Mops [Pug]

regalis · 563356

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #510 : 04 Januar 2008, 09:18:42
Lonna po novem znaa: sedi, tačko, prostor in priklon

Se ti ne zdi, da tri- stirimesecnega mladicka malo prehitro in prevec obremenjujes z solsko vzgojo? Trenutno bi mladicek poteboval cim vec dnevne socializacije kot je navajanje na nenavadne predmete, sume in zvoke, voznjo z avtom, dvigalom, avtobusom, navajanje na druge ljudi in otroke, srecevanje in igro z drugimi psicki ( ki so primerno socializirani ). Seveda pod predpostavko, da je tvoj mladicek zdrav in predpisano cepljen.

kdor ma mopsa, a mi lahko pove če ga vzame sabo na morje :D
 ??? ???

Mopsi tako kot drugi psi, lahko gredo na morje, jezero ali reko, ce jih lastniki le zelijo vzeti s seboj in ce imajo zeljo se lahko tudi kopajo. Poleti je potrebna velika previdnost pri transportu psa, namestitvi in prehrani, ki naj bo lazja kot pozimi. Zaradi njihove brahicefalne glave ima vecina mopsev tezave z dihanjem in dihalnimi potmi. Poleti je nevarnost vrocinskega udara, zato jih nikakor ne silimo na vodo ali na sprehod v najvecji vrocini. Nekateri mopsi obozujejo vodo, drugi ne, odvisno kako so jih lastniki navadili. Nekateri priporocajo, da se psa stusira s sladko vodo, ko pridejo iz morja. Jaz pse stusiram samo v primeru, da jim sol ne odgovarja, ce bi se praskali. Drgace pa psi sami poskrbijo za to, saj se po prihodu iz vode temeljito "obrisejo", da se valjajo po tleh.

a gdo ve gdaj majo mopsi maldičke  ???

tara11,
pozdravljena na forumu! Naprosam te, da se v bodoce trudis pisati pravilno slovensko in poizkusas popraviti svoje slovnicne napake pred oddajo tvojega posta, da se bomo lazje razumeli.
Mopsi tako kot vsi drugi psi lahko imajo mladicke sele, ko imajo urejeno  papirolosko dokumentacijo, rodovnik, vzrejno knjizico, ki jo dobijo od vzrejne komisije, da so zdravnisko pregledani, ko je lastnik psicke poiskal primernega plemenjaka, ki ima ravno tako urejeno vso pedigrejsko in zdravstveno dokumentacijo in seveda dovolj stari. Ter normalno, ce ima vzreditelj pogoje za vzrejo mladickov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #511 : 04 Januar 2008, 12:19:15
Meni se pa zdi super, da se tudi majhni kužki naučijo osnovnih povelj in kakšnega trikca že, ko so mladički. Saj so ravno tako zmožni učenja, kot katera koli druga pasma pri tej starosti. Je pa potrebno imeti v mislih to, da pri tej starosti ne morejo biti dolgo zbrani - se pravi se kužka uči večkrat po par minutk.

Se pa strinjam, da je potrebno veliko delati tudi na socializaciji.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 04 Januar 2008, 13:50:38
miša hvala za odgovor ampak mene zanima katere letne čase imajo mopsi mladičke  ;D



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 04 Januar 2008, 13:51:38
in naj ti povem da sem jaz tara111 in ne tara11  >:( :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #514 : 04 Januar 2008, 13:52:54
miša hvala za odgovor ampak mene zanima katere letne čase imajo mopsi mladičke  ;D
Ja, odvisno kdaj pariš, ane. ;) ::)



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #515 : 04 Januar 2008, 14:19:56
Se ti ne zdi, da tri- stirimesecnega mladicka malo prehitro in prevec obremenjujes z solsko vzgojo? Trenutno bi mladicek poteboval cim vec dnevne socializacije kot je navajanje na nenavadne predmete, sume in zvoke, voznjo z avtom, dvigalom, avtobusom, navajanje na druge ljudi in otroke, srecevanje in igro z drugimi psicki ( ki so primerno socializirani ). Seveda pod predpostavko, da je tvoj mladicek zdrav in predpisano cepljen.
Učima se samo parkrat na teden po par minut...maksimalno deset ponavadi pa pet. Drugače se pa seveda da igra tudi z ostalimi psički in našo Piko, če gremo kam gre z nami,...
Sicer pa večina ljudi priporoča, da se pse začne učiti čim prej in to z igro.

Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #516 : 04 Januar 2008, 15:10:09
miša hvala za odgovor ampak mene zanima katere letne čase imajo mopsi mladičke  ;D

Mladički niso vezani na letni čas. Odvisno je od tega kdaj se psica goni - to pa je lahko zelo različno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #517 : 04 Januar 2008, 16:23:06
miša hvala za odgovor ampak mene zanima katere letne čase imajo mopsi mladičke  ;D

Na zalost se mladicki ne proizvajajo v tetrapaku kot cokoladno mleko iz mlekarne.
 Samicke, ne glede na pasmo, se gonijo v razlicnih casovnih terminih, nekatere na 6 ali 8 mesecev, veliko psick se goni samo 1x na leto pri majhnih pasmah pa ni redkost da se gonijo tudi na 15 mesecev 1x. Nekatere bolj prvinske psicke se gonijo vsakic ze ob vecji spremembi okolja, ki je povezano v vecjo teperaturno razliko. Lahko pa se psicka tudi zacne goniti pa s tem preneha, ce njena notranja ura "ugotovi", da ni pravi cas za mladicke, ker je temperatura okolja drasticno padla. Tako, da ni pravila, kdaj bo psicka imela mladicke. V naprej lahko to predvidijo le vzreditelji, ki imajo psicko ze dolgo pri sebi ali pa imajo nastudirano svojo linijo, ker psicke "nekako podedujejo" gonitveni ciklus svojih prednic. Nase mopse se gonijo samo 1x na leto in to v najbolj vrocem poletnem terminu.

in naj ti povem da sem jaz tara111 in ne tara11  >:( :)

Se opravicujem za napako, ki je tipkarskega vzroka ne pa slovnicnega! Upam, da si kljub temu dojela, da sem odgovarjala na tvoje vprasanje.

Meni se pa zdi super, da se tudi majhni kužki naučijo osnovnih povelj in kakšnega trikca že, ko so mladički. Saj so ravno tako zmožni učenja, kot katera koli druga pasma pri tej starosti. Je pa potrebno imeti v mislih to, da pri tej starosti ne morejo biti dolgo zbrani - se pravi se kužka uči večkrat po par minutk.

Se pa strinjam, da je potrebno veliko delati tudi na socializaciji.

Zal je moje mnenje, da je treba mladicku pustiti mladickasti cas za igro. To se mi zdi tako, kot, da bi 12 mesecev starega otroka zahteval, da mora  ze znat kakat na kahlici. Mopsi imajo dolgo zivljensko dobo in v 15 letih bo cas za vse. Tista kratka mladickasta doba tam nekje do 4 meseca pa se ne bo povrnila nikoli. Osebno mi je prav malo mar kako ravnate s svojimi psmi, saj je znano, da  je vsak lastnik najbolj pameten zase in posledicno za svojega psa, kar je lepo razvidno tudi iz tega dela foruma. Meni se samo zdi skoda psu krasti tisto malo "otrostva" ki ga ima v ze tako kratki zivljenski dobi ( naspram cloveku) in to je seveda samo moje osebno mnenje. Ce do 4 meseca mladic obvlada sedi, prostor, da lula in kaka na povelje in hodi na povodcu lepo ob nogi je to najvecji uspeh in odlicna podlaga za nadaljne ucenje.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #518 : 05 Januar 2008, 09:10:46
Nasa vcerajsnja slavljenka je dopolnila celi dve leti:





Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #519 : 05 Januar 2008, 10:13:12
Mali pozerki želiva s Cleo vse najboljše in še veliko slastnih tortic :o :o :o

You can't manufacture a miracle


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #520 : 05 Januar 2008, 11:10:06
Še tukaj vse naj naj! :-*



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 05 Januar 2008, 11:37:36
Hvala za vse odgovore :)
Pa vse naj naj za tvojo mopsiko Missa!!
 :-*
lp



oli

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 05 Januar 2008, 11:44:32
Na nekem forumu sem prebrala, da mopsi zelo slabo prenašajo anastezijo in, da je neka mopsika zato umrla-se ni zbudila iz anastezije :'( :'(   (pri sterilizaciji).
Zanima me kakšne izkušnje imate vi in vaši mopsi s temi stvarmi.
 :)



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #523 : 05 Januar 2008, 12:28:27
Vse najboljše Šaška (?)!!! :o

Midva sva bla pa včeraj pri vetu, ga je proti kužnim boleznim cepla. Cvilu je z do konca odprtim gobčkom, na ves glas, vse to, ko ga je šele z vato obrisala.  :(

Tajček tolovajček


MopSaška

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
  • I love pugs:)
Odgovori #524 : 05 Januar 2008, 13:14:30
Živjo! Sem nova ljubiteljica mopsov na forumu. Mopsa še nimam, jih pa kar nekaj dobro poznam :). Vsem mopsačem in njihovim mopsom želim zdravo, srečno in poskočno novo leto 2008.  ;D
P.S.: Zeko, a je s tvojim mopsom že kaj boljše?



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #525 : 05 Januar 2008, 13:47:52
Vse najbolše!



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 05 Januar 2008, 14:38:54
  Živjo!
Zanima me če je potrebno tudi mopsa peljati na sprehod tako daleč kot druge pse ???
                 
                 lp
                      tara111 ;D



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 05 Januar 2008, 14:45:57
in zanima me še kolikokrat mu je potrebno strišti nohte ne nogah  ???
upam da gdo od vas to ve !

lp



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #528 : 05 Januar 2008, 15:29:40
Živjo! Sem nova ljubiteljica mopsov na forumu. Mopsa še nimam, jih pa kar nekaj dobro poznam :). Vsem mopsačem in njihovim mopsom želim zdravo, srečno in poskočno novo leto 2008.  ;D
P.S.: Zeko, a je s tvojim mopsom že kaj boljše?


Zdaj je že čist vredu, kakor bi moglo bit skos. Še povodec morm kupt pa oprsnico, pa ga vlečem na triglav! :D

Tajček tolovajček


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #529 : 05 Januar 2008, 17:39:32
Na nekem forumu sem prebrala, da mopsi zelo slabo prenašajo anastezijo in, da je neka mopsika zato umrla-se ni zbudila iz anastezije :'( :'(   (pri sterilizaciji).
Zanima me kakšne izkušnje imate vi in vaši mopsi s temi stvarmi.
 :)

Jaz imam prijateljico ki je sterilizirala svojo mopsiko pa se je normalno zbudila.

LP Anja
Naj album


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #530 : 06 Januar 2008, 09:22:50
Zanima me če je potrebno tudi mopsa peljati na sprehod tako daleč kot druge pse ???
       
Ni ga treba voziti na zelo dolge sprehode, kot nekatere pasme. V opisu piše da je mops "pes za na kavč". Eni so prave lenobe, drugi pa gredo tudi na malo daljše sprehode. Jaz grem na sprehod dokler ne začne Lonnaa prosjačit naj jo nesem :D

in zanima me še kolikokrat mu je potrebno strišti nohte ne nogah  ???
upam da gdo od vas to ve !
Jaz sem Lonni do zdaj strigla samo enkrat, tako, da nebi mogla povedati po kolkih mesecih...je pa res, da tisti psi, ki veliko hodijo na sprehode in so vzunaj si krempeljčke brusijo na alsvaltu,... tako da odvisno. :)

Lp



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #531 : 06 Januar 2008, 10:14:37


Saska se vam zahvaljuje za lepe zelje in cestitke!

Zanima me če je potrebno tudi mopsa peljati na sprehod tako daleč kot druge pse ???

Vsak pes ne glede na pasmo, spol ali velikost je osebek zase. Zato je priporocljivo, da potrebe po hrani, vodi, spanju, igri in sprehodom cimbolj prilagodimo njemu. Nekateri psi so bolj agilni in potrebujejo vec gibanja in celo miselne zaposlitve. Drugi psi so ze po naravi bolj mirni in se raje pustijo nositi kot pa da bi hodili na dolgesprehode. Ker pa so mopsi znani po svoji hiperaktivnosti, ce jim le njihova konstitucija to dopusca, moramo mi lastniki poskrbeti, da se prevec ne naprezajo. Popolnoma normalno je tudi, da mladicka in mlajsega psicka ne vozimo na dolge sprehode, ko pa odraste pa so lahko tudi sprehodi daljsi, ce jim to odgovarja.
Vsekakor pa je od vodnika odvisno kaksni bodo psickovi sprehodi.

in zanima me še kolikokrat mu je potrebno strišti nohte ne nogah  ???

Kremplje na prednjih in zadnjih tackah se strize po potrebi. Vsekakor je potrebna posebna previdnost pri strizenju krempeljckov, saj nepoznavanje pasje anatomije privede do napacnega zastiga nohta in lahko pride do krvavitve, kar pa zna biti za kuzka zelo boleca. Moj nasvet je, ce se nikoli niste strigli krempeljckov, ce nimate res dobrih klesc in ce kuza ni vajen tega pocetja, da nikar ne poizkujsajte tega sami doma. Za prvic pojdite k veterinarju ali kaksnemu pasjemu frizerju in poprosite, da vam pokazejo in vas poducijo kako se to pocne.
Po navadi je tako, da, ko zacnemu kuzku strizti kremplje jih bomo morali redno, saj kremplji potem rastejo hitreje. Zazeljeno je, da bi si jih kuza moral z dolgimi sprehodi obrusiti sam.

Na nekem forumu sem prebrala, da mopsi zelo slabo prenašajo anastezijo in, da je neka mopsika zato umrla-se ni zbudila iz anastezije :'( :'(   (pri sterilizaciji).

Problem anestezije ni samo pri mopsih in ostalih malih molosih, ampak pri vseh psih z brahicefalno glavo in ostalih velikih molosih kamor spadajo tudi velike pasme kot so mastif, mastino, bordojska doga ter angl. buldog, francoski buldog...
Drugace pa narkoza pusti posledice na srcku in krvnem obtoku pri vseh zivih bitjih ne samo pri psih. Zato pa moramo ljudje  pred vsakim operativnim posegom v bolnisnici podpisati izjavo.
Veterinarji po navadi poznajo pasmo in pasemske karakteristike in temu primerno potem psa obravnavajo.
Za mopso, ki je zaspala po narkozi je lahko vec vzrokov in ni nujno, da je kriva narkoza: ( alergija, slabo srce, druga skrita  dedna okvara) ali celo neznanje veterinarja zaradi prevelikega ali napacnega odmerka, kar je pa zelo grdo spekulirati s podatki na tak nacin. Ce niso naredili obdukcije, ne bo vzrok nikoli pojasnjen.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


oli

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 06 Januar 2008, 12:01:29
ok, hvala za vse odgovore pa počohejte vaše mopse v mojem imenu  :P :P
lep pozdrav!!
 :) ;D :) ;D



tara111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 06 Januar 2008, 12:05:23
100x hvala za vse vaše odgovore
 lp



oli

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 06 Januar 2008, 12:59:58
za zabavo pa še filemček  :P

http://www.youtube.com/watch?v=cc2hnupC_6E



MopSaška

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
  • I love pugs:)
Odgovori #535 : 06 Januar 2008, 13:12:42
Na zaspano nedeljo zaspan mops ;D ;D ;Dhttp://uk.youtube.com/watch?v=4MbzKnB-XkY&mode=related&search=
(Upam da bo delal ;)



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #536 : 06 Januar 2008, 13:18:57



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #537 : 06 Januar 2008, 13:38:57
Dajmo, deklice, malo se umirite s tem youtubom. Ce bo kdo zelel videti mopse bo ze sam pogledal. Sploh pa sem se oglasila zaradi tega zadnjega filmcka od *Lila*. Kot prvo, to sploh ni mops, popolnoma atipicna glava, repek , barva, podolgovat okrogel smrcek, ki nima veze s potlacenostjo... >:(

Se mi zdi, da bi bilo potrebno na forumu postaviti neka jasna pravila, ne samo z objavo tujih slik ampak tudi z reklamiranjem svojih psov, ker to je postalo ze neznosno. Slike nerodovniskih kuzkom po moje ne bi smele biti prilimane v temah, ki so namenjene pogovoru o dolocenih pasmah. Moje mnenje je, da  se na ta nacin ustvarja nepotrebna reklama nerodovniskim kuzkom, ki so, kljub temu, da so podobni predstavnikom neke pasme, se vedno samo mesancki.

Potem pa pride do tega, da moramo  gledati slike ali posnetke psov, ki z doloceno pasmo nimajo nic skupnega. >:( >:( >:(

Upam, da bo to videl kaksen od adminov in poizkusal najti pametno resitev v stilu, da lahko v pasemskih temah sodelujejo vsi, slike pa se lahko objavljajo samo psov z rodovniki. Saj obstaja veliko tem, kjer se lahko prilima slika mesancka, nerodovniskega ali cistokrvnega brez rodovnika ali kakorkoli ze imenujete pse brez papirjev.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #538 : 06 Januar 2008, 13:55:02
Miša, mogoče ne sodeluješ na pravem forumu, vse to nekje že je, tako da... ;)

Tvoje rešitev je pa  :D :D In kako naj bi jaz vedela ali je pes na sliki rodovniški, ali ne? S čim mi bo to nekdo dokazal? Kako bi ti za sliko tvoje Saške dokazala, da je na njej res ona, in da ima rodovnik?  Si za hece ;) ::)

Lp nina








MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #539 : 06 Januar 2008, 14:13:29
Ne, nisem za hece!  >:(

Vem pa, da to ni neizvedljivo!  :(  Vsekakor  pa ne mores vedeti kdo ima rodovniskega psa, ce tega sam ne napise. No, v tej temi ( in verjetno je tako tudi po drugih) vecinoma forumasi sami napisejo ali bolje receno se pohvalijo, da imajo nerodovniskega psa kupljenega samo za 500 evrov.

Miša, mogoče ne sodeluješ na pravem forumu, vse to nekje že je, tako da... ;)

Ni mi pa jasno, kaj si hotela povedati s tem ? Da vse to ze nekje je...kaj... tukaj napisana pravila ali na kaksnem drugem forumu, kjer je prepovedano reklamirati nerodovniske kuzke?

In to, kdo ima rodovniskega kuzka in kdo ne, je cisto simpl dokazat: z rodovnikom. Jaz ti lahko od vseh svojih psov ( imam jih sedem) poskeniram rodovnike in ti jih posljem ali pa celo  javno objavim po posameznih temah, da ne bo dileme ali so rodovniski, kdo je vzreditelj in kaksne pasme so.

Kakorkoli, vsekakor mi ni vsec, da se pod doloceno pasmo reklamirajo atipicni  psi, ki so bili kupljeni pri dvoriscnih steparjih. Pa to ni problem samo pri mopsih ali deveti grupi ampak skoraj pri vseh pasmah.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.