Mops [Pug]

regalis · 563361

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 26 November 2008, 16:38:22
Res lepo od tebe da se spomniš na njih in jih pelješ na sprehode, ko bo blo več takih  :-\ Ubogi reveži, jaz sploh ne upam več na strani zavetišč ker se mi tako zasmilijo, da bi najraje kar vse posvojila  :( Zato pa ne razumem tistih, ki plačujejo nerodovniške pse po astronomskih cenah. V čem je sploh smisel, če pa je v zavetiščih toliko mešančkov, ki so ravno tako prikupni in bi bili presrečni če bi kdo skrbel zanje.
Mi smo pred 3 leti posvojili dolgodlakega nemškega ovčarja, ki je bil najden na avtocesti z zlomljeno nogo in že povsem izčrpan in sestradan. Njegov karakter je enkraten, se mi zdi da ti psi še posebej izkažejo hvaležnost lastniku.



lp!

Saj so res bogi.. v MB so vidno prizadeti nekateri se tako bojijo reveži  :'( .. v Dramljah bi se pa kar crkljali  :)

Zakaj pa ne?

Če bi še kdo rad pomagal naj si pogleda urnik sprehodov na spletbnih straneh zavetišč :)

lp


FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 26 November 2008, 18:01:15
K nam pa se je letos poleti zatekel šarplaninec in bi ga bili obdržali samo je bil preveč napadalen. Do moje mame pa ne, ker mu je dajala hrano. Neverjetno kako si pes to zapomni. Ko sva s punco prišla na obisk naju ni spustil prej na dvorišče, ko ga je mami poklicala. Nočete pa vedet kaj je naredil s smetarji, ki so pobirali smeti. Kanta je ostala 4 hiše naprej. Da se o poštaju ne pogovarjamo. Pol so pa še bli problemi najt nekoga, ki ga bi odpeljal. Na koncu so prišli iz Celja po njega. Pa še to je bil ta gospod brez vseh pripomočkov. Tako da...

LP



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 26 November 2008, 19:33:41
Mene pa zanima tisti ki imate doma mopse, kakšne krtače uporabljate za česanje. Lahko kakšno priporočate?


FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 26 November 2008, 20:08:41
Meni je vzreditelj priporočal, da kupim za mojega mopsa gumjasto krtačko, ker je pri kovinski večja verjetnost, da mu poškoduješ kožo, ker je njegova dlaka krajša.
Je pa res, da nisem še take primerne tudi sam ne našel :-\ tako da ti lahko samo povem kar mi je bilo svetovano.

LP




Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 27 November 2008, 07:56:09
Res lepo od tebe da se spomniš na njih in jih pelješ na sprehode, ko bo blo več takih  :-\ Ubogi reveži, jaz sploh ne upam več na strani zavetišč ker se mi tako zasmilijo, da bi najraje kar vse posvojila  :( Zato pa ne razumem tistih, ki plačujejo nerodovniške pse po astronomskih cenah. V čem je sploh smisel, če pa je v zavetiščih toliko mešančkov, ki so ravno tako prikupni in bi bili presrečni če bi kdo skrbel zanje.
Mi smo pred 3 leti posvojili dolgodlakega nemškega ovčarja, ki je bil najden na avtocesti z zlomljeno nogo in že povsem izčrpan in sestradan. Njegov karakter je enkraten, se mi zdi da ti psi še posebej izkažejo hvaležnost lastniku.



lp !

Saj mene tudi muči  :'( se mi tako smilijo reveži,da bi vse odpeljala domov. Vseh ne morem enega bom pa  :), z tem ,da imam jaz zelooo zelloo dobre marketinške sposobnosti :D tako,da se bo našu kdo ,ki bo še kakega vzel :) Jaz Barch dobila kot darilo za roj. dan pred Barch sem imela pa prečudovito bitje ,ki sem jo rešila na morju in jo pripeljala domov  :)imela sem jo 5 let dokler mi jo ni povozil avto in to pred hišo :'(  tako in tako nisem nameravala nikoli več imeti psa ,ker enostavno ne pozabiš kar tako . Uglavnem prekrasno bitje ,ki ga še zdaj po 2h letih pogrešam  :'( .. No ,da ne bom preveč tipkala Lola v zavetišču ji je tako podobna k sem jo vidla sem si rekla tale bo moja  :) pa še Barch obožuje družbo, naravnost uživa hehe ona ima vse rada , mačke , pse ni da ni  :D

lp

Jep gumjasta krtačka je uredu ,priporočam tudi pri kopanju  :)jaz Barch kar na mokro skrtačim ko je še našamponirana  :)



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 27 November 2008, 10:08:23
Jep gumjasta krtačka je uredu ,priporočam tudi pri kopanju  :)jaz Barch kar na mokro skrtačim ko je še našamponirana  :)


Kakšen šampon pa uporabljaš?

LP



vladka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 27 November 2008, 14:39:12
pozdravljeni!
sem nova na tem forumu.
no da vam predstavim mojega sončeka-ime mu je Buči,star je 3 mesece in pol,je najbolj radovedno in razigrano bitje na svetu.ima pa eno malo "napakico" -nima repka,je pa drugače čisto zdrav.
evo še nekaj slikic



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 27 November 2008, 15:00:19
lp!

Fishbone pojma nimam kupujem ga pri veterinarju šampon za občutljivo kožo .Hodim k g. Trstenjaku v LJ ( nima nalepke tak roza je in je enkraten moji nič več dlaka ne odpada plus to ,da sva šli na testiranje ima alergijo in zdaj imamo tudi primerno prehrano .)Rešile smo problem odpadanja dlake tako,da ga toplo priporočam.


Joooooj kak cartli je tale tvoj Buči :D :o ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 27 November 2008, 15:01:02
lp!

Opps antialergijski šampon, boš videl dlake ne bodo več odpadale ;D



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 27 November 2008, 21:33:31
lp!

Fishbone pojma nimam kupujem ga pri veterinarju šampon za občutljivo kožo .Hodim k g. Trstenjaku v LJ ( nima nalepke tak roza je in je enkraten moji nič več dlaka ne odpada plus to ,da sva šli na testiranje ima alergijo in zdaj imamo tudi primerno prehrano .)Rešile smo problem odpadanja dlake tako,da ga toplo priporočam.

Aha, a ne veš pa če se ga da kupit v trogovini? No saj zaenkrat še nima problema z alergijami. Samo nikoli ne veš. Hvala Barchica



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 27 November 2008, 21:41:00
Vladka - Lep mopsek :D
A brez repka se je že skotil ali je imel potem kakšno neprijetno nezgodo?

LP



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 28 November 2008, 07:19:53
lp!

Flaška šampona nima nalepke tako ,da ti ne vem povedati ime šampona  :( bom pa vprašala ,ko grem naslednjič in ti javim  :)




Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #942 : 28 November 2008, 08:10:11
Verjetno je ta šampon Plivasept.


vladka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 28 November 2008, 11:42:45
Ja kar brez repka se je skotil.Oba brateca ki sta še bla v leglu pa sta ga imela!Pa saj mu zaradi tega nič ne manjka,je pravi nagajivček=))



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 28 November 2008, 16:54:47
lp!

Flaška šampona nima nalepke tako ,da ti ne vem povedati ime šampona  :( bom pa vprašala ,ko grem naslednjič in ti javim  :)



Aha, vredu. Ja to bi pa prosil ja, če si boš spomnila.



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 28 November 2008, 16:57:35
Ja kar brez repka se je skotil.Oba brateca ki sta še bla v leglu pa sta ga imela!Pa saj mu zaradi tega nič ne manjka,je pravi nagajivček=))

Ja to pa verjamem, da je nagajivček. Imam tudi sam doma 4 mesece starega navihanca.  :D Vse bi zgrizil kar mu pride pred oči.  :-\



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 29 November 2008, 10:12:41
lp!

Bom Fish ,takoj k greva tja..  :)

Veš Tina ,da ne vem  :D vem samo ,da je super . Vladka to so pa tako vsi k mali  ;D moja je vse razgrizla , polnilci za telefon ji bili najljubši hehehe Najbolj so srčkani ko gledajo TV , jaz svoji risanke nastavim in je kt prilepljena  :D

Zdaj ble z Barch zuni  :Djoj k ji sneg odgovarja :D čist je nora



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #947 : 01 December 2008, 09:15:23
Nekaj slikic našega sončka....


Pozdrav vsem....


FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 01 December 2008, 10:08:33
Lepe slikice.
Dopade se mi ta štrikana oblekica s kapuco. Je to kupljeno ali doma narejeno?
Če je kupljeno, kje je to za dobit?

LP



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #949 : 01 December 2008, 10:46:02
Puloverček smo naročili preko spleta po meri in sicer jih izdeluje Pika,vse to pa najdeš v rubriki Pikina oblačila. :) ;D :)
Drugače pa imaš veliko izbiro oblačil vseh vrst v trgovini Mr.Pet.Mi smo našega mopseka peljalI kar zraven,da je probal.

LP :) :D :D :)


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #950 : 02 December 2008, 21:49:53
NE SE  SPET KREGAT O RODOVNIKIH!!!!!!!!! TOLKO PREKREGANEGA... TIŠINA!!!  ;D


Gigosy, jutri ti slikam našo krtačo, pa še Tajčka mal poslikam.
Pikec, lepotec, cuker!!! :D

Tajček tolovajček


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #951 : 02 December 2008, 22:10:01
Zeko,smo že mislili,da si se "odselil".  :P :P :P
Slike pa le čimprej naloži.

LP


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 03 December 2008, 12:07:56
lp!


Vladka to so pa tako vsi k mali  ;D moja je vse razgrizla , polnilci za telefon ji bili najljubši hehehe

Aha se pravi da je to za mopse normalno :D ker jaz sem se že spraševala če nima kakšne vedenjske deformacije, ker mi zadnje čase ves čas nekdo visi na hlačnici  :D :D :D


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 04 December 2008, 08:43:17
Aha se pravi da je to za mopse normalno :D ker jaz sem se že spraševala če nima kakšne vedenjske deformacije, ker mi zadnje čase ves čas nekdo visi na hlačnici  :D :D :D

lp!

hehe :D , Še zdaj ima navado ,če je slučajno sama ,da znosi vse copate in po en čevelj (od vsakega para  :D) v kopalnico na posteljo ,ni ,da ni kam to zvleče  :D ampak grize pa ne več .Smo jo kregali pa si zgleda zapomnila .. razen ,če dobi v roke wc papir :o potem je pa žur po kopalnici hehehe :D  Radi se igrajo  :) jaz moji nabavila polno plišastih igračk  :) kt bi imeli otroka hehehe vsepovsod jih vlači  :D

A je kdo iz LJ slučajno,da bi se malo dobili ? ,da se naši mopseki mau spoznajo  :)



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #954 : 04 December 2008, 14:56:12
Aha, vredu. Ja to bi pa prosil ja, če si boš spomnila.
Verjetno je ta šampon Plivasept.

ja ta sampon je sto posto plivasept, ker ga imamo tut mi, ni nobene nalepke gor nc ni, uporabljamo ga pa ze od samega zacetka, ker smo meli ful tezave z dalko ko je bil oli majhen (zdej je star 2 leti) tako da smo kr ostali na tem samponu.

drugace me pa zanima, ce ima kdo od vas mopsa iz maribora natancneje od druzine oz psarne slo mops? aja pa ne gre za psarno slo land, to niso isti.

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 04 December 2008, 17:49:13
ja ta sampon je sto posto plivasept, ker ga imamo tut mi, ni nobene nalepke gor nc ni, uporabljamo ga pa ze od samega zacetka, ker smo meli ful tezave z dalko ko je bil oli majhen (zdej je star 2 leti) tako da smo kr ostali na tem samponu.

A se da ta šampon tudi kupit v trgovini ali ga dobiš samo pri veterinarju?



FISHbone

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 04 December 2008, 17:58:35
lp!

hehe :D , Še zdaj ima navado ,če je slučajno sama ,da znosi vse copate in po en čevelj (od vsakega para  :D) v kopalnico na posteljo ,ni ,da ni kam to zvleče  :D ampak grize pa ne več .Smo jo kregali pa si zgleda zapomnila .. razen ,če dobi v roke wc papir :o potem je pa žur po kopalnici hehehe :D  Radi se igrajo  :) jaz moji nabavila polno plišastih igračk  :) kt bi imeli otroka hehehe vsepovsod jih vlači  :D

Naš mali navinhanec pa ima najraje plišastega zajčka na vrvici.  :D Ni važno koliko je ura, ko mu ga pokažeš se zažene van. Pol pa  >:(  >:(  >:(  >:( da je groza. Do copatov ali čevljev še pa ni prišel in upam, da nebo. ;) Si pa rad prisvoji kak tepih ali koco in potem jo iščemo po celi bajti.  :P



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #957 : 04 December 2008, 22:07:24
Ok. Da se vtaknem. Plivasept ni pasji šampon, ampak razkuževalno milo za roke - uporabljajo ga npr. zdravniki pred operacijo. Fajn je za "razmaščevanje" dlake in kože, prepogosta raba pa lahko povzroči srbečico in prhljaj. Jaz bi ga uporabljala, če ga priporoči veterinar zaradi kakršnegakoli vzroka, kar brezveze pa raje ne.

Sicer pa obstaja dandanašnji pasjih šamponov že toliko vrst, kolikor je psov. Glede na to, da naši psi večino časa niso izpostavljeni pretirani svinjariji in da je njihova koža relativno občutljiva zadošča občasna osvežitev s kakšnim kvalitetnim šamponom za pse (lahko tudi za mladičke).

Če je pa plivasept neizbežen (čeprav, kot rečeno, z njim ni dobro pretiravat) se ga pa dobi v lekarni - pol literska plastenka za okrog 10 evrov.


In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 05 December 2008, 08:16:30
Ok. Da se vtaknem. Plivasept ni pasji šampon, ampak razkuževalno milo za roke - uporabljajo ga npr. zdravniki pred operacijo. Fajn je za "razmaščevanje" dlake in kože, prepogosta raba pa lahko povzroči srbečico in prhljaj. Jaz bi ga uporabljala, če ga priporoči veterinar zaradi kakršnegakoli vzroka, kar brezveze pa raje ne.

Sicer pa obstaja dandanašnji pasjih šamponov že toliko vrst, kolikor je psov. Glede na to, da naši psi večino časa niso izpostavljeni pretirani svinjariji in da je njihova koža relativno občutljiva zadošča občasna osvežitev s kakšnim kvalitetnim šamponom za pse (lahko tudi za mladičke).

Če je pa plivasept neizbežen (čeprav, kot rečeno, z njim ni dobro pretiravat) se ga pa dobi v lekarni - pol literska plastenka za okrog 10 evrov.


LP!

Pojma nimam če je sploh to to.. vem samo ,da Barch izredno odgovarja :) .Kar se tiče pa teh šamponov lahko samo rečem ,da jih imam tolko samo enkrat uporabljenih ,da se tema dela .  Jaz jo z tem šamponom umivam 1krat tedensko in ji odgovarja :) Interesantno pa ,da tiste krastice ,ki so se ji delale po teleščku so se vidno zmanjšale pri prvem kopanju z tem ,da se niso več širile k sva se naslednjič jih sploh ni imela več  :)

Bom uprašala veterinarja,da potrdi ,če je to to.. lp

Fishbone  :D mali vrageci so hehehehe moja tudi skrije vse tako,da samo iščem copate po celem stanovanju  :o :D Smrči pa tko,da včasih umiram od smeha  :D pa ful se ji sanja  :D pol pa laja , pa z nogami brca in ga biksa  :D ful je hecna .

lp



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 05 December 2008, 08:19:57
lp!

Moja je iz Češke , mogoče kdo ,ki kupil psa v Ce? Ta tip ( k bi ga najraje zadavila) jih je uvažal iz tam .