Ali delam prav?

aja10 · 3367

aja10

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 23 Maj 2010, 10:47:58
Imamo 10 tednov staro psičko,pasma pritlikavi pudelj.Čez dan jo peljemo ven lulat in kakat,ji pa kdaj tudi noter uide,če nismo dovolj pozorni.Največji "problem" je zjutraj.Vstanem 5.15 da jo peljem ven kjer naredi svoje.Včeraj in danes zjutraj se je pa že noter polulala in pokakala,tako da bom jutri 15 minut prej vstala,da jo bom pravi čas ujela,če mi bo ratalo .Zadnji obrok dobi najkasneje ob pol sedmih zvečer,nato jo peljem ven,kjer opravi potrebo.Čez kakšno uro jo še enkrat peljem ven,da lula.Je pa vseeno zjutraj po tleh polulano,tako da razmišljam da bi jo tudi ponoči ven peljala.Za ponoči ali pa če nas ni doma,ji dam papir ampak ponavadi ni na papirju nič,drugje po tleh pa.Ne vem,če ji je 3-krat uspelo polulat se na papir.Zdaj papir polagam čez cel hodnik,sčasoma pa bom papir odstranjevala.Včeraj,preden,smo za eno uro šli na obisk,jo je sin peljal ven da je lulala.Se spokamo v avto,pa se spomnem da sem nekaj pozabila in grem gor iskat.Med tem časom kar je bila sama,pet minut,se je že polulala,čeprav je lulala zunaj tik preden smo šli od doma.Sicer je bilo na papirju,kar pa ni nič čudnega,saj je bil po celem hodniku.
Zavedam se da je še mladič ni mi pa jasno da se zjutraj pokaka,če ni še nič jedla od prejšnega večera.Danes je bilo celo tako,da je tudi nisem ven peljala takoj zjutraj,ker je že noter svoje naredila,pa sta bila čez eno uro še dva večja kupčka in še polulano,pa ji nisem takoj zjutraj dala niti vode niti briketov.
Zanima me še,če prav naredim,ko jo takoj zjutraj peljem ven na potrebo,nato ji dam jest in pit,pa še enkrat ven.Ali naj ji dam jesti potem pa jo ven peljem?
Prosim če se malo razpišete o svojih izkušnjah in če delam prav.Naj še povem,da dobi jesti 3-krat na dan ob točno določenih urah.Je pa res,da ko smo doma jo peljemo ven vsaki dve uri lulat,dopoldne ko smo v službi in šoli,pa žal,to ni mogoče,zato ji tudi nastavljam papir,ampak uspeh ni velik.Tudi s kisom sem po tleh namazala,ko se je polulala,saj sem prebrala,da tam pes ne gre potem več lulat,ampak našo Ajo to nič ne moti.





esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 23 Maj 2010, 13:37:32
Pozdravljena! Kaj pa če bi Aji kupila tisto ograjico za mladičke, ali pa tisto kletko za velike pse, in bi jo dala noter ko te ni doma ali pa ponoči? Načeloma se pasji mladički ne polulajo na njihovo ležišče. Pa jo kaj slišiš ponoči, ko se zbudi? Če jo slišiš, jo vsakič ko se zbudi pelji ven, če pa ne, bi si pa sama budilko nastavila vsake 3,4 ure, in bi jo na 3,4 ure peljala ponoči ven. Potem pa, saj veš. Pelji jo ven po vsakem obroku, po vsaki igri, in jo zeloi pohvali, ko se polula zunaj, če se pa polula ntri pa le ignoriraj, in pobiši.
Veliko sreče! :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


aja10

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Maj 2010, 16:19:41
V boksu je sicer bila 2-krat,takrat ko sem jo na cepljenje peljala enkrat pa smo šli na obisk k prijateljem(15 min vožnje) in obakrat se je v boksu pokakala,tako da nisem sigurna če bi to uspelo  ???Ko se polula noter jo sicer malo okregam,mislim pa da tudi sama ve da je naredila narobe,saj gre takoj na svoje ležišče in "potuhnjeno"leži.
Ponavadi se po obroku,ko jo peljem ven,v roku 5 minut polula in pokaka,danes pa vse skupaj traja dlje ???.Pa ne da bi se meni kam mudilo,ampak zjutraj je več kot pol ure minilo da je svoje opravila,po kosilu pa sem bila z njo že eno uro zunaj ko se je polulala in pokakala.
Ponoči je tako mirna,ne laja,ne razgraja,je pa tudi še nisem slišala ponoči.Mogoče ene parkrat v začetku,ko smo jo domov pripeljali,pa je zvečer po 10 cvilila,ampak preden sem pogruntala kaj bi rada je bilo že na tleh.Vem,moja krivda.Na napakah se učimo ::)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 23 Maj 2010, 20:18:30
Kaj pa če ji nastaviš ležišče v boksu? Potem se bo navadila, da je tam njeno ležišče, in potem naj se ne bi notri pokakala in polulala. :) Mogoče se je obakrat pokakala, ker je boksa ni dojemala kot ležišče? Zjutraj pa bi jo sama odnesla nazaj notri če se ne pokaka in polula v roku 10 min.  Čez 10 min pa spet ven, če ne opravi spet nazaj. Jaz bi tako naredila, pa veliko sreče!

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Maj 2010, 20:50:47
Boks je pri nas funkcioniral 99 procentno. Samo mora bit glih tolko velik da leži noter, ker če boš prevelikega nabavla bo ena stran spalni koti, druga pa stranišče  :P



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 23 Maj 2010, 21:08:29
Kaj pa če bi Aji kupila tisto ograjico za mladičke, ali pa tisto kletko za velike pse, in bi jo dala noter ko te ni doma ali pa ponoči?
Se opravičujem, da sem dala napačne podatke. :-[ Mr Globus ima prav. :)
Samo mora bit glih tolko velik da leži noter, ker če boš prevelikega nabavla bo ena stran spalni koti, druga pa stranišče  :P

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


aja10

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Maj 2010, 22:49:37
Esta ti si mi pa že 2-krat srečo zaželela,tako da upam da rata:).Boks je toliko velik da lahko leži in stoji normalno v njem.Mogoče je še premajhna da bi toliko zdržala,kaj pa vem.Danes zvečer sem bila uro pa pol z njo zunaj,pa ni in ni hotla lulat.Kakala je takoj,lulat pa ne ???Je samo proti vratom vlekla,na koncu nisem vedla ali jo zebe,ura je bila že 21.30,ali hoče noter lulat.Dobro da je bil mož doma,da je otroke zrihtal :D.Je bila pa uro in pol sama doma pa je bilo na hodniku čisto.Namreč,ko nas ni doma,jo imam na hodniku,vrata od sob,kopalnice,wc in kuhinje pa zaprem,da mi ni treba potem lužic in kakcev po celem stanovanju iskat ;D.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 24 Maj 2010, 00:15:24
hej

V teli temi si lahko preveres nekaj nasvetov glede sobne cistoce.. ;)

Drugace smo pa pri nas isto stvar resevali z boksem. Ko je bil sam doma, kadar je spal cez dan in pa ponoci je bil zaprt v boksu, kjer je imel nastavljeno lezisce. V boksu ni nikoli opravil potrebe, zunaj boksa pa samo ene 5x, ampak to je bilo po moji krivdi, ker sem spregledala znake. Ampak sem prakticirala izhode po vsakem pitju vode, igranju, hrani, itd. Ven sva prve dva meseca hodila tudi po 15x na dan, ponoci ne. Zvecer najkasneje ob enajstih, in potem zjutraj ob sestih. In prvo stvar, ko sem ga izpustila iz kletke, ne da gre sam cez stanovanje, ampak sem ga nesla. Ker ce bi sam sel, bi lahko ze pocepnil. In pa potem zunaj vsakic ko opravi svoje ogromna pohvala, pa nagrada (priboljsek).  :) Sicer navajanje traja kar nekaj casa, tako da je boks res idealna resitev..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 24 Maj 2010, 08:21:13
Samo moja opazka, jaz nikoli nebi prakticirala peljati psa ven ponoči, saj se tako nebo nikoli navadil.
10 tednov star mladiček se bo običajno polulal, pač tako je. redkokateri pri tej starosti zdrži. Razne če ne spijo v postelji :) Sem ugotovila da ko začnejo spati pri meni v postelji se neha tudi lulanje. Ok mogoče se je ene 2x zgodila še lužica pri enemu os psov, ampak to je to. Vem da pač veliko ljudi nima psov  v postelji, v tem primeru bi pač jaz potrpela. enim traja ful dlje da postanejo čisti in je potrebna vztrajnost vztrajnost in vztrajnost :) pa seveda ko je zunaj naj se vedno pohvali :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 24 Maj 2010, 10:40:38
Meni pa se zdi bolje, da se psa pelje ven tolikokrat kolikor je potrebno. Če mora ponoči še lulat, se ga pač pelje ven. Tako sem delala z mojo psičko in s časom, ko je lahko dlje zdržala, ni bil noben problem prespati celo noč. Vsega skupaj se je doma polulala 2x, ko nismo dovolj hitro uspeli priti do trave :)
Meni se zdi bolje to, kot pa da se navadi lulat notri.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 24 Maj 2010, 11:19:37
Saj pravim, moje izkušnje so drugačne. Enako velja tudi za lulanje prezgodaj - se pes navadi ob 5ih hoditi na wc, kar pa spet ni ok če se to ne poklapa z bioritmom. če zdrži do 5ih bo pa tudi do 6ih ali 7ih, seveda sčasoma. Je pa pri nas bilo vseeno vedno največji uspeh da pes za čez noč spi v spalnici. Nikoli ni bilo težav glede nočnega lulanja.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 24 Maj 2010, 11:41:40
S Kalom je blo isto - zvečer sva šla ob 11h - 12h ven (pač sem nočni tip  ;)) in zjutraj ob šestih. Ponoči je zdržal že od prvega dneva brez problema. Tudi jst sem ga nesel, ker je bil hodnik v študentu predolg... Je bla pa kriza ko ni takoj opravil, ker ni samo njega tiščalo  :P



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Maj 2010, 11:46:02
Strinjam se z boticelli. 10 tednov je še premlad kuža, da bi lahko govorili o tem ali ni navajen lulati notri ali zunaj, ali samo preprosto ne zdrži. Eni pač prej postanejo sobno čisti, drugi kasneje, ampak pri 10 tednih ni treba zganjati nobene panike. Dosledno se držite postopka, da se zunaj psa pohvali za opravljeno potrebo, notri pa ignorira in samo pobriše za njim.

To, da se kuža polula, čeprav je bil ravnokar zunaj, sploh v primerih, ki jih navajate (ko ostane sam doma) pa lahko kaže samo na stresno situacijo in tako kužki, še posebej mladički, pač odreagirajo na stres - se podelajo.

Tudi kar se tiče prehrane in kakanja. Moja psica včasih tri dni ne je nič, pa še vedno tretji dan nekaj pokaka.

Spanja v postelji pa ne bi priporočala. Moja izkušnja je namreč drugačna. Moja psica se je kot mladič dostikrat polulala prav v spanju. Je lahko spala na boku, spustila lužico in se niti zbudila ni in spala dalje v luži, dokler nisem jaz opazila..  ::)