Zavarovanje psa

Marko · 68165

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #120 : 12 Januar 2010, 17:34:27
Oziroma, ce pogledam z druge strani. Ce ze placam taksen znesek premije, jo moram potem vsaj nekako delno izkoristiti - recimo, preventivni pregled za klopne bolezni, pa da uveljavljam racun pri zavarovalnici. Ali pac kaj podobnega.. Ne da samo placas premijo, potem pa cakas ce slucajno bo kaj narobe da uveljavljas..

In kaj ti pomaga preventivni pregled na klopne bolezni, če pes ne kaže nobenih kliničnih znakov... ::) A ga boš pol še z antibiotiki en mesec futrala, da boš le izkoristla tisto premijo... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #121 : 12 Januar 2010, 17:37:09
Meni se vseeno zdi 11% dosti... primerjaj malo, kolko placujes zavarovanje za avto, pa kaki stroski lahko tam nastanejo...
In ja ok vem da avto zavaruje vec ljudi in so zato premije nizje; sam mogoce ce bi mal znizali premije za zivali bi vec ljudi zavarovalo :P

battito animale


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #122 : 12 Januar 2010, 17:44:40
Meni se vseeno zdi 11% dosti... primerjaj malo, kolko placujes zavarovanje za avto, pa kaki stroski lahko tam nastanejo...
In ja ok vem da avto zavaruje vec ljudi in so zato premije nizje; sam mogoce ce bi mal znizali premije za zivali bi vec ljudi zavarovalo :P
Takšno zavarovanje bi se po mojem mnenju lahko primerjalo edino s kasko zavarovanjem pri avtomobilu ;). In ja - to je pa res svinjsko drago :-X. Kakorkoli. Cena je kot je - take it or leave it 8). Moji sta obe zavarovani in bosta tudi v prihodnje... :P Vidve pa bosta mogoče kaj drugače razmišljali, ko bosta zaradi poškodbe ali česa podobnega pustili pri veterinarju 500 evrov ali pa še več. Za velike pasme zavarovanje vsekakor priporočam (ker so stroški zdravljenja lahko zelo hitro visoki) ;).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #123 : 12 Januar 2010, 17:47:40
Moja2 sta zavarovana, ampak se mi vseeno zdijo cene pretirane. Sploh, ce imas 2 psa :-X
Pa sploh, ce preberes v drobnem tisku, cesa vse se ne uposteva v tem zavarovanju... in moja premija recimo krije samo do 600€ na psa, ali se nekaj manj celo, pa je precej ugodna (ker je preko kluba). Tako da, ce dam za operacijo 1000€, mi bo samo delno koristila.


battito animale


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 12 Januar 2010, 18:18:27
No, meni so pa pred cca 2 mesecema pri triglavu za pol leta stao psičko naredili zavarovalno polico za 150€ na mesec(!). Seveda sem odklonila....

lp, Nina



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 12 Januar 2010, 18:23:55
No, meni so pa pred cca 2 mesecema pri triglavu za pol leta stao psičko naredili zavarovalno polico za 150€ na mesec(!). Seveda sem odklonila....

lp, Nina

A si prepričana, da ne 150€ na leto? Ker jaz sem ravno par dni nazaj zavarovala moji dve zverini pri Triglavu in sem oz. bom plačala 150€/psico za celo leto.



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 12 Januar 2010, 18:31:15
A si prepričana, da ne 150€ na leto? Ker jaz sem ravno par dni nazaj zavarovala moji dve zverini pri Triglavu in sem oz. bom plačala 150€/psico za celo leto.

Ja, prepričana. So pa rekli da po novem letu pripravljajo nove pogoje.

lp, N



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 12 Januar 2010, 18:35:37
Ja, prepričana. So pa rekli da po novem letu pripravljajo nove pogoje.

lp, N

Se mogoče spomniš kaj ti pa vse nudijo za tak denar? Ta je res kruta, 150€ na mesec. Sicer pa meni agent ni o nobenih novih pogojih razlagal, pa tudi samo zavarovanje je isto kot lani.



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 12 Januar 2010, 18:55:46
Se mogoče spomniš kaj ti pa vse nudijo za tak denar? Ta je res kruta, 150€ na mesec. Sicer pa meni agent ni o nobenih novih pogojih razlagal, pa tudi samo zavarovanje je isto kot lani.

Zanimivo, potem vsakemu povejo nekaj drugega. Nekje še imam ta primer police - bom poiskala pa prepišem.

lp, N



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #129 : 12 Januar 2010, 19:44:42
Mi imamo psico zavarovano pri Triglavu za cca 140 EUR letno... Imela je dve ortopedski operaciji, skupaj veterinarskih stroškov krepko preko 500 EUR. In koliko od tega sem dobila povrnjeno? Prav nič! >:(

Sem pa naknadno izvedela, da je to zaradi slabo sestavljene police. Je zelo odvisno, kdo jo pripravlja. Baje, da se splača to urejati v Ljubljani, ne pa v poslovalnicah v manjših krajih. Nam je zavarovalni agent je zelo slabo in zavajajoče predstavil ponudbo, sploh ni omenil možnosti nadstandardnega zavarovanja. Rekel je, da stroške operacij krije že osnovno :-X Izkazalo se je, da ga ne.

Mi je potem ena forumašica poslala svojo polico, na podlagi katere so ji že večkrat uspešno krili stroške. In to le z malo višjo premijo... Po primerjavi

Tako da bodite previdni pri sklepanju zavarovanj. Se res splača dobro pozanimati glede zavarovanja, ne verjeti vse na besedo, ampak prebrati pogoje. Tudi drobni tisk.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #130 : 13 Januar 2010, 08:30:17
No, meni so pa pred cca 2 mesecema pri triglavu za pol leta stao psičko naredili zavarovalno polico za 150€ na mesec(!). Seveda sem odklonila....
lp, Nina

Nemogoče! Razen, če si psico hotela zavarovat za ne vem kako visoko zavarovalno vsoto (par tisoč eur).

Zavarovanje si lahko precej znižate, če psa zavarujete za najnižjo možno vsoto (za mojo rodovniško psico je bilo to 500 eur), ker (vsaj meni) izplačilo za mrtvega psa ne pomeni nič. Kot drugo, zavarovanje odgovornosti, ki nanese cca 40 eur, lahko brezplačno zavarujete pri premoženjskem zavarovanju (hiše ali stanovanja) in ga v polici za psa ne rabite.

Torej se splača zavarovat psa za najnižjo zav. vsoto, za nadstandardne stroške zdravljenja (kritje zavarovalnice do 1000 eur letno, krijejo 50%, torej za skupne stroške zdravljenja do 2000 eur) ter eventuelno kritje zdravljenja v tujine, če potujete s svojim psom (10-15 eur). Za mojo je letna premija tako znesla 113 eur + DDv in se mi je že izplačala  ::)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 13 Januar 2010, 11:27:23
Kar se tiče tega, da ga daš zavarovati na manjšo vredonost od dejanske - tudi jaz sem želela tako, ker mi isto tisti znesek ob smrti ne pomeni nič. In sem rekla, da bi dala vsoto npr. 400€, pa so rekli, da to ne gre, ker ND je pač vredna več (imajo baje kar neke tabele in potem tako določijo ???.). Tako so meni rekli na Triglavu, tako, da še vedno nisem dala zavarovati.  :-\



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 13 Januar 2010, 11:38:07
Kar se tiče tega, da ga daš zavarovati na manjšo vredonost od dejanske - tudi jaz sem želela tako, ker mi isto tisti znesek ob smrti ne pomeni nič. In sem rekla, da bi dala vsoto npr. 400€, pa so rekli, da to ne gre, ker ND je pač vredna več (imajo baje kar neke tabele in potem tako določijo ???.). Tako so meni rekli na Triglavu, tako, da še vedno nisem dala zavarovati.  :-\
Res je. Potem naj ti povejo katera je najnižja vsota za katero lahko zavaruješ, zavarovalnina je potem 6% od te vsote + dodatna zavarovanja.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 13 Januar 2010, 12:54:18
kako pa ocenijo vrednost mešanca, ki naj nebi imel nobene tržne vrednosti?


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 13 Januar 2010, 12:58:12
kako pa ocenijo vrednost mešanca, ki naj nebi imel nobene tržne vrednosti?

Žal nimam pogojev pri sebi, ampak v spominu imam, da imajo za mešance določeno zgornjo mejo,ki je cca 300-400 eur. Ampak pišem na pamet, ne me držat za besedo  ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #135 : 14 Januar 2010, 12:43:55
Evo mi smo tudi od danes naprej zavarovani pri Triglavu :) No, Jaka je. Nadstandardno zavarovanje stroškov zdravljenja, 97€ na leto. Krijejo do 1000€ letno.

kako pa ocenijo vrednost mešanca, ki naj nebi imel nobene tržne vrednosti?
Mene je vprašal za koliko se ponavadi prodajajo nerodovniški staffordi pa sva skupaj prišla do zavarovalne vsote 200€, kar je super, ker tega itak ne rabim, bolj mi je pomembno zdravstveno zavarovanje.  :)

Za odgovornost pri škodi, ki jo pes povzroči mi ga pa ne zavarujejo, ker je pač nevarna pasma  ::) 



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 14 Januar 2010, 12:47:35
Haha Stafford nevarna pasma  :o! Ja kako pa pridejo do tega? Kaj pa na primer stotine raznih mesancev? Kako pa za njih ugotovijo ali so nevarni ali ne?

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #137 : 14 Januar 2010, 12:54:02
Haha Stafford nevarna pasma  :o! Ja kako pa pridejo do tega? Kaj pa na primer stotine raznih mesancev? Kako pa za njih ugotovijo ali so nevarni ali ne?
Vse kar spominja na bulla pade v to kategorijo, plus nekaj drugih pasem. Pomoje to bolj na uč presodijo, ker moj je uradno mešanec.

No pa za psa, ki še muhi ne bi storil žalega niti ne rabim kritja stroškov pri ugrizu človeka. Važno, da so stroški zdravljenja pokriti  :)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 14 Januar 2010, 13:33:47
Tale je pa dobra.  :o :o :o Če imate zavarovano hišo ali stanovanje, ga lahko daš itak tam zavarovat za škodo ki jo naredi.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #139 : 03 Marec 2010, 22:40:02
Ima katera od zavarovalnic tudi 100% kritje stroškov zdravljenja?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #140 : 04 Marec 2010, 12:38:59
Kot jaz vem, ne. Obstaja 75% kritje, vendar le do zneska 350 EUR, ne vem pa tudi če obsega nadstandard..



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #141 : 04 Marec 2010, 13:24:52
Ima katera od zavarovalnic tudi 100% kritje stroškov zdravljenja?

Ja, Adriatic Slovenica, do 520€. DDV moraš plačati sam.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #142 : 04 Marec 2010, 13:30:39
hmm se mi je zdel da ima Adriatic zgolj 50% ?
Nasploh me zanima , če ima kdo psa zavarovanega tule , sploh droben tisk; bom jo aprila dal pri Adriatico zavarovat pa me zanima kaj vse to krije (odgovornosti ne rabim), 50% za vse veterinarske storitve tudi cepljenje, nakup zdravil ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #143 : 04 Marec 2010, 13:43:09
oziroma 70%

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #144 : 04 Marec 2010, 14:15:56
Jeh right misli si :)

Jaz sem se pri Adriaticu zanimala pred 2 leti in ti rednih stroškov zavarovanje nikakor ne krije. Pa tudi prirojenih zadev ne :) Tako da samo v primeru da se ti pes poškoduje recimo, ti pač krijejo določen del vet stroškov. Pa v primeru smrti dobiš pač tisti znesek, mislim da je bil takrat max 600€, nekaj takega. Tako da se meni kakorkoli sem računala, ni splačalo, ker mi ne krije nobenih rednih pregledov, recimo razne preventivne preglede oči, pogačic, nič. In se mi zdi butasto plačevati 120€ premije letno + še pri vetu zagoniti za redne stroške par sto evrov letno + bognedaj še kakšni urgentni vet stroški. Pač če bo karkoli narobe bom pa pač požrla tisti račun kolkokoli bo.

Recimo takrat se nisem zanimala, ampak mogoče pa bi zavarovanje krilo tudi ceno carskega reza pri kotitivi... tega ne vem. pa tudi se je kaj vmes spremenilo mogoče, sigurno pa ne drastično.
ne vem pa kako je tudi glede tega če pol tak zavarovan pes koga poškoduje, ker to me tudi ni zanimalo ker je bolj verjetno da sekire padajo kot pa to :)

me pa zanima če je prišlo vmes do kakšnih sprememb, bom vprašala še brata ki je zastopnik za adriatic-slovenica.


Danijela

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 31 Maj 2010, 18:14:26

A mogoče kdo ve ali imajo možnost zavarovanja samo psi z rodovnikom ali je možno zavarovati tudi mešance. Mislim predvsem za kritje stroškov zdravljenja. Se potem v primeru, da je zavarovanje preko KDja, naredi skupna polica za oboje, ali imajo rodovniški svojo skupno in mešanci svojo?






Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 01 Junij 2010, 10:19:51
Pozdravljeni!

Sem Katarina Štendler, študentka Visoke poslovne šole, smer Zavarovalstvo. Za svojo zaključno strokovno nalogo sem si izbrala tematiko zavarovanja živali, v okviru katere sem se odločila raziskati, koliko je le-to poznano. Prosim vas, da v čim večjem številu rešite spodnjo anketo, katere rezultati mi bodo v veliko pomoč pri pisanju moje naloge. Za vaš čas, se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Anketo najdete na spletni povezavi -> KLIK

...sledi svojim sanjam


*frutabela*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 31 Oktober 2010, 17:28:47
Hey! Mene pa zanima, če to zavarovanje za pse, pol krije tudi preglede zdravniške? Ali samo zdravljenje? Npr da ima kuža vnetje ušes, je pol to potrebno plačati ali krije zavarovanica?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 03 November 2010, 08:21:56
Čisto odvisno kakšno zavarovanje imaš sklenjeno in pri kateri zavarovalnici. Če imaš sklenjeno nadstandardno zavarovanje, ki vključuje tudi stroške zdravljenja, potem ti morajo kriti določen del (do višine tvoje soudeležbe), vendar krijejo stroške brez ddv ;)

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #149 : 09 Marec 2012, 11:19:29
Zanima me kje imate zavarovanega svojega psa in kako?  :-[


p.s.: če ta tema že obstaja jo prosim prestavite tja, jaz je nisem najdla.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."