Basenji

Gost · 69916

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #60 : 11 Maj 2008, 11:16:03
Glede na to, da bo to naš prvi pes...me zanima, če le ni preveč velik ''zalogaj'' za začetek?
Pa še to...glede na to, da pasji karakter najbolje oceniš ko opazuješ celotno leglo (njihovo igro, ''ravnanje''..), me zanima kako določiš njihove karakterne značilnosti..(npr.: dominantnost, umirjenost, podrejenost,..itn.)
Sem prebrala tvoja prejšnja sporočila ... Kaj če bi raje vzeli katerega od ovčarjev? Border collie, kratkodlaki škotski ovčar (ker predvidevam, da te dolgodlake pasme ravno ne zanimajo), schipperke...? Povsod pišeš, da želiš hitro učljivega psa, ki bo z veseljem delal in te ubogal. Dejstvo je, da boš v pasmo kot je basenji (in tudi katerokoli drugo pasmo FCI 5. skupine; basenji je poleg tega še lovec) morala vložiti res ogromno truda in boš porabila veliko časa, da boš dosegla to, kar je za ovčarje nekako samoumevno (ne da jih ne bi bilo treba šolati, ker imajo vso znanje že položeno v 'zibelko', ravno nasprotno - uživajo v učenju in sodelovanju s človekom, ker so bili za to vzrejeni že v preteklosti). To lahko seveda človeku predstavlja izziv, vprašanje je samo, ali ste pripravljeni na znoj in solze? ;)
Pri izbiri pasme je pametno preštudirati tudi njihovo zgodovino, za kaj so jih uporabljali in je to treba upoštevati.

Dober vzreditelj ti bo znal svetovati glede mladiča in njegovega značaja v skladu s tvojimi potrebami in željami.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 21 Avgust 2008, 18:25:26

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #62 : 21 Avgust 2008, 19:04:02
V soboto jo gremo s prijateljicami pogledat in peljat na sprehod.
Škoda, da je pristala v zavetišču... Je pa 'teta' od Chikinega najboljšega prijatelja.


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 Avgust 2008, 19:51:16
Uboga Ledi. :( Bom dala še na basenji forume. Ve kdo kje sta še druga psička in samec od teh lastnikov?

Je pa 'teta' od Chikinega najboljšega prijatelja.
Hehe... Bali? ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #64 : 29 Oktober 2008, 22:15:15
V Gmajnicah samička,stara 10 let.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #65 : 30 Oktober 2008, 07:15:04
Je že posvojena (že tretjič) in upam, da zdaj ostane v novem domu. Družbo ji dela še en basenji (samček).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 30 Oktober 2008, 11:01:11
Mama mia-3x. Glede na to da imajo že samca,poznajo pasmo, upam da bo ostala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #67 : 30 Oktober 2008, 12:46:45
Pomoje pri njih ne bi smel biti problem... Pa še družbo bo imela, ker prejšnji so jo ravno zato pripeljali nazaj, ker je tulila, ko je bila sama - je navajena družbe psov. Se je pa Ledi začela gonit, kar ni ravno ugodno za samčka... lahko bi jo oddajali sterilizirano.


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #68 : 07 Februar 2009, 10:45:44
Ojla, lep pozdrav še v najinem imenu!

Ja, tista basenjika iz zavetišča je še vedno pri novih lastnikih in se s samčkom dobro razume! :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 07 Februar 2009, 15:47:00
Pozdravljeni Tisa in Loa :D

A maš kakšno novo slikco male važičke?
Kdaj načrtujeta nov osvajalski pohod po razstavah?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #70 : 08 Februar 2009, 12:21:05
Ojla!
Hehe naslednja raszstava na kateri bomo je 22.2. v Celju. :D
evo slika naše važičke od včeraj:

drugače več slikc si pa lahko pogledaš na njeni spletni strani: http://www.basenji-loa.110mb.com/

LP



chuckerchek

  • Gost
Odgovori #71 : 13 Februar 2009, 11:58:33
lep pozdrav vsem

zanima če sem prav zasledila težo teh psov, ta se giblje okoli 10kg?



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #72 : 13 Februar 2009, 18:09:49
ojla!
Ja nekako je idealna teža za psice 9 - 9,5 kg za samce pa cca 11 kg, jasno je pa dosti odvisna od konstitucije psa.
LP



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #73 : 14 Marec 2009, 08:27:58
Oj!

Mene pa zanima, če kdo ve "kdo" je nov basenji v Sloveniji? Na Lj gradu sem namreč od daleč videla malo basenji štručko, pa tudi kolegica mi je rekla da jo je že videla.  :) Kdo kaj ve?  ;D



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #74 : 26 Julij 2009, 12:51:18
Da malo obnovim temo.  :P "Iskana" nova basenjika v Sloveniji je Pharaoh's Diamonds Djed Dakhla po domače Daki, za katero se je izkazalo, da je Loina teta.  :P

LP



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #75 : 15 Avgust 2009, 10:11:02
Ojla!
V soboto 5.9. vabljeni na Barje vsi lastniki basenjijev in tisti ki bi to želeli postati. ;D
Za več informacij se oglasite na našem forumu ali pa me kontaktirajte. ;)

LP,   
     Tisa



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #76 : 23 December 2009, 16:40:00
V roku nekaj dni se bo skotilo rodovniško BASENJI leglo (v Sloveniji).

Mama: "Alabama" Antelope Lollipop Alabama American
Oče: "Didi" - Aks

Mama je črno/bela, oče pa rjavo/bel, se pravi se pričakuje mešano leglo, črno/belih in rjavo/belih mladičev.

Za več informacij se lahko obrnete name ali pa kar direktno na lastnico 040 220 196 (Nataša)



ego

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 11 Januar 2010, 17:59:43
EDINO BASENJI LEGLO V SLOVENIJI


27. decembra ponoči se je skotilo šest mladičkov v rodovniškem BASENJI leglu.

Nekaj več informacij o mamici in očku malih basenjijev:

Mama: "Alabama" Antelope Lollipop Alabama American
Oče: "Didi" - Aks

Mama je črno/bela, oče pa rjavo/bel, trije mladički so črno beli, trije
rjavo beli - dva samčka in štiri samičke.

Basenjiji (pratipska pasma, stara približno 5000 let) izvirajo iz starega
Egipta, nekateri jih imenujejo faraonski psi (njihove podobe najdete tudi
na hieroglifih v egipčanskih piramidah). Basenji ne laja, je brez vonja,
kradkodlak, čisti se kot muca.

Za več informacij se lahko obrnete na 040 220 196 (Nataša)










Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #78 : 11 Januar 2010, 19:38:04



ego

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 18 Januar 2010, 04:49:32
INFORMACIJA ZA TISTE, KI VAS ZANIMAJO BASENJI MLADIČKI Smiley

Na voljo so še trije od šestih mladičkov (eden izmed teh treh je že tudi precej resno nagledan).... skratka, basenjiji so očarljivi posebneži - pratipski psi iz starega Egipta (več kot 4000 let stara pasma), ne lajajo, so tako rekoč brez vonja, umivajo se vestno kot muce, ob sebi pa zelo potrebujejo človeka... doma so mirni crkljivci, zunaj živahni radovedneži.

Na voljo je še ena črno-bela samička in en črno-beli samček (drugi črno-beli samček še ni zares rezerviran, vendar je resno nagledan) iz trenutno edinega in po treh letih prvega basenji legla v Sloveniji...

Še to - Alabama je edini črno-belli basenji v Sloveniji, zato so črno-beli mladički še posebna redkost in je do njih tudi sicer težko priti.

Sličice legla si lahko ogledate na http://www.flickr.com/photos/46039241@N08/ALABAMA

Za več informacij in rezervacije pokličite na 040/220-196 (Nataša)



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 10 Marec 2010, 19:28:48
In eden od Alabaminih mladičkov je pri nas-natančneje psička Žadi črnobela je doma v Mariboru, družbo pa ji dela mešanček star 1 leto po imenu Bolt. Slikice si lahko ogledate tukaj http://www.mojalbum.com/dada73/zadi-in-bolt
Če je še kdo lastnik Basenjija vabljeni na klepet in izmenjavo raznih nasvetov, mnenj, izkušenj, skratka na čvek



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 10 Marec 2010, 19:32:16
Aja pa šeto, če je kakšen lastnik iz tega legla lepo vabljen na čvek, da vidimo kako rastejo bratci in sestrice



delfinčika

  • Gost
Odgovori #82 : 04 April 2010, 21:11:32
Samo s kakšno krtačo češete to kratko dlako ???

Predvidevam, da basenji tudi rabi nego.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #83 : 05 April 2010, 17:22:09
Samo s kakšno krtačo češete to kratko dlako ???

Predvidevam, da basenji tudi rabi nego.

Jaz naše Loe še nikoli nisem krtačila. ;)
Ko je obdobje menjave dlake jaz samo vzamem valček za čiščenje oblek in jo s tistim povaljčkam, da gre dlaka dol.  ;) ;D



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 05 April 2010, 19:14:33
No kaj takega bomo pa tud mi preizkusili, sem pa razmišljala o nakupu tiste rokavice za zelo kratkodlake pse, ker Bolta pa moramo krtačit s krtačo-ima srednjo dlako.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #85 : 05 April 2010, 21:51:40
No kaj takega bomo pa tud mi preizkusili, sem pa razmišljala o nakupu tiste rokavice za zelo kratkodlake pse, ker Bolta pa moramo krtačit s krtačo-ima srednjo dlako.

Jaz sem tudi na začetku razmišljala o tej rokavici, pa sem potem kupila tisto gumiasto krtačo, ki mislim da je na podoben način, pa ni bila nič uporabna. :-\ Loa je ni marala, pa tudi dlaka ni šla ven.. ::) Ko pa sem enkrat poskusila valček....hehe...Loa se zelo zabava med tem ko jo valjčkam, dlaka pa se delno "izpuli" tudi tista, ki bi šla čez dan ali dva ven...tako da, jaz prisegam na valjček!! :P  ;D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #86 : 05 April 2010, 22:37:18
Tisa to imaš tisti valjček 'na lepilo' ki ima take lepljive papičke gor in se jih pač po parih potegih zamenja? Ali imaš na kakšen drugi sistem?



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #87 : 05 April 2010, 23:48:27
Tisa to imaš tisti valjček 'na lepilo' ki ima take lepljive papičke gor in se jih pač po parih potegih zamenja? Ali imaš na kakšen drugi sistem?

Hehe, ja ja, prav takega na papirčke. Sem probala tudi s tistim ki se ga pere pod vodo, pa je to sama packarija.  :P Papirček pa elegantno odviješ dol, in ponovi vajo.  ;D Nam se super obnese.  ;D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #88 : 06 April 2010, 13:07:42
Tisa - ava ti  :o  8)

Sem probala in papirček po parih potegih rata črn namesto bel pa sem psa včeraj z ZoomGroom skrtačila  :-X



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #89 : 06 April 2010, 14:52:23
Tisa - ava ti  :o  8)

Sem probala in papirček po parih potegih rata črn namesto bel pa sem psa včeraj z ZoomGroom skrtačila  :-X

Hehehe...
No vidiš....deluje....  :P Včasih zna bit "kmečka pamet" bolj učinkovita kot pa "moderna tehnologija"  :P Hehe