Aktualno > Pes in okolica

Nenehen in moteč lajež psa

<< < (2/5) > >>

Yo:
Jaz danes ponovno kličem 113. Imam rada pse, vse OK, samo jaz že 3. noč poslušam strašno razigran lajež, ki spremlja razigrane najstnike in ki je včeraj trajal do 3:30 ponoči (klopce pod balkonom) + ostele komande "jiiiiiiiiiiiiiiiiii, teči, ulovi, prinesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"...in se mi ne da več. Jaz imam zjutraj službo, hčerka šolo, torej...

Yo:

--- Citat: Šapa na 01 Junij 2010, 23:52:33 ---Jaz imam podobne težave s sosedovo psico, a na policiji pravijo, da nenehen pasji lajež ni kršitev zakona o javnem redu in miru, niti če pes laja čez noč. Ne razumem sicer kako je to možno, ampak povedali so nam, da ne morajo ukrepati v takem primeru.  :-\ 

--- Konec Navedka ---

Zakon o javnem redu in miru. Od 22. do 6. ure zjutraj. Hrup ne sme presegat 80 decibelov.
Če si tečna kot jaz, zahtevaš merilno napravo  :P

isla:

--- Citat: Yo na 01 Junij 2010, 23:30:45 ---A to je rešitev? A ni tako, da se trudimo za odgovorno skrbništvo, ne pa za pobiranje dreka za ostalimi?

--- Konec Navedka ---

Dej ne bit toliko zategnjena!  ;D Itak, da je zadevo treba prijavit, ampak če bi malo pobrskala po forumu bi našla vsaj 100 tem na temo, kam se take zadeve prijavijo.

Florinca:

--- Citat: Yo na 02 Junij 2010, 00:04:01 ---Jaz danes ponovno kličem 113. Imam rada pse, vse OK, samo jaz že 3. noč poslušam strašno razigran lajež, ki spremlja razigrane najstnike in ki je včeraj trajal do 3:30 ponoči (klopce pod balkonom) + ostele komande "jiiiiiiiiiiiiiiiiii, teči, ulovi, prinesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"...in se mi ne da več. Jaz imam zjutraj službo, hčerka šolo, torej...

--- Konec Navedka ---

Na moji strani spalnice je igrišče, ki pripada osnovni šoli. Med poletjem je normalna stvar, da se najstniki družijo in ker je dan dolg, pouka ni, se to druženje zavleče. In eden ima psa, ki ga prerosto priveže ob drevo, da laja medtem, ko oni igrajo nogomet.  ::)  Oblekla sem se v črno, šla malo okoli, da ne bi videli iz katerega bloka sem  ;)  in čist prijazno vprašala, če je pes njihov (čeprav že vem odgovor). So se nekaj ven vlekli. "No, fantje, jaz bi vas samo opozorila, da sem klicala policijo in če ste pametni se raje spravite kam drugam." So bli nekaj pametni, ampak do takrat, ko sem (spet malo okoli) prišla domov, se preoblekla in šla v posteljo, je bil že mir.  ;D  Brez vmešavanja policije. Če ne bi zaleglo, bi jo pa res klicala. Tudi čepki za ušesa zaležejo.  :P 

frigga:

--- Citat: Yo na 02 Junij 2010, 00:05:47 ---Zakon o javnem redu in miru. Od 22. do 6. ure zjutraj. Hrup ne sme presegat 80 decibelov.
Če si tečna kot jaz, zahtevaš merilno napravo  :P

--- Konec Navedka ---

Ne bo šlo. Praktično lahko pes laja dneve in noči, ampak če je zanj poskrbljeno (ni kršen ZZZiv), noben ne more nič. Prilagam odgovor policije:

Zakon o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70/06) v 8. členu opredeljuje kršitve, povezane s hrupom. Po 1. odstavku tega člena lahko kršitev stori oseba, ki na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir in počitek ljudi s hrupom, pri čemer ne gre za nujne oz. interventne vzdrževalne posege. Torej govorimo o hoteni dejavnosti ljudi oziroma o nedovoljenem načinu obnašanja, s katerim je moten javni red in mir (poslušanje radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali naprave na prekomerni jakosti, uporabljanje strojev in naprav ali izvajanje drugih hrupnih domačih opravil, zaradi česar je moten mir in počitek, ipd.).

Iz tega izhaja, da laježa psa ali oglašanja drugih domačih živali ni mogoče okvalificirati kot prekršek po Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Če obstaja vzročna zveza med laježem psa ali oglašanjem drugih domačih živali in ravnanjem skrbnika zaradi zanemarjanja ali nedovoljenega ravnanja, ki pomeni mučenje živali ipd., pa gre za dejanja, ki jih obravnava Zakon o zaščiti živali ali Kazenski zakonik. V takem primeru se lahko obrnete na policijo, ki bo glede na ugotovitve ustrezno ukrepala.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

[*] Prejšnja stran

Pojdi na polno verzijo