Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676180

gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #360 : 19 Januar 2008, 16:51:49
Ojla! :)
Zadnje predstavitve so bile malo pomanjklive. :-[ No zdaj pa njegov opis in slikice. :P
Imam Shih-tzuja. Ime mu je Cofi in je star pol leta.Tehta 6kg in je črno-bele barve.Kot vsi mladički tudi on rad grize in skače naokoli kot zmešan. :D
no pa še nekaj slikic da si ga boste lažje predstavljali:

...pri sosedih smo zaspali... ::)

Tukaj sem bil še mladiček 2mes. :D

jaz in moja najljubša igrača ::)

Po kopanju :-[

No to je za enkrat vse Lp od mene in moje lastnice!! :-*

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #361 : 21 Januar 2008, 15:45:16
Uaauu..full je cortaaaan :-*
Ali mu kaj umivaš zobke? :P



gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #362 : 21 Januar 2008, 18:31:47
ja mu zakaj

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #363 : 21 Januar 2008, 18:36:09
Lep je. Meni so nasplošno boj všeč črno beli shih tzuji, samo ravno takrat ni bilo nobenega legla rodovniških!
Evo še našega Pana iz današnjega sprehoda:




"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #364 : 21 Januar 2008, 19:06:54
Jojnaa..tvoj Pan pa je sploh lepotec :-*
Full ima lepo dlako- ato je vseeno? Ker se mi zdi, da ma tvoj čist drugačno dlako kakor Cofi? Ampak kolikor sem jaz seznanjena s tem mora biti dlaka lepa, počesana če mora biti dolga to pa ne vem...mislim da to ni določeno, a ne?

No skratka zeloo je lep :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #365 : 21 Januar 2008, 19:40:31
kikinka hvala! Smo tudi mi ponosni nanj in seveda tudi na Ajko!
Za na razstavo mora imeti dlako do tal.
Drugače je pa vseeno.  ;)  Pan ne bo imel dlake do tal, ker ne bova potem mogla trenirati agility. Je pa Pan na teh slikah nepočesan.  ;) Ne vem kakšno dlako ima cofi, samo glede na to da ima le 6 mesecev (če sem prav zasledila) še nima vse dlake prave, ampak ima še puh.  ;) In imata zato drugačno dlako!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #366 : 21 Januar 2008, 19:43:24
Ja to vem da mora imeti dlako do tal na razstavi ;)
Men je tooooook luškan 8)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #367 : 22 Januar 2008, 09:49:45
shih-tzu mora imeti zelooooo gosto, bujno dlako...tako puhasto kot mladiček, kot potem odrasel pes (tudi z menjavo ne sme ratat oskubljen).....rast more bit hitra in konstantna, ne sme se ustavit na neki dolžini (no, razen ko pride do tal, ko si jo začne lomit in trgat in tudi počasneje raste, ko je daljša).

Moj recimo ima izredno gosto dlako (ko ga peljem na striženje, se mašina za striženje kar ustavlja, tako ima gosto) in tudi raste mu nekje za 1-1,5 cm na 14 dni....to je takrat, ko je krajša, z dolžino se začne upočasnjevat.

Meni so pa lepši zlato beli ali pa rjavi...ker tako lepo pridejo do izraza tiste črne okrogle okice in črn nosek, pa črne žnablice, kar me uničuje!  ;D

Pan pa je taka lepa kepica.... :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #368 : 22 Januar 2008, 12:13:35
Felina hvala za pohvale. :)  Mogoče se kdje kaj dobimo pa da se naše mrcine spoznajo in mal igrajo.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #369 : 22 Januar 2008, 18:42:08
Ja, to bi bilo super, samo da moja mala mrcina je na začetku zelo zadržana...rabi svojih 15 minut, da pokaže da je ponosen in potem gre v akcijo...medtem ko pa je velik kužon čist navdušen nad mini kužki in psičkami  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #370 : 24 Januar 2008, 21:25:04
No pa da malo oživimo temo!
Pan uživa v sprehodih in divja povsod za Ajko (kolikor lahko)!  ;) Kako pa so kaj vaši psički?
Še ena sveža iz današnjega sprehoda za lušte!  ;D


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #371 : 26 Januar 2008, 10:00:54
Pa še jaz za lušte...

Postriženi Žepek....


in še neostriženi Žepek...estetska slikica..hehhehehe:


to so še bili časi, ko nisem izgubljala živcev na sprehodu in sem ga obirala.....trajalo je samo eno leto, morem pa rečt, da sedaj gre v gozd brez problema, prej pa ni hotel...tako, da sva sedaj oba zadovoljna ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #372 : 27 Januar 2008, 21:25:08
Žepek je pravi coterk :-*
Pan pa saj veš..samo za  :-*

lp ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #373 : 27 Januar 2008, 21:36:31
Felina ful je lep! Pan mu pošilja  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #374 : 27 Januar 2008, 22:10:45
A kdo ve slučajno za kakšno leglo Shih Tzu-jev v Sloveniji ali tujini?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #375 : 27 Januar 2008, 22:57:04
Ker se ne spoznam na Shih Tzu sceno me zanima ali poznate slučajno Letibo kennel iz Zagreba in njihove pse?
Kaj pa slučajno iz Avstrije Franza in Ludmillo Riederer?



gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #376 : 28 Januar 2008, 15:25:12
a  te zanima za kakšno leglo ši cujev ?

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #377 : 28 Januar 2008, 15:35:28
a  te zanima za kakšno leglo ši cujev ?


Hm,v bistvu ga kupuje moj prijatelj,pa ni najbolj za računalnik,pa mu malo pomagam...Sva se pozanimala že skoraj na vseh naslovih,ki so bili dostopni ali pa sva jih našla,pa ni bilo nič primernega.
Glede zgoraj omenjenih vzrediteljev pa je že poklical in se pogovoril,ti iz Avstrije imajo že vse prodane,ta iz Zagreba pa nima primernega mladiča zanj.Kolikor toliko se spozna/va na slo sceno,v tujini pa vzrediteljev ne poznava preveč,zato sem prej spraševala,ker ne bi rada naletela na kakega...saj veste.
In sicer si želi psičko,svetle barve-belo in svetlo rjavo,in bolj mirnega karakterja,...Če ima kdo kakršnokoli info bi bil zelo vesel,saj že kar nekaj časa išče,pa ni nič primernega.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #378 : 28 Januar 2008, 17:26:02
Psarna Letibo je zelo solidna in tam ni nobenih nategov. To, da ni bilo tam "nič pametnega" se mi zdi smešno, saj imajo dobre mladičke. Kaj to pomeni, "nič pametnega"? Ni bilo prave barve? Barva je zadnja stvar, ki je pri tej pasmi pomembna. Po barvi se psa ne kupuje.

Avstrijskih vzrediteljev pa ne poznam. Preveri ju lahko na avstrijski kinološki zvezi.

Moram pa pripomniti, da glede na to, kakšno psičko si želi, menim, da ne pozna dobro pasme. Toda, kaj želi z "mirnim karakterjem"? Sploh pozna tipični značaj šicujev, živahnih, dobrodušnih psičkov spremljevalcev? Kakšen je po njegovem mnenju "miren" šicu? Takšen, da večino dni prespi? Da ni agresiven? Da ni hiperaktiven?

Če bi poznal karakter šicujev, ne bi izbiral "mirne" psičke.

Trenutno imajo mladičke v psarni Assaya v Ljubljani, pa se bojim, da zanj spet ne bo tam "nič pametnega", ker so črnobeli, pa čeprav so iz zelo lepe kombinacije, zelo tipični in iz zelo solidne psarne. Če bi nekdo po takšnih merilih pri meni kupoval psa, mu ga ne bi prodala. Treba je vprašati/pokazati še kaj več

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #379 : 28 Januar 2008, 17:50:03
Se popolnom strinjam s kalsang. Psa se ne zbira po barvi. In pa če želite mirnega psa, no to shih tzu zagotovo ni! Preberite si malo opis pasem na tej strani in pa predvsem opis shih tzuja!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #380 : 28 Januar 2008, 18:22:12
saj to se mi zdi marsikje problem, ko si kdo psa izbere po izgledu, ne ve pa nič o karakterju psa. Šicu je zame klovn, in to v pozitivnem smislu.  :) tudi poznam ljudi, ki so si kupili kavalirja, pa so potem razočarani, da ima "nekaj" lovskega nagona ali pa da dejansko ni le za v naročje.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #381 : 28 Januar 2008, 20:55:42
Naj samo še dodam, da so bila v zadnje pol leta v Sloveniji tri legla, na hrvaškem samo pri Letibo in Pia Bardo pa še več. Res ne morem verjeti, da nikjer ni bilo "nič primernega".

lp



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #382 : 29 Januar 2008, 00:18:43
Psarna Letibo je zelo solidna in tam ni nobenih nategov. To, da ni bilo tam "nič pametnega" se mi zdi smešno, saj imajo dobre mladičke. Kaj to pomeni, "nič pametnega"? Ni bilo prave barve? Barva je zadnja stvar, ki je pri tej pasmi pomembna. Po barvi se psa ne kupuje.


Moram pa pripomniti, da glede na to, kakšno psičko si želi, menim, da ne pozna dobro pasme. Toda, kaj želi z "mirnim karakterjem"? Sploh pozna tipični značaj šicujev, živahnih, dobrodušnih psičkov spremljevalcev? Kakšen je po njegovem mnenju "miren" šicu? Takšen, da večino dni prespi? Da ni agresiven? Da ni hiperaktiven?

Če bi poznal karakter šicujev, ne bi izbiral "mirne" psičke.

Trenutno imajo mladičke v psarni Assaya v Ljubljani, pa se bojim, da zanj spet ne bo tam "nič pametnega", ker so črnobeli, pa čeprav so iz zelo lepe kombinacije, zelo tipični in iz zelo solidne psarne. Če bi nekdo po takšnih merilih pri meni kupoval psa, mu ga ne bi prodala. Treba je vprašati/pokazati še kaj več

lp

Ojoj,ljudje,pa kaj je z vami?!Nihče ni napisal "nič pametnega".Povedala sem,da ni bilo primernega mladiča zanj in ne da ni bilo nič pametnega na izbiro.In tukaj je velika razlika!Pogovarjal se je z Letibo in gospa ima psičko,ki je izjemno živahna oz. po njenih besedah je pravi vražiček,on si pa pač ne želi najbolj živahnega mladiča iz legla,saj je že lastnik petnajstletne šicujke in si pač želi bolj miren karakter psa.Ne razumem kaj je s tem narobe?!Verjetno si vi niste vsi izbrali ta najbolj živahnih...Gospa  iz Letibo mu je pošteno povedala,da je mala zelo živahna in sta ugotovila da pač to ni to...Ga popolnoma razumem,saj si kupuje psa za veliko naslednjih let in si pač želi kar si.Hvalabogu,da ni pograbil prvega šicuja,ki ga je videl!Seveda se ne izbira po barvi,a vsakemu je določena barva verjetno bolj všeč...Noben ni rekel,da je to merilo.Poleg ostalega si pač želi tako barvo.
In ne vem zakaj moram zdaj sploh zagovarjat želje nekoga.Sploh pa pred ljudmi,ki se prepirajo po forumih in komaj čakajo,da nekdo napiše kaj ,kar jim ni čisto po godu,da lahko svoje frustracije stresajo naokoli...
Sem žal utopično upala na pomoč,pa niti ni več potrebna,saj k sreči obstajajo dobri vzreditelji,ki te pravilno usmerijo...
Sicer pa sem vprašala za legla in ne za nasvete kako kupiti šicuja!Sicer pa verjetno vsak dober vzreditelj preveri v kakšne roke gre pes in se sam odloči komu da svojega psa.
Jaz pa občudujem to,da ni pograbil prvega,ki ga je videl in,da tudi on ne bo kupil psa pri vzreditelju,ki mu ne odgovarja!Saj je navsezadnje to človek s katerim bo imel še po nakupu veliko stikov in ne vem zakaj bi jih imel,če mu ta oseba ni všeč!Tako kot vzreditelju ni všeč vsak kupec  tudi ni vsakemu kupcu všeč vsak vzreditelj.Pa ne ciljam na nobeno določeno osebo,sploh pa ne na Letibo,saj je gospa res super prijazna in ustrežljiva.
A glavno je ,da se najprej vsakega popljuva in poišče napake,pa je svet zate lepši,a ne?Le zakaj bi komu pomagali...
In nekateri imate grdo navado pametovati tujim ljudem o katerih nimate pojma in jih sploh ne poznate pa kar razpredate neke svoje teorije.
Predvsem pa se vas mora veliko naučiti brati...


kalsang,pa ne leti vse zgornje pisanje nate,pač skopirala sem tvoj post,ker je nekaj bistva v njem.Hvala ti vseeno za informacije!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #383 : 29 Januar 2008, 00:39:00
Se opravičujem, ker sem se zmotila. Ni bilo namenoma. Moraš pa priznati, da je bil tvoj post zelo skop s podatki in se je iz njega dalo sklepati veliko.

Zdaj, ko si več napisala, je seveda drugače. Prevečkrat se vzreditelji moramo po telefonu prerekat z ljudmi, ki jih ne zanima nič drugega, kot na primer barva pri pasmi, kjer to sploh ni merilo.

Mirnega šicujskega mladička pa ne bo dobil. Noben mladič ni miren. Šicujček pa še zdaleč ne.

Glede podatkov o kvalitetnih vzrediteljih in kdo smo in kdo nismo kvalitetni pa... eh, ne bi zgubljala besed. Toliko nasvetov kot jih je na moji strani, kot jih dam ljudem in jih napišem na forumih... Tudi tebi sem napisala, kje je trenutno kvalitetno leglo.

Se pač tudi ti poslužuješ iste tehnike, kot je obtožuješ nas: napada, a ne?

Nič, bosta morala še malo počakat. In če tako dobro poznata slovensko sceno, potem verjetno vesta, da se v Sloveniji obeta čez kakšen mesec leglo, kjer bodo verjetno tudi zlato beli mladički, glede na to da je mama zlato bela, in sicer pri Jolyans. Upam, da bo leglo zadostilo vajinim kriterijem, ker potem vam pa zmanjka solidnih vzrediteljev pri nas.

lp






sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #384 : 29 Januar 2008, 01:12:54
Vem,da je bil skop,a saj bi me lahko vprašala po dodatnih informacijah...Ponavadi pač napišem,kar me nekdo prosi in ne pišem dodatnih razlag.Če pa koga zanima,pa z veseljem odgovorim,a v tem primeru mogoče tudi netočno,ker psa ne kupujem jaz in pač vseh informacij tudi nimam.
Žal je pa tako,da je očitno to postala dokaj popularna pasma in je izgleda zanimanje dokaj veliko.Plus dejstvo,da se skotijo dva,trije mladički...Kot sem prebrala na sosednjih forumih za Jolyans že kar stojijo v vrsti :P :o  Torej tako na veliko tudi ne moreš izbirati,saj je po mojem opažanju kar veliko zanimanje za mladičke in velikokrat si tudi  vzreditelji kakega obdržijo,prodajo drugi psarni itd.
Pa glede mirnosti...Glede na to,da je že lastnik šicujke,pasmo dokaj dobro pozna in ni nek tepec,ki nima pojma kaj je šicu in o nakupu nima pojma.Rad bi pač našel sebi primernega psa,in seveda se zaveda,da so mladički živahni in vse kar pride z njimi,a če te vzreditelj opozori,da je ta še dodatno živahen,se mi zdi prav da še raje počaka na kaj sebi bolj primernega.Ponavadi je že pri mladičkih kar razlika v živahnosti...In pes te mora nekako potegniti,saj ga navsezadnje ne moreš kar zamenjati...
Sicer pa moje pisanje ni v toliki meri letelo nate,saj si mi edina odgovorila,kar sem prosila,ampak bolj na ostale,ki morajo" pametovati" in potem brezveze razpredati dalje kako in kaj...
Sicer pa se mi zdi,da lahko  po pogovoru z vzreditelji sklepaš kakšne vrste so,a glede na to,da bi ga npr. kupil v Avstriji,se lahko tudi malo ušteješ.Zato malo previdnosti ni odveč...

In,meni se ne zdi,da bi koga napadala,napisala sem samo svoje mnenje,če pa se je kdo ob tem počutil napadenega,pa žal ne morem nič zato.Zdi se mi,da vsak takoj najde samo slabo namesto dobro in me pač to malo razjezi včasih.Ponavadi je tako,da en,dva hočejo pomagat,vsi ostali pa brezveze kritizirajo...
Sicer pa vse to skupaj ni moj problem,saj pes navsezadnje ne bo moj,a nisem si mogla kaj,da ne bi odreagirala.Ponavadi se zadržim,a tokrat žal ni šlo.
Verjamem pa da vam vzrediteljem ni lahko,ker si kar mislim,kakšne klice dobivate.Pa še če se nekdo zdi ok,se lahko zmotiš.Pri teh majhnih,pa se mi sploh zdi,da jih kupujejo v veliki meri za šminkerijo in potem kar hitro pozabijo nanje in da je navsezadnje tudi majhen kuža še vedno pes,ki potrebuje vse kar potrebujejo tudi veliki.Predvsem tukaj ciljam na sprehode...

Malo pa se tudi zanimam iz lastne radovednosti,saj se tudi meni šicujčki dokaj dopadejo(koliko jih pač poznam) in mogoče nekoč v prihodnosti...Kdo ve... :)

Pa še v odgovor o mirnosti...Sama imam bokserko in verjemite,da se mi zdi šicu zelo miren.Pa četudi je označen za izjemno živahnega :) :P





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #385 : 29 Januar 2008, 10:36:34
Rapgirl..hvala za pohvale, sem mu posredovala in je čist napihjen sedaj  ;)

Glede živahnosti shih-tzujev...ja so živahni, ampak tistim resničnim živahnežem, hiperaktivcem, pa ne sežejo niti do kolen...imam enega takšnega doma in niti najbolj žiavhen shih-tzu, ki ga poznam, mu ne pride do živega...jaz bi shih-tzuje označila za prijetno živahne in bog ne daj za lenobe. Rabijo ogromno sprehodov, igre in dela, ampak še vedno  niti približno toliko ne kot moj ovčar...se prej zadovolji (hitreje ga stvari začnejo dolgočasit) in dosti raje prespi ob mojih nogah, kot pa da bi dirkal v nedogled. V bistvu se mi zdi, da je njihova najbolj tipična lastnost sledenje lastniku in utrganje vsakega trenutka za ukvarjanje z njim...pravi mali sledilci so in sem že doživela, ko so eni zaradi te lastnosti oddali svojega shih-tzuja  >:( Se mi zdi, da svojega gospodarja neskončno ljubijo, ampak to ne bodo pokazali s popolno uslužnostjo, ampak s popolno naklonjenostjo v opazovanju, sledenje in iskanju pozornosti v cartanju, igri...so fanatstični cartljivci, narejeni za prav za to....prav obvladajo!

Aja, kaj vaši shih-tzuji želijo biti v naročju? moj namreč to neznansko sovraži (razen, če mu je neprijetno), pa me zanima kako je s tem pri drugih.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #386 : 29 Januar 2008, 13:04:36
Sibila, ni problema, samo da sva skup prišli. ;)

In res, prav imaš, da to niti ni najin problem.

Tako je, kot je napisala Felina. Shihtzuji niso hiperaktivci, kot kakšne pasme z izrazitim lovskim/delovnim nagonom, nikoli pa jih ne bi opisala kot mirne, saj so non-stop z nečim okupirani, npr. s sledenjem svojemu lastniku. Zato jih je tudi zelo luštno šolat in delat z njimi trikce.

Mladič, ki je v leglu "miren", se pravi, da se ne podi z ostalimi, da ostaja v ozadju, se mogoče celo umika, po vsej verjetnosti nima ustreznega značaja, kot ga določa standard. Shih tzu mora biti živahen, pogumen, zvedav, neskončno družaben, obenem pa ohranja svoje dostojanstvo, ki se kaže v tem, da neznane ljudi sicer navdušeno pozdravi, ne pusti se jim pa že takoj vlačiti po rokah.

Glede barv: vse so dovoljene, nezaželeni pa so večinoma beli ali popolnoma beli shih tzuji, ker imajo takšni psi slab pigment (svetle oči, rožnat smrček), ki mora biti po standardu dober (črne oči, črn smrček). Zato izbiranje čim svetlejšega kužka ni najbolj pametno, pa tudi težko ga je izbrat v kvalitetnem leglu dobrega vzreditelja, ker se vsi izogibamo takšnemu bledenju pigmentacije. Barvitost in dober pigment sta zelo pomembni lastnosti pasme.

Sibila, upam, da zdaj razumeš, zakaj sem v "luft" skočila.

Sicer pa želim tvojemu prijatelju čim več veselja z novo kepico.

lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #387 : 29 Januar 2008, 13:08:51
Felina, moje naročje je non stop okupirano. Tisti trenutek, ko Tara in Pamo opazita, da nimam dela, me že poskušata animirat: vlečeta igrače na kup, mi lezeta v naročje, se lovita med sabo...   :) Odkar imam obe, moram zelo paziti na enakopravnost pri cartanju: najprej ena v naročje, potem pa obvezno še druga, da ni zamere...  ::)  Še sreča, da shih tzuji niso zamerljivi kužki.

Poznam pa tudi jaz kakšnega, ki ne mara v naročje. Mogoče jim to ne dopušča shihtzujevski ponos...  8)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #388 : 29 Januar 2008, 18:47:32
Moj je definitvno preponosen, da bi šel v naročje....ga čist uniči to, bog ne daj,  da ga da tujec v naročje, to pa je katastrofa!!!!  >:D

In je čist tipičen shih-tzu...ko pride kdo na obisk, je cel navdušen, če bi ga pa želel vlačit, pa čim dalje...ima pa raje ženske kot moške...moški so bolj sumljivi...hehhehe. pa nor je na nežne otroke... :o

Pa sploh ni ljubosumen, očitno spet ena stvar, ki mu je izpod časti...lahko čoham druge pse na vse načine, ali njegovega sostanovalca tudi, on pa mirno ima svoje posle dalje.

Je pa pri nas tudi tak, kot si rekla, če samo opazi, da sem brez dela, je že žogica v gobčku in veselo prinaša...potem pa jo skupaj piskava  ;D

Kak so prekrasni!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #389 : 29 Januar 2008, 19:24:02
Tudi Pan ni ravno navdušen nad naročjem.   ;) Veliko rajši divja s tabo in zganja norčije.  ;D  Zato sem se tudi odločila, da bom z njim rajši trenirala agility, kot pa hodila narazstave.  ;) Obožuje pa najbolj otroke, saj jim lahko vsako stvar ukrade iz rok!   ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."