Zavarovanje psa

Marko · 67772

mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #150 : 09 Marec 2012, 12:51:56
Sem vse prebrala, pa mi se vedno ni vse jasno. A moras psa zavarovat osnovno in potem se dodatno ali kako?
Jaz sem razmisljala, da bi dala oba zavarovat samo za vet. Koliko potem samo za to pride letno in ali se da to letno premijo placevati na obroke recimo?
Za pogin je mozno zavarovati samo rodovniske? Dobis potem vrnjeno kupnino v celoti ali kako?
In se navsezadnje, tiste, ki imate polico doma od ZT, kaj sploh krijejo pri vet. in kaj ne? Za cepljenja in strizenja ipd, vem, da ne. Se kaj?
Pa tisto, ce se odlocis, da ti krijejo do 2000€. Torej, ce pride operacija recimo 1000€, potem dobis vrnjenih 500€ cistih?

Mimi*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #151 : 09 Marec 2012, 14:03:57
Na vsa tvoja vpašanja dobiš odgovore v ponudbi vsake zavarovalnice posebej. Tele zadeve so zelo žive in se lahko spreminjajo iz dneva v dan.

Načeloma pa pri zavarovanju živali ni osnovnega in/ali dopolnilnega zavarovanja, ampak so paketi. Kaj vključujejo in koliko stanejo pa je pdvisno od želj zavarovanca in ponudnika. Ponavadi je možno plačilo v več obrokih ;)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 10 Februar 2013, 17:56:18
Sem brskala po forumu pa nisem nič našla o tem,tako da če sem spregledala,se opravičujem  :-[...Res me zanima,če ima kdo od vas zavarovanega svojega psa,kje in koliko je cena?
Hvala za odgovore  :)

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #153 : 10 Februar 2013, 18:36:06
Si spregledala  :P

Tule in pa tule si preberi, je kar nekaj stvari napisanih..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #154 : 10 Februar 2013, 18:44:03
Informacije na tehle dveh linkih so precej stare, tema pa še kako zanimiva!
Lani so se npr spremenili pogoji zavarovanja pri Adriatic Slovenica, tako da je šlo kar precej društev k Zavarovalnici Maribor.
Ali je morebiti kdo naredil primerjavo letos?

lp ž & l & h


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 10 Februar 2013, 19:12:46
Slišala sem,, da ima kar precej ljudi zavarovane svoje štirinožne prijatelje tudi s posebno zavarovalno polico iz naslova "živalskega" zavarovanja. In ko je bil pri nas pred dobrim mesecem zavarovalni agent Zavarovalnice Maribor, sem izkoristila to priliko in ga poprosila, naj mi na kratko predstavi to zavarovanje in seveda me je zanimala tudi letna zavarovalna premija.

Bom začela pri letni premiji.. Glede na to, da imamo mi pri eni zavarovalnici zavarovano hišo, avtomobile in tudi sklenjeno življensko zavarovanje, mi je napravil izračun. Letna premija kot dolgoletne komitente s sklenjenimi več različnimi zavarovanji pri eni zavarovalni hiši  bi nas za enega psa prišla cca 140 EUR.. Tako mimogrede, povedal mi je, da je to "dobro" zavarovanje in krije praktično vse.

Krije pa, tako v globalu povedano

- 50% stroškov zdravljenja psa v veterinarskih ustanovah (v to "zdravljenje" ni zajeto redno cepljenje psov)
- možnost "povračila" 800 EUR ob izgubi psa zaradi bolezni ali kakšne druge nesreče (npr. da psa povozi avto)...

Ja in hvala katkor, da si me "spomnila".. Jaz  se bom definitivno odločila zavarovati svoje pse .. In zavarovalna premija se mi ne zdi visoka, v kolikor je temu res tako. Imam psa in  psico in če samo pomislim, koliko "rizikov" se lahko pojavi z brejostjo in potem še s kotitvijo .. In če je slučajno potreben carski rez, ja stroški veterinarskih storitev so prilično "visoki"...

Tako,  zdaj bom pa jaz "povabila" našega zavarovalnega agenta domov...

 P.s.
kaj več pa ne vem povedati, ker ga za "podrobnosti" nisem spraševala.  Moram biti na kaj še psebej pozorna? Kakšne "cake"????



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 10 Februar 2013, 19:39:29
Ko sem se jaz zanimala, sem toliko časa vrtala, da sem izvedela,da krijejo polovico vsote zdravljenja brez ddvja...še to preveri pri vaši zavarovalnici. Pa če se prav spomnim je tudi omejeno kolikokrat lahko to uveljavljaš.

Once you go boxer, you never go back :)


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 10 Februar 2013, 20:17:37
Super ste.Hvala lepa za odgovore  ;) Hišo in avte imamo zavarovane pri Generaliju,bom preverila kako imajo kaj tam,če sploh imajo to možnost.Sem pa tudi pri eni zavarovalnici zasledila da plačaš 50% premije,če se še sam zavaruješ pri njih...

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 15 Februar 2013, 08:42:12
Meni pri Mariboru niso želeli zavarovati psa, ker je bil starejši od 3 let.  ??? ::)
Sedaj se spet zanimam in me prav zanima kaj mi bodo rekli tokrat.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 03 April 2013, 07:36:45
Je kdo zavaroval psa v zadnjem času?
jaz sem ravno pisala 3 agentom in sedaj čakam izračune.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 03 April 2013, 09:42:31
Meni pri Mariboru niso želeli zavarovati psa, ker je bil starejši od 3 let.  ??? ::)
Sedaj se spet zanimam in me prav zanima kaj mi bodo rekli tokrat.

Kako bedasto! Živim v VB in tukaj lahko zavaruješ psa ne glede na starost. Sem septembra zavarovala svojo deset let staro psico. V bistvu je zavarovanje nujno, ker so veterinarji tako nesramno dragi, da si jih noben navaden smrtnik ne more privoščit. Bohnedej da se psu zgodi kaj hudega in bi potreboval zapleteno operacijo. Moraš skoraj hipoteko na hišo vzet, da plačaš račun. Zato imajo skoraj vsi pse zavarovane.



Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 03 April 2013, 12:39:01
Ojla!

Js sem ravno zavarovala svojo psico pri zavarovalnici maribor. Pred tem sem se sla celo raziskovanje in vam lahko porocam moje ugotovitve :)

Ce imate karkoli zavarovano pri Tilii, potem se psa najbolj splaca zavatovat tam. Krijejo ogromno stvari, vrnejo 70%. Problem je, da pri njih ne mores zavarovat psa, ce nimas tam sklenjenega kaksnega drugega zavarovanja (hisa ali avto ali kaj takega).
Zavarovalnica adriatic ima zelo cudne pogoje. Kolikor sem jaz razumela ti ne krijejo npr. zdravljenja borelioze, ker si kriv sam ker nisi poskrbel za zascito pred klopi?!? Krneki. Poleg tega so bili v resnici najdrazji okoli 240 evrov
Zavarovalnica triglav je kr super. Za okoli 160 evrov so mi ponudili komplet zavarovanje, tudi za avto, pa tujino,... krijejo le 50%.
Zavarovalnica Maribor krije 60%, ne komplicirajo za brezveze, krijejo vse razen cepljenj in preventive (sterilizacija), tako da sem se zato odlocila za njih. Pravijo da ji problem diagnostika, avto, tujina... cena 140 evrov.



Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #162 : 03 April 2013, 12:45:20
Kakšna je pa cena pri Tiliji, če se mogoče spomnite?



Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 03 April 2013, 15:02:02
Pri Tilii so mi rekli da bi blo okoli 100 evrov, lahko tudi manj. Ampak potem itak ni prišlo v poštev, ker nima nihšče od nas nič tam zavarovano  :-\



Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #164 : 05 April 2013, 13:33:52
Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #165 : 10 Oktober 2013, 11:29:27
A kdo ve bolj natančno glede Tilie? Kaj dejansko krijejo (opreacije zaradi poškodbe, bolezni,  CT, preventivne sistematske preglede, menjava kolke, zdravljenje z matičnimi celicami...)?
Avto imamo pri njih zavarovan, pa hišo menda tudi, ampak za pse se pa nič ne najde na spletni. Sicer čakam da mi odgovorijo.

Triglav mi ima kar OK. Maribor sploh krije operacije zaradi poškodb in bolezni in zdravljenje bolezni (rak....)? Ker na spletni ni nič razbrati da bi kaj od tega krili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 10 Oktober 2013, 11:32:03
Kako bedasto! Živim v VB in tukaj lahko zavaruješ psa ne glede na starost. Sem septembra zavarovala svojo deset let staro psico. V bistvu je zavarovanje nujno, ker so veterinarji tako nesramno dragi, da si jih noben navaden smrtnik ne more privoščit. Bohnedej da se psu zgodi kaj hudega in bi potreboval zapleteno operacijo. Moraš skoraj hipoteko na hišo vzet, da plačaš račun. Zato imajo skoraj vsi pse zavarovane.

MI lahko poveš koliko je zavarovanje tam,in kaj vse krije?

Once you go boxer, you never go back :)


Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #167 : 07 April 2015, 02:15:53
Pa da malenkost obudim tole zaspano temo...

Trenutno se odločam, da bom zavarovala psičko pri Triglavu. Pa ne zato ker imam preveč polno denarnico, ampak ker sem naredila ogromno napako in jo nisem zavarovala takoj, ko je prišla domov. Premije so sicer res visoke, sploh če jih zelo malo potem uveljavljaš.
Ampak moja izkušnja... po tem, ko sem dala v samo tednu dni 2000€ za pregled in operacijo psičke zaradi težave, ki lahko doleti čisto vsakega psa, kadarkoli. Od tistega dne mi tudi 300€+ letno ne bo težko dati, če s tem le lahko prihranim nekaj €, ko bo to potrebno.

Splača se povprašat agente za kakšne popuste pri KD oz. ostalih zavarovanjih.