Za pesjanarje > Razno

'nošenje' ušes

(1/6) > >>

Rinchy:
Že nekaj časa se sprašujem čemu različna lega ušes.Pa ne mislim s tem kupiranih psov in psov kateri imajo naravno dvignjena ušesa(nemški ovčarji,...).
Zanima me pri psih s spuščenimi ušesi.Rina  ima včasih taka,kot bi imela polomljena,včasih pa lepo v obliki trikotnika.Da me boste lažje razumeli bom prilimala sliko in upam da boste vedeli o čem govorim in kaj me zanima.
Npr tudi če vidi kakšnega psa,mačko,karkoli,napne ušesa samo če jih ima takrat v tistem položaju(da zgleda pod polomljena)bodo tako ostali.Saj me ne moti,me pa zanima zakaj je tako  ;)


Tukaj se sicer ne vidi dobro,ampak poglejte levo uho(njeno desno)


Tle se že mal bolš vidi


Levo uho(njeno desno)

Trenutno ne najdem nobene slike kjer ima še desnega ali oba. Bom probala jutri na bliži slikat(samo glavo).

LP,
Nina

irenchy:
Tudi rondo kar naprej krivi ušesa....enkrat nazaj, enkrat naprej, enkrat enega desno drugič levo, drugič oba nazaj.... ::) ::) ::)....zvečer pa dobra masaža za ušeska, da se sprostijo ker jih čez dan tolko napenja pa je :).
zadnja slika.....joj tale moj zmazek....kakšen je... :D :D :D :D

lp

ninci:
Ušesa različno nosi glede na pozornost. No vsaj pri nas je tako. Če gre kakšen pes ali maček mimo jih obrne bolj naprej, če je kregan jih podobno kot tvoja polomi..Problem bi bil samo če bi jih rina stalno nosila tako, kar pa mislim, da jih ne :-\.

Opazuj jo kdaj ušesa takole polaga, ob kakšnem posebnem povelju, ko jo pokličeš recimo, ... mogoče pa ko vidi fotoaparat pa se ga tako ustraši :P ;)

Lp nina

Rinchy:
Ne,ne ni od tega,ker vidi fotoaparat  ;) Ima tudi takšno lego ušes kadar fotoaparata sploh nimam.Ne,stalno jih ne nosi.Nevem ne znam opisat,tko kot bi se ji zložila skupaj...bom probala še 1× slikat,ko bo naslednjič mela tako.
Polaga ji takrat ko npr priteče pa se ji 'zvijejo' skupi,al pa kksni skoki,gibi..odvisno.

LP

Jasmina:
Pri johnyju je ponavadi tako, da če ima ušesa čisto naprej- potem je pozoren na neko stvar ter jo tudi opazuje.. včasih pa ima ušesa čisto nazaj- to je dostikrat ob negotovosti- mogoče tudi malo iz strahu..
drugace pa pri dalamtincih se bi naj ušesa do nekje enega leta masirala, zato da se hrustanec v ušesu zmehča in jih potem lepo drži. Pri johnyju recimo tega nismo preveč prakticirali, pa nima pravilne lege ušes- glede na standard, jih preveč nekako čudno nazaj vrže.. Very pa ima uhice full mehke pa drži jih tudi bolj pravilno.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo