Alergija na pasjo dlako

esta · 8060

esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
: 21 Junij 2010, 17:08:31
Živjo! Zanima me nekaj stvari o alergiji na pse. Si alergičen na slino, ali prav na dlako? Je res, da na pse s svilnato dlako nisi alergičen, oz. je alergije zelo malo? Ima kdo od vas alergijo in psa, in kako s tem shaja? Skratka, sprašujem, zato, ker sem v postopku prepričevanja staršev, in so zadnjič pri mami odkrili alergijo na pse. Želim si papillona, tako da mislim, da nanj ni alergična, saj ima papillon svilnato dlako. Se motim?

Lp, E

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 21 Junij 2010, 17:12:52
Meni je alergologinja pojasnila, da smo alergični na slino in ne na dlako. Ker mi je na testiranju pokazalo zelo močno alergijo na pse, mi je odsvetovala nakup psa, ko sem ji to omenila.
No, kljub vsemu sem si kupila labradorko, ki bo stara že 3 leta. Na začetku sem imela kakšen teden malo težav (smrkanje, kihanje, srbenje, težko dihanje oz. blagi astmatični napadi), potem pa se je stanje kar naenkrat umirilo.

Kdaj pa kdaj dobim po rokah še kakšno koprivnico (srbeči izbočeni flekci) po rokah, če me Zara tam poliže, ampak zelo zelo redko. ;)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 21 Junij 2010, 17:19:17
Aha, hvala! Torej je možno, da se malo navadiš? Pri papillonu bo najbrž manj problema, saj ima svilnato dlako, ki se posebaj priporoča za alergike. No, hvala še enkrat Sasha. :)

Lp, E

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 21 Junij 2010, 17:22:33
esta čisto se navadiš  ;)

Saj pravim, sem zelo hud alergik, pa po enem tednu skupnega bivanja s psico (ki je btw skos zraven mene - tudi spi pri meni v postelji) nisem imela nobenih hujših težav več :)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 21 Junij 2010, 17:46:54
Hvala! ;D

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 29 Junij 2010, 12:14:26
Moja mama ima alergijo na pse n 3. stopnji (stopenj je pa 10). In to pomeni, da jo duši pri DOLGODLAKIH PSIH-če NISO redno negovani. Pa tudi se je ta alergija izboljšala, ker je v stalnem stiku s psi in v rednem stiku z dolgodlakimi negovanimi psi.

Sicer pa so ta testiranja tako/tako. Sam moraš sporbat-it na obisk v hišo, kjer imajo pse, pa potem malo primerjaš kateri te "nadraži" in kateri ne. So moji mami odkrili alergijo na zeleno-kao "močno" pa jo brez problema je.

Pa tu ima ogromno imunski sistem in PSIHA. Mama se je pač odločla, da psi pa ne bodo problem in res niso. Pa so tudi njej odsvetovali, da bi imeli še pse doma. Tako da, kjer je volja je pot. Če se bo tvoja mama prepričevala, da je pes bau bau za njeno zdravje, bo dejansko imela večje probleme, kot če bi bil interes za psa in izboljšanja imunskega sistema z njene strani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 29 Junij 2010, 13:51:04
Aha, hvala! Ubistvu so ji odkrili neko rednjo alergijo, na živalsko dlako in naj bi mela potem probleme z ledvicami. Ampak je šla tudi na nekaj razstav z mano, pri moji teti smo bili ki ima tudi pse, jaz sem v stiku z psi, pa ni bilo nikoli nobenega problema. A je možno, da potem je alergična na živalsko dlako, ni alergična pa na pasjo dlako?
Tole s psiho je pa najbrž tudi res, ampak je malo problem, ker ubistvu moja mama ni toliko za psa in jo šele  prepričujem, in zato ne vem koliko se bo prepričevala :S

Bomo že!

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Junij 2010, 14:04:59
Jaz poznam že ogromno ljudi, ki so se s pomočjo približno polletne terapije z bioresonanco popolnoma rešili alergij na dlako (pa naj bo pasja, mačja ali konjska). Se pa pri tovrstnem programu ful pazi tud na prehrano... Uglavnem, ne poznam niukogar, ki mu ne bi pomagalo. Je pa res da so bili to samo ljudje, ki so si res ŽELELI 'ozdraveti', tako da najbrž faktor psihe ni zanemarljiv.

Vidim pri svoji babici, ki ima nešteto alergij, da se z željo da rešiti marsičesa, saj živi s sedmimi mački, psom in konji :) Mojemu fantu, ki ma tud alergijo na vse živo pa najbolj pomaga (oz. sploh nima problemov), če se odpove junku, je nasplošno zdravo in se veliko ukvarja s športom...

Mi je pa babi (ta, ki ima tolko živali), sicer univerzitetna profesorica na farmaciji, povedala, da alergikom koristi, da so vsaj malo v stiku z alergenom, da telo potem ne odreagira tako burno, ko pride do večjih koncentracij alergenov v okolju.



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 29 Junij 2010, 14:16:20
Aha, hvala, bom malo raziskala..... :)

Lp, E

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9 : 29 Junij 2010, 14:43:29
Jaz poznam že ogromno ljudi, ki so se s pomočjo približno polletne terapije z bioresonanco popolnoma rešili alergij na dlako (pa naj bo pasja, mačja ali konjska). Se pa pri tovrstnem programu ful pazi tud na prehrano... Uglavnem, ne poznam niukogar, ki mu ne bi pomagalo. Je pa res da so bili to samo ljudje, ki so si res ŽELELI 'ozdraveti', tako da najbrž faktor psihe ni zanemarljiv.

Vidim pri svoji babici, ki ima nešteto alergij, da se z željo da rešiti marsičesa, saj živi s sedmimi mački, psom in konji :) Mojemu fantu, ki ma tud alergijo na vse živo pa najbolj pomaga (oz. sploh nima problemov), če se odpove junku, je nasplošno zdravo in se veliko ukvarja s športom...

Mi je pa babi (ta, ki ima tolko živali), sicer univerzitetna profesorica na farmaciji, povedala, da alergikom koristi, da so vsaj malo v stiku z alergenom, da telo potem ne odreagira tako burno, ko pride do večjih koncentracij alergenov v okolju.

Tudi mojim dvem nečakom je taka terapija pomagala.

Sama pa opažam pri sebi, ker sem tudi kar hud alergik, da se nekje z normalno dozo zdravil, predvsem pa s sprejemanjem, da to vseeno ni tako hudo (če seveda ni res najhujša oblika), da povsem normalno živeti. Veliko mi je pomagala prav Alba, ker sva redno na svežem zraku in pa tudi ukvarjanje s športom.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 29 Junij 2010, 14:45:50
Srednja alergija ni nič tragičnega. Je skoraj enako nič alerigiji. To se kaže pri nas doma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!