Izsiljevanje za hrano

čara · 7324

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 21 Maj 2010, 11:47:59
Oj!

Doma se je pojavil problem. Začelo se je z keksom zjutraj od mame in zdaj Bina vsakič ko mama je (izjemoma kosilo, kadar vsi jejo) Bina tuli, jucka, bevska, ker hoče ona tudi jesti.
Jasno, izsiljuje samo njo, ker od ostalih nič ne dobi in to ve. Naj ta problem rešujem jaz (peljem psico na prostor-ker besede TIHO ne pozna) ali naj se to spravi reševati kar mama, ki je vse to zakuhala? V bistvu me zanima, če s tem kaj zbijam avtoriteto mami, ker psico spravim pod kontrolo jaz in ne ona?

Glede na to, da se je to kako leto skupaj napravljalo ali malo manj-bo trajalo približno isto časa, da jo neha izsiljevat?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 21 Maj 2010, 11:59:17
Glede na to, da si sam čez vikende doma, je fajn da jo mama porihta. Ti lahko z njo vadiš odlaganje in pokažeš mami kako to zgleda, lahko pa uvedete tudi hišni privez za kak radiator, če ji ni za ležat pri miru 10min.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 21 Maj 2010, 12:10:36
kompromis bi bil, da dobi tisti keks od mame, ko je mama gotova in je bina pridno nevsiljiva.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Maj 2010, 11:49:38
Jaz, ko smo na obisku pri mojih starših, prepustim vse skupaj kar njim. Meni doma ne teži, pridno leži ob mizi in dobi košček ali dva vmes ali na koncu, samo pod pogojem da ne teži. Pri mojih starših teži non stop, mami leze kar pod roko v krožnik.. ker jim ne morem dopovedat, da jim teži, ker jo nagradijo ravno v fazi, ko teži. Sem obupala in pustim da se sami zmenijo, nima pa avtoriteta nobene veze s tem.. vsaj pri moji psici ne, ker je čisto situacijsko naravnana  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 28 Maj 2010, 12:03:39
Jaz, ko smo na obisku pri mojih starših, prepustim vse skupaj kar njim. Meni doma ne teži, pridno leži ob mizi in dobi košček ali dva vmes ali na koncu, samo pod pogojem da ne teži. Pri mojih starših teži non stop, mami leze kar pod roko v krožnik.. ker jim ne morem dopovedat, da jim teži, ker jo nagradijo ravno v fazi, ko teži. Sem obupala in pustim da se sami zmenijo, nima pa avtoriteta nobene veze s tem.. vsaj pri moji psici ne, ker je čisto situacijsko naravnana  ;)

enako. :)

kakor so jih navadli(razvadli) to naj pa še prenašajo.
Doma noben ne teži. pa tud drugje ne če jih samo pogledam...ampak jih sami na skrivaj( pred mano) futrajo...
Cucka pa normalno ,da izkoriščata in vestno izrabljata vse, kar se jima drugje pusti in kar doma ne smeta.
....s tem se sploh ne obremenjujem več.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 01 Marec 2012, 22:13:26
Buhu. Zdaj je psina dobila preblisk, da bi tudi meni zganjala kraval, kakor pri mami.  ::)
Jasno, da sem jo takoj dala na njen prostor in je zaleglo, da je dala mir.

Zdaj nimamo več skupnih kosil, ker jaz jem prej/kasnej, ker hočem jest v miru, ne pa da me pes priganja zraven. Je pa v obnašanju kadar je mama doma vedno bolj tečna in ker ji je začel popuščat še foter, zdaj tudi njega izsiljuje.

Za dol počit je pa, da pri kosilu foter z eno roko je, z drugo pa Bino boža (si jo prav pokliče).

Ko so pa obiski na kosilu, takrat pa se čudežno pričakuje, da se bo vzorno obnašala (kot pri meni in bratu, če sma sama doma).

Jaz sem tukaj dala roke vstran in samo pripomnem, da tako so jo vzgojili, naj jo pa še prenašajo, če hočejo temu resnično narediti konec, pa naj se dosledno in sistematično lotijo, kar pomeni, da nikoli in nikdar pri mizi, od mize, pri pultu, med pripravo dajat hrano.

Po sistemu "Kdor teži nič ne dobi" in "hrano si je treba zaslužit".


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 Marec 2012, 01:29:43
V bistvu sploh ni problem v psu, če smo prav iskreni, a ne? ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 02 Marec 2012, 10:24:35
Točno tako Zoa, pri nas je podobna zadeva, le da je krivec mož. Ampak zdaj se je tudi on odločil da je bilo dovolj. In če Bella pri njem prosi in ne zdrži pritiska  :-*,  ji ponudi kisano solato ali, zadnjič poper na prtičku seveda to mala ni pričakovala, blek  ;). Jaz sem bila čist tiho in samo opazovala v soboto pa je imela Bella dovolj in se je lepo vlegla zraven mize, uau.. Ko smo pojedli sem jo zelo pohvalila in v svojo skledico je dobila nagrado. Seveda ne pričakujem, da bo od zdaj vedno pridna ampak začetek je in če bo mož vztrajal. Tu ni dvoma odločit se morajo tvoji starši. Mogoče jih vprašaj zakaj to počno ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 02 Marec 2012, 11:55:27
Sem ugotovila, da je pri nas mama "krivec" za razštelanega psa, na drugem mestu pa foter...Tako je to. Mene samo skrbi, ko bom šla na svoje in bo prišla na obisk in bo jesti na mizi, da bo tudi taka štala.  :-\
Zakaj to počne, ker ji je tako všeč, ker Bina rada je, ker jo počlovečuje, ker se ji zdi skrajno zabavno, ko jo ščipa v rit, tuli in skače. :D saj je tudi prejšnjega psa tako navadila, s tem, da Karo se je zadovoljil zjutraj z enim keksom in je imel uro za obrok naravnano na 14h...Bina pa ne, ona bi še več in še prej jedla, čim vstane :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 02 Marec 2012, 17:12:09
Mogoče bi bilo dobro na kak forum o psihologiji  :P da bi jih razumeli zakaj je tok fajn psa navadit viset pri mizi  :D No pri nas je podobno - ko so obiski sem dala roke stran. Sami se zmente. Po navadi še sedim zraven (itak da psov ni pri meni-ampak tam kjer dobijo). Po možnosti z glasnim komentarjem v stilu ''kaj a danes vas pa motijo ???'' Ker da psa toriram mi je BV, ker ni nič kriv. V skrajni sili imamo uveden hišni privez. Ne da se mi psa kregat za slabe navade drugih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 31 Maj 2014, 13:54:57
Spet oživljam temo.
Torej mene več ne moti, če Bina tuli, gruli, skače, cvili za mizo kadar preostali člani familije jedo. So jo pač tako razvadili. Vendar se je sedaj pojavilo-da imamo skupno kosilo-enak delavni čas, posledično prihod domov. In čeravno z Bino nimam težav glede obnašanja ob mizi kadar sva sami (ignor od 1. dne)...Se pojavi ta zelo moteč problem, kadar prisede mama ali foter.

Jaz želim jest v miru.

Očitno imam premalo avtoritete nad mamo in fotrom (ker smo se že pred prihodom zmenili da od mize nič, od pulta nič, pri mizi nič, pri pultu nič...pa so naredili po svoje) in psica to izkoristi?

Zdaj sem začela uporabljat ovratnico in tanek povodec, pa jo odpeljem v drug prostor, če začne tečnarit. Ali bo delovalo, obstaja boljši način?

Jezna sem, ker nočem hodit v konflikt s psom, ker to ni njena krivda. Niti malo ne. Ostali imajo prepoved kreganja in žnaranja nad psico, ker tako pač ne gre, da bodo v prvi vrsti razvadili, en čas tolerirali, potem pa zmirjali psa. Na koncu pa še nagradili nervozo z umivanjem krožnikov. Mislim, zakaj bi pes potem sploh bil miren, če pa svoje doseže z nemirom?

Imajo opcijo narediti isto kot jaz, ampak se nikomur od njiju ne ljubi dvignit riti in odložit žlico ter odpeljat psa na time out.

Isti problem je seveda, ko so obiski, praznovanja in takrat mami in fotru ni všeč to obnašanje. Takrat imajo takisto prepoved kreganja ipd-ker jaz zahtevam, da najprej naredijo red pri družinskem kosilu in pri pripravi hrane etc. Pri vsesplošnem obnašanju v hiši, doslednost njihovega obnašanja in pravil.

Cilj je ta, da bo ob moji prisotnosti za mizo dala mir, kakor da sva sami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 31 Maj 2014, 16:55:37
Po moje bi time-out moral kar pomagat... Vsaj pri moji je. Sicer ona ni nikoli nekaj pretirano izsiljevala, da bi prav rinila na mizo al pa se drla ali karkoli, ampak je hodila pod mizo med nogami, gledala gor, tepla ljudi s taco, jih lizala. Na začetku, ko še ni znala komande, da se lepo vsede in čaka zraven mize in pač samo tiho gleda, sem jo dala vedno na time-out. Sedaj sedi zraven mize, ko pa vidi, da ne dobi nič najprej sedi, da mir, potem pa gre velikokrat kar stran od mize in pride nazaj malo pred koncem kosila, ker ve, da na koncu dobi neko stvar, če je pridna. Če ni, gre pa že itak prej na time-out. Če sedi nonstop zraven mize in je lepo pridna ji tudi med jedjo damo kaj stran, če že je kaj takega. Sem pa mojo kar hitro naučila pravilnega obnašanja pri mizi, ker vse člane družine moti če pes rine nekam, se p!"%i in dela nered in so vsi sodelovali.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 02 Junij 2014, 11:36:28
In če nič drugega ne rata, poskusi na sebi kar sicer učiš psico - ignoriranje motečih dejavnikov  >:D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 02 Junij 2014, 15:47:49
Ne, pol si bom kosilo kar gor nesla. :)
Se bojim, da bi pri meni isto začela, če bi ji pustila noret ob mizi kadar smo vsi tam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 02 Junij 2014, 16:15:36
Kaj pa, če je na prostoru zraven tebe, ko jeste kosilo?


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 02 Junij 2014, 18:10:15
Ne gre. Razen če bi jo privezala in nonstop popravljala. Tako bi šlo. In da bi na konec dobila nagrado. Ona se ves čas premika od mame do fotra. Samokontrola na nuli.

Je pa (pri meni) sposobna sedet in čakat na znak, da začne svoje kosilo. Ali pa delat poslušnost vmes. Če imamo obiske, praznovanje, jo dam kar na povodec zraven mene.

In drugo leto imamo pri nas piknik s 100 ljudmi ufff.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 03 Junij 2014, 10:21:50
Samokontrola na nuli.

Kontrola pa tudi. Tastarima dvema povej, da ko si ti za mizo je naj ne futrata, ti si pa vzami čas in jo nauči da ko si ti za mizo, nima kej mrdat. To je lepa osnovna vaja odlaganja in po kosilu seveda dobi priboljšek, lahko pa tudi vmes če je pridna. Pa sej teorijo maš razdelano, sam v prakso jo morš dat  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 03 Junij 2014, 11:05:32
Meni se zdi, da bi znala prej doseči mir s tem, da jo navadiš na ležanje zraven tebe, kot to, da bo prosta in ne bo več izsiljevala in bo ignorirala vaše hranjenje.
Lahko si h kosilu vzameš nekaj njenih briketov, Brino imaš na povodcu, jo daš na prostor zraven sebe in vmes med kosilom nagrajuješ za pridno ležanje. Povodec imaš pa zato, da jo lahko popraviš, če vstane, ampak probaj stremet k temu, da bo čim manjkrat vstala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 09 Junij 2014, 16:29:16
Deluje kakor čudež. Čedalje manj je vstajanja in čedalje manj rabim nagrajevat vmes. Ko grem od mize mi je pa vseeno če začne rovarit.  >:D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #19 : 09 Junij 2014, 21:17:55
kaj deluje? Povodec?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 09 Junij 2014, 21:24:00
Ga niti ne rabim. Ampak ji povem, da je pridna, ko leži. Čez čas jo začne mučit in vstane , pa ji rečem prostor in ker uboga dobi miceni košček priboljška ali pa svoj briket. Prvih par kosil je bilo vstajanja več. Zdaj pa vidi, da se ji splača ležat, ker na koncu itak dobi priboljšek in še moje prijazno besedičenje. Sem pa uspela parkrat nagradit še predno je vstala in težila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 10 Junij 2014, 12:31:03
No super :)

Kasneje lahko dodaš tudi to, da kdaj pa kdaj vstaneš do mize in greš kaj iskat, ona pa naj ta čas še vedno leži. Vstane lahko šele na koncu kosila, ko ji dovoliš.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 28 Februar 2015, 16:23:56
Je delovalo.In zdaj je že en čas tako. Ko pa grem od mize in iz dnevne, se pa takoj začne horunsko priganjanje vseh ostalih. Mi je popolnoma vseeno. Ko bodo obiski in miza na hrani, bo pa privezana in nagrajevana za lepo obnašanje.

Če bodo ostali želeli imeti red. Si ga bodo morali pa sami naredi. Navodila imajo, če jim je prehudo biti dosleden in nekaj naredit z mir. Pol imajo vsaj prepoved zmirjanje in dretje. Soooryyy. Nima se mi kdo najprej dret na psa, zatem pa nagradit s pomivanjem posode.

Enostavno jim ne gre v račun, da psi drugače gledajo na svet, da niso pol toliko kompleksni in da rabijo črno bel svet pravil, ne pa celo mavrico odtenkov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!