kako naučiti psa da lula,kaka zunaj stanovanja

mjavmjav · 8735

mjavmjav

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Prosim malo pomoči.. sem lastnica 2 mesečnega yorkshirskega terierja in bi ga rada čim prej naučila da opravlja potrebo na vrtu in ne v stanovanju.. kakšne izkušnje? hvala!
 :) :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #2 : 29 Junij 2010, 12:28:37
Naša je imela dokler se ni popolnoma čist sama navadla lulat/kakat zunej v stanovanju po tleh (kjer se je pač navadla lulat) tiste podloge, ki jih kupiš v lekarni, kot jih imajo starejši v domovih za starejše v postli (take iz tanke plastične folije pa mal bombaža je gor-drage so v lekarni...).
Čimvečkrat smo jo pelal ven in ko se je zunej polulala/pokakala takoj pohvalit, dat nagrado.
Potem je začela stat pred vrati za it ven ko jo je mudilo lulat in če je nisi pelal se je polulala pred vrata.
S časoma pa se je naučila da začne skakat po vratih in cvilt ko jo res mudi lulat.
Mislim da se kuža kar sam navadi drugače :)

Vso srečo ;)



Irmica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kakršen gospodar, takšen pes.
Odgovori #3 : 10 November 2012, 12:00:38
Jaz sem svojega yorkija naučila, ko je bil star 3 mesece. Najboljši sistem učenja je, da psa pelješ ven po vsakem obroku za 10-15 minut. Torej 3-4x na dan.Meni ni dolgo trajalo dokler se je prvič pokakal na cesti, nato je začel lulati na pločnikih (kot punčka), nato se je naučil lulati z dvignjeno nogico. Priporočam!

-Pes je edina stvar na svetu, ki te ljubi bolj kot ljubiš samega sebe


vitika

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 November 2013, 14:33:22
mi smo naši devali podloge za pse ali dojenčke ko jim rit brises  ;D :) potem ko je pa se gor navadla pa smo jo navajali za vn tako da smo jo po vsakem obroku pelali vn