Pes grize ljudi

mateja21 · 8152

mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 19 November 2011, 18:43:22
Živjo.
Doma imam belega viševskega terierja, ki je star že 1 leto. Z njim nisem imela nikoli težav. Bil je igriv in prikupen. Včasih pa je tudi koga ugriznil. Tej ugrizi so bili nedolžni, zato se mi je zdelo, da je pač ugriznil ker se je igral. Sedaj pa tej ugrizi niso več nedolžni. Če mu kaj ni prav te bo ugriznil. Sprva je samo ugriznil in spustil, sedaj se je to tako nadaljevalo, da te ugrizne in noče spustiti.Imam tudi mlajšega brata, ki nenhno se z njim igra in mu dopušča, da ga grize. Ko tej ugrizi niso bili več tako nedolžni sem ga vedno "nadrla" in je dobil kazen.

Prosim napišite mi predloge, kako naj preprečim da grize ljudi?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 November 2011, 19:03:50
Daj malo pobrskaj, ker je o tem ogromno napisanega;
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11381.0
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9154.0
itd. poišči

Sicer pa povejte v kakšnih situacijah točno grize. Če samo ko se začnete igrat in se razživi, je to eno, če pa vedno.. npr ko ga hočete premaknit iz položaja v katerem je, pa mu to ni všeč, ali pa ko greste mimo njegove posode s hrano,..... je pa to drugo. Točno morate povedat v kakšnih situacijah renči in grize.



mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 November 2011, 19:49:25
Ne grize npr. vsak dan.. Ugriznil je 1x ko sem hotela pobrati hrano iz tal, ki jo je on nameraval pojesti. Ugriznil me je že ko sem ga hotela zbuditi, pa je spal. En teden nazaj se je ovil z flexijem okoli stola in ga je bratranec hotel odvezati ga je ugriznil. Ko je bil mlajši ga nisi smel pobožati za vratom. Če si ga te je vedno ugriznil, čeprav to ga sedaj več ne moti.

Ne gre za to, da bi grizel med igranjem ampak se mi zdi da je preveč razvajen in nima mej kaj lahko in kaj nesme. Sedaj pa mu je to nezadovoljstvo ki jo pokaže z agresijo prišlo že v navado.

Hvala za linke.  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 19 November 2011, 20:15:21
Hmmm A hodita kam v šolo? Sliši se kot, da ugrizne iz strahu, ampak je treba videt v živo kako se pes obnaša in kako se vi obnašate, kakšen odnos je med vami in psom.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 19 November 2011, 20:33:51
Ne, sliši se kot da se ima on za vodjo tropa in zato renči in šavsa, kajti vas ima za podrejene. Ukinit vse privilegije (nobenega kavča, vsako hrano in priboljšek naj si prisluži, takoj ko šavsne dve okrog kepe in nekam v osamo - npr v kopalnico) in takoj v dobro pasjo šolo, drugače boste imeli še hude probleme.



mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 November 2011, 21:15:36
Ne zdi se mi da ugrizne iz strahu, res pa je da go si vrvico zaplete okoli noge postane paničen..

Ja se strinjam, da se ma on za kot nekako "vodjo", saj ga močno razvajamo. Bom upoštevala vaše predloge, tudi pasja šola se mi zdi zelo pozitivna. Hvala ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 November 2011, 22:31:42
Jaz imam doma precej razvajena in razštelana psa, ampak si ne predstavljam, da bi nas kateri od psov kar tako malo grizel.
Tastarejši je enkrat zarenčal name s kostjo v gobcu in je po hitrem postopku letel iz dnevne s pospeškom v tazadnji.
In je zaleglo  ;D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 19 November 2011, 22:39:37
Jaz imam doma precej razvajena in razštelana psa, ampak si ne predstavljam, da bi nas kateri od psov kar tako malo grizel.
Tastarejši je enkrat zarenčal name s kostjo v gobcu in je po hitrem postopku letel iz dnevne s pospeškom v tazadnji.
In je zaleglo  ;D


Se popolnoma strinjam. Moj pes je razvajen do obisti, bolj že skoraj ne vem če bi lahko bil, pa mu nikoli na kraj pameti ne pride, da bi renčal in grizel.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 20 November 2011, 12:45:20
Jaz imam doma precej razvajena in razštelana psa, ampak si ne predstavljam, da bi nas kateri od psov kar tako malo grizel.
Tastarejši je enkrat zarenčal name s kostjo v gobcu in je po hitrem postopku letel iz dnevne s pospeškom v tazadnji.
In je zaleglo  ;D


S tem pa tudi tvegaš, da te pes nazaj šavsne. Jaz bi šla malo na bolj varen, a učinkovit način reševat problem v slabem odnosu pes-vodnik.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 20 November 2011, 13:28:15
Mateja, od kod pa si? Najbolje bo, da situacijo oceni nekdo kvalificiran v živo in potem pod vodstvom nekoga takega odpravite vašo težavo. Ker tudi, če ti ugotoviš kje je problem, pa te ostali družinski člani ne upoštevajo, nisi naredila nič. Nekdo od zunaj veliko lažje pojasni kaj je prav in kaj narobe, kako se sme in kako ne sme delati s psom in tudi ostali v družini ga bodo bolj upoštevali. Vsaj po mojih izkušnjah.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 November 2011, 13:34:00
S tem pa tudi tvegaš, da te pes nazaj šavsne. Jaz bi šla malo na bolj varen, a učinkovit način reševat problem v slabem odnosu pes-vodnik.  :-\

Ni bil moj namen metodo predstavit kot rešitev za problem z višavcem, ena brca v rit še zdaleč ne bo odpravila grizenja, mogoče bi ga, ko je pes prvič poskušal. Moj pes je polenta in ni bilo nikoli niti najmanjšega tveganja, da bi kogarkoli šavsnil. In tudi če bi poskušal, bi bilo to prvič in zadnjič!  >:D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 20 November 2011, 14:31:13
S tem pa tudi tvegaš, da te pes nazaj šavsne.

In? pri meni bi to naredil prvič in zadnjič..

Če se že gremo neko korekcijo se pojdimo tako, da bo zalegla že prvič.. ne pa nekaj probavat na lep in varen način, pri psu, ki je že tako daleč kot je ta..



mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 November 2011, 14:43:50
Mateja, od kod pa si? Najbolje bo, da situacijo oceni nekdo kvalificiran v živo in potem pod vodstvom nekoga takega odpravite vašo težavo. Ker tudi, če ti ugotoviš kje je problem, pa te ostali družinski člani ne upoštevajo, nisi naredila nič. Nekdo od zunaj veliko lažje pojasni kaj je prav in kaj narobe, kako se sme in kako ne sme delati s psom in tudi ostali v družini ga bodo bolj upoštevali. Vsaj po mojih izkušnjah.


Sem iz Novega mesta. Se strinjam s tabo. Razmišljam, da čimprej ko bo možno obiščem pasjo šolo, da tudi ena druga oseba pojasni kaj narobe delam in kaj v naši družini delamo narobe. Se strinjam, da sama ne bom mogla narediti nič, da bomo morali skupaj z družino. Težko je ker mlajši brat ga nenehno iziva in mu dopušča grizenje, čeprav mu jaz tega ne dovolim.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 20 November 2011, 15:20:47
Kolikor vem, imaš na tem področju vsaj 3 pasje šole:

http://www.pes.si/index.php

http://www.kin-drustvo-nm.si/

http://www.solanje-psov.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1


Splača se malo preveriti informacije o posameznih društvih, potrebujete nekoga, ki ne promovira samo izključno pozitivne motivacije in zavrača vsakršno korekcijo, ampak nekoga, ki zna na pravilen način poseči v psa, prekiniti neželjeno vedenje in vas naučiti, kako boste vašega psa spravili v znosnejši vedenjski okvir.


mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 November 2011, 17:31:29
Kolikor vem, imaš na tem področju vsaj 3 pasje šole:

http://www.pes.si/index.php

http://www.kin-drustvo-nm.si/

http://www.solanje-psov.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1


Splača se malo preveriti informacije o posameznih društvih, potrebujete nekoga, ki ne promovira samo izključno pozitivne motivacije in zavrača vsakršno korekcijo, ampak nekoga, ki zna na pravilen način poseči v psa, prekiniti neželjeno vedenje in vas naučiti, kako boste vašega psa spravili v znosnejši vedenjski okvir.

Hvala za informacije. :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 November 2011, 18:06:44
Imam zavetiščarko. Takoj, ko sem jo posvojila, sva začeli hoditi v pasjo šolo, se pravi pred dobrim letom... Po nasvetu kolegice sva začeli obiskovati TOLE šolo. Jaz sem zadovoljna z njimi, ne morem pa jih primerjati z drugimi šolami na tem območju, ker dela drugih pač ne poznam (sem že ves čas tukaj - začela sem z malo šolo, šla v začetni tečaj in na koncu opravila izpit A, zdaj hodim v nadaljevalni tečaj in me kmalu čaka BBh). Če ti to kaj pomaga... Vsekakor se tudi sama še pozanimaj o različnih možnostih...



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #16 : 20 November 2011, 21:14:10
Jaz bi ti svetovala, da si izbereš inštruktorja in delaš z njim najprej individualno, in se šele potem, ko rešita osnovni problem vključita v skupino. Na vašem koncu ne poznam nobenih inštruktorjev, veliko ljudi pa pohvali alfakan, ki pride na dom.
Drugače pa mu je potrebno takoj ukiniti vse privilegije in pospraviti igrače, pa bo že to prineslo majhen napredek, grizenja pa ne bo odpravilo. Bolje, da se konfliktnim situacijam izogibate, dokler vam nekdo ne pokaže, kako je potrebno ukrepati. Vsakič ko pes z ugrizom doseže svoje, postane še bolj samozavesten.


mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 21 November 2011, 16:06:46
Jaz bi ti svetovala, da si izbereš inštruktorja in delaš z njim najprej individualno, in se šele potem, ko rešita osnovni problem vključita v skupino. Na vašem koncu ne poznam nobenih inštruktorjev, veliko ljudi pa pohvali alfakan, ki pride na dom.
Drugače pa mu je potrebno takoj ukiniti vse privilegije in pospraviti igrače, pa bo že to prineslo majhen napredek, grizenja pa ne bo odpravilo. Bolje, da se konfliktnim situacijam izogibate, dokler vam nekdo ne pokaže, kako je potrebno ukrepati. Vsakič ko pes z ugrizom doseže svoje, postane še bolj samozavesten.

Hvala za nasvete ;)



mateja21

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 21 November 2011, 16:07:13
Imam zavetiščarko. Takoj, ko sem jo posvojila, sva začeli hoditi v pasjo šolo, se pravi pred dobrim letom... Po nasvetu kolegice sva začeli obiskovati TOLE šolo. Jaz sem zadovoljna z njimi, ne morem pa jih primerjati z drugimi šolami na tem območju, ker dela drugih pač ne poznam (sem že ves čas tukaj - začela sem z malo šolo, šla v začetni tečaj in na koncu opravila izpit A, zdaj hodim v nadaljevalni tečaj in me kmalu čaka BBh). Če ti to kaj pomaga... Vsekakor se tudi sama še pozanimaj o različnih možnostih...

Hvala in bom ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 21 November 2011, 16:41:35
Mateja, poslala sem ti zasebno sporočilo (zgodaj desno)  ;)