deguji

petrca · 35199

basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 05 Junij 2006, 14:46:37
bom dobila deguje za rojstni dan!
na žalost je šele konec septembra...



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #31 : 18 November 2006, 20:20:09
Ojla!

Jaz bi lepo prosila, če mi lahko kdo  napiše vse kar morem vedeti preden kupim deguja (velikost kletke, kaj jejo, nega, stelja, oprema, igračke, kje je najbolj priporočljiv nakup...) vem da je bila podana stran v angleščini, ampak ne razumem dobro jezika, tako da mi ni v pomoč :-\.


Hvala!


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #32 : 15 Marec 2008, 20:01:56
To so srednje veliki glodavci katerim z drugim imenom pravimo tudi čilske veverice.Njihova dlaka je rjave barve, le po trebuščku je svetlejša.Imajo tudi dolg rep ki ima na koncu šopek dlak (podobno kot skakači)
Prihajajo iz Čile. V Evropo pa so jih prinesli zaradi preiskav sladkorne bolezni , ker ti glodavci ne prebavljajo sladkorja in lahko zato zbolijo tudi za sladkorno bolezen. Živijo od 7 do 10 let.
Deguji imajo 20 zob. Sprednji sekalci morajo biti rumeni, ker če so beli pomeni da degujem primankuje kakšne snovi ali pa se nepravilno prehranjuje. Zobje stalno rastejo zato si jih morajo brusiti na mineralnem kamnu. Pravtako je z krempljčki, ki jih moramo redno strižti.
Deguji radi koplejo in si delajo rove v katerih tudi delno živijo.
So zelo živahne živali ki rade plezajo, zato mora biti kletka zelo visoka in v njej mora biti veliko vej in debel. Podobno kot činčile se tudi deguji čistijo v peščeni kopeli, zato morajo tudi to imeti na voljo. So zelo družabni zato morajo imeti za družbo še nekaj degujev ali vsaj par.
Pri prehrani pa moramo paziti da deguju ne dajemo preveč hrane ki vsebuje veliko sladkorja zaradi že prej omenjene bolezni.Priporočljivo jih je tudi dnevno spustit po sobi da se razgibajo še prej pa odstraniti njemu nevarne snovi v sobi.

Skratka to so zelo zanimive živali.

Ojla!

Jaz bi lepo prosila, če mi lahko kdo  napiše vse kar morem vedeti preden kupim deguja (velikost kletke, kaj jejo, nega, stelja, oprema, igračke, kje je najbolj priporočljiv nakup...) vem da je bila podana stran v angleščini, ampak ne razumem dobro jezika, tako da mi ni v pomoč :-\.


Hvala!


Sicer je že kar dolgo nazaj ko si to vprašala ampak vseno če te še zmeraj zanimajo deguji upam da ti bo ta moj opisek kej v pomoč.
Pa še slovenska stran kjer piše zelo veliko o degujih: http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=334

Lp




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #33 : 15 Marec 2008, 22:30:00
Pri kolegih se je skotilo leglo pred mesecem pa neki... Jih dajejo zastonj, so pa iz Kopra.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 16 Marec 2008, 12:19:31
Mladi degujčki so pa nekaj najbol luštnega na svetu  ::)  :-*

bom povedala za to leglo še na sosednjem forumu  ;)



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #35 : 09 Julij 2008, 15:58:56
Živjo.
Jas bi jih tudi rada imela pa me zanima (upam da ni že to kje napisano)
Če se hitro razmnožujejo tako kot npr. hrčki.
In če imaš v kletki  lahko dva istega spola ???

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #36 : 13 December 2009, 12:05:12
Naš glih zdej umira... Že par ur proba zaspat pa mu še ne rata... Nekej moči še ma samo je ful suh ratal, pa sem mu dala po kapalki vodo... Je pa že dost star, tam okrog 6 let je star... No mamo zdej še 3 ostale... Upam da se bo čim manj časa še matral :(



katka

  • Gost
Odgovori #37 : 10 April 2010, 10:35:57
Zdravo!

Zanima me, če kdo pozna koga ki oddaja deguje? Bolj podrobno ko brskam po netu manj takih oglasov najdem oz. so izpred nekaj let. :-\

Lp.



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 18 Maj 2010, 14:15:16
Mene pa zanima s čim se deguje (poleg briketov) še lahko hrani?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 22 Julij 2010, 10:18:20
Tudi mene zanima enako kot katko, bolj kot iščem manj najdem :-\. Če kdo pozna kakega rejca naj prosim napiše (če se da kje na Primorskem ::)).



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 22 Julij 2010, 11:00:01
KLIK

Močno upam, da skrbiš da imajo dovolj sena. To je namreč osnova prehrane. Če se prav spomnim je bila v eni letošnjih številk mojega psa tudi predstavitev degujev. Pri nas jih imamo že kar nekaj let in se imajo prav fino.
Ja, pa tudi mladičke imamo ravno zdaj. Teden dni stare.



Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 22 Julij 2010, 23:50:16
A lahko prosim kakšno slikco mladičkov, ker si sploh ne predstavljam kako veliki so? :-[



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 23 Julij 2010, 09:39:49
5 tednov stari. Mlajših nisem nikoli slikal. Se mi zdi prevelik stres za samičko. Jih čuva in prenaša v hiško ob vsakem šumu.








Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 23 Julij 2010, 12:51:07
Tudi mene zanima enako kot katko, bolj kot iščem manj najdem :-\. Če kdo pozna kakega rejca naj prosim napiše (če se da kje na Primorskem ::)).

Ups napaka :-[ Ne išem rejcev, išem koga ki jih oddaja ali pa prodaja :-[


Eno vprašanje; če bom imela deguje, bom imela 2 in me zanima kaj je bolje-imeti dva bratca ali dve sestrici?



aleksander

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 Januar 2011, 13:56:48
Živijo!
Doma imamo dva deguja ,Boleka in Loleka.Ko sem napravil novo kletko, sem se odločil ,da bi lahko imela družbo,pa me zanima ,če ima kdo za oddat dva samčka.Kletka je velika, zato s prostorom ne bo problemov.
Zanima me še ali jih je lahko več skupaj,ker v naravi živijo v skupinam zato naj ne bi bilo problemov. ;D
Stara in nova kletka....



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 24 Februar 2011, 16:25:07
Kakšno mrežo si uporabil za izdelavo kletke?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 24 Februar 2011, 18:28:29
Ne dva samčka!
Se ti bosta na smrt stepla. Doživel sosed.  :(
Odrasle živali je težko navadit na novega cimra. Kaj imaš sedaj dva samčka, ki sta od mladega skupaj? Pol ju daj kastrirat in pripelji mladičko samičko ali dve. To bi šlo. Ne pa istega spola..

Čeprav no, a je resnično dost velika kletka za 4?

Mreža je predvidevam dvojna kovinska, tako je bunč imel pri zajčniku in za ogrado.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 25 Oktober 2012, 23:50:38
Vidim, da ta tema že kar lep čas miruje  :) Odločla sem se, da z vami delim zgodbo, ki se mi je pripetila.
Čez poletne počitnice sem se odločla, da si bom nabavla deguja. Čisto po naključju sem konec avgusta šla v Mr. Pet kupit nekaj za psa in videla, da imajo deguje. Tako sta z menoj domov odšli dve degujki - Coco in Goku  :) Sprva sem se bala kako bo s socializacijo, ker sta vendarle iz trgovine z malimi živalmi, kjer jim po mojem mnenju manjka človeške družbe oz. dotika. Pozitivno sem bila presenečena kako hitro sta se navadli na mene in mojo družino. V ponedeljek sem pa doživela velik šok. Brez vednosti sem namreč kupila breji degujki. Coco je v ponedeljek skotila 4 presladke mladičke. Smo si mislili ok, 4 še ni takšna številka, lahko bi jih bilo več. No, danes pa še Goku skotila isto 4 mladičke  :D Res so neverjetno luškani. :-[  :) Ampak bil je pa totalni šok  :o, sprva sem mislila, da si je Coco kaj naredela, ker je bila krvava, potem pa vidim, da se pod njo nekaj malega premika  :)
V Mr. Petu so se globoko opravičevali, da se je to pri njih prvič zgodilo in da je to skoraj nemogoče.  ;D so pa rekli, da če jih ne bomo uspeli oddat, da jih bodo oni vzeli, kar seveda ne pride v poštev! Ko bodo mladički dovolj stari za oddat, jih podarimo, pogoj je da greta minimalno dva skupaj, zaradi njihove družabnosti  :), pa seveda ljubezen do živali. Če bi kdo želel kdo imeti te luškane živalce me naj kontaktira! :)  :)

Lp :)


velikimali

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 05 November 2012, 06:42:06
Se pa še jaz pridružujem tej temi-namreč sem na novo lastnica dveh igrivih dehujčkov,ne vem,katerega spola sta-kako se to vidi??In najbolj me zanima naslednje-bila sta nabavljena na hitro in tako kupljena tudi kletka,a ni za deguje,ker jih ni bilo,in tako ni dovolj velika za njiju,ju imam pa čez dan spuščena,da ste lahko dovolj gibata,imata napravljeno tudi leseno plezalo,da plezata,a najraje imata vrtljivo kolo v kletki.Kot sem rekla,ćez dan imata mrežo kletke odstranjeno in se lahko prosto gibata in norita,me pa anima,če se kje da nabaviti dodatno mrežo,za povišat kletko,ker zdaj sta majhna,še gre,a me skrbi,ko bosta zrasla....Ne bi rada spet nove kupovala,ker že ta je bila dovolj draga,samo bi tej zdajšnji mrežo na vrhu odrezala pa vštukala še eno višjo,da bo velika,je možno kje dobiti to?Kdo ve?Ali ima kdo mogoče kako staro kletko,ki je ne potrebuje,pa bi mi mrežo odstopil?Iskala sem po spletu,pa ni mogoče dobiti,v trgovini samo te nimajo...ne vem,kje jo dobim.Sem se tudi že zanimala,če bi kdo bil pripravljen zamenjat,mojo za višjo mrežo,pa ni mogoče....Moram pa še povedat,kot piše na spletu o degujih,da grizejo-moja ne grizeta nič,kar ni za jest,imata pa seno,brikete za deguje,orehe,želode,domači kostanj,repo,občasno kos jabolka in trde hruške,endivijo,korenček,kak mandelj dobita pa lešnik.Lahko dam še kaj?Kaj pa kopanje,kako ju lahko kopam,sicer imata pri kletki širšo posodo z vodo,da je samo dno pokrito,da se ne utopita,pa se nobeden ne kopa.Ali moram kupiti v trgovini tist pesek al kaj je,za kopanje?



rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 06 November 2012, 19:59:18
Jaz ti priporočam, da najdeš nekoga, ki ti bo to sam naredil. Jaz sem kar precej gledla po internetu in večinoma teh res kul kletk je folk nardil sam. Drugače glede griženja pa pazi, moji dve na začetku tut nič nista, po kakšnih dveh tednih pa se jima je zmešalo. Pogrizli sta plastično kolo, zdaj smo to zamenjali za kovinsko, v kletki imata lesene hišice not, so vse pogrizle! Tak da tut ko ju imaš spuščene pazi, ker ti lahko kakšne kable začnejo glodat in podobno. Kot glodalci pa si tudi deguji brusijo zobe, tak da bosta prej ali slej začeli grizt. Zato ti priporočam, če še nisi, da jima v kletko daš kakšen mineralni kamen (ga dobiš v zooticu), ali pa les, vendar pa tut vsak les ni primere, priporočam ti jablano ali pa akacijo.
Za kopanje ne nardiš nič drugega kot pa da kupiš v trgovini za mle živali pesek za činčile in jim nastaviš v kletko. Jaz sem preprosto vzela tisto "ladjico" od sladoleda, jo oprala in tja not dala pesek. Boš vidla da bota takoj švignila not! :) Če glede spola nisi prepričana, bi se jaz na tvojem mestu pozanimala predvsem, če imaš deguje istega spola. Deguji namreč zelo hitro spolno dozorijo (pri dveh mescih) in z mladički ne čakajo (moji dve sta skotili pri 5 mesecih). Glede hrane, lahko jima daš svež peteršilj, baziliko, meto... Zdaj s sadjem, s korenčkom in oreščki jaz pretiravala ravno ne bi, saj sladkorja deguji naj ne bi jedli. Jaz se sadja striktno izogibam, raje dam kak list radiča več. Korenček pa dobita samo kot poslastico, pa še to posušenega.
Najboljše se boš seznanla z vsemi svtarmi na tej strani: http://www.degutopia.co.uk/  sicer je stran angleška, ampak če ti angeščina ne gre najbolje od rok je stric google prevajalnik super! :) Jaz sem na tej strani zvedla res vse potrebne informacije, zlo lepo majo vse napisano! :)

Lp :)


aya0aya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 12 Marec 2013, 18:54:58
Pa naj še tu povem kaj več o degujih, saj vidim, da so kljub temu, da so se tudi pri nas bolj razširili, še vedno precejšnja uganka glede prave skrbi zanje. Mislim, da je kar težava, ker večina slovenskih internetnih strani copy pasta tri sestavke o njih, osebnih izkušenj pa je bolj malo napisanih.
Pa grem lepo po vrsti po prispevkih v tej temi:
Povprečna življenjska doba je ob pravilni skrbi precej več od pet let, vsaj sedem bi jih morali doživeti.
Smrdijo ne, je pa seveda tako, da jim je potrebno redno čistiti. Ravno tako, kot velja za vse druge živali.
Za v stanovanje so primerni, potrebno pa je upoštevati, da zelo veliko grizejo, zato bodo najbrž načeli pohištvo, kar je potrebno vzeti v zakup, če se odločimo zanje. Obvezno pa je potrebno zaščititi kable pred njihovimi zobki. Če pa bi jih radi imeli samo v kletki, potem nima smisla, da jih sploh imate.
Nujno morata biti vsaj dva, saj se drugače počutijo osamljeno. Tudi zaradi občutka varnosti je pomembno. Lastnik nikakor ne more nadomestiti družbe drugega deguja. Predvsem pri mladih samcih lahko pride tudi do hujših pretepov, zato je potrebno ukrepanje in ponovno predstavljanje, kar zahteva veliko potrpežljivosti. Tudi neznani odrasli deguji ne bodo zlahka sprejeli novega deguja. Več o tem si lahko preberete na linku, ki je spodaj.
So precej živahni, vendar tega ne bi ravno imenovala "divja narava" Če bi želeli živalco, ki se bo crkljala in se pustila božati, degu ni primeren za vas. Lahko pa se jih nauči malih trikov, zabavni so za opazovanje in radi zganjajo vragolije. Zato je treba vedno paziti nanje, saj se z lahkoto spravijo v nevarnost.

Na povodec bi se težko navadili, saj so za kaj takega preveč živahni. Raje jih spuščajte po zaščiteni sobi. Povodec lahko močni zobki pregriznejo v minutki. Glede na živahnost, se lahko tudi zadavijo z njim.

Na človeka se seveda navadijo, vse pa je odvisno od tega, koliko in kako pravilno se le-ta ukvarja z njimi. Pri nas recimo, so zelo navezani name in na še eno dekle, saj se veliko ukvarjava z njimi in z njimi ravnava z občutkom, medtem, ko tistega, ki jih pogleda samo takrat, ko se njemu zdi, ignorirajo in se ga celo bojijo. Imajo zelo dober občutek za to, kdo jih ima rad.
Sama imam tudi eno degujko, ki je k meni prišla hudo prestrašena. S pravim rokovanjem in pa veliko mero potrpežljivosti, mi je pričela zaupati. Tudi to se da doseči, čeprav je bilo težko.

Poleg tega, da vsem živalim v trgovinah manjka socializacija - si res želite podpirati s svojim denarjem tako neprimerno skrb, kot jo dobivajo tam? Morda se vam res zdi, da ste rešili mizerije tiste živalce, ki ste jih odnesli, a kaj, ko bodo takoj sledile nove. Zagovarjam posvojitve in nič drugega. Vendar je to že druga zgodba.

Seveda pa tudi pogosta domača legla mamo degujko izčrpajo, zato je tudi tu potrebno biti previden. Pravim ljubiteljem se itak ne bo težko pozanimati, kdo je štepar in kdo ne. Tu je tudi težava slabih genov zaradi parjenja med sorodniki, prenosa genskih bolezni, največkrat sive mrene. Degujev, ki so nagnjeni k sivi mreni in ostalim boleznim, se ne bi smelo pariti v nobenem primeru.

Seveda naj jih, tako kot vse male živali, sprejme samo nekdo, ki ima možnost in sredstva za veterinarja. Če je težava že pri tem, kako jih iti iskat, bo še večja težava, ko živalca zboli. Imejmo jih samo, če zmoremo poskrbeti zanje tako, kot to potrebujejo živali, ne tako, kot to želimo storiti mi. Res upam, da bo čim manj prispevkov o tem, kako ljudje gledajo, koliko časa se domača živalca muči, brez da se jo pelje do veterinarja  :-\

Velikost kletke bo marsikoga zmotila, saj potrebujejo veliko prostora. Prave mere so opisane tu:
http://gator549.hostgator.com/~raven999/forums/viewtopic.php?f=10&t=29&sid=f9cb8dcef256d03d5ed4b354886e0b0c

Potrebujejo veliko stvari za grizenje, recimo veje sadnega drevja. Tudi varne igračke se jim lahko naredi kar doma. Slej kot prej pa jih bodo verjetno demolirali.

Njihova osnovna hrana je seno in razna sveža ali posušena zelišča, listnata zelenjava in posebna mešanica semen; sezam, mak, kumina, koper, koriander, črna kumina, seme zelene. Občasno lahko dobivajo tudi oljna semena in oreščke, najbolje v lupini. Škrob pa se pretvori v glukozo, zato so škrobna semena - žitarice nepriporočljiva. Občasno, kot priboljšek ali kot hrana za bolne in shirane živali, pridejo v poštev ovseni kosmiči. Tudi v posušenem korenju in grahu, ki jim ga ljudje na veliko dajejo, je veliko sladkorja. Zato smejo le-to res zelo redko.
Kupljene mešanice so ponavadi nepravilno sestavljene, nekatere celo katastrofalne.
Želod, kostanj, jabolko, hruške - ob tem se samo vprašam - zakaj? Zakaj bi želeli svoje živalce, ki jih imate radi, pripraviti do bolezni. To vprašanje se mi zastavlja tudi ob premajhnih kletkah. Zakaj tako narobe? Ker smo se mi odločili, da bo tako, kljub temu, da potrebujejo vse kaj drugega? Prosim, ne več tega.

Krempeljčkov jim ni potrebno striči, saj sami zelo dobro poskrbijo zanje.
Za brušenje zobkov so od mineralnega kamna veliko boljše lesene igračke, sveže veje varnega drevja. Večina bolezni zob pa je posledica nepravilne prehrane, ne pa premalo brušenja. Pri boleznih zob (in kosti) lahko poleg hrane s pravilnim razmerjem kalcija in fosforja, pomaga tudi pravilno odmerjen dodatek vitamina D ali pa 2,4 UVB lučka za papige.

Ker niso zares veverice, ne potrebujejo ogromno debel v kletki, potrebujejo pa veliko polic in tekalnega prostora, zato mora biti kletka najprej široka in globoka, šele nato visoka.

Deguji se kopajo samo v pesku, nikakor ne v vodi. Za pesek je primernejša keramična posoda, saj bodo plastično zgrizli in najbrž malo tudi pojedli. To pa ne more biti dobro.

Sicer je Degutopia res začetek dobre skrbi za deguje, kljub temu pa so že ustrelili kakšnega kozla. Če zares želite skrbeti zanje pravilno, bo pravi naslov za obsežno domačo nalogo tule
http://gator549.hostgator.com/~raven999/forums/index.php?sid=73ee8ad9e06581784cbbabf4bbd33628



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #51 : 24 Marec 2013, 20:32:30
Kako je z anestezijo pri degujih?..



aya0aya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 25 Marec 2013, 16:54:11
Sicer sem ti odgovorila že na drugem forumu - prosim poglej zasebna sporočila za prevoz in pomoč - ampak samo na kratko še tukaj. Če jo da izkušen veterinar, da ne predozira ni panike. Je pa seveda vedno prisoten en rizik, sploh, če je žival že tako bolna ali oslabela. Moji punci so dali ravno pravo na VF v LJ, si je hitro opomogla od nje. Njim bi tudi najbolj zaupala, kar se tega (in ostalega) tiče.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #53 : 26 Marec 2013, 00:08:48
Ce bos vozila kamorkoli drugam kot na VF, se pozanimaj kaksne imajo izkusnje z deguji in kaksno anestezijo uporabljajo. V postev pride samo plinska.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #54 : 17 Avgust 2013, 22:16:40
Živjo, prosim za pomoč...

Predzadnji degujček se od nas poslavlja mi pa ne bomo nabavljali novih, nočem pa tudi da zadnji pogine zaradi žalosti... Kaj naj naredim? Ima mogoče kdo doma več degujev pa mu ne bi bilo odveč v svoj dom sprejeti še enega, da bi svoj preostali čas preživel v družbi?...  :'( :'(



aya0aya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 18 Avgust 2013, 06:55:25
A je samček? Če je kastriran samček ali samička, mu lahko ponudim/najdem dober dom.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #56 : 18 Avgust 2013, 08:59:22
Nekastriran samcek..



aya0aya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 18 Avgust 2013, 20:31:06
Če se strinjaš s tem, da bi ga kastrirali (brez skrbi, nič stroškov zate), potem se bo zanj mogoče našel dober dom.
Če je seveda dovolj dobrega zdravja za poseg.

Na žalost imava obe, ki bi ga bili pripravljeni vzeti, samičke. Ena možnost je, da ga vzame Nixi iz foruma Degus international, vendar še ni nič dorečeno. V skrajni sili, ga lahko vzamem tudi jaz, kako živijo moje punce pa tako veš ;) Vendar pa je to res skrajna sila, ker jih imam že šest in so precej zahtevne žverce, zato se bojim, da bi bilo preveč zame. No, če ne bo šlo drugače.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #58 : 18 Avgust 2013, 21:08:19
Ja jaz nimam problema s tem da ga kastrirate samo se malo bojim posega. Star je 6-7 let in tudi zob nima najbolj lepih. Problem je bil ze takrat ko smo dali degujki samo sedacijo (kar itak dobi pred anestezijo) in se tega ni dobro prenesla. Jaz sem za, ce je to edina opcija da se nekaj casa zivi ker res nocem, da doma od zalosti pogine samo kot pravim, me je res ful strah posega... :(



aya0aya

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 18 Avgust 2013, 21:12:08
Upam, da se ti bo oglasil kdo, ki ima že samčke doma... Če ni najboljšega zdravja, potem je poseg najbrž res tvegan, za tako starost pa sploh. Na žalost pa v bližini ne vem za nikogar, ki ima samčke in zanje zadovoljivo skrbi.