Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803804

Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
http://www.owlmonkey.com/blog/archives/2007/02/24/ticking-biological-clock/
Sicer niso papillončki, ampak mislim da ob pogledu na tele knedlčke vseeno vsem počijejo oči  ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Morda ste me zasledili že v veliko pasemskih temah...No,pa še bom malo povprašala o papilončkih,da si lažje izberem pasmo!
Zanima me ali lahko ti psički zdržijo tudi malo daljše sprehode!?Je mogoče kakšen vzreditelj(v SLO)ki ima leglo?Koliko bi bila cena (rodovniškega)mladička?
Kakšen karakter ima(je miren ali zeeelo igriv?)Hvala
lep pozdrav



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ojla!

Žal mi je, da si imela slabe izkušnje :(. Jaz sem jih tudi in to večkrat, da je pes napadel taro a k sreči jo je odnesla brez poškodb. Zdaj hodim okoli s solzilcem in me prav ne briga kaj drugi rečejo. Večkrat slišim pripombe, češ da kako lahko špricnem psa s solzilcem (na srečo ga še nisem izprobala), ampak meni je življenje mojega psa dosti bolj pomembno ko tisti drugi pes.


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Alya: No jaz bi ti odgovorila na vprašanji o karakterju papillončkov.
Sama sem lastnica 7 mesecev starega papillončka in moram reči, da je zame to kuža, ki je tak kot si ti. Ja, je to pasma ki ima fuuul energije in iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da boš ti na daljših sprehodih prej utrujena kot papillon. Na sprehodu mojemu nikoli ni dovolj, pa če je to enourni ali pet urni sprehod (preizkušen mislim da pri treh mesecih in pol - Podi me je takrat z energijo in vztrajnostjo čisto presenetil, nisem mislila, da bo zdržal ampak sem računala, da bomo prej obrnili domov, ker bo utrujen).
Ker pes uživa na sprehodu 100 na uro, ko pa pride domov, pa potem prespi kakšno urco, če je mir v hiši. Če so obiski je aktiven naprej in porabi še zadnje moči pred počitkom. Če pa res nima energije in se mu ne da igrati, se umakne sam in takrat ti točno da vedeti, da bi on počival.
Je pa kljub njegovi hiperaktivnosti lahko tudi čisto tih in miren kuža, ki dremlje ali pa se igra sam. To jaz vidim sedaj, ko imam delo za faks in se ne moreva stalno igrat ali pa biti v naravi. Ampak ko jaz pišem se Podi zabava sam, malo podremlje in če je treba in ima energijo nazaj se spet igra sam. Tako da jst res lahko rečem, da je to kužek kakršnega boš ti "naredila". Zelo prilagoljiv po mojih izkušnjah.

No, upam da sem ti vsaj malo pomagala.

Lep pozdrav,
Špela in Podi


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Tara: a pa misliš, da če bi psa s solzilcem, da nebi ratal še bolj napadalen?
No sej ko se gre za Podija se gre tudi pri meni za Podija in takrat ni v igri, kako jo bo drugi pes odnesel. Je pa tako, da se gre tudi bolj za Podija kot zame. In včasih se res pol zamislim, kaj bi recimo veliki psi lahko tudi meni nardil in posledično tudi Podiju vseeno. Ok sicer so to res najslabši primeri, ampak nikoli ne veš....no pa recimo, da ni ravno meni namenjeno. Samo v tem tednu sem se res začela spraševati okoli tega, kako reagirati. Hvala za predlog!

Lep pozdrav,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ojla papillonarji!

Se znova oglasamo po dooolgem casu  ::) Vceraj smo obiskali CAC Celje in se imenitno zabavali. Joni je dobil svoj 3. CAC in tako cakamo do jeseni, da bi lahko CH zakljucili. Toffee je bil samo gledalec in moram reci, da sem navdusena nad njim saj je v ringu paradiral kot veliki  :D

Drugace je bilo prijavljenih kar 10 papillonov in 3 phalene, tako so bili najstevilcnejsa pasma IX. grupe - kar se je nazadnje zgodilo v Sloveniji ... nikoli :o

BOB je dobil prelep samcek iz Svice, Sunshine Butterfly Xanadu. Pri phalenah je odnesel BOB tudi svicarski samcek Ianus von Xenellos Gladness - mogoce se kdo spomni tega samcka ( v MB je bil Best Puppy v BIS-u), saj je bil pri 4 mesecih se papillon, potem pa so mu usesa pri 6 mesecih na lepem padla dol. Tudi sedaj je zelo lep - vendar phalena.

Podi -- skoda, da sta imela slabe izkusnje. Jaz osebno znam zelo slabo reagirat na take situacije in obicajno pograbim Jonija v narocje, ceprav so nekateri psi prijazni. Na sreco razen sosednjega nadleznega pinc-mesanca in nekaj radovednih velikih psov se nam ni zgodilo nicesar hudega. Se je pa moji druzini - nas kavalircek Ajki je koncal pod zobmi "NO-ja" - in zato sem kar se tice velikih psov zelo panicna. Morda narobe, ampak se rajsi ravnam po "better safe than sorry". Vendar se mi pa solzilec ne zdi dobra resitev, saj verjetno pes se hitreje podivja oz. se lahko radovednost prelevi v agresivnost, saj je pes potem poskodovan.


Slike iz Celja sledijo, imam sicer bolj slabe  ::)


Lp, Tinkara


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Alya: Jaz sem ponosna lastnica 11 letne Tare in ti povem da v tolkih letih me ni razočarala. pri tej starosti je še vedno zelo aktivna in vsak dan zvem kaj novega in me znova preseneti. Zelo se navežejo na svojega človeka, so prijazni in se zelo hitro učijo in marsikaj. Na moji spletni strani najdeš tudi filmčke, kjer lahko vidiš par norčij http://www.freewebs.com/tara4/videonovo.htm. je pa spet odvisno kaj hočeš ti od psa in si na tej podlagi izbereš pasmo.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Hvala za odgovore!
Tara,tvoja metuljčica je res prelepa!(tako kot vsi metuljčki v tej temi)
Mi lahko daste prosim naslove,ali tel. številke vzrediteljev,da se še z njimi malo pogovorimo?!
Hvala
 
LP Alja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ojla!
Ja v moravskih toplicah smo bili v apartmaju, pa ni bilo nobenih problemov ;) je Winny pač počakala tam, če nas ni bilo :D!
je bilo telih nekaj dni prav lepo vreme, pa sva malo raziskovale mursko soboto. Nekaj vredu slikic imam, drugače pa je na večini slik kakšen bel zmazek, kakšna konica repa ali pa samo trava :D(jah...rabim hitrejši fotoaparat :P)
evo nekaj slikic:





še nekaj zimskih(čeprav snega že zdavnaj ni več  ::))





Bravo Joniju...ma itak bo mali sledil "velikemu bratcu" v razstavni karieri :D;D

Jaz nasrečo kakšne slabe izkušnje z kakšnimi velikimi psi še nisem imela(upam da tudi nikoli ne bom :-\) ;)

alya: Slovenske psarne papillonov ni :D je ena gospa pred kratkim imela leglo, vendar ne vem kako je z njimi(najbrž sta že oba mladička pri svojih novih lastnikih)... :D drugače so pa cene papillonov od 1000 Eurov navzgor ;)
lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Hvala Podi,Tara in Jenny3!Kot je napisala Jenny3 ni vzrediteljev in legel v Sloveniji,zato bom še malo povprašala pri drugih pasmah!
LP Alja



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aja, Podi, pozabila sem ti še napisat o solzilcu.Ko psa pošpricaš (v obraz), se razjezi, ampak ne more nič ker se mu začnejo ful solzit oči in ima oteženo dihanje, tako da ti lahko komot zbežiš. Lahko probaš po sobi pošpricat da vidiš kaj je ampak ti ne priporočam :D. Kupiš ga pa lahko v trgovini za male živali.


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Pri phalenah je odnesel BOB tudi svicarski samcek Ianus von Xenellos Gladness - mogoce se kdo spomni tega samcka ( v MB je bil Best Puppy v BIS-u), saj je bil pri 4 mesecih se papillon, potem pa so mu usesa pri 6 mesecih na lepem padla dol. Tudi sedaj je zelo lep - vendar phalena.

Moram samo sebe popraviti, saj sem skoraj "našo" Pupo prikrajšala za BOB. Torej BOB pri phalenah ni bil ta švicarski samček ampak Unchained Melody von der Schmetterlingswiese "Pupa" od Jane B. "Joy" (Ianus..) je dobil PRM.

V BIS-u sta bila papilloncka tudi najlepsi par!

Slike kot obljubljeno sledijo, samo malo pocasneje saj je Toffee "pojedel" moj kabel. Ta malcek ima kancek demonske krvi v sebi  :D




Lep pozdrav,

Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Zala, ta tvoja puncka pa ni vec puncka temvec prava damica  ;) Krasne fotke, sploh te snezne. Pri nas smo lahko samo naredili tiste par sneznih in to je bilo to za celo sezono - in se prav nic ne pritozujem  :P


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ja, winny je res zrasla, ima ful daljšo dlako od takrat ko sem jo videla ;D. Lepa, lepa!


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla papillonarji!

Ej Winny slikce so prav super! Tvoja mala lepotička je vse večja lepotička! Podi ji pošilja  :-* Super slišati, da v apartmaju v toplicah niso imeli nič proti psu, jaz pa sem že mislila, da je konec s toplicami, ker bi Podi moral ostati doma.

No vreme se dela vse lepše in toplejše. Naš Podi že sodeluje pri pranju regrata :)



Mene pa zanima, a je že kdo od vas rolal s svojim papillončkom? Kako gre? Mene malo skrbi, da mi Podi nebi hodil (tako kot teče) preveč zraven nog in bi ga lahko povozila ali padla čezenj? Prosim kakšne novičke še s te strani :)

Drugače pa sva danes s Podijem spoznala novega mladička v Dupljah! Pol leta star King Charles Spaniel Charlie...s Podijem sta imela cel travnik zase in sta porabila večino energije dneva :) Žal je bil fotoaparat spet doma :(

Uživajte vsi skupaj!

Lep pozdravček,
Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
podi je pa priden ;D...se kar oblizuje, ko gleda regrat :D(prav posrečena fotka hehe)

Winny se zahvaljuje za komplimente :D komaj čaka da spet vidi kakšnega papillončka :)(jaz pa tudi)
no lp


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Rolanje s psom ni priporočljivo, ker nikoli ne veš kdaj bo šel pod kolesa,  kdaj bo prišel nevaren pes nasproti, pes ni prost in je "mora" tečt ob tebi in posebno pa zato ker se po asfaltu psu preveč nucajo blazinice in psa to preveč zmuči, ker on bo teku za tabo in ne boš imela občutka koliko je pes utrujen. To ni samo moje mnenje ampak tudi veterinarjev in kinologov. Jaz tega nebi počela, raje bi z njim šla tekat po travniku, je pa pes tvoj in se boš sama odločila kaj boš z njim počela :)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Jaz sicer sama nisem stala na rolerjih ze kar lep cas, ampak je pa moj dedek pred leti vodil nasega dalmatinca s kolesom in nikoli ni imel nobenih tezav (potega, pod kolesi itd.), kuza pa je bil navdusen saj le tako se je resnicno zlaufal.

Drugace smo pa se s tibetansko cetico znova potepali in to vceraj pri sosedih v "lijepi nasi", natancneje v Zagrebu. To je bila prva razstava za mojega Toffeeja in sem nanj zelo ponosna, saj se je zelo lepo predstavil v ringu. Sodnica mu je dodelila zelo perspektivno oceno. Joni je tudi imel dober dan in tako je osvojil CAC, CACIB in na koncu še BOB :o

V glavnem pri nas se dogaja na razstavnem podrocju, razstavni "trojcek" bomo zakljucili ta vikend v Grazu, kjer upam da se bo Joni znova tako lepo predstavil kot se zna.  8)


Lp, Tinkara


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Tinkara kateri dan ste v Gradcu navrsti papilonarji? Sobota ali nedelja?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
V nedeljo.  ;)

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Hvala, hvala  :-*  :-*

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Slikice iz Zagreba  8)









Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Huh ste se razpisali!!

No nam časa kronično primanjkuje za forume itd. Najprej čestitke Joniju za BOB :o in Toffiju za uspešen štart razstavne kariere! Mali bo še zvezda ;).

Winny je res postala že prava dama! ;D Ful je luškana!

Podi, vajine slikice gledam na vajini strani in kar ne morem verjeti kako mali pridno in hitro rase. Njegov bratec Roki je bil na puljenju zobkov- in to kar 6!! Vse je potekalo vredu in z njim je vse OK, le za nekaj mlečnih zobkov je lažji :).

Mi pridno rasemo in norimo. Geri in Tiffany sta postali totalno neločljivi! Stalno se igrata- jah se pozna tudi na Gerijinih ušesih, ker ma vsa scufana od male potepinke ;D. Preživeli pa smo tudi čudovit teden v Italjanskih Dolomitih v idilični vasici z jezercem. Vreme nam je bilo res naklonjeno, tako smo se me tri, medtem ko so ostali smučali sončile na plaži in raziskovale okolico. Temperature so bile poletne!!

No da ne bo samo govora še nekaj slikic:

Jezerce v kraju Molveno:


Punci:


Karate Tiffany:


Dirkanje:


Zadnji dan dopusta pa smo se srečali še s kolegico iz Verone, ki ima doma cel kup papillončkov :P. S sabo je pripeljala dva samčka Calypsota in Rockyja - res čudovita! Sem gledala če je v torbi dovolj prostora za domou  ;D.



Veliko več slikic pa najdete na: http://www.z-in-g.net/geri/index.php :)

PS: Tinkara ti bi pa res lahko objavila več slikic Toffija!! >:(



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Cestitke Tinkari, sem ravno hotela vprasat kasen je bil rezultat..  Si imela veliko konkurence?

Geri noro lepe fotke.. se vidi da imas dober fotic  :P

upam da kmalu vidim Tiffany in karamelco..  (mi je prav zal da nisem prisla v Celje)

lp,

Ursa


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
uau... :o Geri kakšne fotke(ozadje + modeli)!!!!!!!
Citiraj
upam da kmalu vidim Tiffany in karamelco...
sassy sva že 2 :P
lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Danes pred 4 meseci sta na svet prikukala "tamala dva" - Toffee in Tiffany!  :) Vse najboljse za mini RD  :-* :-* :-*

In se ena aktualna fotka Toffeeja, ko sem ze bila kregana da ga skrivam  :P Ta je iz Zagreba  ;)



Drugace pa Toffee seveda ni vec cisto mala kepica, od kar je pri meni je pridobil circa 600g na tezi (v visino ga je zal nemogoce izmeriti  ::)), začel je izgubljati baby puh  :'( in kmalu sledijo verjetno zobki, zaenkrat ima se mlecne. Je zelo zelo zivahen, prava energijska bombica in hudicek v enem. Jonija zna se vedno zelo nadlegovat, odkrivati pa je zacel tudi svoj libido, katerega je zrtev tudi najveckrat veliki brat  ;) Tudi pri nas najbolj trpi dlaka, predvsem rep, zato moram se bolj cesat, oljit in se kregat kot obicajno, ce zelim da Joniju kaj dlake na repu dejansko ostane. Sem sicer poskusila poviti rep, ampak Joni ni bil najbolj navdusen.

V nedeljo bomo znova obiskali eno razstavo, v Grazu, tokrat bo Toffee samo gledalec. Srecali se bomo tudi z vzrediteljico Zuzano in me zelo zanima kako bo komentirala malega hudicka  ;) Prijavljeno je 17 papillonov, tako da upam da bo kaj za videti, ceprav bodo verjetno same poznane face - predvsem A papilloni  :-\

Sicer pozno ampak bolje kot nikoli - hvala vsem za cestitke za Zagreb!! Sassy, prijavljeno je bilo vse skupaj 7 papillonov, v razredu je bil Joni sam, za BOB pa so se potegovali 4 psi (2/2). 



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
ojla!

mi na te reči kar pozabljamo... pri nas smo imeli (in še imamo) kritično situacijo z našo tastarejšo, 13 letno Mašo, ki je mešanka pudel, t. terier... Vse skupaj se je začelo kot nedolžen prehlad, Maša je 2 dni malo pokašljevala... 1 dan je hitreje dihala (mislili smo da zaradi vremena- vedno dela to pred nevihtami)... naslednji sončni dan ni bilo nič bolje, jaz sem že nekaj dni v sebi slutila da nekaj ni ok, ampak žal občutka nisem ubogala... Včeraj smo Mašo pod nujno peljali na vet. kliniko, kjer so jo sprejeli v intenzivno oskrbo. Diagnoza... popuščanje srčka. Ima deformacijo dveh srčnih zaklopk, kar je povzročilo zalitje pljuč z vodo - od tu oteženo dihanje. Če je ne bi peljali takoj k vetu, bi ji ostalo le še par dni. sicer bo predvidoma do jutri še na intenzivni, dokler se ji frekvenca dihanja ne zmanjša (zdej ma 80, normalno je 20-30!) ampak jo bomo dobili nazaj - upam da bo res vse ok! Najbolj kritično noč je preživela in danes diha brez težav (včeraj je imela oteženo dihanje). ko sem šla raziskovat bolezen, sem ugotovila, da je zelo tipična za pudlje in je pač dedna. Naša maša je imela 2x potomce. Prvič s pudljem, drugič z mešancem. Sedaj me skrbi za mladička iz prvega legla ki ima 10 let, naša Kaja, ki jo imamo doma pa ima 8 let. Odločila sem se, da bom vsem pregledovala srce- za Mašo je itak obvezno merjenje utripa in dihanja redno... nikoli več ne bo ko je bilo.. bolezen ni ozdravljiva, blažimo samo napredovanje in simptome. Moja vesela pikica ne bo smela več preskakovat ovir, hoditi z nami na sprehode, niti se grati z njeno hčerkico... UPAM, da nam je z njo namenjenih čimveč let, vem da bo kljub temu da bo marsičesa prikrajšana srečna vsakega trenutka z nami, še posebo z mojo mamo, ki jo najbolj ceni. Bosta pač skupaj delali na vrtu  :)

Držite pesti za nas!



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0






Pa spet nekaj novih slikc od našega Podija, ki je danes spet še posebej veselo dirkal po travniku, da se je za njim kar kadilo :)
Mojca: tale tretja slikica je pa zate! Končno Podi, ki se smeji in ni vedno le resen maneken:) Naj ti polepša dan!  ;)

Vsem papillončkom Podi pošilja veliko  :-*, jaz pa lep sončen pozdravček z Gorenjske!
Špela in Podi