovoljni,psička zdrava, živahna,vzreditelj pripravljen pomagati z koristnimi nasveti, tako da je Lady obiskala tudi nekaj razstav, opravila vzrejni pregled in imeli celo leglo, gospod Vladimir je bil vedno na raspolago,tako da smo res zadovoljni. Zelo kvalitne mopse ima tudi gospa Melita iz Radomelj,jo zelo pohvalijo. Priporočam  :)



elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1548 : 02 November 2012, 18:11:54
Živjo,
a kdo mogoče ve za kakšno novo leglo mopsov?
Vnaprej se vam zahvaljujem za info :)
lp



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1549 : 02 November 2012, 20:56:15
LP

okrog 15.11. 2012 imam jaz mladiče

CH JASSE SLO LAD





lp

Vladimir


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1550 : 02 November 2012, 21:11:15
No super :) lahko kontakt? :)



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1551 : 02 November 2012, 22:48:40
lp

031649901

Vladimir


gizmo7

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1552 : 02 Januar 2013, 22:51:38
Vprašaje Mups in tretje nadstropje v bloku 45 stopnic ?? mal me skrbi tole



Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1553 : 07 Januar 2013, 22:58:36
Sej bo, počasi se daleč pride   ;D
Prvo je jedo Managment obesity, ko je dosego željeno težo pa Weight Control, saj bi naj ti bili za ohranjanje teže.  :) Obojne brikete pa obožuje!  :)

Rovena, da to sporocim. Pri nas gre izgiba kg bolj pocasi. Od septembra naprej nasa Luna je obesity management inJe do sedaj shujsala 0,6 kg. Ampak se dobi Kaksen zadnji koscek z mize. Temu se zal ne moremo upreti. Tudi na postavi se ji vidi da je sedaj malo bolj vitalna. Sedaj ima tocno 9,9 kg in upam,.da shujsamo se za kak kg :)

Tako kot si rekla, pocasi se dalec pride ;)


..:: Pugs are people in clown suits ::..


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1554 : 08 Januar 2013, 20:21:35


lp

zdaj imamo 7 tednov



lp

Vladimir


Una

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1555 : 15 Januar 2013, 11:36:54
Čeprav je nekdo postavil že nekaj mesecev nazaj vprašanje, moram tudi jaz povedati, da smo našo mopsico kupili pred nekaj manj kot 3 leti pri g. Vladimir Štandecker in da smo prezadovoljni. Mopsica je zdrava, nikoli nismo imeli nobenih zdravstvenih težav z njo. Poleg tega je živahna in pri njej ne velja tisto "ah, mopsi so pa leni", sploh ne. Naj še dodam, da je gospod Vladimir vedno na voljo, tako kot je že Robert omenil in zna svetovati, zares je dobra izbira za tiste, ki si želijo kvalitetnega, zdravega mopsa. Priporočam.



elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1556 : 22 Januar 2013, 20:44:32
Pozdravljeni,
Naj se malo pohvalim, da sem postal ponosni lastnik 2 meseca starega mopsa :)
Vse je super, obozujemo ga. Me pa zanima, ce je kdo imel podobno izkusnjo.. Namrec vceraj in danes samo spi, ima tudi drisko, kaksen nasvet glede driske?
Vnaprej hvala za pomoc :)



Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1557 : 22 Januar 2013, 22:04:14
Odlično. Super. Lahko pripneš kakšno slikico :)
Po mojem je to verjetno sprememba okolja in s tem posledično tudi stres. Naša je imela tudi drisko, bruhala je, jedla ni nič :) Ampak se je po dveh dneh spravila skupaj in potem je bilo ok.

Verjetno rabi kakšen dan ali dva  :) ;) ali pa menjavo kakšnih briketov  :-\

..:: Pugs are people in clown suits ::..


elvis10

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1558 : 22 Januar 2013, 22:07:11
Super,
Hvala lepa. Slikico pripnem ob priliki :) zaenkrat je pri nas 4 dan. Prvi dan je bil bolj bogi verjetno zaradi cipiranja in sprrmembe okolja..2 in 3 dan je ves vesel po stanovanju raziskoval, danes 4 dan pa samo spi in tudi pobruha..sploh p ne je..
Upam da bo use okej :)



Lunna

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1559 : 22 Januar 2013, 22:13:10
S čim ga pa hranite? ;D

Če je huda driska poskusite s kuhanim piščancem in rižem (brez soli ali olja seveda), ki naj bi uredila prebavo. Mi to prakticiramo še zdaj, če kdaj bruha ali ima drisko :) pa pomaga.

..:: Pugs are people in clown suits ::..