Mops [Pug]

regalis · 563350

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #210 : 30 Junij 2007, 11:16:33
peapea,

ti si kar daj duška. Recepti se zdijo zelo okusni.

In vsem čestitke za bodoči naraščaj.

Angusu pa vse najboljše za njegov prvi r.d. Da bi lepo praznoval in naj bo tortica zelo okusna.

Šaška in Okica pa mu pošiljata koš poljubčkov:



Kakšne slikce s praznovanja nam privoščite. ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #211 : 30 Junij 2007, 11:29:06
O, kokice luštkane. :-* :-* Okica se je pa nabildala, od takrat ko sem jo zadnjič videla. 8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #212 : 30 Junij 2007, 14:01:59
nutella,

hvala za tvojo uvidevnost...nabildala  :D, ja pa jade...zredila se je, kot, da jo redimo za zakol >:(
Okico sploh ne gane, če jo dam na dieto, ker imam občutek, da ona samo pogleda hrano pa se zredi za 5 dkg.

Zato je pa naša Šaška bolj manekenskih linij, ker z Zokijem premaguje daljave. Niti za hip se ne ustavi:



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


lukipuki

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 01 Julij 2007, 22:43:56
Angus se zahvaljuje za čestitke! Požrtija je uspela  :o Slike pripopam jutri!

Dafna: rok imamo 1.11.  :( , verjetno se bo pa zgodilo nekaj dni kasneje, po pričevanju babic ino vil rojenic  :)
Peapea: hvala za recepture!

Glede na to, da nas je kar nekaj na temle forumu z mopsi, bi se lahko v času poletja kdaj dobili na kakšnem spehodu (na neki nevtralni točki in ko ne bo prevelike vročine) in našim mopsom nudili nekaj mopsje družbe, sami pa izmenjali kakšno izkušnjo, mnenja?

Držte jih v senci,

lp

Luka


lukipuki

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 01 Julij 2007, 22:50:28
Še enkrat živeli!

Miša: nekaj strani nazaj v temi sem prebral, da je tvoja Šaška iz Vojvodine, a si jo vzela v Srbobranu pri Klari?

Lp

L


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #215 : 02 Julij 2007, 06:19:04
lukipuki,

Psarna "of Wanaby Bay"  od Benko Klare iz Srbobrana nima z našo Šaško nič skupnega. Njihovi mladički imajo previsoko ceno za tisto kvaliteto in balkanske razmere, saj jih za hrvaško in slovensko tržišče prodaja od 700 eu pa navzgor. Za ta denar ali ceneje dobiš že rodovniškega mladička v Sloveniji.

Naša Šaška je doma iz Vojvodine v bližini Subotice od starejšega vzreditelja, ki se že dolgo časa ukvarja z vzrejo mopsov. Tudi cene ima po balkansko nizke in ne dela pretirane razlike med domačimi in tujimi kupci. Njegovi mopsi so pa enako kvalitetni ( če ne še bolj) kot enakovredne balkanske psarne.Kakšno je povpraševanje pri njem pove podatek, da gredo njegovi mopsi za med brez pretiranega oglaševanja, med tem, ko Klara oglašuje svoje mopse po vseh zastonjkarskih medijih bivšega balkana, pa jih težko proda.

Če nič drugega, je ugotovljeno, da je leglo iz katerega prihaja Šaška zelo zdravo in lastniki nimamo nobenih zdravstvenih problemov z našimi mopsi. Tudi drugi, ki so kupili pri tem vzreditelju so zadovoljni.

Ko včasih po forumih berem kakšne vse težave pestijo nekatere mopse skoraj ne morem verjeti kam so nekateri vzreditelji pripeljali to pasmo - na rob zdravstvenih težav.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #216 : 02 Julij 2007, 08:15:53
Miša male so prav cukri, ampak brza Šaška poleg Okice zgleda kar malo majhna :D :o


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #217 : 02 Julij 2007, 09:27:40
Jaz sem tudi za sprehod ,samo smo vsi razkropljeni po SLO in se bomo težko na enem mestu našli :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


lukipuki

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 02 Julij 2007, 21:59:23
Živ!

Ja, naš Angus je iz nje psarne, res je kar praviš. Ampak naju je kljub dosti prebrane literature pred nakupom mopsa pokopalo prav neznanje. Res je vse v stilu Ko to tamo pjeva... na žalost.
No, kakorkoli naš Angus je faca!  :P

Dafna: ah, če se zmenimo, se bomo pa ja dobili?

Lp

L


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #219 : 03 Julij 2007, 08:13:22
No če se bomo v MB sem 1000000000 za to- kakšna LJ pa pri meni ne pride v poštev :-\

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #220 : 03 Julij 2007, 09:24:40
Lukipuki,

žal je tako, da nam literatura ne nudi dovolj, da bi lahko precenili katera pasma je zdrava in kateri vzreditelji dajo kaj tudi na zdravje. Za takšne informacije je potrebno hoditi po razstavah, spoznavati predstavnike iste pasme od različnih vzrediteljev in veliko govoriti z lastniki psov. Potrebno je tudi osebno kontaktirati vzreditelja in se z njim veliko pogovarjati. Ugotoviti kakšen odnos ima do svojih in tujih psov. Kakšno mišlenje ima o svoji liniji in kaj ima za povedati o psih drugih vzrediteljev. Mene so izkušnje naučile, da vzreditelj, ki hvali samo svoje pse drugi pa zanj ne obstajajo, ni vreden piškavega groša. In ni važno za katero pasmo govorimo.

Angus je sedaj tvoj in imej ga rad, saj si bosta delila dobro in zlo naslednjih 15 let. Z njim se boš učil in izkušnje, ki ti bo jih dal bodo imele zate neprecenljivo vrednost, saj na napakah se učimo.

Tudi mi smo za kakšen mopsaški sprehod. Zaradi mene se lahko dogovorimo tudi v Mariboru. Mariborski park nudi dovolj kotičkov in varnega prostora, da bi se lahko tam dobili. Lahko prinese vsak s seboj nekaj hrane in pijačke, pa dekco in senčnik in si naredimo piknik, naši mopsi pa se naletajo do mile volje. Vprašanje je samo, kdaj? Sedaj je čas dopustov in večina nas ima morje že splanirano.

Lahko pa predlagamo vsak svoj datum, potem pa vidimo kateri se najbolj pokrivajo ali pa damo na glasovanje.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #221 : 03 Julij 2007, 19:37:09
Mi gremo na morje od 16.7 do 31.7.tako da cel avgust sem doma ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #222 : 04 Julij 2007, 19:13:37
Dober dan



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #223 : 05 Julij 2007, 08:35:34
Dafna: rok imamo 1.11.  :( ,

Naj te potolažim, da datum ni tako slabo izbran. Kot prvo, tri enke na kupu  :o malčku je zagarantirano, da bo vedno in v vsem prvi... ;D

Jaz sem našo Zoyo pripeljala domov na ta datum, pa našega Bučka in naš najstarejši pesjanček bo letos na ta datum praznoval celih 19 let  :o Kakorkoli vzameš, srečen datum. ;) za nas.

Dafna,

tudi meni odgovarja v avgustu. Potem pa dajte najdet še kakšnega mopsača, da ne bomo samo trije na srečanju.

VLADIMIR,

čestitke za leglo. Nam zaupaš kaj več? Predvidevam, da je Jeny mamica. Slika je sicer dokaj nekvalitetno posneta a predvidevam, da je v leglu en mladiček črne barve. A to nakazuje na to, da si ponovil isto paritveno kombinacijo, kot lansko leto? A je Bombastic Jolly srečni očka?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #224 : 06 Julij 2007, 13:05:12
Zdravo miša  hvala


mladi niso od Jeny ampak od Arnija


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #225 : 06 Julij 2007, 19:08:33
Zadnjič sem v centru srečala mlad par ki ima črnega  mopsa in se mislila da je iz vaše psarne ,pa sta rekla da je iz Madžarske,pa sem jima rekla za vas ,pa sploh nista vedela da obstajajo v MB črni mopsi z rodovnikom,samo nisem se spomnila ime vaše psarne ,sem pa rekla da ste na pobrežju ;)
Miša jaz ne poznam nobenga drugega z mopsom :( :-[

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Eho

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 06 Julij 2007, 23:26:20
Pozdravljeni!
Tudi sama sem bodoča lastnica mopsa - naposled smo se le skupaj odločili za nakup le-tega. Ker smo še laiki kar se psov na splošno tiče, me zanima kolikšna je okvirna cena (seveda rodovniškega) mopsa pri nas? (Ne gre za to, da bi želeli šparati, vsaka informacija pred nakupom je dobrodošla, tudi (in se mi zdi da predvsem ta) kolko je potrebno prišparat) ... Sicer pa moram priznat, da so ti vaši res lepotci :)
Hvala za odg in upam, da se bom, če bom imela še kakšno vprašanje, na katerega ne bom našla odg v literaturi, lahko obrnila tudi na vas!

Lp,
E.

p.s.: upam da vprašanje ni neprimerno - če je, vas prosim da me opozorite (sem nova na forumu in vseh stvari še ne poznam). Hvala!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #227 : 07 Julij 2007, 06:32:03
mladi niso od Jeny ampak od Arnija

Bravo Arni,  čestitke!

dafna,

kako ne poznaš nikogar, ki ima mopsa? Poznaš mene! In jaz imam celo dva mopsa ;D. In imam celo tvojo št. Te pokličem ob prvi priložnosti, ko pridem na tvoj konec.

Eho,

pozdravljena na forumu! Lepo, da si se oglasila še pred nakupom mopsa. Po navadi pridejo ljude iskat info takrat, ko je že prepozno. Upam, da ti bomo s skupnimi močmi lahko pomagali.

V Sloveniji so cene mopsov od 500 eu pa navzgor. Žal pa cena ni noben pokazatelj kakšnega mopsiča se dobi za ta denar. Nekaj postov višje sem pisala o  ceni in kvaliteti. Osebno sem mnenja, da je potrebno že pred nakupom dobiti veliko info o leglu iz katerega kupuješ mladička in o samem vzreditelju. Žal je danes tako, da jih veliko iz vzreje preide na rejo.

Preden se dokončno odločiš za nakup mladička, si izposodi knjigo in preberi vse o tej pasmi. Veliko je napisanega na netu, vendar moraš vzeti v obzir, da vsaka psarna svoje pse samo hvali. Najboljši način spoznavanja neke pasme in linije je obisk pasje razstave, kamor zaide veliko lastnikov mopsev. Tam imaš možnost, da pridobiš dokaj realne informacije pa še v živo vidiš veliko predstavnikov.

Si se že odločila za nakup mladička? Iz kje pa je? In ti kar sprašuj, če bomo znali, ti bomo rade volje odgovorili.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Eho

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 07 Julij 2007, 12:57:43
MIŠA, hvala :)
Ja, literature imam že kar precej, tako da sem že marsikaj prebrala, vse tiste dobre in slabe strani, to kar pravijo psarne o svojih psih pa vzamem z rezervo, razen če mi tega nekdo ne potrdi z lastnimi izkušnjami.
Mladiča imamo namen kupiti naslednje leto v spomladanskem času ali še leto kasneje (saj pravim - finance) - sama sem še gimnazijka in ga  v začetku ne bi rada puščala samega, tako da bi nekje konec junija bil idealen čas.
Ker sama prihajam iz Maribora oz. iz okolice nekako razmišljam da bi ga kupila na Štajerskem koncu, saj je tako dosti lažje večkrat obiskati vzreditelja in ostati v (pogostem) stiku z njim (se mi zdi da je to precej pomembno, ne vem kakšno je mnenje ostalih), tukaj pa vem samo za eno psarno, pa sem že slišala par stvari in mislim da ni napačna.
Aha, pa še to ... kak je kaj s črnimi mopsi v Slo? Sem videla da jih VLADIMIR ima ... ker priznam da so mi je ta barva res zelo všeč, pa takšna čisto svetla, kot siva že :) drugače pa ne bom zbirčna kar se barve tiče, ampak če imaš možnost, da dobiš nekaj kar ti je še posebej všeč - zakaj pa ne ;)


Lp,

E.



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 07 Julij 2007, 13:21:11
Jaz ti predlaga da se povežeš z tem g. Vladimirjem,ga obiščeš in boš videla če je to-to,če ni išči dalje ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Eho

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 09 Julij 2007, 11:35:46
Ja, sem tudi sama razmišljala o tem, ampak v tem času dopustov nočem "gnjavit" preveč, tako da ga bom najbrž kontaktirala konec avgusta :).

Lp, E.



Eho

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 10 Julij 2007, 18:19:36
Kako je pa z nego?



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #232 : 10 Julij 2007, 19:41:00
Nega ni zahtevna,samo teh kratkih špičastih dlak imaš vsepovsod tudi v piskrih :(,jaz našo redno krtačim ,samo ji zelooo gre dlaka non-stop ven ,tudi gubico vedno še ščistim in ušeska zbrišem.Kopam jo pa različno včasih na en mesec včasih manj,po potrebi.Je pa sama rada zelo čista tako da če je kje po kakšni prašni potki hodila se potem tako začne nervozno praskat da kar vem da se mora skopat potem je pa takooo zadovoljna in tako ponosno hodi po stanovanju ;D.Tudi na morju jo vsak dan po kopanju v morju dobro stuširam z sladko vodo pa jo še kar srbi in ko pridemo domov mi kar hodi pod nogami in čaka da jo skopam v bani  ::)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #233 : 10 Julij 2007, 22:39:12
Ja, sem tudi sama razmišljala o tem, ampak v tem času dopustov nočem "gnjavit" preveč, tako da ga bom najbrž kontaktirala konec avgusta :).

Lp, E.

Nisem mopsar pa vseeno...če se ne motim ima psarna SloLand oz. g. Vladimir zdaj leglo. Mogoče bi šla pa pogledat in vidiš kaj ti je všeč in kaj ne  :)

dafna z dlakami imamo pa očitno vsi probleme...moj je zunaj pa pobiram dlake iz juhe in podobno  ::) Solati tudi že pravimo zelena s črnim pridihom  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #234 : 11 Julij 2007, 10:25:43
 :P Neyka dober tek :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #235 : 03 Avgust 2007, 19:53:18
Naše mopse vam pošiljajo en lep morski pozdrav:









Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #236 : 03 Avgust 2007, 20:54:31
 :D mi pa letos z morja nimamo nič slik ker nam je na morju aparat crknil >:D,drugač je pa naša cele dneve na svoji blazini spala ,sem jo šla malo stuširat in je šla jest in spat ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #237 : 16 Avgust 2007, 07:06:31
Eh, dafna, škoda za fotkiča  :( Kje pa ste bili na morju? Se je dafna kaj kopala v morju?

Naše mopse prav uživajo na tisti vročini samo malo se izogibajo vode  ;D

In še nekaj slikc:







Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #238 : 17 Avgust 2007, 15:01:45
Mi smo bili na otoku Ugljan ,malo sem bila razočarana ker so vsepovsod same skale in ne moreš lepo it v vodo.Naša Dafna se je samo 1x kopala ko sem jo nesla v vodo,drugač se pa ona raje tušira  :(,pa čeprav je letos bilo morje toplo 30 stopinj.Samo mislim da če bi bila lepa potka v vodo bi prišla za nami ,zdaj se pa ni znašla :-\.Pa vi kje ste bili?Vi imate prikolice ali ne?Mi ponavadi tudi kampiramo samo letos jaz z mojim trebuhom nisem želela spat v šotoru-drugo leto pa bomo spet.No sem si pa ogledala kampe na Ugljanu pa mi niso bili vseč ravno taradi plaž,je pa na otoku OGROMNO SLO

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #239 : 21 Avgust 2007, 11:18:08
Naši sosedi imajo tud mopsa in moram reči da je tako divjaaa in prava je za agility. še slikica :

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu