Kliker in dva psa

zlatolasska · 8476

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
: 23 Junij 2010, 18:45:07
Kako uporabljati kliker, ce imas doma dva psa?
Elly pozna kliker, sicer ne delava z njim pogosto, Aspen pa je njena malcica, sedaj stara 10 tednov in bo ostala pri nama.
Kako zdaj uporabljati kliker, ce imam obe ves cas skupaj? Ali funkcironira, ce delata obe hkrati ali ne? (meni se zdi to malo nelogicno)

Super hvalezna za odgovore.. :)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 Junij 2010, 19:16:06
Komot delaš z enim naenkrat - pes točno ve kdaj se klika njemu  ;) Če ne kako bi funkcionirala šola ko jih klika po 10 naenkrat.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 23 Junij 2010, 22:17:16
Običajno ne delat oba istočasno- ker težko,da bi bil moment klika za oba enak.
Jaz bi na začetku delala z malo samo- starejšo umakni v drug prostor. Kmalu lahko starejšo naučiš, da ko dela mlajaša ona čaka na podlogi ali v kletki- prej naučiš igre s kletko ali /in odlaganje. Potem njej ob klikih večkrat daš nagrado za čakanje.
Ko bo mala malce odrasla lahko še njo naučiš čakanja. Do takrat pa jo daj v drug prostor, ko delaš z mamo in ji daj kakšno bikovko ali podobno, da se zamoti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #3 : 24 Junij 2010, 18:38:52
Aha, ok.. :)
Pac eden je na hold, z drugim delas. :) Super.
Bomo prakticirali to po 8., ko oddamo se zadnjega mladicka.. :)
Hvalaaaa! :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 24 Junij 2010, 19:33:38
Kaj pa na splošno, a so kake smernice kako delat z dvema psoma hkrati?



mašika

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 November 2011, 19:55:16
Pozdravljeni,

mene pa zanima če lahko vsaj začetno fazo, ko psička še privajam na to, da klik pomeni nagrado, opravljam z dvemi kužki hkrati. Imam namreč dva mladička in bi vsaj tole morda lahko opravila z obema hkrati? Klik - obema priboljšek?

LP



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 November 2011, 08:12:38
Kot je že deteljica napisala
Citiraj
Običajno ne delat oba istočasno- ker težko,da bi bil moment klika za oba enak.
Torej tudi na začetku se ti lahko zgodi da te eden gleda, drugi ne, ti klikneš prvemu, ki te gleda, a klik bo slišal tudi drugi, ki te ne gleda. Mogoče res ne boš dala potem drugemu nagrade, ampak ga boš zmedla, ker je bil klik, nagrade pa ne... in seveda obratno... npr. zato ker te drugi ne gleda, tudi prvemu ne boš kliknila in boš prvega zmedla.

Delaj ločeno.



mašika

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 November 2011, 10:45:46
Ok, hvala za nasvet. Se pravi me mora kužek najprej pogledat potem šele kliknem? Tega nam za začetno uvajanje niso povedali v mali šoli, pa tudi tu v temi sem videla da je napredek ko pes neha gledat roko s priboljški ampak roko s klikerjem. Koliko dni oz. do kdaj imam to začetno fazo uvajanja?

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 26 November 2011, 11:03:33
1. Za začetek klikaš različna vedenja, nikoli zaporedoma istega vedenja, dokler pes ne dojame, da kliku sledi nagrada-se takoj vidi, ko z veseljem rotira pogled proti tebi, ko sliši klik, ko vidi kliker. V nasprotnem primeru pes ne razume v celoti kaj dejansko pomeni zvok klika, ki mora biti oznaka za (KATEROKOLI) želeno vedenje oz. približek v točno tistem trenutku.

2. Jaz osebno bom vedno delala naenkrat z enim psom (klikala), tadrugi je takrat na odmoru, v drugem prostoru, v boksu, na postelji, odvisno od psa in njegove samokontrole, razumevanja. Imam znak za "vklop" psa- "Bina, grema delat" ali preprosto samo ime.

3. Preberi si več o kliker treningu, kaj je sploh kliker, kako deluje in bistvo shapinga. Čim manj uporabljaj vabo t.j. kazanje z roko, vodenje psa z roko, "dirigiranje" po domače. Ker ne prinese tako dobrih in dolgoročnih rezultatov. Pa čeprav vem za eno šolo, kjer delajov mali šoli s klikerjem, a vse na "luring" oz. z vabo.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 28 November 2011, 09:57:23
.. pa tudi tu v temi sem videla da je napredek ko pes neha gledat roko s priboljški ampak roko s klikerjem. Koliko dni oz. do kdaj imam to začetno fazo uvajanja?
Ne potrjuj gledanja v roke. Pes naj te pogleda v oči, šele potem klik in nagrada. Sploh ni težko, samo en čist majčken potrpljenja je potrebno, ker v nekih 99% bo pes, ki ne bo dobil klika in nagrade, ker pač ni naredil nečesa kar bi mu to prislužilo, prej ali slej pogledal vprašujoče vodnika v oči v smislu "kaj zdaj hočeš da naredim, da boš kliknil"  ;)