Mops [Pug]

regalis · 563292

pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1110 : 14 Junij 2009, 20:55:35
kok je luškan mali Tyson. :o


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1111 : 14 Junij 2009, 20:58:42
jst bom pa jutri star 1 leto  :P :P :P :P :P




pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1112 : 14 Junij 2009, 21:05:25
še nekaj svežih slikic

 


Lola11

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #1113 : 14 Junij 2009, 21:46:25



*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1114 : 16 Junij 2009, 13:10:56
pikec82  kako ste praznovali?  ;D



mopsiika

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1115 : 17 Junij 2009, 19:16:38
živjo ljubitelji mopsov! končno sem se še jst opogumila in se vključila na vaš forum..upam da sva s mopsekom dobrodošla :-[ moj mopsek bo pa pojutrišnjem star 3 leta in sem iz dneva v dan bolj nora nanj...pravi cukri so,ne?
me pa zanima kako vaši mopseki prenašajo to vročino-ker moj bolj slabo.... uživajte in en mopsov pozdrav:)



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1116 : 17 Junij 2009, 20:58:52
Ojla! Moja Taja je pa stara 3 mesece in jo moram res pohvalit, da že od skoraj prvega dne nimam problemov s kakanjem in lulanjem v hiši. Se je zgodilo da se je in polulala in pokakala na sedežno, ampak smo jo pol okregali in zdaj vedno teče ven. Je pa res, da imava skoz priprta vrata, da Taja pride ven. Samo pa full grize, ker jo matrajo zobki, bogica. Drugače je pa full pridna in pametna punca. Taja je moja, ampak se mi zdi da je za svojega gospodarja izbrala mojega fanta, ker njega vse uboga, mene pa skoraj nič!  ;)

Pozdravček vsem mopskom!

Maja & Taja


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1117 : 17 Junij 2009, 21:17:52
pikec82  kako ste praznovali?  ;D

Praznovanje je uspelo  :D ;) :D,naš mopsek je užival ob pasji tortici....



*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1118 : 18 Junij 2009, 14:51:27
je pa res že pravi gospod tale vaš frajer




*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 18 Junij 2009, 15:03:13
mam pa še eno vprašanje  ???

zdej v kratkem bomo verjetno dal Tysona kastrirat in nam je že veterinarka razložila koristi in kako poteka in vse, je pa tud omenila, da se kužku potem oblika telesa spremeni v malo bolj žensko. Kakšne imate kej izkušnje s tem?



Elicaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1120 : 23 Junij 2009, 22:58:06
LEP POZDRAV!!!!

Zanima me kdo v prihodnjosti pričakuje leglo mopsov(bež barve)?
Hvala za odgovor že vnaprej..

Ela



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1121 : 04 Julij 2009, 08:29:00
mam pa še eno vprašanje  ???

zdej v kratkem bomo verjetno dal Tysona kastrirat in nam je že veterinarka razložila koristi in kako poteka in vse, je pa tud omenila, da se kužku potem oblika telesa spremeni v malo bolj žensko. Kakšne imate kej izkušnje s tem?

Malo pozno pa vseeno :) a smem vprasat zakaj bi ga kastrirali? okej, da ne boste imeli mladickov mi je jasno, samo zakaj, a je agresivnejsi ali kaj drugega recimo zdravstveni razlogi? (to sprasujem v zelo mirnem tonu in iz radnovednsoti, da me kdo ne bo napadel za brez veze). mi Olija nismo dali kastrirat, pa tudi Ota ne bomo dali, se mi zdi da s pravilno vzgojo lahko oba samcka, tudi nekastrirana zivita v slogi. kako izgleda moje mnenje v praksi bomo pa videli ko oto zraste :)

drugace pa pravijo, da ce stelirizeras ali kastriras, da naj bi se kuza, kuzica zredil, kolk je to res pa ne vem. se mi zdi, da je spet fuul odvisno od lastnika, ki mora svojemu ljubljencku pac enostavno prilagodit kolicino prehrane. okej, ce sm iskrena ti nism nic pomgala :) vseeno drzimo pesti in tacke, da se boste najboljs odlocil.

lp, y&o&o

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 04 Julij 2009, 12:41:37
Zdravo,

drugač je naš Tyson čist pridna živalca in nič ne bi hotla spreminjat njegovega obnašanja, samo brala sem v eni reviji, da naj bi mel kastrirani kužki velikokrat daljšo življenjsko dobo in ker seveda hočmo da je Tyson čim dlje z nami sem mogla vprašat, če kej veste o tem  :) Je pa najbrž res, da malenkosti velik vplivajo na to in pa tud vsak kuža je posameznik s svojimi lastnostmi. Sej verjetno tud mi ne bomo šli na kastriranje, naša zverina mi je všeč taka kot je. Samo, če se gre za zdravje in dobrobit psa itak najprej pomisliš na to, da bo čim bolj ugodno zanj.
yazmin, seveda si mi pomagala :) vsakič, ko vidim kakšen odgovor na pesjanarju sem čist preveč vesela :o
Samo se pa zadnje čase tukej bolj malo dogaja, kje ste vsi? Povejte kako se kaj imate s svojimi mopski.

Naš mali Tyson z umazanim smrčkom




lep pozdrav



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1123 : 05 Julij 2009, 20:02:03
Pozdravljeni

Danes sem v Lendavi osvojil  PRM in četrti šampionat.




VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1124 : 05 Julij 2009, 21:05:36
Pozdravljeni

Tudi jaz sem zmagal v razredu INTERMEDIJA




mopsiika

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1125 : 08 Julij 2009, 09:44:41
dobro jutro...mene pa zanima kako vaši mopseki prenašajo grmenje in bliskanje? moj je bil na začetku še ok, ga ni nič motilo zdaj naenkrat pa ga je tako strah da mi zbeži pod posteljo in je čisto tiho kot miška-se zelo boji.... se mi zdaj kar smili ko je sam doma ob kakem neurju... kako ga odvadit tega in ga mal "opogumit"? pozdravček



*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1126 : 09 Julij 2009, 10:22:53
Živijo,

naš kuža zaenkrat ne porajta velik grmenja, samo včasih se mu zdi čudno, kaj tako ropota, sploh če ga to zmoti pri dnevnem počitku  :D drugač pa ni videt da bi se kej bal. Verjetno se pa ne da kej velik nardit pri tem.

Zadnjič je ena gospa pri veterinarju rekla da ima pudlja ujetega v telesu bernardinca  ;D ker se tako boji grmenja da zmeraj zleze pod pojsteljo.



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 19 Julij 2009, 08:26:33
Živjo vsem! Mene pa zanima ena stvar: moja mopsika je stara 4 mesece in sem čisto slučajno opazila, da ji v zadnjih tačkah občasno poči (pomoje pri kolkih). A je imel kdo s tem izkušnje? Od nekaterih sem že slišala, da to ni za tako mladega kužka nič hudega, ker se mu še kosti razvijajo, zdaj pa me zanima še od vas. Fajn sem zaskrbljena, ker se bojim za mojo Tajo!

Maja & Taja


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #1128 : 19 Julij 2009, 12:21:10
LP vsem,

evo mi se oglašamo z novimi slikicami  ;D z našega super dopusta, kjer je naš mopsek užival v vseh pogledih....



*maria*

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1129 : 19 Julij 2009, 23:55:41
Kaj je hud  ;D  upam da ne pokadi preveč na dan  :D kje ste pa bli na morju?



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 28 Julij 2009, 16:53:18
Živjo! VLADIMIR! Jaz bi pa zate imela eno vprašanje, ker sem prebrala, da se dolgo časa "ukvarjaš" z mopsi. In sicer, moja mopsika je stara 4mesece in pol in ima že 5 kg. Zanima me, če je to preveč za tako mlado psičko? Predebela se mi ne zdi, bojim pa se, da ne bo teža naraščala. Je brikete Royal Canin, enkrat na dan pa ji za priboljšek dam vmes še malo konzervice, dobi vsak dan enako količino. Izgleda pa kot da ima luknjo v želodcu, ker kar naprej fehta za še in še.
Hvala za odgovor že v naprej!

Maja & Taja


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1131 : 28 Julij 2009, 21:04:04
Živijo

Slikaj pa daj gor sliko bomo videli kaj pomeni kilaža.


l.p.

Vladimir


soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1132 : 30 Julij 2009, 17:50:29
Živjo Vladimir! Evo pripela sem zaenkrat eno slikico, upam da se kaj vidi kilaža!
Lp

Maja & Taja


soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1133 : 30 Julij 2009, 17:51:51
Evo, pa še dve! To je moja Taja, stara 4 mesece in pol, ima 5 kg, hiperaktivna!

Hvala za odgovor in lep dan!

Maja & Taja


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #1134 : 30 Julij 2009, 18:21:51
Pozdravljena



Psička sploh ni predebela,psičko kar tak lepo hrani pa ne bo problemov.
Hraniš jo z kvalitetno hrano za mladiče,pa ne bi smela biti predebela.V hrani ki jo hraniš je soraj vse kar potrebuje mladič.Naredi kako slikico čez čas pa jo daj gor.


Dosti veselja z psičko.


L.P.

Vladimir


soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 30 Julij 2009, 20:01:45
Zanima me samo še, če je res, da imajo mopsi lahko probleme s kolki (displazija kolkov) ? Od česa pride do tega? Taja zelo veliko skače po zadnjih tačkah, plazi se pod sedežno, nori... Včasih sem kar malo zaskrbljena!

Hvala še enkrat! Slikice bom pa še poslala!

Maja & Taja


Nuša172

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 30 Julij 2009, 20:46:12
Pozdravljeni vsi ljubitelji mopsov. sem nova uporabnica in novopecena lastnica mopsa ki slisi na ime Mylo, in bo kmalu star 3 mesece. Zanima me, kaj bi bilo najbolje narediti glede grizenja? - verjetno mu sedaj najbolj rastejo zobki, zato pogrize skoraj vse, kar se mu zdi primerno, od dekic, copat, hlac, prtov, papirja, ... lepo prosim za vase izkusnje glede tega in kako dolgo bo to se trajalo, drugace je pa zelo priden. lp



soncekm

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 30 Julij 2009, 21:39:00
Živjo! Moja mopsica je stara skoraj 5 mesecev in še vedno 100 na uro vse grize. Čevlji, ki so malo boljši in niso za doma, so zdaj v omari, vse kar visi, npr.kakšen štrikec, je pospravljen tako, da ga ne opazi itd. Zobki se mu bojo še enkrat zamenjal, tako da bo mislim da še kar nekaj časa grizel. Že tko so srčki, ko pa bojo nehal še gristi bojo pa cukrčki, tako kot je mopsica od moje sestre; cuker, da ni večjega! :o

Lp

Maja & Taja


yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1138 : 07 Avgust 2009, 22:23:10
Pozdravljena Nuša172,

mi problemov z grizenjem nismo imeli, pri Oliju (ki je sedaj star dve leti in pol) smo prakticirali razlicne igracke ki so primerne za zvecenje. imel jih je ene sedem razlicnih in vsak dan je imel drugo, nikoli ni imel iste igrace dlje kot dva dni. zato so mu bile igracke bolj zanimive od motecih stvari v stanovanju. pri Otu (ki je sedaj star ze tri mesece) pa se posluzujem iste taktike in mi ni unicil nicesar, je pa res da je precej radoveden kar je pac za mladica normalno.

npr: ko da mali navihancek v usta nekaj kar nesme, recimo robcek, se vedno obrnem in stecem stran od njega ter ga vabim k sebi :) malemu je to tako zanimivo, da gre zraven, robec pa tudi :) spotoma poberem igracko in mu z njo pomigam pred nosom, ko robcek spusti, dodam se ukaz "pusti" in ga nagradim z igracko :) dve muhi na en mah :)

aja, drugace pa imamo tudi precej tistih kosti, ki se zvecijo, ce se ne motim so te kosti iz bikove koze, se mi zdi?

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #1139 : 07 Avgust 2009, 22:23:51
aja, pa se cestitke za novega druzinskega clana :)

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)