PLL-DNA Test

martinca · 3165

martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
: 21 Maj 2010, 10:04:53
Ker nameravam z svojo psičko pred vzrejnim pregledom opraviti ta test v enem izmed tujih laboratorijev pozivam tudi ostale, ki ste zainteresirani , da bi z psom opravili ta test, da se mi javite, ker lahko dobimo boljšo ceno, če nas bo več. 

Več o PLL (v angleščini): http://www.aht.org.uk/genetics_pll.html ali (nemščina)http://www.pjrt.at/pll.html

Za sledeče pasme se zaenkrat prepozna mutacija gena: kitajski goli pes, jack russell terrier, miniaturni bull terier, parson russell terier, tibetanski terier, toy fox terier, volpino italiano, welsh terier.

Test stane za posameznika približno 50 Eur. Izvaja se preko ovzema sline, kmožno bi bilo tudi s krvjo vendar mora biti čas med odvzemom in pošiljanjem zelo kratek pri slini pa ni problem, če je ta čas daljši. Pribor in natačna navodila za odvzem pošlje izvajalec, ko vemo natačno število potrebnega pribora, potem se vse skupaj pošlje nazaj in rezultati so znani v 1-2 tednih.

Za parson russle in jack russle je test že obvezen v Avstriji in Nemčiji.

Lahko se mi javite na ZS ali na mail: [email protected]


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 30 Junij 2010, 15:49:57
Z veseljem sporočam, da so vsi trije psi, ki smo jih testirali negativni.
  :)
Fita Nebeška -/-
Snowball -/-
Snowflake -/-

Punce prve rezultate vama pošljem, ko pridem domov na mail, sprintan certifikat dobita kasneje po pošti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 30 Junij 2010, 16:03:37
Sem šele sedaj videla to temo, mi smo tudi že testirali. (bi prisegla da sem napisala post na temo PLL, pa ga sedaj ne najdem... no ja, starost :))

Super novice, tudi pri nas smo bili clear. je pa ta test med cenejšimi, in osebnos e mi 50€ nikakor ne zdi dosti.


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 17 Marec 2011, 09:10:14
Ker moram še z enim svojim psom opraviti ta test, lahko naročim več setov, če bi slučajno še bili kakšni interesenti. Test je opisan že v prvem postu, stane okoli 50 Eur (cena je odvisna od tega, koliko nas je).