Briard [Berger de Brie]

irenchy · 58446

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 11 April 2006, 20:40:03
zadnje čase se kar precej pogosto videvam z psičko Tajo, ki je pasme briard in živi v moji okolici. res super psička z ogromno ogromno energije ;D. njena lastnica se je tudi registrirala na forumu tako, da bo še sama kaj povedala o njej.

pa še slikica...




lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 11 April 2006, 21:39:27
Ojla!!!

Imam briardko Tajo !!! V enem letu in pol sem ugotovila , da je to kar zahtevna pasma-psička. Potrebuje zelo,zelo veliko gibanja na svežem zraku. Potrebno je tudi vsakodnevno česanje ,saj se ji drugače hitro naredijo vozlji ,ki pa se ne dajo kar tako lahko razčesati!!! Je tudi zelo trmast  kuža,vendar se to ,da urediti z zelo veliko potrpežljivostjo,vztrajnostjo in ljubeznijo do psa! :) Ves trud ,ki ga ti vložiš v delo s psom je 1000x poplačan,saj te velikokrat nasmeji ko se spremeni v čisto pravega klovna!!!(npr.Ko se kot človek usede na stol,ali pa na sedežno. Če pa ti sediš na tleh pa svojo ritko prisloni kar v tvoje naročje ! ;D) Je tudi zelo učljiv kuža,razumevajoč in čuten ! :)
 
Pišite mi kaj....ljubitelji briardov!!! :)
                                                                                                                                 Lp Tina s psičko Tajo ! :)

+1 točka



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 11 April 2006, 22:12:56
Res luštkana je tale briardka Taja :) Pa po tvojem opisu taycha praviš, da tudi trmasta, potem je pa zelo podobna moji ;) ;D


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 14 April 2006, 22:36:02
Ojla!! :)

Ja je zelo trmasta !
 Če se ona odloči ,da kaj ne bo naredila , ne naredi .... pika in konec !!! ;)
Seveda,ji moraš takoj to trmo "izbiti" iz glave !......To pa lahko narediš samo z lepimi besedami in potrpežljivostjo ! ;D

                       Lp Tina s psičko Tajo
                   



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 14 April 2006, 23:09:26
ojla...ja res tako je tudi pri moji, včasih kar preveč trmoglavi, da česa pač ne bo naredila, se trudim biti čimbolj dosledna, pa vstrajati. Res mi , ki imamo bolj samosvoje oz trmoglave pasje zverinice, moramo biti še bolj potrpežljivi. moja ima dneve, ko bo ubogala skoraj vse, pa dneve ko trmoglavila bo. Za danes jo moram zelo pohvaliti, ker je bila izredno pridna v šoli :)  Res delala je vse vaje kot bi mogla - vse solidno. Če pa pogledam, sredo, ko je bila pravi obup.....lp..maja


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5 : 15 April 2006, 09:19:24
Briarda nimam doma, ampak poznam eno, in je tudi taka trma kot tvoja Taja. Če si nekaj zapiči v glavo, bo pri tem ostala, hehe. Drugače pa je pridna pa fuuuuul ima energije. Pa ful ful ful luškana. Stara je pa eno leto.

taycha, od kje pa je Taja? A ima rodovnik?

lp, rina

Los je car!


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 15 April 2006, 09:23:31
Ojla !!!

Nima rodovnika ! Je pa čistokrvna briardka  ;)

Sva iz vodic....če mogoče poznaš irenchy ---no blizu nje sva doma.  :)
Ja moja ima tudi polno energije! Nikoli ji je ne zmanjka !!! :P

                                                         Lp Tina s psičko Tajo



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #7 : 15 April 2006, 10:10:55
Aja, nima rodovnika. Rodovniških legel že nekaj let ni bilo v Sloveniji, zato sem pa vprašala. Nisem vedela, da so bila nerodovniška legla.. To, ki jo jaz poznam pa so uvozili iz Češke.

Zakaj pa si se odločila ravno za briarda?

Počohaj Tajo!
lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 15 April 2006, 12:42:55
Nekaj današnjih slik Taje iz rolanja :)


ta je najboljša slika :D :D



evo jo še celo :)


malo poziranja ;)


in pa Rondo in Taja
http://rondo.moj-album.com/slike/590660/aZ1Xb9cTeZyZUGsN.v.jpg

ostale pa TUKAJ

Lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 15 April 2006, 20:57:14
Ojla !!! :)

Ja , je čistokrvna briardka je iz Ponikve-Celje.
Hm....zakaj sem se odločila ravno za briarda ???
Ker nam je bil(celi družini) zelo všeč, velikokrat smo ga videli na razstavah in se tudi veliko pozanimali o njem  ;)
Je zelo čustven kuža !
Je lep po zunanjosti in zelo dober po notranjosti !
Leglo smo iskali kar celo leto in ga našli neko nedeljo-(oglas na internetu) !

Če te še kaj zanima,kar vprašaj !
Hehe sm počohala Tajo  ;)ji je zelo pasalo !
                                                                                            Lp Tina s psičko Tajo!



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 19 April 2006, 22:20:23
Ojla... tudi jaz kar poznam briardov so zelo trmasti.

Na žalost pa imam tudi slabe izkušnje z enim samcem... saj je bil skupaj z nama v pasji šoli in je bil kar popadljiv.

Rina... glede na to da že nekaj časa ni bilo rodovniškega legla pri nas ... od kje potem vsi Bridardi ki jih srečujem? :) So ljudje res tako neinformirani da kupujejo nerodovniške mladiče?

Lp, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #11 : 19 April 2006, 22:53:31
Črt, jaz vem za 4 uvožene mlade briarde. Mislim da so vsi v sorodu med sabo, eno od teh pa poznam. :) Saj je bilo leglo pred nekaj leti... Mislim da pred 4 ali 5. Ne vem. Tega se jaz ne spomnim, ampak so povedali drugi, da je bilo pred 10 leti veliko več briardov kot danes.
Pa taycha ma psičko iz nerodovniškega legla... Mogoče so pa ti, ki jih ti srečuješ bratci in sestre od Taje.

lp

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 20 April 2006, 22:54:18
Tole sem dobil danes na mail  :-\ :'( :
-----------------------------------------------------------------
Spostovani,
 
na vas se obracamo v upanju, da nam boste lahko pomagali. Odlocili smo se, da bomo poskusali nasemu Toru najti nov, vecji dom in nekoga, ki bo zanj imel vec casa. Mi smo vecino casa zdoma, tako da je kuza vecino casa sam doma in mislim, da to nobenemu od nas ne bi bilo vsec, kar pomeni, da po vsej verjetnosti tudi njemu ni.
 
Tor se je skotil 18.8.2002 v Avstriji blizu Dunaja. Oba starsa sta sampiona, on sam pa je zelo ubogljiv, zivahen in zdrav kuza. Vajen je otrok, zivljenja v stanovanju in v hisi,… v glavnem je popoln kuza, samo mi imamo premalo casa zanj.
 
Zelo bi bili veseli, ce bi nam lahko pomagali pri iskanju novega lastnika.
 
V naprej se vam zahvaljujem za vaso pomoc, Mojca Skof z druzino.
[email protected]
----------------------------------------------------------------------

Oblubili so mi tudi kakšno slikico ... tako da upam da kmalu pride.

Lp, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 20 April 2006, 23:09:14
Hm, trigi, na sosednjem forumu sem zasledila, da bo nekdo posvojil 3 leta starega briarda, samca. Pa kolikor sem razumela ga bodo razstavljali. Upam da je to ta.

Drugače pa briard ni pes 'kar tako'. Je kar zahtevna pasma in se je treba pred nakupom malce pozanimati o pasmi in njenih potrebah. Če se briarda kupi zato ker je lep, drugega se pa o njem ne ve, se zna hitro ponoviti zgodba o pomankanju časa.... :-\ :(

Saj je kar prav, da briardi niso tako popularni. Se mi zdi da je to dobro za pasmo.

lp

Los je car!


Ozzy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 April 2006, 14:06:47
Se popolnoma strinjam. Briard je zelo zahtevna pasma in mora clovek imeti veliko casa in znanja za delo z njim. Prav zaradi njegovega varajocega izgleda ima kar nekaj ljudi slabe izkusnje z njim. Vzeli so si ga ker je luskan, potem pa imeli doma malo zverco, ker nihce ni imel casa zanj ali pa se niso dovolj pozanimali o vzgoji.
Za tiste mladicke, pa so trije v sorodu: 1 polbratec in 2 polsestrici, zdaj pa je se en crn mladicek samcek iz slovaske. Vsi imajo rodovnik, starsi pa so pregledani za dedne bolezni.



Ozzy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 April 2006, 19:38:30
ups res je se en polbratec na katerega sem cisto pozabila, ker ga ne srecujem na razstavah. Sicer pa ceprav v sloveniji ni rodovniskih legel, ima ze kar dve leti zapored nek gospod leglo nerodovniskih briardov in to "cisto po nesreci",ker ima doma psa in psico. Mislim... pa naj da sterilizirat, ce vidi da nesreca vsako leto prezi nanj.



Dany

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 Maj 2006, 14:09:59
A kdo razmišlja o srečanju briardov, ali ima že kdo izkušnje? ;)



Ozzy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Junij 2006, 21:59:12
Smo se ze menili o srecanju, ampak ne vem kako se bi to izslo z nasimi dominantnezi. Sicer se tisti, ki razstavljamo redno srecujemo na razstavah in kramljamo, drugi briardi pa so tako skriti za ograjami, da niti ne vemo kdo jih ima. Veliko lazje bi bilo ce bi nas bilo vec vkljucenih v klub za ovcarske in pastirske pasme, ne pa da sva samo dva. Potem bi res lahko kaj organizirali in tudi kaj naredili za to pasmo pri nas.



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Februar 2007, 17:08:18
Tudi mi2 s Pupo imave 1 prijateljico Briardko. Je iz našega kraja, živi v ulici mojega fanta, tako da jo videvam skoraj vsak dan in moram rečt, da je zelo zelo prijazna :-*
Ravno včeraj sta se s Pupo podile po mahu - hvalabogu jarki niso bili polni vode, saj bi si ti dve frajli drugače sigurno privoščili mlakužnato kopel :o 

Naslednjič pa upam, da se bom spomnila vzeti digitalca s sabo;)

Be happy :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 25 Februar 2007, 13:10:06
majča naslednjič res ne pozabi na digitalca :)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #20 : 26 Julij 2007, 10:31:46
A morda kdo ve, kdo ima trenutno leglo briardov tukaj v pomurju?
Danes se bom jaz zraven pritihotapila ker gre ena mamina prijateljica  ;D Bom vzela še fotoaparat pa dobite par slikic.
Je pa to pravo rodovniško leglo briardov po dolgem času v Slo.

Lp


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 Avgust 2007, 08:16:16
Pozdrav Missy!
Pa imamo res po dolgem času rodovniško leglo briardov v Sloveniji. Upam, da so slike uspele, jaz se mučim skoraj vsak dan z njimi, pa so že preveč živahni, da bi jih ujela v kakšni (po možnosti) razstavni pozi!  ;D
Vabljena ponovno na obisk.
lp



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #22 : 02 Avgust 2007, 13:43:03
Pozdravljeni!

Postavne poze ravno niso, nekaj slikic pa je vseeno uspelo  :)
Upam da jih lahko objavim...
I. del













Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #23 : 02 Avgust 2007, 13:46:27
Lušni so. Koliko so zdaj stari? Kdaj pa se bolj odlakajo, mislim dobijo dolgo dlako? Nisem še videla mladiča te pasme...  :-[  V Francoskem filmu Nikomur ne povej je nastopala samička te pasme. Krasna psica.

Kristinca & Florinca


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #24 : 02 Avgust 2007, 14:16:46
II. del














Desire, hvala Vam za gostoljubnost  :)
Lp, Maruša



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 02 Avgust 2007, 22:19:48
Več o tem leglu lahko preberete na

www.briard.si
in
http://kin-drustvo-ljutomer.si/ljutomer_vsebina.php?id=56&cat=1&aktualno=1

Psičko poznam in lahko rečem le, da je fenomenalna in ne le po izgledu ampak tudi pri delu. Res je dobra!

missy a ti Tese še nisi videla v društvu?


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 03 Avgust 2007, 12:18:33
Missy, seveda ni problem za objavo slik.
Mladiči so stari 5 in pol tednov in verjetno res ne izgledajo kot briardi  :). Ampak, dlaka jim rase celo življenje, torej so vsako leto bolj odlakani. "Tapravi" pa postanejo šele nekje po tretjem letu starosti.
kalahit, si pa res pohvalila Teso ;D, upam, da jih tudi ti prideš pogledat.
lp
Desire



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #27 : 03 Avgust 2007, 12:49:07
Tudi jaz sem si male briardke predstavljala malo bolj odlakane   :)
Ima ta pasma slučajno težave z očmi?
Kalahit- sem videla ampak se mi res ni niti malo sanjalo da je to povezano in da je to ta psica. Sem mislila da je v Sloveniji več briardov in da je to kar pogosta pasma.
Lp


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 Avgust 2007, 12:55:55
Ne vem, kakšne težave z očmi misliš. Težav z vnetji nimajo (čeprav je kar razširjena govorica, da dobi briard vnete oči, če mu porežeš dlako okrog oči). Se pa pojavlja pri njih bolezen CSNB (nočna slepota). Sedaj že obstajajo genetski testi, s katerimi se določi, kateri pes je nosilec ali pa je bolezni prost. Tesa in samec imata oba pregled in sta prosta nosilcev te bolezni  :).
lp



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 Avgust 2007, 14:11:39
kalahit, si pa res pohvalila Teso ;D, upam, da jih tudi ti prideš pogledat.

Ja na razstavah sem jih videla že veliko, tako lepe kot je Tesa še ne. No tale samec, ki ste ga izbrali ji je recimo kar podoben in tudi zelo lep. Ampak glede na to, da ste jih vi videli že malo morje, sem prepričana, da ste izbrali najboljšega, tako da mladiči bodo morali biti pravi krasotci. To so le moja opažanja.

Da bi prišla pogledat leglo  :o :o :o Bom morala pohiteti, če hočem videti vse na kupu.